Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Impreza plenerowa, klimatem nawiązującą do dawnych jarmarków. Celem imprezy jest promocja wśród mieszkańców Ochoty i Warszawy bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanych z etnograficznymi zakątkami Polski, Europy i Świata.

Można tu spotkać twórców ludowych, rękodzielników, przedstawicieli ginących zawodów, przyjrzeć się ich pracy oraz kupić wyroby.
Majówka to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury z całą rodziną. Wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, skosztowania przysmaków regionalnych kuchni polskiej i innych narodów.
W tegorocznym programie m.in.:
* na scenie – zaprezentują się m.in.: Warszawski Zespół Pieśni i Tańca "GAIK", Zespół "Sztajerek" z Targówka, Kapela Drewutnia, "Młode Bartusie" z Murzasichla, Zespół Folklorystyczny "Lazurki", Tatarski Zespół Wokalno-Taneczny "Buńczuk”, Gruzińska grupa taneczna "DAISI", Indyjskie tańce - Stowarzyszenie Sahaja Yoga, Zespół "Dobroto", Zespół "Ilios" Towarzystwa Przyjaciół Grecji.
* wielki jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnego, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i rodziców (m.in.: tkactwo, wiklina, ceramika, kwiaty z bibuły, wycinanki łowickie, kurpiowskie i inne), pokazy kowalstwa, prezentacja strojów, zwyczajów i kuchni poszczególnych regionów Polski i Świata.
Organizatorem Majówki jest Ośrodek Kultury Ochoty i Urząd Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy.

 

Prowadzenie: Paweł Kleszcz

PARK SZCZĘŚLIWICKI, GODZ. 12:00-18:00

facebook

X

Right Click

No right click