Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Zajęcia taneczne dla dorosłych

Zajęcia skierowane są do wszystkich pełnoletnich (nie ma górnej granicy wieku) osób pragnących nauczyć sie tańca w parze. Uczestnicy poznają podstawy tańców swingowych, takich jak: Lindy Hop, Jitterbug czy Charleston. Głównym założeniem zajęć jest pokazanie, jak można bawić się na potańcówkach przy prawdziwym nowoorleańskim jazzie.

Informujemy, że ruszyła rejestracja do grupy początkującej z cyklu Czas na Swing (planowany start zajęć: luty 2015).

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz na stronie www.shimsham.pl w zakładce „Grafik” lub pod adres: weronika@shimsham.pl. W tytule prosimy wpisywać „Czas na swing luty 2015″.

Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbug’iem, Balboa czy tzw. vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest „socjalny” charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie zaś wyłącznie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.

Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski (www.shimsham.pl) to para taneczna z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami. Zdobywcy licznych nagród, finaliści oraz zwycięzcy licznych konkursów międzynarodowych, półfinaliści 5. edycji programu „Mam Talent”. Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Wyznają zasadę, że każdy, kto potrafi chodzić – może nauczyć się tańczyć.

Do tej pory poza Lindy Hop’em zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich, jak warsztaty, koncerty, pokazy.

Michał i Weronika, jako nauczyciele, starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

18+

100 zł od osoby za miesiąc

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click