Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Perkusja jest instrumentem, którego korzenie prawdopodobnie sięgają do najwcześniejszych okresów istnienia ludzkości. Do dnia dzisiejszego instrumentarium ukryte pod nazwą „perkusja” rozrosło się do potężnych rozmiarów, zyskując przy tym miano największej rodziny instrumentów. Perkusji nie możemy ograniczać wyłącznie do zestawu jazzowego który dzisiaj jest najbardziej popularnym członkiem rodziny. W skład instrumentarium perkusyjnego wchodzą instrumenty melodyczne, takie jak wibrafon, marimba, ksylofon czy kotły (!!!), różnorakie bębny i instrumenty rytmiczne jak werbel, grancasa, tomy oraz cała gama instrumentów etnicznych. Zestaw jazzowy, na którym będziemy się skupiać w trakcie nauki jest najbardziej nieograniczonym nutami instrumentem, co pozwala na pełne otwarcie się ekspresyjne oraz frazowe. Dzięki temu możemy przelewać nasze uczucia na język muzyki w pełnym tego słowa znaczeniu.

Łukasz Kalbarczyk

- muzyk, perkusista. Ukończył II stopień Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej
i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie perkusji pod czujnym okiem prof. Bogdana Kulika.Poza perkusją gra również na wibrafonie i pianinie oraz różnej maści instrumentach perkusyjnych.* Współzałożyciel prog-rockowego zespołu Full Flavour, który niebawem obchodzić będzie 15-sto lecie swojego istnienia i który bywał częstym gościem programów radiowych
i telewizyjnym; oraz nieistniejącej już Warszawskiej ska-rockowej formacji Zajezdnia Inflancka, która
w latach 2004-2008 zagrała wiele koncertów w całym kraju, supportując takie sławy polskiej estrady, jak m.in. Dżem, czy Hey! Obecnie, poza Full Flavour, na stałe gra w zespołach: Choke'n'Smoke, Jazzcape oraz OKO-wskim Inoudible Ray, ponadto, w wolnych chwilach wspomaga znajome składy, jako muzyk sesyjny. Czynnie koncertuje, zarówno w Warszawie, jak i poza jej granicami. * Do swoich ulubionych gatunków muzycznych zalicza Jazz, Rock, Funk oraz Latino. Jest wielkim fanem Batucady (ulicznej odmiany brazylijskiej Samby) oraz ogólnie muzyki afrykańskiej i latynoamerykańskiej.* Ulubieni perkusiści polscy: Michał Dąbrówka, Cezary Konrad, Robert Luty; zagraniczni: Dave Weckl, Simon Philips, Manu Katche, Steve Gadd, Steve Smith, Joe Morello, Buddy Rich, Igor Cavalera & Steward Copeland.* Wolny czas najchętniej spędza na wspinaczce w Tatrach i skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej lub żeglując po Mazurach.

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click