A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Szanowni Państwo, "odmrażamy" kolejne sekcje - zajęcia indywidualne. Zapraszamy serdecznie na lekcje gry na instrumentach: fortepianie, pianinie, gitarze akustycznej i elektrycznej, ukulele oraz perkusji.

Szanowni Państwo, informujemy, że od środy 1 lipca 2020 r. Ośrodek Kultury Ochoty częściowo wznawia działalność stacjonarną.

Załączniki:
Pobierz plik (KLAUZULA OKO COVID-1.doc)KLAUZULA OKO COVID-1.doc

Szanowni Państwo, już w najbliższy czwartek wracają do naszego grafiku zajęcia Teatrzyku Malucha Kokos i Kokosik prowadzone przez P. Iwonę Prugar-Fiedorowicz.

Lekcje baletu online skierowane są do uczestniczek zespołu "Baletniczki" . Prezentujemy dwa poziomy zaawansowania : średnioozaawansowany i zaawansowany. W programie zajęć są podstawowe ćwiczenia z tańca klasycznego z uwzględnieniem przedstawienia zasad prawidłowej techniki wykonania oraz

Nasz znakomity instruktor przedstawia pierwsze kroki na gryfie dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z jednym z najbardziej popularnych instrumentów ;)

Kilka artystycznych propozycji z naszej filli - Pracowni Ceramiki AngobA

Zumba to połączenie tańca i fitnessu przy porywających rytmach latino. Choreografie opierają się na prostych i łatwych do powtórzenia krokach inspirowanych m.in. salsą, merengue, reggaetonem, cumbią. Zajęcia odbywają się w wesołej i swobodnej atmosferze, a każde z nich to duża dawka dobrej energii, tańca i wspaniała zabawa.
Dołącz do naszych zajęć, baw się i ćwicz!

Termin zajęć:
wtorki, godz. 19:00 – 20:00
Koszt uczestnictwa:
Opłata miesięczna: 50 zł
Pojedyncze wejście: 15 zł
Na zajęcia obowiązują zapisy

Co wziąć ze sobą?
Wygodny strój, ręcznik, wodę oraz dobry humor :)

 

Zumba Family
- Ty i Twoje dziecko lubicie tańczyć?
- chcesz aktywnie spędzać czas z dzieckiem?
- lubisz Zumbę i chcesz pokazać dziecku jaka jest fajna?
- szukasz dla dziecka zajęć ruchowych, ale zastanawiasz się, co ze sobą zrobić w trakcie tych zajęć?
- chcesz chodzić na fitness, ale nie masz z kim zostawić dziecka?
WEŹ DZIECKO NA ZUMBĘ!
Zumba to połączenie tańca i fitnessu przy porywających rytmach latino. Choreografie opierają się na prostych i łatwych do powtórzenia krokach, a muzyka dobrana jest tak, aby zajęcia były atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zajęcia odbywają się w wesołej i swobodnej atmosferze, 
a każde z nich to dużo energii, fajny taniec i wspaniała zabawa dla całej rodziny.
Na nasze zajęcia „family” zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Czas trwania zajęć: 45 minut
Termin zajęć: środa, godz. 17:30 – 18:15
Koszt uczestnictwa:
Opłata miesięczna: 65 zł za dwie osoby lub 80 zł za trzy osoby.
W przypadku większej rodziny miesięczne koszty uczestnictwa ustalane są indywidualnie.
Pojedyncze wejście: 10 zł za każdą osobę
W trakcie trwania zajęć dzieci pozostają pod opieką rodziców

Instruktor

Marta Mamczarz swoją przygodę z Zumbą rozpoczęła w 2013 roku – pokochała ją od pierwszych zajęć, w których uczestniczyła. W 2019 roku została licencjonowanym Instruktorem Zumba Fitness i od tego czasu swoją pasją zaraża (nie tylko) Ochotę. W prowadzeniu zajęć często asystuje jej córka.

 

PIERWSZE ZAJĘCIA POKAZOWE, BEZPŁATNE - ZAPRASZAMY 24 i 25 MARCA 

 

Trwają konsultacje społeczne nowej polityki kulturalnej Warszawy.

Zachęcamy do informowania o konsultacjach na Waszych stronach internetowych, w mediach społecznościowych J #WarszawaWieluKultur

Do 20 stycznia czekamy na uwagi i opinie:

W punktach konsultacyjnych:

*10 stycznia w Spotykalni – Bibliotece Sąsiedzkiej w Galerii Bemowo

*14 stycznia w Warsztacie Warszawskim

W ankiecie on-line na stronie https://cawi.um.warszawa.pl/Polityka_kulturalna_Warszawy.pg

Dokument „Warszawa wielu kultur. Polityka kulturalna" można przeczytać tutaj: https://bit.ly/2FyhBdL

Więcej informacji o konsultacjach – na stronie http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaka_kultura_w_warszawie

Pośpiewajmy wspólnie nasze ulubione piosenki . Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym. Stworzymy z nich Wasz własny śpiewnik. Umiesz grać na gitarze, mandolinie bądź akordeonie? Weź ze sobą instrument i zagraj dla wszystkich!

terminy:

11 i 25.02.2020
10 i 24.03.2020
14 i 28.04.2020
22 i 26.05.2020
9 i 23.06.2020

godz. 19:00 - wstęp wolny!

Akompaniuje Mirosław Kozak.

 

druk 1  robot 1

Zapraszamy na letni cykl szkoleń z modelowania i druku 3D dla dzieci, młodzieży i
dorosłych. Wraz z 3D with me przygotowaliśmy elastyczną ofertę kursów -
pojedynczych warsztatów oraz intensywnych tygodniowych zajęć. Wykorzystaj wolny
czas na zdobycie nowych umiejętności! Sprawdź ofertę i zapisz się na najbliższy
termin ???? 


3.07, 4.07, 5.07, 22.07, 23.07, 24.07 - pojedyncze warsztaty dwugodzinne
godziny zajęć: 11.00-13:00 temat zajęć: Druk 3D
grupa: dzieci i młodzież 9-14 lat
Podczas dwugodzinnych zajęć uczestnicy dowiedzą się jak działają drukarki 3D, gdzie współcześnie się je wykorzystuje oraz skąd zdobyć modele gotowe do druku. Wykonają własny podstawowy trójwymiarowy projekt oraz poznają jak poprawnie przygotować go do druku. Warsztaty dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku 9-14 lat.

 

godziny zajęć: 13.30-15:30
temat zajęć: Druk 3D
grupa: młodzież 12 – 18 lat i dorośli
Podczas dwugodzinnych zajęć uczestnicy poznają tajniki procesu druku 3D, jakie są jego rodzaje oraz zastosowania. Wykonają podstawowy projekt w 3D oraz dowiedzą się jak poprawnie przygotować model do druku wg odpowiednich
specyfikacji. Warsztaty dedykowane są młodzieży od 12 roku życia oraz osobom dorosłym. Na zajęcia zapraszamy osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukiem 3D.


godziny zajęć: 18:00-20:00
temat zajęć: Modelowanie 3D
grupa: młodzież 15+ i dorośli
Dwugodzinne warsztaty z modelowania 3D dedykowane są młodzieży od 15 roku życia oraz osobom dorosłym. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki modelowania w programie Tinkercad oraz stworzą swój własny model pod druk 3D. Na warsztaty zapraszamy osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem trójwymiarowym.

 

15.07-19-07 szkolenie tygodniowe
grupa: dzieci i młodzież 9-14 lat
godziny zajęć: 11.00-13:00 temat zajęć: Druk 3D

Podczas tygodniowego kursu druku 3D uczestnicy dowiedzą się jak działają drukarki 3D, gdzie współcześnie się je wykorzystuje oraz jakie są ich rodzaje. Zapoznają się z obsługą i użytkowaniem drukarek 3D. Nauczą się nie tylko zasad działania, ale także
bezpiecznego z nich korzystania. Poznają również jak przebiega proces druku 3D. Stworzą własne trójwymiarowe projekty w programie Tinkercad, poznają jak je przygotować do druku, a następnie poprawnie wydrukować. Dowiedzą się jak gotowe modele poddać obróbce. Po ukończonym szkoleniu każdy z uczestników otrzyma stworzony przez siebie wydruk. Kurs dedykowany jest dzieciom i młodzieży od 9 do 14 roku życia.

 

grupa: młodzież 12 – 18 lat i dorośli
godziny zajęć: 13.30-15:30 temat zajęć: Druk 3D
Podczas tygodniowego kursu druku 3D uczestnicy dowiedzą się jak działają drukarki 3D, gdzie współcześnie się je wykorzystuje oraz jakie są ich rodzaje. Zapoznają się z obsługą i użytkowaniem drukarek 3D. Nauczą się nie tylko zasad działania, ale także bezpiecznego z nich korzystania. Poznają również jak przebiega proces druku 3D. Stworzą własne trójwymiarowe projekty w programie Tinkercad, poznają jak je przygotować do druku, a następnie poprawnie wydrukować. Dowiedzą się jak gotowe modele poddać obróbce. Po ukończonym szkoleniu każdy z uczestników otrzyma stworzony przez siebie wydruk. Kurs dedykowany jest młodzieży od 12-go roku życia oraz osobom dorosłym. Na zajęcia zapraszamy osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukiem 3D.

 

grupa: młodzież 15+ i dorośli
godziny zajęć: 18.00-20:00
temat zajęć: Modelowanie 3D

Tygodniowy kurs modelowania 3D dedykowany jest młodzieży od 15-go roku życia oraz osobom dorosłym. Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się od podstaw projektować w 3D w programie Blender. Poznają jak stworzyć model, ustawić scenę 3D oraz oświetlenie, a także wykonają prostą animację. Na zajęcia zapraszamy osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem Blender.

 

Koszt pojedynczych zajęć - 50 zł; koszt tygodniowego kursu(cyklu) - 250 zł

Szczegółowe informacje dot. płatności na:

www.3dwithme.pl

 

roboty x   robot x

Czas trwania zajęć: do 90 minut
Koszt zajęć: 200 zł
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób

Program zajęć edukacyjnych w studiu nagraniowym Made For Music, przewiduje:
– Wprowadzenie. Czym jest muzyka, w jaki sposób wydobywają się dźwięki. Przedstawienie na przykładach muzyki dziecięcej jak powstają kompozycje, etapy „produkcji” piosenki w studiu nagraniowym. Przykłady prezentujemy na piosenkach dziecięcych.
– Prezentacje instrumentów klasycznych (gitary, perkusja, pianino), ich zastosowanie
w muzyce i krótka historia. Każdy z uczestników lekcji będzie mógł spróbować swoich sił i postarać się wydobyć dźwięki z instrumentów. Prezentacja sesji nagraniowej na przykładach sprzętu, którego używa się podczas nagrań.
– Co można zrobić z dźwiękiem czyli sztuczki i triki. Na przykładach prezentujemy co można zrobić aby głos osoby znajdującej się w niewielkim pomieszczeniu brzmiał jak na dużym stadionie, jak brzmi odwrócony dźwięk, jak zrobić „jednoosobowy chór”.
– Nauka jednej wybranej piosenki (prośba by wcześniej opiekunki przećwiczyły ją z dziećmi).
– Wspólne nagranie piosenki do podkładu muzycznego. Piosenka zostanie przesłana do opiekuna w formacie mp3.

Cel zajęć:
W czasach gdzie niezwykłą popularność zdobywają programy typu talent show, gdzie już nie tylko dorośli próbują swoich sił na scenie, ale również dzieci, bardzo ważna jest edukacja muzyczna.
Podczas naszych lekcji w studiu nagrań dzieci będą miały szansę poznać muzykę z zupełnie innej strony. Wprowadzimy ich w magiczny świat tajemniczych sprzętów, które potrafią robić
z dźwiękiem niesamowite rzeczy. Nasi słuchacze będą mieli szansę stanąć przed mikrofonem, poznać (i spróbować zagrać ) na instrumentach muzycznych, a przede wszystkim dowiedzieć się
o zawodzie realizatora dźwięku oraz przyjrzeć się jego pracy.
Dzięki naszym lekcjom edukacyjnym chcemy zaszczepić ciekawość, a co za tym idzie, rozwój muzyczny naszych słuchaczy. Chcemy zainspirować młodych odbiorców do poszukiwań muzycznych i odkrywania nowych zdolności.
Studio Made For Music mieści się w budynku Ośrodka Kultury Ochoty przy ulicy Grójeckiej 75 w Warszawie.

Taekwondo KIDS - to idealna forma spędzania czasu przez dzieci i młodzież wspierająca naturalny rozwój psycho-ruchowy. Oprócz kształtowania charakteru, bardzo istotne jest tu dostarczenie bodźców młodemu organizmowi, które pozwalają zwiększyć sprawność fizyczną oraz zadbać o układ krwionośny i oddechowy. Oprócz walorów zdrowotnych jakie niosą ze sobą zajęcia Taekwondo, uczestnicy kształtują cechy charakteru takie jak: samodyscyplina, szacunek do współćwiczących i trenera, konsekwencja, zdolność do współpracy, zdrowa rywalizacja i wiele innych. Trzeba też pamiętać, że lekcje taekwondo, za sprawą wielu gier i zabaw ruchowych to świetna zabawa w rówieśniczym gronie, gdzie dzieci i młodzież mogą pozbyć się nadmiaru energii we właściwy sposób.
Umiejętności nabyte na zajęciach Taekwondo Kids sprawią również, że w razie zagrożenia, dzieci zachowają rozwagę oraz w pewnym stopniu będą mogły obronić się przed potencjalnym zagrożeniem płynącym ze strony osób trzecich.
W programie Taekwondo KIDS są też rozmowy z uczestnikami na temat właściwego trybu życia, głównie zdrowego odżywiania, tak istotnego w okresie wzrostu.

 

Taekwondo Olimpijskie to południowo-koreańska sztuka walki oparta na technikach ręcznych i nożnych z przewagą kopnięć będąca w gronie dyscyplin goszczących na igrzyskach olimpijskich od 2000 roku

 

Instruktorem zajęć jest Marcin Wierżajtys - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i były zawodnik uczelnianego klubu taekwondo AZS, zdobywca II miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w 2002 roku, instruktor, pedagog i nauczyciel wychowania fizycznego, propagator aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia.

soboty: 

10:00-11:00 - grupa zaawansowana
11:10-12:00 - grupa średnio-zaawansowana/początkująca

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

koszt zajęć 100 zł /mc

 

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

opiekun: Zbyszek Zięcina

Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. Uruchamia wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczy umiejętności opowiadania, czytania na głos, tworzenia własnych historii, rysowania. Jako teatr narracyjny niesie ze sobą konkretną opowiedzianą historię.

Gdy otwiera się okno magicznej skrzynki, historia wylatuje z niej, wypełnia przestrzeń Tu i Teraz. Stawia pytania, porusza, pobudza... Trzeba swoje wrażenia wyrzucić z siebie, przegadać, prześpiewać, przetańczyć ... a nawet ... przebawić. Dlatego tę szczególną formę teatralną łączymy z warsztatem (muzycznym, plastycznym, tanecznym), który umożliwia swobodną wypowiedź artystyczną i jest zarazem podsumowaniem.

 

Wstęp na jedno spotkanie - 10 zł / os. 

 

1. Październik

20.10.2018 r. (sobota) godz. 12.00

Indonezja - "Mahameru i olbrzym z wyspy Wulkanów"

Tym razem zapraszamy Was do świata baśni indonezyjskiej, w której
koguty pieją na dźwięk rozłupywanego ryżu, wulkan jest pełen złowrogich grzmotów i huków, a liście szepcą Rakasas. Dlaczego?

Warsztat:

Podczas warsztatu każdy z nas stanie się na moment (a może już na zawsze) Rakasas. Czy po tym będziemy w stanie zrobić coś więcej? Zapewniamy Was, że tak.

2. Listopad

17.11.2018 r. (sobota) godz.12.00

Estonia - "Bajka o trzech węzłach i władczyni morza"

Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą, szanować ją? Dlaczego warto mówić prawdę?

W pewnej estońskiej wiosce z powodu przedłużającej się zimy panował głód. Któregoś dnia z pomocą dla jej mieszkańców zjawił się starzec. Mówiono, że jest przyjacielem Władczyni Morza. Czy mieszkańcy wioski skorzystali z pomocy, którą im zaproponował i jak potoczyły się ich losy?
Zapraszamy Was do wspólnej podróży w głąb estońskiej opowieści.

Warsztat:

Wykorzystamy tajemniczą chustkę z trzema węzłami...co się wydarzy po rozwiązaniu jednego węzła, co jeśli rozwiążemy drugi? Czy zdecydujemy się na rozwiązanie trzeciego?

3. Grudzień

15.12.2018 r. (sobota), godz. 12.00

Bajka arabska - "Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie"

To historia trzech braci, którzy w poszukiwaniu najcenniejszego prezentu dla swojego ojca odbywają długą podróż. Każdy z nich znajduje prezent, dzięki któremu to właśnie jemu ojciec ma oddać całe królestwo i rękę pięknej księżniczki.

Warsztat:

Podczas warsztatu przekonamy się o tym czy lepiej działać w pojedynkę, czy wspólnie, jednocząc siły.
Idąc tropem trzech braci my również poszukamy skarbu, a może go zrobimy.

Kurs ten będzie poświęcony podstawom elektroniki. Na zajęciach poznamy pojęcia związane z prądem elektrycznym m.in. napięcie, natężenie, opór, zwarcie, indukcyjność, pojemność.

Umiejętności, które kursanci zdobędą, będą przydatne, np. przy drobnych naprawach domowych, czy budowaniu własnych obwodów, jak np. zasilacza do modułu Bluetooth.

Koszt: 525 zł za cały cykl.

Prowadzący: Bartosz Sawicki.

Informacje o kursie na stronie www.kursyelektroniki.pl/elektronika-dla-doroslych/

Program:
Zapoznanie się z prawami dotyczącymi prądu elektrycznego, np. napięcie, prawo Ohma, prawo Kirchoffa,
Poznanie podstawowych elementów, takich jak: , diody, rezystory, tranzystory, cewki, kondensatory w praktycznych układach,
Różnice pomiędzy prądem stałym, a przemiennym,
Zamiana prądu przemiennego na stały z użyciem transformatorów i mostków prostowniczych,
Użycie przetwornic podwyższających oraz obniżających napięcie,
Stabilizacja napięcia,
Obsługa urządzeń pomiarowych używanych w codziennych naprawach,
Diagnoza i naprawa prostych urządzeń elektrycznych,
Nauka lutowania elementów, przewodów, złącz, np. jack 3,5".
Budowa wielu praktycznych układów, które ułatwią życie.

Termin zajęć: Czwartki 18:00-20:00.

Pierwsze zajęcia: 5 kwietnia.

Ilość zajęć i częstotliwość: 8 spotkań (raz w tygodniu).

Dokładne terminy zajęć:
5 kwietnia,
12 kwietnia,
19 kwietnia,
26 kwietnia,
10 maja,
17 maja,
24 maja,
7 czerwca.

Miejsce Aktywności Lokalnej 

MAL Grójecka 109 - OKO

 

 

SPOTKANIA CYKLICZNE

poniedziałki i piątki godz. 10.00-13.00
środy godz. 11.30-13.30   
wtorki i czwartki godz. 14.00-17.00  
MALUCHY I SPÓŁKA

To miejsce gdzie poznasz mamy i tatów takich jak Ty! To wspólnie spędzony czas  z aszymi maluchami na rozmowach o sprawach dla nas ważnych i przyjemnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do 3 lat na cykliczne spotkania integracyjne.

 

środy godz. 17.30       
USZYJ Z NAMI NA MASZYNIE
Sąsiedzkie spotkania przy maszynie dla osób, które pierwsze kroki z szyciem mają już za sobą. Spotkania to dobra okazja nie tylko do stworzenia czegoś, czy nabycia wiedzy, ale także do nawiązania znajomości, rozmów i spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.  Podziel się umiejętnościami, poznaj nowe osoby i zacznij działać razem z nami! 

 

wtorki godz. 11.00
TAI CHI KUNG
To pierwotne, tradycyjne połączenie ćwiczeń Qigong (Chi Kung) i Tai Chi. To chińska sztuka ruchu i praktyka kultywowania długiego, zdrowego życia. To również medytacja w ruchu, a także sztuka walki.  Każdy, bez względu na wiek i sprawność fizyczną, znajdzie w tej praktyce coś dla siebie. Jeśli masz ochotę na 1,5 godziny spokojnego, ale cudownie działającego ruchu to zapraszamy z sąsiadką Kasią, praktykująca od 1988 roku, na regularne spotkania. Na ćwiczenia ubierz się w luźny strój. Ćwiczymy na boso lub w wygodnych butach. 

 

środy godz. 10.00  
SĄSIEDZKI ANGIELSKI DLA MAM Z DZIEĆMI
Drogie mamy, zapraszamy na konwersacje w towarzystwie dzieci. Często słyszymy, że mamom brakuje czasu na to, żeby zająć się sobą, własnym rozwojem. Uczestnictwo w zajęciach to świetna okazja na oderwanie się od codziennych obowiązków, spotkania z innymi mamami, aby wymienić się doświadczeniami, a przy tym rozwinąć swoje umiejętności językowe.  Dodatkową korzyścią jest osłuchiwanie się dzieci z językiem angielskim od najmłodszych lat. 

 

 

WYDARZENIA

 

3 i 17.03.2020  godz. 18.00  wtorek
WIECZÓR Z GITARĄ
Sąsiedzkie śpiewanie przy akompaniamencie gitary prowadzi nasz sąsiad Marcin.

 

4.03.2020 godz. 18.00 środa
MOC KOBIETY – KRĄG KOBIET
To doskonała okazja, żeby poznać i nawiązać relacje z innymi kobietami, opowiedzieć o swoich troskach i wyzwaniach, uwolnić emocje i pozbyć się napięcia.
Krąg Kobiet powiązany jest z ideą wzajemnego wsparcia i wspólnoty. To czas i miejsce, aby się zatrzymać w codziennej pogoni: wziąć oddech, nabrać innej perspektywy, wzmocnić się i naładować energią.
Przyjdź, oderwij się od swoich codziennych obowiązków. Znajdź chwilę, aby zadbać o siebie.
W Kręgu Kobiet będziemy razem się rozwijać, wymieniać doświadczeniami, śmiać się, a gdy trzeba - też płakać.
Nad przebiegiem i organizacją spotkania czuwa Izabela.
Siadamy na podłodze, dlatego zadbaj o komfortowy ubiór.

 

7.03.2020 godz. 10.30 sobota
WYMIEŃ SIĘ – NIE WYRZUCAJ

Posiadasz w domu rzeczy, o których można powiedzieć wszystko, poza tym, że Ci się do czegoś przydadzą?
Razem ze Stowarzyszeniem Absolwentów Programu Klasa zapraszamy na Wymień się, nie wyrzucaj! - wymienialnik w MAL.
Puść niechciane ubrania i bibeloty w dalszy obieg. 


10.03.2020 godz. 18.00

EKO UDERZENIE! NATURALNE MYDŁA
Stwórz swoje pierwsze mydło o ulubionym zapachu i kolorze. Chcesz być bardziej eko, królową domowych kosmetyków? Zapraszamy na warsztaty tworzenia mydeł na bazie gliceryny.
Weź ze sobą olejek eteryczny o ulubionym zapachu.
Warsztaty poprowadzi sąsiadka Kasia.

 

12 i 26.03.2020 godz. 16.00 czwartek
CUD NA OCHOCIE
Społeczny program obejmujący cykl zajęć warsztatowych z elementami psycho – somatycznego treningu samouzdrowienia w holistycznej konwencji Ciało + Umysł + Duch.
Zapraszamy seniorów na poznawania i wdrażaniem naturalnych, efektywnych metod niezbędnych do utrzymania dobrego zdrowia i znakomitej kondycji, czyli długiego życia bez trucizny. Podczas spotkania przećwiczą konkretne techniki wspierające kondycję stanu zdrowia fizycznego a także psychicznego. Na cykl spotkań zaprasza dr inż. Barbara Kulpińska. 

 

11 i 25.03.2020 godz. 17.00
MARCOWE DYŻURY COACHINGOWE
Wspólnie zastanowimy się czy coaching jest tym, czego potrzebujesz. Poszukamy blokujących przekonań i nawyków. Znajdziemy obszary, w których możesz rozwijać swój potencjał. Na spotkanie zaprasza sąsiadka Ania. Zapisy: mal@oko.com.pl 

 

12.03.2020 godz. 14.00  czwartek
WARSZTATY SENSORYCZNE
Zapraszamy na spotkanie z naszą sąsiadką Kasią, która prowadzi zajęcia z plastyki sensorycznej. To warsztaty  podczas których stymulowane są wszystkie zmysły. Dzieci bezkarnie mogą się brudzić oraz tworzyć, a przede wszystkim świetnie bawić. Do zajęć wykorzystywane są wyłącznie artykuły spożywcze. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 2 lat.  Dowiedz się jakie produkty przynieść na zajęcia.  ZAPISY (10.03) PRZEZ FB MAL, liczba miejsc ograniczona.

 

12.03.2020 godz. 18.00
EKO UDERZENIE - KUCHNIA INDYJSKA – DANIA WEGETARIAŃSKIE
Zapraszamy Was na warsztaty kuchni indyjskiej. Przygotujemy pachnące wegetariańskie dania, pełne ziół i przypraw. Na spotkanie zapraszamy razem z Vandnaną. Zapisz się na składnik (mal@oko.com.pl lub FB MALGrójecka 109).

 

17.03.2020 godz. 17.30
EKO UDERZENIE - EKO MYJKI
Konopne myjki świetnie zdają egzamin jako ekologiczny odpowiednik standardowych gąbek kuchennych wykonanych z tworzyw sztucznych. Można je wykonać samodzielnie w jeden wieczór, a dzięki znacznie większej trwałości w porównaniu do zwykłych zmywaków będą nam długo towarzyszyć w kuchni. Utrzymanie samej myjki w czystości jest bardzo proste, wystarczy ją wyparzyć, uprać w pralce, albo po prostu wrzucić do zmywarki. Myjki wykonane na drutach są elastyczne i łatwo spieniają środek myjący, w przeciwieństwie do sztywniejszych myjek wykonanych na szydełku.
Podczas warsztatów nauczycie się jak wykonać i wykonacie samodzielnie myjki na drutach. To naprawdę proste i z pewnością dacie radę! Nawet, jeśli nie mieliście wcześniej okazji dziergać. Na warsztaty zaprasza Paulina.19.03.2020 godz. 18.00 czwartek
POZNAJ TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE OCHOTY!
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Towarzystwo Sąsiedzkie" mającego na celu rozwój społeczności lokalnych w Warszawie. Towarzystwo chce rozwijać sąsiedztwa, wspierać mieszkańców w działaniach lokalnych i promować dobre sąsiedzkie praktyki.
Jeśli chcesz poznać aktywnych sąsiadów z Twojej okolicy, zrealizować własne pomysły na lokalne działania - to spotkanie jest dla Ciebie!19.03.2020 godz. 18.00 czwartek
MEDYTACJA OSHO KUNDALINI
Po miesięcznej przerwie nasza sąsiadka Atimaya kolejny raz poprowadzi medytację Aktywną OSHO Kundalini! 
Jeżeli do tej pory medytacja kojarzyła Ci się z siedzeniem i śpiewaniem mantr, to po tej zupełnie zmienisz zdanie. Medytacje aktywne są stworzone po to, żeby przez ruch powrócić do ciała i dzięki temu wejść w stan relaksu umysłu.19.03.2020 godz. 18.00  czwartek
ŚWIADOM/A JA, E-MOC JA, MÓWIĘ JA

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu dla dorosłych którzy chcą świadomie budować relacje ze sobą i z innymi. Dlaczego pozornie niewinny komunikat może prowadzić do niezrozumienia lub konfliktu? 

Na podstawie Analizy Transakcyjnej uczestnicy dowiedzą się jak budować porozumienie w komunikacji, czym różni się fakt od oceny oraz jak nasze filtry wpływają na odbiór informacji.

Wspólnie zastanowimy się jak ważne jest to co i jak mówimy, ale także czy uważnie słuchamy. Spotkanie poprowadzą Ania z Moniką. 

 

24.03.2020 godz. 17.00 wtorek
GRY RPG. AKADEMIA LEGEND

Jesteś znudzony, a może uważasz, że potrzebujesz krótkiej przerwy od wszystkiego co robisz? Wejdź z nami do tajemniczej Akademii Legend i odkryj znane historie z zupełnie nowej perspektywy. Pamiętaj. Nie zawsze potwór jest tym za kogo go mają.

Zapraszamy na cykliczne spotkania z grami fabularnymi RPG.

Czym jest RPG?

Z angielskiego Role Play Games, to narracyjne gry fabularne, w których gracze opowiadają sobie różne historie, odkrywają tajemnice i niczym w ciekawym serialu lub filmie akcji śledzą losy swoich bohaterów.

 

12.03.2020 godz. 17.30
TWORZYMY KARTKI
Zapraszamy na warsztaty tworzenia ozdobnych kartek metodą scrapbookingu. Tym razem pod okiem Natalii wykonamy niepowtarzalną kartkę o tematyce ślubnej

 

26.03.2020 godz. 18.00 czwartek
EKO UDERZENIE - KULKI MOCY

Zapraszamy na spotkanie z pyszną, zdrowszą i w 100 procentach wegańską alternatywą dla ‘’sklepowych łakoci”. Pralinki są szybkie i dziecinnie proste w przygotowaniu dlatego zachęcamy do przyjścia z pociechami. Na spotkanie zaprasza Karolina. Zapisz się na składnik (mal@oko.com.pl lub FB MALGrójecka 109).

 

26.03.2020 godz. 18.00 czwartek
EKO UDERZENIE - NAPRAWA KSIĄŻEK

Warsztaty renowacji książek. Przynieś zniszczoną książkę a pod okiem sąsiada Marka bez trudu ją naprawisz.

 

28.03.2020 godz. 12.00 sobota
SENIOR Z KLASĄ

Stowarzyszenie Absolwentów Programu Klasa zaprasza seniorów na kolejne spotkanie z cyklu. Tym razem zapraszają seniorów do wspólnego gotowania.

 

 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

   

 

 

 


 

 

 

 

 

FOTORELACJA Z IMPREZY "SZALONE LATA 20-TE" i ROZŚWIETLENIA NEONU Z OKAZJI OBCHODÓW 100LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

fotografie dzięki uprzejmości Studia Fotograficznego Stachowiak oraz Wiesława Piaseckiego

1 142   31086787 1713793878688129 4422957750917529600 n

30723955 1713792725354911 4032968432608608256 n  30714849 1713793275354856 7823232326359318528 n   30729030 1713793135354870 1224627280693690368 n

30743066 1713793782021472 5939432706529034240 n   30741194 1713793662021484 3623995049613721600 n

30729320 1713796592021191 9171069991003357184 n   31052311 1713796575354526 1122562506800234496 n

30743152 1713794908688026 432330188244647936 n   31044636 1713794412021409 6223632921593380864 n

30743713 1713795158688001 7359954287406874624 n   2 50

 

 

REGULAMIN korzystania z przedpłaconego Voucheru Kulturalnego.

Przedpłacony Voucher Kulturalny – dowód o określonych nominałach i wzorach, uprawniający w oznaczonym terminie ważności do realizacji zapłaty w jednorazowej transakcji za punkt programu z oferty OKO.

WARUNKI I ZASADY KORZYSTANIA Z VOUCHEROW KULTURALNYCH

OKO zobowiązuje się wobec Klienta, iż będzie honorował vouchery jako środek jednorazowo dokonywanej zapłaty za dowolnie wybrany punkt programu / oferte w oko.

Vouchery nie podlegają wymianie na gotówkę zarówno w całości, jak i częściowo.

OKO nie ponosi odpowiedzialności za vouchery, które zostały utracone lub uszkodzone po ich wydaniu Klientowi.

OKO nie będzie wydawać voucherow w miejsce voucherow zagubionych lub utraconych w inny sposób (zamienniki) ani też ich duplikatów.

Każdy voucher stanowi uprawnienie do otrzymania i odbioru biletu / usługi o wartości odpowiadającej wartości nominału na jaki opiewa voucher lub mniejszej. W przypadku realizacji transakcji za kwotę niższą niż wartość voucheru, różnica nie będzie wydawana w gotówce lub jakiejkolwiek innej formie. W przypadku realizacji transakcji za kwotę wyższą niż wartość voucheru Klient zobowiązany jest do dopłacenia różnicy gotówką w kasie OKO.

Jeden voucher umożliwia skorzystanie z jednej propozycji programowej OKO (zakup 1 lub więcej biletów na konkretny koncert lub jednego pakietu na zajęcia w Ośrodku Kultury Ochoty). Nie ma możliwości łączenia zakupów (np. zakup jednego biletu na koncert i jednej godziny zajęć lub biletów na różne koncerty).

VOUCHERY będą wydawane w nominałach: 30 zł, 100 zł.

Z voucherów można korzystać od 1.01.2018 do 31.03.2018.

annex:

przykłady wykorzystania voucher o nominale 100 PLN:
- opłata miesięczna za dowolne zajęcia w OKO (indywidualne lub grupowe o ile jest wolne miejsce w danej sekcji) np. zajęcia z tańca jazzowego 2x w tyg. - (koszt 160 pln / mc) voucher + 60 pln
- dowolny koncert - np. bilet (koszt 30 pln/szt) - przy zakupie 4 biletów - voucher + 20 pln

Terapia dla osób z chorobą Parkinsona
Projekt w ramach programu „Seniorzy w Akcji”

WSTĘP WOLNY
Instruktor: Jan Woźniak

Projekt dofinansowano ze środków programu „Seniorzy w Akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”
Organizacja wspierająca: Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona

Ośrodek Kultury Ochoty
Ogłasza konkurs literacki „OKOlica literacka 2017”

Uczestnikami konkursu mogą być osoby do 35 roku życia zamieszkałe
lub studiujące w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich.
Uczestnicy konkursu mogą składać niepublikowane utwory poetyckie
(do 10 wierszy), prozatorskie (do 5 stron znormalizowanego maszynopisu,
czyli maksimum 9000 znaków ze spacjami) oraz mini-eseje (także do 9000 znaków).
Prace wydrukowane w pięciu egzemplarzach (rękopisy nie będą brane pod uwagę) wraz z płytą CD zawierającą elektroniczną wersję utworów, należy wysłać na adres: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, Warszawa do dnia 15 czerwca 2017 (decyduje data stempla pocztowego).
Na kopercie należy dopisać: Konkurs literacki „OKOlica literacka 2017”.
Prace muszą być oznaczone godłem (pseudonimem). Do prac należy dołączyć zaklejoną kopertę oznaczoną tym samym godłem, z danymi autora: imię, nazwisko, adres, telefon i e-mail.
W konkursie przewidziane są następujące nagrody: I nagroda w wysokości 1000 złotych, II nagroda w wysokości 600 złotych i III nagroda w wysokości 400 złotych.
Nagrody będą przyznawane bez względu na kategorie.
Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród są planowane
w połowie września 2017.
O dokładnym terminie laureaci zostaną zawiadomieni na początku września.

2-6.07 pon-pt, MAL, ul. Grójecka 109

TYDZIEŃ Z OKO i MAGAZYNEM SZTUK - FILIA OKO

ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z MAGAZYNEM SZTUK - wstęp wolny
2.07 (poniedziałek), godz. 10.00-13.00
Warsztaty dla rodziców i dzieci z malowania buziek. Jak pomalować dziecko - body painting (Marek Ejsmond)

3.07 (wtorek), godz. 10.00-13.00
warsztaty jak zrobić kolczyki (Joanna Sułek-Malinowska)

4.07 (środa), godz. 10.00-13.00
Papierowe maski z papieru z elementami takimi jak cekiny, odblaski itp. (Marek Ejsmond)

5.07 (czwartek), godz. 10.00-13.00
Malarstwo na szybie - witryny MAL-u w technice flamastry zmywalne do szkła (Marek Ejsmond)

6.07 (piątek), godz. 10.00-13.00
Medale i fujarki. Robimy papierowe medale i ozdobne fujarki z plastikowych rurek (Marek Ejsmond)

WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z OKO - wstęp wolny

2.07 (poniedziałek), godz. 18.00-20.00
warsztaty muzyczne, śpiew (tematyka wakacyjna, szanty, obozowe, kolonijne), konstruowanie instrumentów, gra na różnych instrumentach perkusyjnych.
prowadzenie: Iwona Prugar - Fiedorowicz

3.07 (wtorek), godz. 18.00-20.00
warsztaty taneczne (tańce integracyjne z  elementami disco,  wspólne układy na dyskotekę). 
prowadzenie: Iwona Prugar - Fiedorowicz

4.07 (środa), godz. 18.00- 20.00
LLnaL, czyli Letnie lektury na Luzie...
w programie: kreatywne czytanie tekstu, zabawy metodą pedagogiki zabawy i Orffem oraz  tematyczne  warsztaty plastyczne, teatralne i taneczne. Warsztaty na podstawie bajki Margery Williams -  "Aksamitny królik".
prowadzenie: Iwona Prugar - Fiedorowicz

5.07 (czwartek), godz. 18.00- 20.00
Warsztaty teatralne - (krótki tekst, muzyka, taniec, przebieranie się, na koniec mini etiuda).
prowadzenie: Iwona Prugar - Fiedorowicz

6.07 (piątek), godz. 18.00-20.00
Stare i nowe gry podwórkowe (guma, ciupy, chłopek, fruczka, kapsle, cymbergaj, król skoczek ...itp.)
prowadzenie: Iwona Prugar- Fiedorowicz i Maciej Dmochowski

9-11.07 pon-śr, MAL, ul. Grójecka 109

3 DNI Z KLUBEM OSIEDLOWYM SURMA - FILIA OKO

RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE - wstęp wolny

malowanie figurek z drewna, tworzenie z papieru.
prowadzi Małgosia Żbikowska
9.07 (poniedziałek), godz. 11.00 -13.00
10.07 (wtorek), godz. 18.00 - 19.00
11.07 (środa), godz. 11.00 - 13.00

SĄSIEDZKIE ŚPIEWANIE - wstęp wolny

wspólne śpiewanie przy gitarach prowadzi Mirek Kozak
9.07 (poniedziałek), godz. 18.00 - 20.00
10.07 (wtorek), godz. 18.00 - 20.00
11.07 (środa), godz. 18.00-20.00

OPOWIADANIE BAŚNI - połączone z pokazem instrumentów muzycznych - wstęp wolny
prowadzi Kasia Płocińska.
11.07 (środa), godz. 18.00 - 19.00

13.07 piątek, MAL, ul. Grójecka 109

POTAŃCÓWKA - DZIECI KWIATY - wstęp wolny
W ramach obchodów 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy na potańcówkę. Tym razem szalone hity lat 60tych. Przebrania mile widziane!
godz. 17.30-19.00 warsztaty robienia wianków
godz. 19.00-21.00 potańcówka

16-20.07 pon-pt, MAL, ul. Grójecka 109

TYDZIEŃ Z OKO I KLUBEM SENIORA BAŚNIOWA - FILIA OKO

CYKL SPOTKAŃ ZE STUDIEM WOKALNYM IM. J. WASOWSKIEGO - wstęp wolny
16.07 (poniedziałek), w godz. 11.00 - 13.00    
17.07 (wtorek), w godz. 11.00 - 13.00
18.07 (środa), w godz. 11.00 - 13.00
W programie ćwiczenia wokalne, ćwiczenia oddechowe, praca z mik-rofonem pod czujnym okiem doświadczonej nauczycielki śpiewu, wokalistki Doroty Curyłło.
Zapraszamy na warsztaty, na których poznamy różne style wykonawcze takie jak jazz, pop, piosenka literacka. Poznasz elementy interpretacji tekstu w piosence oraz popracujemy nad rytmem, frazowaniem w piosenkach.

BLISKIE SPOTKANIA Z NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ LITERATURĄ DZIECIĘCĄ - wstęp wolny
16.07 (poniedziałek), w godz. 18.00 - 20.00    
17.07 (wtorek), w godz. 18.00 - 20.00    
18.07 (środa), w godz. 18.00 - 20.00  
Zajęcia dla małych i dużych z humorem, zabawą i tekścikiem wspaniałym opartym na utworach: "Paweł i Gaweł", „Lokomo-tywa", " Stefek Burczymucha", "Rzepka", "Zabawa", "Panie szofer Gazu" i inne...
Przyjdź do nas koniecznie! Weź mamę i tatę i babcię i dziadka i ko-goś z boiska, a także sąsiadkę!
Instruktor:  Krystyna Adamiec

TANECZNYM  KROKIEM  PRZEZ  ŚWIAT - wstęp wolny
19.07 (czwartek), w godz. 10.00 - 13.00 i 18.00 - 20.00
20. 07 (piątek), w godz. 10.00 - 13.00  i  18.00 - 20.00  
Zapraszamy  na cykl zajęć tanecznych w kręgu . Każdy znajdzie tu coś dla siebie, poczuje luz i z pewnością odkryje pokłady tanecznych umiejętności, które przydadzą się przy różnych okazjach. Zapewniamy solidną dawkę ruchu w towarzystwie dobrego humoru. Wpadnij do MAL-a choćby z ciekawości, przyprowadź bliskich i znajomych. Każda para nóg na wagę złota!
Instruktor:  Paweł Sumało

23-27.07 pon-pt, MAL, ul. Grójecka 109

TYDZIEŃ Z PRACOWNIĄ CERAMIKI ANGOBA - FILIA OKO - wstęp wolny
23.07 (poniedziałek), godz. 10.00-13.00 i 18.00-20.00
24.07 (wtorek), godz. 10.00-13.00 i 18.00-20.00
25.07 (środa), godz. 10.00-13.00 i 18.00-20.00
26.07 (czwartek), godz. 10.00-13.00 i 18.00-20.00
27.07 (piątek), godz. 10.00-13.00 i 18.00-20.00
zajęcia ceramiczne

25.07 środa, MAL, ul. Grójecka 109

WIECZÓR PRZY HARMONII - wstęp wolny
godz. 18.00-20.00 
Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie harmonii. To dobra okazja, żeby spotkać sąsiadów i spędzić przyjemnie popołudnie.

LETNIE KURSY 

W MAGAZYNIE SZTUK, ul. Radomska 13/21

Letni kurs batiku

Instruktor: Mariola Gołda, lipiec 2018 r.  
Liczba godzin:  6 godzin, 3 spotkania
Kurs nr 1 (2,4,5 lipca) Kurs nr 2 (23,25,26 lipca)
Dni: poniedziałek/środa/czwartek, godz. 17.00-19.00
Zajęcia I :
Technika batiku:
Przedstawienie informacji na temat genezy i techniki batiku (przedstawienie technologii wykonania batiku, poszczególne etapy wykonania tradycyjnego batiku), przygotowywanie projektu, rozpoczęcie realizacji batiku. Shibori – japońska technika barwienia materiału
Zajęcia II
Kontynuacja realizacji batiku, łączenie techniki batiku i shibori,
Zajęcia III
realizacja końcowego etapu, podsumowanie kursu. Uczestnicy warsztatów batikowych wykonają: 2 zakładki do książki, średnią formę batikową (obrazek) oraz aplikację batikową np. bawełnianą torebkę/poduszkę (torebkę/poszewkę uczestnik przynosi w swoim zakresie). Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy z  zakresu barw, możliwości mieszania i tworzenia kolorów.

Batik to dawna technika zdobienia tkaniny.
Płynny wosk, którym się maluje, chroni materiał przed barwnikiem. Jeśli tkanina ma mieć wiele kolorów, czynność nakładania wosku i barwienia jest powtarzana. Za każdym razem wosk przykrywa inną partię materiału. Można go nakładać pędzlem lub metalowym pisakiem (canting lub tianting). Zdolności plastyczne nie są wymagane, jedynie chęci i wrażliwość na formy oraz kolory.
Cena kursu: 125 zł (zapewniamy materiały)

Wakacyjne zajęcia dla dzieci

CYKL ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY  (6-15 lat)
INSTRUKTOR: KATARZYNA ARABUDZKA
Malarstwo na szkle, monotypia, collage, spray, akryl na płótnie; formy przestrzenne, papier – mâché… Stosując różne techniki plastyczne spróbujemy podjąć temat fascynujący artystów plastyków wszystkich epok – taniec. Szukając inspiracji w dziełach sztuki europejskiej oraz światowej (m.in. w obrazach H.Mattise’a, E.Degas, Z.Stryjeńskiej, S.Witkiewicza, E.Muncha etc.), słuchając wybranych utworów muzycznych – zastosujemy specjalne środki ekspresji plastycznej, aby wyrazić dynamikę i piękno ruchu: rytualnego tańca szamanów, współczesnego tańca klasycznego, ludowego, hip hopu… Poznamy zasady kompozycji dynamicznej oraz style: ekspresjonizm, fowizm, action painting (malarstwo gestu). Czy uda nam się uchwycić ciągle zmieniający się, nieuchwytny ruch w zamkniętym kadrze obrazu…
Przekonajmy się o tym w trakcie serii letnich, artystycznych działań – w Magazynie Sztuk.
2-16 lipca (poniedziałki) godz. 11-13 lub 17-19
Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
Cena: 120 zł

Kursy letnie
KURS LETNI W MAGAZYNIE SZTUK – OTWARTE PRACOWNIE
INSTRUKTOR: JACEK MALINOWSKI
 
INTENSYWNE WARSZTATY RYSUNKOWO – MALARSKIE (dla początkujących)
WARSZTATY RYSUNKOWE: (konstrukcja, kompozycja, szkic linearny, szkic walorowy
WARSZTATY MALARSKIE: (gamy w malarstwie, rozwiązania kolorystyczne dla światłocienia, plany w obrazie, budowanie przestrzeni)
RYSUNEK STUDYJNY (dla zaawansowanych) – STUDIUM SZYSZKI ; ORZECHA WŁOSKIEGO LUB KAPELUSZA SŁOMKOWEGO
MALARSTWO SZTALUGOWE – OLEJNE / AKRYLOWE (dla zaawansowanych)
(imprymitura, podmalówka, laserunki, impasto)

LIPIEC:
04.07 – 13.07.2018 (środa, czwartek, piątek) w godz. 10.00 – 20.00
koszt 250 zł

SIEPRPIEŃ:
22.08 – 31.08.2018 (środa, czwartek, piątek) w godz. 10.00 – 20.00
koszt 250 zł

przyjmujemy zapisy: joanna.malinowska@oko.com.pl

WAKACJE Z „MAŁYM INŻYNIEREM”, OKO - ul. Grójecka 75

W czasie zbliżających się wakacji firma Mały Inżynier będzie po raz kolejny organizować półkolonie letnie w Ośrodku Kultury Ochoty. Wszystkim małych i większych inżynierów zapraszamy do uczestnictwa w naszych kursach z eksperymentów, robotyki, elektroniki oraz programowania gier komputerowych.

Robotyka Lego Mindstorms EV 3 (7-15 lat)
Są to warsztaty w czasie których dzieci i młodzież poznają tajniki automatyki i robotyki. Mają okazję zbudować oraz zaprogramować robota korzystając z różnych silników i czujników.
Robotyka Lego Boost (6-8 lat) nowość w Małym Inżynierze!
Jest to kurs odpowiedni zarówno dla świeżo upieczonych inżynierów, jak i naszych stałych bywalców. Kurs szczególnie skierowany do dzieci, które chciałby stworzyć ciekawe konstrukcje z szerokiego i zróżni-cowanego zestawu klocków, jednocześnie mając okazję nauczyć się od podstaw programowania.
Robotyka Lego WeDo (5-7 lat)
To stały element programu zajęć Małego Inżyniera, który cieszy się olbrzymią popularnością. Dzięki klockom Lego, które wyglądem przypominają te znane dzieciom z domowej bawialni, a także wykorzystania silników i czujników, dzieci mogą zrobić coś, co do tej pory nie było możliwe - ożywić swoje własne konstrukcje.
Programowanie gier komputerowych SCRATCH (8-11 lat)
Scratch to program, który umożliwia naukę podstaw programowania poprzez tworzenie gier, quizów, animacji oraz prezentacji multimedialnych. Uczestnicy będą mieli możliwość tworzyć własne gry, m.in. wyścigi samochodowe, labirynt, quiz milionerzy.
Elektronika cyfrowa i analogowa (9-15 lat)
Propozycja dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie diod, rezystorów i lutownicy, a także poznać podstawy programowania w języku C++. Na zajęciach zostaną omówione zagadnienia związane z prawem Ohma, kondensatorami, tranzystorami oraz pokażemy jak prawidłowo posługiwać się narzędziami dla elektroników. W drugiej części wykorzystamy zestawy Ardiuno, które pozwalają na programowanie mikrokontrolerów w sposób przystępny dla młodzieży.

Laboratorium przyrodniczo-kosmetyczne (7-12 lat)
Kurs przeznaczony dla pasjonatów nauk ścisłych oraz przyrodniczych, połączony na dodatek z tematyką zdrowia i poznawania sekretów ludzkiego organizmu.
Pogromca żywiołów (7-12 lat)
Weźmy pod lupę cztery żywioły - wodę, powietrze, ziemię i ogień, a że-by poszerzyć naszą wiedzę o galaktyczne horyzonty - porozmawiajmy również o kosmosie. Każdy dzień, to inna tematyka i zupełnie nowe eksperymenty.
W ramach półkolonii zapewniamy:
-warsztaty od poniedziałku do piątku (9.00 - 16.00),
-opiekę w godzinach 8.00 - 17.00 (możliwa dodatkowa świetlica),
-opiekę wykwalifikowanych instruktorów,
-pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, dostęp do ciepłych i zimnych napojów),
-materiały dydaktyczne.

Cena regularna to 750 zł, przy wcześniejszym zapisie oraz dla naszych stałych klientów - korzystne zniżki.
Zapraszamy do zapisów poprzez stronę internetową lub telefonicznie:
http://malyinzynier.pl/terminy/warszawa 
warszawa@malyinzynier.pl - tel. 732 717 311
Biuro obsługi klienta czynne w godzinach 8.00-16.00

 

 

Zapisy uczestników do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” rozpoczną się 17 maja 2018 r. o godzinie 12.00 przy pomocy elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie internetowej www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Informacje na temat realizacji programu na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy znajdują się na stronie internetowej www.urzadochota.waw.pl/page/file.php?id=1258

Szanowni Rodzice,

Urząd Dzielnicy Ochota zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Warszawskim Programie „Lato w Mieście 2018”, który będzie realizowany na terenie naszej dzielnicy w dniach od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. w następujących szkołach pełniących funkcję Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych:

1. Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Jasielska 49/53  -  25.06 – 13.07.2018 r
2. Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Wawelska 48   -  16.07 – 10.08.2018 r
3. Szkoła Podstawowa nr 61, ul. Białobrzeska 27  -   16.07 – 03.08.2018 r
4. Szkoła Podstawowa Nr 97, ul. Spiska 1  -  25.06 – 13.07.2018 r
5. Szkoła Podstawowa nr 152, ul.Powstańców Wielkopolskich  4   -   25.06 – 27.07.2018 r.
6. Szkoła Podstawowa Nr 264, ul. Majewskiego  -   17 06.08 – 24.08.2018 r.
7. Szkoła Podstawowa Nr 280, ul. Gorlicka  -   3 20.08 – 31.08.2018 r.

Informacje na temat rekrutacji uczestników, programu zajęć realizowanych w poszczególnych szkołach oraz w placówkach, jak również zajęć specjalistycznych zostaną opublikowane w terminie późniejszym na stronie internetowej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
Uczestnikami Warszawskiego Programu ”Lato w Mieście 2018” mogą być uczniowie warszawskich szkół lub uczniowie mający stałe miejsce zamieszkania w Warszawie. Informacji udziela Koordynator Dzielnicowy Programu „Lato w Mieście 2018”: Zbigniew Najbauer, Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy tel. (22) 822-28-61, znajbauer@um.warszawa.pl.

W załączniku do pobrania harmonogram dla kandydatów Lato w mieście 2018

piosenka2019

W tym roku przypada dwunasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”, który odbędzie się 
w dniach 07/08 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury Ochoty.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno amatorów jak i zawodowców, młodych wokalistów, aktorów do nadsyłania swoich nagrań 
z interpretacjami 2 utworów J. Przybory oraz J. Wasowskiego na adres 
ul. Grójecka 75, 02- 940 Warszawa (Ośrodek Kultury Ochoty, konkurs „Piosenka jest dobra na wszystko”) do dnia 23.11.2019.

Uczestnicy konkursu ( II etap) zobowiązani są do wpłacenia bezzwrotnego wpisowego w wysokości 25 zł. Szczegóły na www.oko.com.pl,
22 822 48 70.

Eliminacje są trzy etapowe:
- I etap to przesłuchania nagrań nadesłanych do OKO.
- II etap to przesłuchania z akompaniatorem- przesłuchań dokonuje Jury w OKO wyłaniając podczas nich finałową piątkę.
- III etap – koncert finałowy podczas, którego zostanie wyłoniona trójka laureatów.

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA NA DOLE STRONY :) 

 

 

 

X KONKURS WOKALNY
„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

 

Dnia 24 listopada 2016r., w siedzibie Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie, odbyły się eliminacje pierwszego etapu X edycji Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko“. Spośród rekordowej ilości nadesłanych zgłoszeń, do drugiego etapu przesłuchań zakwalifikowano 21 wykonawców.

2 grudnia 2017 r. również w siedzibie Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie, odbył się II etap konkursu wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko".
Jury w składzie: Barbara Krafftówna- honorowa przewodnicząca jury, Monika Borzym, Marek Majewski, Bogdan Hołownia, Paweł Sztompke, Aleksandra Bilińska-sekretarz konkursu, spośród powyższych wyłoniło 6 finalistów IX edycji konkursu wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko".
Byli to kolejno (w kolejności alfabetycznej):
1. Pamela Adamik („Chodzę sobie, zbieram rutkę“, „O‘Romeo“)
2. Aleksandra Dzierżawska („Ballada o doktorze Praszczadku“, „Portugalczyk Osculati“)
3. Karolina Gwóźdź („Ząb zupa dąb“, „Boję się tej melodii“)
4. Julia Szewczyk (“Prysły zmysły”, “S.O.S.”)
5. Aleksandra Świdzińska (“Ja dla pana czasu nie mam”, “Na wypadek gdyby to nie skończyło się małżeństwem”)
6. Piotr Zubek (“Najcichszy tekst”, “A lot of money”)

Wieczorem natomiast wystąpił Chór Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Andrzeja Borzyma prezentując utwory J.Wasowkiego i J.Przybory z płyty STARSI PANOWIE CHÓREM.


3 grudnia 2016r. w Sali Koncertowej, mieszczącej się w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie, odbył się koncert, na którym zaprezentowali się wyżej wymienieni finaliści konkursu.
Jury w składzie:

Barbara Krafftówna- honorowa przewodniczący jury,
Monika Borzym,
Bogdan Hołownia,
Marek Majewski,
Paweł Sztompke,
Aleksandra Bilińska-sekretarz jury,
postanowiło przyznać następujące nagrody:
I nagroda - Julia Szewczyk
II nagroda - Piotr Zubek
III nagroda - Aleksandra Świdzińska
Oraz 3 równorzędne wyróżnienia:
Karolina Gwóźdź
Aleksandra Dzierżawska
Pamela Adamik
Wykonawcom towarzyszył znakomity zespół muzyczny pod kierownictwem Wojciecha Majewskiego, w składzie lider grający na fortepianie, -kontrabas, Cezary Konrad-perkusja.
Podczas koncertu, jako gwiazda wieczoru wystąpiła Ewa Konstancja Bułhak z towarzyszeniem zespołu Kuby Lubowicza. Gospodarzami koncertu byli Monika i Grzegorz Wasowscy.

22222   DSC 0007   DSC 0003

DSC 0002   DSC 0004   DSC 0029

DSC 0027   DSC 0009   DSC 0030

DSC 0034   DSC01354   DSC01575

DSC01175   DSC01233   DSC01256   DSC01278   DSC01312

DSC01365   DSC01408   DSC01596   DSC01618   DSC01161

 

 

a tak było w 2016 roku :)

26 listopada 2016r. w siedzibie Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie, odbył się II etap konkursu wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko".
Jury w składzie: Barbara Krafftówna- honorowa przewodnicząca jury, Dorota Miśkiewicz -przewodnicząca jury, Marek Majewski, Krzysztof Szczepaniak, Aleksandra Bilińska-sekretarz konkursu, spośród nadesłanych nagrań wyłoniło 6 finalistów a właściwie finalistek IX edycji konkursu wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko".
Były to kolejno (w kolejności alfabetycznej):
1. Anna Dorna („Garden party“, „Jeszcze poczekajmy“)
2. Emilia Hamerlik („Po kompocie“, „Zmierzch“)
3. Beata Kawczyńska („Zemsta“, „Pejzaż bez Ciebie“)
4. Natalia Świtała (“Ile dziewcząt się marnuje”, “Do Ciebie szłam”)
5. Aleksandra Wylężek (“Jesienne liście”, “Zakochamy się tak jak trzeba”)
6. Sylwia Zasempa (“Pejzaż bez Ciebie”, “Szarp pan bas”)

27 listopada 2016r. w Sali Koncertowej, mieszczącej się w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie, odbył się koncert na którym zaprezentowały się wyżej wymienione finalistki konkursu z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod kierownictwem Wojciecha Majewskiego, w składzie lider grający na fortepianie, Andrzej Święs-kontrabas, Cezary Konrad-perkusja.
Jury w składzie:
Barbara Krafftówna- honorowa przewodniczący jury,
Dorota Miśkiewicz-przewodnicząca jury,
Krzysztof Szczepaniak,
Marek Majewski,
Paweł Sztompke,
Aleksandra Bilińska-sekretarz jury,
postanowiło przyznać następujące nagrody:
I nagroda - Beata Kawczyńska 2000 zł
II nagroda - Anna Dorna 1500 zł
III nagroda - Aleksandra Wylężek 1000 zł

Oraz 3 równorzędne wyróżnienia:
Emilia Hamerlik
Natalia Świtała
Sylwia Zasempa

Podczas koncertu, jako gwiazda wieczoru wystąpiła Olga Bończyk z towarzyszeniem zespołu, która jak co roku, odśpiewała wraz z finalistkami oraz publicznością zgromadzoną w Ośrodku - Piosenka jest dobra na wszystko.
Gospodarzami koncertu byli nieocenieni i jak zwykle dowcipni Monika i Grzegorz Wasowscy.
W przyszłym roku zapraszamy na 10 tą już edycję naszego konkursu...Spodziewajcie się wielu niespodzianek!

DSC 0109   DSC 0121   DSC 0122   

DSC 0124   DSC 0131   DSC 0136  

DSC 0137   DSC 0187   DSC 0194   

DSC 0205   DSC 0207   DSC 0222

DSC 0223   DSC 0227   DSC 0228

DSC 0229   DSC 0231   DSC 0235

DSC 0238   DSC 0239   DSC 0246   

DSC 0247   DSC 0248   DSC 0250

   DSC 0269   DSC 0271   

   DSC 0284   DSC 0292

   

Osoby zakwalifikowane do II etapu:
E. Hamelrik
M. Jastrząbek
K. Łochowska
N. Świtała
S. Zasempa
B. Kawczyńska
T. Baracz
A. Dorna
A. Jarachowska
A. Wylężek
K. Bodzak
M. Wacha
J. Kuzyka
P. Maga

 

VIII EDYCJA - 29.11.2015

29 listopada 2015r. w Sali Koncertowej, mieszczącej się w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie, odbył się koncert na którym zaprezentowali się finaliści konkursu : "Piosenka jest dobra na wszystko"

Jury w składzie:

Barbara Krafftówna- przewodniczący jury,
Anna Serafińska,
Bogdan Hołownia,
Marek Majewski,
Paweł Sztompke,
Aleksandra Bilińska-sekretarz jury,
postanowiło przyznać następujące nagrody:
I nagroda - Marta Kołatek
II nagroda - zespół The Feelharmnic
III nagroda - Karolina Łopuch
Oraz 3 równorzędne wyróżnienia:
Kamila Boruta
Dorota Zygadło
Szymon Sadkowski
Wykonawcom towarzyszył znakomity zespół muzyczny pod kierownictwem Rafała Stępnia, w składzie lider grający na fortepianie, Andrzej Zielak-kontrabas, Paweł Dowrowolski-perkusja.
Podczas koncertu, jako gwiazda wieczoru wystąpił Krzysztof Kiliański z towarzyszeniem The New Warsaw Trio. Gospodarzami koncertu byli Monika i Grzegorz Wasowscy.

DSC 0005   DSC 0014   DSC 0024

DSC 0029   DSC 0042   DSC 0045 

DSC 0055   DSC 0082   DSC 0088

DSC 0114   DSC 0119

Net.stars to nowatorski projekt, który nauczy atrakcyjnej i przemyślanej komunikacji z rówieśnikami za pośrednictwem najpopularniejszych dróg komunikacji: YouTube, blog, videoblog, facebook, istagram.
Nauczymy dzieci jak mądrze korzystać z Internetu.
Formuła kursu – kursanci zakładają na zajęciach wspólną grupę na faceeboku, istagramie, oraz własny kanał na YouTube i własnego bloga lifestylowego. Zamieszczają tam zdjęcia, filmy i posty, które przygotowują na kursie. Wspólnie decydują o kierunku, w jakim rozwijać się będą wszystkie platformy komunikacji. Mogą też zamieszczać materiały przygotowane w domu (wcześniej sprawdzone przez prowadzącego) Konkurują o jak największą oglądalność samodzielnych wpisów, ale przy założeniu, że dotyczą one jakiejś tematyki, zainteresowań lub prezentują pomysł.
Analizują wspólnie jakie treści cieszą się największym zainteresowaniem.

Prowadząca: Agnieszka Orłowska

soboty 9.00-11.00
Koszt 200 zł/m-c (4 spotkania)
Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

start 17 września

Zajęcia taneczne z polskich tańców narodowych oraz polskich tańców
ludowych dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zajęcia składają się części
ogólnorozwojowej nastawionej na rozwój sprawności i koordynacji ciała
oraz części przeznaczonej na poznawanie kroków, ćwiczenie techniki i
charakteru polskich tańców z elementami zabaw i improwizacji.

13 września pokazowe a od 20 września start

Wtorki, 17:15-18:45, koszt 80 zł/m-c (4 spotkania)

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Instruktor – Piotr Kułakowski

Od dziecka związany z muzyką i tańcem. Absolwent Państwowej Szkoły
Muzycznej I Stopnia oraz instruktorskiego kursu tanecznego w 
Mazowieckiej Akademii Tańca i Teatru w Mazowieckim Instytucie Kultury na
kierunku taniec ludowy. Wieloletni członek ZF Lazurki, ZPiT UW 
„Warszawianka” oraz ZPiT „GAIK”. Obecnie instruktor w ZF „Lazurki”, 
współzałożyciel Studia Artsytycznego ”Polot”. Laureat Turniejów Tańców
Polskich w formie towarzyskiej, m.in.: 4 miejsce na Mistrzostwach Polski
2016. Absolwent Letniej Szkoły Artystycznej organizowanej w siedzibie ZPiT "Śląsk".

Śpiewasz, grasz na gitarze, albo na perkusji? A może dopiero myślisz o tym, żeby zacząć swoją przygodę z instrumentem?
Tu możesz dołączyć do zespołu, lub założyć swój własny!

Rozpoczynamy 3-miesięczne zajęcia zespołowe dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Sami wybieramy repertuar. Spotykamy się na dwugodzinnej próbie raz w tygodniu, aby na koniec wystąpić na koncercie finałowym!

Autorski program pozwala w szybkim tempie opanować podstawy gry na wybranym instrumencie i wspólnie wykonywać np. znane przeboje muzyki rozrywkowej. W dalszych etapach, wraz ze wzrostem umiejętności, pozwoli tworzyć własne kompozycje.
Szkoła Rocka chce promować młodych, uzdolnionych artystów. Szkoła rocka może być pierwszym krokiem w kierunku twórczego wyrażania własnych emocji i nauki autoprezentacji. Szkoła Rocka przeprowadza w ciągu roku szkolnego dwie edycje zajęć w systemie semestralnym. W ciągu dwóch i pół roku trwania projektu wzięła w nim udział ponad setka dzieci, z czego część przeszła do udziału w kolejnych edycjach, co wiąże się z ciągłym podwyższaniem poziomu artystycznego.

Zapraszamy na dzień otwarty w dniu 9.09 - piątek (sala koncertowa) - w godz. 16.00 -20.00
Przyprowadź ze sobą przyjaciół, przyjdźcie i zobaczcie jak gramy!

Zajęcia środy w sali prób dla trzech grup w godz.
1) 14:30-16:30
2) 16:30- 18:30
3) 18:30- 20:30

koszt: 45 zł jedno spotkanie czyli 180 zł/m-c (4 spotkania)
prowadzący: Arkadiusz Krupa tel. 694 559 479

opiekun: Cezary Szymaniak

więcej o projekcie:

Ideą Fundacji Promocji Kultury „Szkoła Rocka” jest budowanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej nastolatków, zachęcanie ich do aktywności w grupach muzycznych oraz pomaganie im w tworzeniu autorskich kompozycji i zakładaniu zespołów muzycznych. Profilem działania Szkoły Rocka jest praca zarówno z młodzieżą, która już uczyła się śpiewać / grać na instrumentach, jak i taką, dla której jest to pierwszy kontakt z muzyką. Szkoła Rocka daje możliwość poznania i wypróbowania różnych instrumentów muzycznych, dzięki czemu każdy uczeń ma szansę na dobranie odpowiedniego dla siebie instrumentu.

Autorski program pozwala w szybkim tempie opanować podstawy gry na wybranym instrumencie i wspólnie wykonywać np. znane przeboje muzyki rozrywkowej. W dalszych etapach, wraz ze wzrostem umiejętności, pozwoli tworzyć własne kompozycje.
Szkoła Rocka chce promować młodych, uzdolnionych artystów. Szkoła rocka może być pierwszym krokiem w kierunku twórczego wyrażania własnych emocji i nauki autoprezentacji. Szkoła Rocka przeprowadza w ciągu roku szkolnego dwie edycje zajęć w systemie semestralnym. W ciągu dwóch i pół roku trwania projektu wzięła w nim udział ponad setka dzieci, z czego część przeszła do udziału w kolejnych edycjach, co wiąże się z ciągłym podwyższaniem poziomu artystycznego.

Adresaci projektu, młodzież gimnazjalna, to chyba najbardziej zagrożona grupa społeczna, która niechętnie sięga po propozycje kulturalne kierowane pod ich adresem. Jest to jednak dla tej młodzieży czas fascynacji muzyką rozrywkową i ten element pragniemy wykorzystać . Pod „płaszczykiem” muzyki rockowej, kryje się ogólnie rozumiane budowanie wrażliwości i muzykalności, a także poznawanie muzyki jako elementu tożsamości narodowej. Z dotychczasowych doświadczeń wynika również, że po tę propozycję (zajęcia w Szkole Rocka) często sięga młodzież, która zajmuje miejsce trochę na uboczu wśród rówieśników. Jest to dla nich szansa na udowodnienie swojej wartości i nabrania pewności siebie. Oprócz oczywistych walorów artystycznych, projekt ma na celu odwracanie uwagi młodzieży od zagrożeń współczesnego świata, takich jak narkotyki, wyobcowanie i inne uzależnienia, w tym ostatnio coraz powszechniejsze uzależnienie od sieci internetowej. Z rozmów młodzieży biorącej udział we wcześniejszych edycjach zajęć, jasno wynika, że zamienia ona czas spędzony przy komputerze na czas spędzony z instrumentem. To działa!

Szkoła Rocka współpracując z instytucjami pozarządowymi miała możliwość przez dwa lata dostarczać młodzieży możliwość nauki za darmo, pozyskując środki z różnych funduszy. Skutkowało to tym, że z oferty mogły korzystać wszystkie dzieci, bez względu na status majątkowy rodziców. Fundacja Szkoła Rocka zapewnia również instrumenty i cały sprzęt techniczny wymagany do tego typu zadań. Dzięki temu oferta darmowych zajęć ma szansę dotrzeć do wszystkich, nie tylko do wybranych. Najczęściej właśnie tam jest szansa na znalezienie ponadprzeciętnych talentów. Poza tym, Szkoła Rocka stawia sobie za cel, aby zarówno zajęcia jak i sprzęt i wyposażenie charakteryzowało się wysokim europejskim standardem.

Głównym celem działań Szkoły Rocka jest zapewnienie jak największej grupie młodzieży możliwości rozwoju artystycznego, a także wypełnienie ich czasu wolnego, odciągając ich tym samym od niebezpieczeństw i uzależnień. Program zajęć, przewidziany, jako gra i zabawa ma na celu kształcenie samodzielności, budowanie postaw prospołecznych i umiejętności pracy w grupie. Jednocześnie kształtuje kreatywność i poszerza horyzonty około muzyczne. Kolejnym celem jest wyszukiwanie ponadprzeciętnie uzdolnionych nastolatków i zaoferowanie im możliwości dalszego rozwoju. Szkoła Rocka ma już na koncie osoby, którym udało się osiągnąć sukces na polskiej scenie muzycznej. Projekt, oprócz oczywistych walorów artystycznych, ma także na celu odwracanie uwagi / odciąganie młodzieży od zagrożeń współczesnego świata. Głównym elementem działań Szkoły Rocka, jest prowadzenie cyklicznych zajęć muzycznych w godzinach pozalekcyjnych. Zajęcia dla jednej grupy trwają dwie godziny i bierze w nich udział 4-5 osób. Biorący udział w zajęciach dobierani są w zespoły. W każdym zespole jest jeden lub dwóch wokalistów, dwóch gitarzystów, basista, perkusista oraz pianista - klawiszowiec. Młodzież sama wybiera sobie instrumenty, ma też wpływ na dobór repertuaru. Instruktor w przystępny sposób objaśnia podstawy gry na każdym z instrumentów. Opanowanie tych podstaw, oraz dalsza nauka, umożliwia zespołowi w ciągu trzech miesięcy przygotowanie repertuaru składającego się z dwóch, trzech piosenek granych wspólnie. Oprócz zajęć zespołowych, prowadzone są również lekcje dla grup z jednego instrumentu, na których poszerzane są umiejętności gry i konsultacje z emisji głosu. W tym roku „Szkoła Rocka” w kooperacji z Fundacją Muzyka Jest dla Wszystkich oraz Muzykoteka.pl wydała serię filmów instruktażowych dostępnych dla wszystkich. Każdy z uczestników otrzymuje tygodniowo minimum 5 godzin lekcyjnych zajęć. Dodatkowo, organizowane są warsztaty instrumentalne z profesjonalnymi muzykami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Szkoła Rocka w ciągu roku szkolnego, przeprowadza dwie edycje zajęć, wiosenną i jesienną. Każda z nich zakończona jest koncertem finałowym, na którym uczniowie prezentują swoje umiejętności. Na koncercie każdy zespół występuje wykonując dwa lub trzy utwory. Są to zarówno piosenki znane z list przebojów, jak i własne kompozycje.

Idea zajęć dla młodzieży pod nazwą „Szkoła Rocka” jest realizowana w Gimnazjum im. I. Paderewskiego od trzech lat. W tym czasie z oferty zajęć muzycznych skorzystała ponad setka dzieci. Od początku jej istnienia działania realizowane były m.in. ze środków publicznych, z grantów zdobywanych w konkursach (Fundacja Orange) a także oraz i przy współpracy administracji publicznej np.(Centrum Promocji Kultury), dzięki czemu zarówno zajęcia muzyczne oraz cykliczne koncerty mogą odbywać się za darmo.

Prezes fundacji i autor projektu
Arkadiusz Krupa

Warsztaty gry na bębnach i bum bum rurkach są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a warsztaty gry na bębnach - dla młodzieży i dorosłych. Rozwijają poczucie rytmu, koordynację ruchową, pamięć muzyczną, integrują z rówieśnikami, a także dają możliwość dobrej zabawy. Podczas warsztatów wykorzystywane są bębny afrykańskie, takie jak Conga, czy Djembe, a także Rurki Boomwhackers (na zdjęciach) i inne instrumenty perkusyjne. Sprzęt dla zapisanych uczestników zapewnia instruktor.
 Warsztaty prowadzi instruktor z ponad 7-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi Anna Rybińska.
wtorki - sala prób
17:00-17:40 Dzieci 6-11 lat (40 minut),
18:00-19:00 Dorośli grupa zaawansowana (60 minut),
19:00-20:00 Dorośli grupa początkująca (60 minut).
Grupy 4-8 osobowe.
koszt zajęć: dzieci 100 zł/m-c (4 spotkania)
dorośli 120 zł/ m-c (4 spotkania)
instruktor: Anna Rybińska - tel. 509-104-164

www.zajecia-muzyczne.pl
www.facebook.com/zajeciamuz

 

Zajęcia indywidualne, umuzykalniające dla dzieci, zawierające różnorodne ćwiczenia umuzykalniające i rytmiczne, przygotowujące do egzaminów do szkół muzycznych I-go i II-go stopnia.
 Zajęcia indywidualne dla osób w każdym wieku (dzieci, młodzież, dorośli), grających na różnych instrumentach, obejmujące zagadnienia z teorii muzyki na poziomie szkoły muzycznej I-go stopnia. Pomoc w zrozumieniu zagadnień z kształcenia słuchu dla osób uczących się w szkołach muzycznych I-go stopnia.
Prowadzę także kursy przygotowawcze dla uczniów, chcących zdawać do szkół muzycznych 1-go i 2-go stopnia. Do tej pory uzyskałam 100% zdawalności egzaminów wstępnych.
środy sala nr 2 - zapisy u instruktora - Anna Rybińska - tel. 509-104-164

www.zajecia-muzyczne.pl
www.facebook.com/zajeciamuz

TANIEC NOWOCZESNY
Taniec nowoczesny to bardzo energiczny i widowiskowy taniec. Podczas lekcji zadbamy o koordynację, rytmikę, oraz bardzo wysoki poziom techniki tańca. Styl ten wymaga wysokiej sprawności fizycznej - dlatego regularne treningi poprawią ogólną kondycję dziecka, oraz ruchomość jego ciała. Szczególnie dobrze odnajdą się na tych zajęciach, dzieci żywe, energiczne, takie, o których mówi się, że nie mogą usiedzieć w miejscu.
Poniedziałki i czwartki
Grupa TN 1 – 16.00 – 17.00 (dzieci 8 – 11 lat)
Grupa TN 2 – 17.00 – 18.00 (dzieci powyżej 12 lat)
Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska13/21
Opłaty:
2 x w tygodniu po 1 h – 170,00 zł/miesiąc (8 spotkań)
1 x w tygodniu po 1 h – 120,00 zł/miesiąc (4 spotkania)
Prowadząca:
Joanna Wachowska - disco dance, jazz, modern
Wszechstronna tancerka, specjalizująca się w technikach disco dance, jazz, modern - tancerka Polskiej Federacji Tańca od roku 2007. Wykwalifikowany instruktor tańca sportowego. 
W swojej karierze tanecznej sięgnęła najwyższych wyników - między innymi zdobywając tytuł Mistrzyni Świata z formacją Reliese Dance Company.
Związana z tańcem jest od 14 lat. Swój warsztat taneczny szkoliła pod okiem znanych i cenionych choreografów i instruktorów tańca w kraju i za granicą:
Leszek Cichocki, Joanna Piotrowicz, Maria Zajdler, Adrianna Patłaszyńska, Aneta Bury, Dariusz Bujnowski, Paweł Michno, Brian Poniatowski, Joanna i Konrad Dąbscy, Aleksandra Zasada, Nancy Gogstad, Madeleine Enersen Hellerød, Giancarlo Tarabella, Chantelle Read, Jimmie Surles, Hope Maimane, Julie Pecquet, Raynel Fernandez Ballester.
Opiekun: Alicja Janusz/Zbigniew Zięcina

SHOW DANCE z elementami MODERN
Show Dance to styl tańca, na którym bazuje większość musicali i przedstawień tanecznych. Czerpie inspiracje z tańca klasycznego i jazzowego, ale pozwala też wprowadzać elementy innych, dowolnych technik tanecznych. Ten sceniczny i estradowy styl, wzbogacony o warsztat aktorski, uwolni od obaw przed występami dla dużej publiczności.
Modern – technika tańca nowoczesnego, u którego podstaw leży balet. Jest to styl pełen kontrastów, oparty na przeciwnościach, takich jak wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek.
Technika ta bazuje na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała. Wysoki poziom nauki techniki tańca oraz dobra zabawa przy ulubionej muzyce, to nasz przepis na udane zajęcia taneczne.
Koty, Fame, Footlose, Grease, Piotruś Pan, Taniec Wampirów, Upiór w Operze – to tylko wybrane musicale, do których uczestnicy zajęć wspólnie z choreografem tworzyć będą niezapomniane układy.
Wtorki
Grupa I – 19.00 – 20.00 (dzieci 10 – 14 lat) – sala koncertowa
Grupa II – 20.00 – 21.00 (młodzież powyżej 15 lat i dorośli) – sala 24
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Opłaty:
2 x w tygodniu po 1 h – 170,00 zł/miesiąc (8 spotkań)
1 x w tygodniu po 1 h – 120,00 zł/miesiąc (4 spotkania)

Prowadząca:
Tatiana Śpiewak - jazz dance, musical
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku czterech lat w Studiu Taneczno-Aktorskim Hanny Kamińskiej działającym przy Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Od czwartego roku życia uczęszczała na lekcje tańca klasycznego. Spędziła w Studiu 10 lat, kończąc swoją przygodę w Zespole „Petit".
Mając czternaście lat dołączyła do zespołu tancerzy i wokalistów Teatru Studio Buffo, gdzie współpracowała między innymi z Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą i występowała w musicalu „Metro”. Brała również udział w „Wieczorze Bałkańskim” i „Wieczorze Francuskim”. Zetknięcie się z profesjonalną sceną dało jej inną perspektywę na taniec, nauczyło odpowiedzialności i pokory.
Pokochała Rodzinę Reliese od pierwszego 'zatańczenia', w wieku lat 13, kiedy to pojechała na swoje pierwsze szkolenie taneczne w Murzasichlu. W wieku 16 lat odeszła z zespołu Teatru Studio Buffo na rzecz zajęć w UKS Duet. Wyjechała na swoje pierwsze Mistrzostwa Świata w grudniu 2014 roku. 
Po dwóch latach, które znacząco wpłynęły na jej warsztat jako tancerki, dołączyła do kadry UKS Duet.
Jeśli kochasz taniec i jesteś gotowy poświęcić mu się w stu procentach, zapraszamy na zajęcia do Tatiany!
Opiekun: Tomasz Domański
Zajęcia od 20 września 2016 r.

LADY DANCE
Zajęcia przeznaczone dla kobiet. W czasie ich trwania, instruktor zadba nie tylko o odpowiednie roztańczenie ciała, ale również o podniesienie kondycji, poprawienie sylwetki i o ogólną estetykę ruchu. Podczas treningów realizowany będzie program, który napisany został w odpowiedzi na najpilniejsze potrzeby zapracowanych zwykle Pań: aby zadbać o swoje zdrowie, urodę, mieć czas dla siebie, zrelaksować się i przy tym świetnie bawić. Jeśli chodzi o technikę tańca, to podstawą będzie taniec nowoczesny, jednak należy spodziewać się wielu inspiracji zaczerpniętych z klimatów latynoskich, musicalowych, a dla odkrywania kobiecości nawet z burleski.
WTORKI, godz. 21.00 – 22.00
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 – sala nr 24

Osoby powyżej 18 lat

Prowadząca:
Tatiana Śpiewak - jazz dance, musical
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku czterech lat w Studiu Taneczno-Aktorskim Hanny Kamińskiej działającym przy Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Od czwartego roku życia uczęszczała na lekcje tańca klasycznego. Spędziła w Studiu 10 lat, kończąc swoją przygodę w Zespole „Petit".
Mając czternaście lat dołączyła do zespołu tancerzy i wokalistów Teatru Studio Buffo, gdzie współpracowała między innymi z Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą i występowała w musicalu „Metro”. Brała również udział w „Wieczorze Bałkańskim” i „Wieczorze Francuskim”. Zetknięcie się z profesjonalną sceną dało jej inną perspektywę na taniec, nauczyło odpowiedzialności i pokory.
Pokochała Rodzinę Reliese od pierwszego 'zatańczenia', w wieku lat 13, kiedy to pojechała na swoje pierwsze szkolenie taneczne w Murzasichlu. W wieku 16 lat odeszła z zespołu Teatru Studio Buffo na rzecz zajęć w UKS Duet. Wyjechała na swoje pierwsze Mistrzostwa Świata w grudniu 2014 roku. 
Po dwóch latach, które znacząco wpłynęły na jej warsztat jako tancerki, dołączyła do kadry UKS Duet.
Jeśli kochasz taniec i jesteś gotowy poświęcić mu się w stu procentach, zapraszamy na zajęcia do Tatiany!

zapisz się na zajęcia: taniec.zajeciaoko.pl


Warsztaty tańca i śpiewu bułgarskiego. W programie znajdą się m.in.: tańce korowodowe z różnych regionow Bułgarii, z Macedonii, Serbii i Rumnii, w tym także obrzędowe.
Zajęcia:

poniedziałki: 19.00 - 22.00
instruktor :Emilia Nieznańska

 

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 -sala 23
opiekun: Ewa Maślanka

Warsztaty muzyczno-ruchowe dla dzieci z opiekunamiPodczas warsztatów pobawimy się w poszukiwaczy ukrytych dźwięków. Będziemy muzykować ruchem, głosem, jak również na nieco niekonwencjonalnych instrumentach. Poszukamy dźwięków blisko, daleko, a nawet tych, które „chowają się” w nas samych. Otworzymy uszy bardzo szeroko i zastanowimy się czy muzyka jest wszędzie? Czy cisza w ogóle istnieje? Czy zwykły przedmiot może stać się niezwykłym instrumentem? Warsztaty wykorzystują m.in. elementy rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a, metody Carla Orffa oraz Batti Straussa czy Gordona.

Zajęcia dla dzieci z opiekunami.
Prowadzenie Izabela Miśkiewicz
Cena 120 zł, jednorazowe 35 zł.
czas trwania ok. 30 min.

Izabela Miśkiewicz - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej, specjalności Rytmika.
Ukończyła wiele szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, choreoterapii i tańca m.in.: Międzynarodowy Kongres Rytmiki w Genewie. W 2001 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pracuje przede wszystkim jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, ponadto przeprowadza szkolenia dla nauczycieli (m.in. projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzobus”).
Współpracowała z Akademią Muzyczną w Katowicach, Agencją Artystyczną GRAMI oraz Europejską Fundacją Inicjatyw Kulturalnych.

Opiekun: Jzabela Puk

start od października 2016

Musical Art School powstał dla wszystkich, którzy marzą o występach na scenie.
Zajęcia przygotowują dzieci do rozpoczęcia w przyszłości kariery artystycznej, ucząc:
śpiewu, aktorstwa, tańca, autoprezentacji, wzmacniania osobowości
i indywidualności, przełamywania nieśmiałości, pracy z kamerą, emisji głosu/dykcji, prezentacji na castingach.
Poszczególne umiejętności młodzi artyści rozwijać będą pod kierunkiem znakomitych pedagogów, posiadających na swoim koncie liczne sukcesy w pracy zawodowej.
Musical Art School zaprasza dzieci w wieku 8 – 12 lat.
Na koniec sezonu powstanie spektakl składający się z przygotowanych choreografii, utworów muzycznych, oraz scen aktorskich ułożonych według wcześniej założonego libretta.
Koszty:
Zajęcia 1 x w tyg. 5 godzin koszt miesięczny 360,- zł
Czas i dzień trwania zajęć: sobota od godz. 9.00 do 14.00
Śpiew - 9.00 – 10.30
Aktorstwo - 10.30 – 12.00
Taniec - 12.00 – 14.00

zapisz się na zajęcia: scena.zajeciaoko.pl

 

Zajęcia pozwolą dzieciom wkroczyć w obszar tańca – świat rytmu, muzyki i techniki tanecznej. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie, rozciągające, korygujące postawę poprawią koordynację ruchową, a układy taneczne i wspólne zadania wyćwiczą pamięć ruchowo – taneczną oraz nauczą pracy w grupie.

Instruktor: Magdalena Małetka
Czwartki godz. 16.15-17.00 dzieci w wieku 4- 7 lat
Cena: 20 zł/ zajęcia
Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 (wejście C)Opiekun: Alicja Janusz

Zajęcia teatralne prowadzone są przez lektora języka angielskiego.
Przez cały rok dzieci poszerzają zakres słów i zwrotów, szlifują zdolności komunikowania się oraz wyrażania emocji w języku angielskim.
Podczas odgrywania scenek, uczestnicy zajęć wykorzystują nowo poznane słownictwo, dzięki czemu nabiera ono większego znaczenia i utrwala się znacznie szybciej. Zwieńczeniem pracy jest przedstawienie teatralne dla rodziny i znajomych. Praca nad spektaklem to ciekawa i najbardziej efektywna forma nauki, która pozwala na wykorzystanie wiedzy w praktyce i podzielenie się nią z publicznością.

Instruktor: Weronika Cendijn
uczestnicy: 6-15 lat
cena: 100 zł / m-c raz w tygodniu 45 min

propozycje terminów (ostateczny podział grup zostanie ustalony po zebraniu wszystkich zgłoszeń) - prosimy o kontakt z recepcją OKO


wtorek: 17:00-17:45 grupa 6-8 lat

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

zapisz się na zajęcia: scena.zajeciaoko.pl

Ludzie - Poznaj ciekawych ludzi i skonsultuj swój projekt.
Przestrzeń - Dużo przestrzeni w świetnej lokalizacji.
Narzędzia - Mamy mnóstwo narzędzi i elektronarzędzi.

Chcesz się wyżyć w twórczy sposób? Przyjdź do Rękoczynu! Stworzyliśmy eksperymentalny warsztat sąsiedzki, który jest otwarty na wszelkie formy majsterkowania. Każdy chętny znajdzie u nas narzędzia, pomoc fachowców, oraz przyjazną przestrzeń do pracy, gdzie panuje zasada: ZRÓB TO SAM, ZRÓB TO SAMA, a najlepiej ZRÓBMY TO RAZEM.

mam prosty projekt
5h pracy w warsztacie
80 zł

mam spory projekt
15h pracy w warsztacie
180 zł

mam skomplikowany projekt
30h pracy w warsztacie
300 zł

więcej informacji na: www.rekoczyn.org 

 

Fascynuje Cię ŚWIAT TEATRU PLENEROWEGO?
Zastanawiasz się, jak to jest być aktorem TEATRU PLENEROWEGO
i realizować spektakl w plenerze stolicy?
Ważne dla jest dla Ciebie miejsce w którym mieszkasz – dom, dzielnica, miasto?
Kochasz Warszawę i pragniesz doświadczyć czegoś wyjątkowego?
Chcesz się dowiedzieć i poznać tajniki działań fizycznych
oraz pracę z głosem w przestrzeni otwartej?
DOŁĄCZ DO NAS – SERDECZNIE ZAPRASZAMY CIĘ DO UCZESTNICTWA w WARSZTATACH TEATRALNYCH OŚRODKA KULTURY OCHOTY, których EFEKTEM będzie WIDOWISKO PLENEROWE na ulicach WARSZAWY.

zajęcia od października a zapisy do końca września w recepcji OKO
koszt 120 zł/m-c - 4 spotkania
Młodzież w wieku 13-18 lat 1,5 h
Młodzież od 18 lat, dorośli 2 h

Warsztaty prowadzi reżyser teatralny, pedagog teatru i twórca plenerowych widowisk muzyczno-teatralnych: Anna Emanuela Rakoczy

Szanowni Państwo,

Już po raz kolejny, w związku z organizacją międzynarodowego wydarzenia, Warszawa stanie się celem podróży dziesiątek tysięcy osób z całego świata. To wszystko za sprawą odbywających się w lipcu w Polsce Światowych Dni Młodzieży i towarzyszących im Dni w Diecezjach.

Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w wolontariacie podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Wolontariat w Warszawie podczas Dni w Diecezjach to możliwość doświadczenia i dzielenia się z innymi kulturami, poznania nowych osób, wsparcia organizatorów swoim doświadczeniem i wiedzą, a przede wszystkim – działanie na rzecz budowania pozytywnego wizerunku Polaków i naszej stolicy. To pasja i zaangażowanie wolontariuszy będą stanowiły o tym, jak zapamiętają nas goście oraz mieszkańcy Warszawy.

Organizatorami wolontariatu podczas Dni w Diecezjach są działające wspólnie Urząd m.st. Warszawy, Archidiecezja Warszawska, Diecezja Warszawsko-Praska oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Wolontariusze będą obecni w przestrzeni publicznej miasta, m.in. na lotnisku, dworcach czy ulicach , a także w miejscach wydarzeń kulturalnych towarzyszących Dniom w Diecezjach, centrach wolontariatu oraz w kościołach i sanktuariach, które będą zwiedzane przez gości i turystów.

Wolontariuszem mogą zostać pełnoletnie osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy (znajdujący się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl) do dnia 17 kwietnia 2016 i zostaną zaproszone do współpracy po rozmowie rekrutacyjnej. Od kandydatów oczekujemy chęci do współdziałania, pozytywnego nastawienia oraz co najmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Inne języki będą dodatkowym atutem.

Dla każdego wolontariusza zapewniamy przygotowanie w postaci profesjonalnych szkoleń – z komunikacji interpersonalnej, międzykulturowej, wiedzy o mieście, pierwszej pomocy czy liderskie (dla wybranych osób). Wolontariuszom zapewniamy na czas pracy strój, identyfikator, ubezpieczenie NWW, wyżywienie w dniu pracy, darmową komunikację miejską w Warszawie, możliwość korzystania z centrum wolontariatu, pakiet atrakcji oraz imienny certyfikat po podsumowaniu wydarzenia.

www.facebook.pl/warszawasdm2016

 

Ideą Kursu UDOCOWANI jest twórcza praca fotograficzna i dokumentalna. Przy pomocy fotografii reporterskiej i technik kreatywnego pisania będziemy budować historie, snuć opowieści i zamieniać je w autorskie obrazy.
W ramach warsztatów i wyjść plenerowych sfotografujemy to, co nas otacza i inspiruje. Poznamy otoczenie, mieszkańców i ich historie. Zbadamy też albumy rodzinne!
Po prostu: pokażemy własny obraz Warszawy.
Finałem Kursu będzie finałowy pokaz slajdów otwarty dla publiczności.
Ponadto, każdy z uczestników przygotuje własną FOTOKSIĄŻKĘ ze swoimi pracami lub ze zdjęciami rodzinnymi. Wydruk FOTOKSIĄŻKI GRATIS!, w cenie kursu.

Kurs trwa 4 miesiące i składa się z 16 cyklicznych spotkań.
Termin spotkań: piątki, godz. 17.00-19.30, Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, Warszawa.

Start kursu: 4 marca, godz. 17.00

Kurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 8 roku życia.

Prowadząca: Edyta Ganc – fotodokumentalistka, scenarzystka, teatrolog. Ukończyła Teatrologię, Laboratorium Reportażu UW, Camerimage Film School oraz Akademię Fotografii (specjalizacja Fotoreportaż).
Posiada uprawnienia pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Autorka licznych projektów fotograficznych, teatralnych i dokumentalnych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Koszt Kursu: odpłatność za 4 miesiące Kursu (16 zajęć x 25 zł) wynosi 400 zł
W cenie Kursu wydruk Fotoksiążki!

Miejsce: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, Warszawa

Kontakt – informacje i zapisy:
Edyta Ganc: tel. 506466488

W naszym wykonaniu graffiti nie ma nic wspólnego z wandalizmem. Uczestnikom warsztatów pokazujemy jasną, kreatywną stronę tej sztuki. Na naszych warsztatach pojawia się też element street-artu: szablony, wlepki, murale, collage... A więc projektujemy na kartkach, malujemy na ścianach lub specjalnych płytach, wycinamy.

START 26 lutego
piątki: 17:30-19:00
cena: 120 zł/miesiąc

Totalna innowacja! Masz dość nudnych lekcji angielskiego, skupiających się na strukturze gramatycznej, zamiast na żywej praktycznej mowie? Ucz się angielskiego słuchając rapu! To zupełnie nowa metoda nauki praktycznego języka – nauka poprzez słuchanie i analizę tekstów rapowych.

START 25 lutego
czwartki: 17:30-19:00
cena: 120 zł/miesiąc

 

Rap
Nasze warsztaty raperskie to m.in. zabawa z tekstem, techniką rymu, obsługą mikrofonu, emisją głosu, zachowaniem na scenie, uwolnieniem wewnętrznej charyzmy. W ramach takich zajęć organizujemy cyphery freestylowe, rapoweaaa bitwy ekipa na ekipę, szereg widowiskowych zabaw i ćwiczeń w grupie. Piszemy teksty, nagrywamy wspólne utwory hip-hopowe i teledyski, rozmawiamy o rozwoju.

Djing
Fascynujące innowacyjne warsztaty muzyczno-techniczne, skierowane zarówno do entuzjastów DJ-ingu, jak i ciekawskich, chcących przeżyć ciekawą przygodę! Podczas naszych warsztatów uczymy obsługi profesjonalnych gramofonów oraz wielokanałowych mikserów audio, podstawowych technik skreczu, DJ-skich konceptów, takich jak drumming (skreczowanie dźwięków perkusyjnych), word-cuty (skreczowanie sentencji słownych) oraz beatjuggling.

START 23 lutego
Wtorki 19.45 – 21.15
Cena: 80zł - miesiąc

 

Zajęcia LOCKING z Qbą to siła i zabawa tańcem. 

Locking to prawdziwie szalony styl tańca, który powstał razem z muzyką funkową w Stanach Zjednoczonych. Wymaga dużo siły, ale jednocześnie swobody i zabawy. Skupia się na pracy rąk i licznych zatrzymaniach ciała w zwariowanych pozycjach. Poznacie takie kroki jak Scooby Doo, Funky Chicken czy Funky Penguin. 
Qba jest jednym z prekursorów tego stylu w Polsce Na pewno nie będziecie zawiedzeni ???? 
Zresztą sami zobaczcie jak wygląda Locking w wykonaniu ekipy Qby, czyli Warszawskiego Funku: https://www.youtube.com/watch?v=tZ0HaGtpsro

Instruktor: QBA / WARSZAWSKI FUNK

CZWARTKI 18:15-19:15 - START LISTOPAD 2017
Grupa początkująca
wiek 6+

CZWARTKI 20.30-22.00
Grupa początkująca i zaawansowana
wiek 10+

cena: 80zł / m-c

Wiecej informacji:
tel. 228224870

zapisy:
taniec.zajeciaoko.pl

 

taniec jazz 3 of 3

 

TANIEC JAZZOWY

Zajęcia oparte na technice tańca jazzowego, współczesnego, improwizacji oraz teatru tańca. Poprzez ćwiczenia izolacyjne, koordynacyjne i rozciągające, kształtujemy świadomość swojego ciała, wzmacniamy mięśnie i poprawiamy ich elastyczność. Elementy improwizacji uaktywniają naszą wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Pełne pasji i energii choreografie zapewniają mnóstwo uśmiechu, zdrowego ruchu i przede wszystkim dobrej zabawy.

Jak wyglądają zajęcia?
rozgrzewka
ćwiczenia po przekątnej (diagonal)
ćwiczenia techniki (piruety, skoki)
tworzenie choreografii, układu tanecznego
ćwiczenia rozciągające

 

ZESPÓŁ JAZZTIFY
* przyjęcia po indywidualnych konsultacjach
Grupa reprezentuje Ośrodek Kultury Ochoty na scenie. Zespół skupia się na technice tańca jazzowego we wszystkich jego odmianach, od musicalu, funky, lyrical po modern i contemporary.

 

TERMINY ZAJĘĆ:

WTOREK

18.00 grupa Jazztify 2 (12-17lat)

CZWARTEK
17.00 grupa Jazztify 1 (8-11 lat)
18.00 grupa Jazztify 2 (12-17 lat)

 

KOSZT:
zajecia 1 x tyg - 120zł / m-c (4 zajęcia)
zajęcia 2 x tyg – 180zł / m-c (8 zajęć)

start: 3.09.2019

INSTRUKTOR:
Weronika Cendijn jest pedagogiem oraz tancerką z wieloletnim doświadczeniem. Umiejętności taneczno-aktroskie doskonaliła m.in. w Teatrze Muzycznym Roma i Teatrze Wielkim pod okiem wybitnych postaci polskiej sceny teatralnej. Przez wiele lat tańczyła w Teatrze Tańca, z którym zdobywała nagrody w kraju i na mistrzostwach świata za granicą.

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

 

taniec jazz 1 of 3

 

Serdecznie zapraszamy na otwarte zajęcia z tradycyjnego tańca afrykańskiego. W Afryce tańczą wszyscy młodzi i starzy, bez względu na wiek i płeć ponieważ afrykańska muzyka wprost porywa do tańca. Możecie przekonać się o tym sami. Na proponowanych przez nas warsztatach będziemy pracować z ciałem przy tradycyjnych rytmach z takich krajów jak Gwinea, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej i Senegal. Taniec afrykański to bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu o pięknej, długowiecznej tradycji. Dzięki afro można nauczyć się swobody wyrazu ciała, nabrać dobrej kondycji i samopoczucia. Jest to zastrzyk energii i radości możliwy do przyswojenia dla każdego bez względu na zdolności i predyspozycje.
środy o godz. 20:30 (1,5H)

POZIOM POCZĄTKUJĄCY – zajęcia otwarte, można dołączyć w każdej chwili!

koszt :

100 zł karnet miesięczny (4 zajęcia),
30 zł pojedyncze zajęcia

prowadząca: Anika Kamińska

Z wykształcenia archeolog, pasjonatka podróży, ale przede wszystkim muzyk i tancerka tradycyjnego tańca Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Tańca afrykańskiego uczyła się u znakomitych mistrzów afrykańskich baletów i od znanych tancerzy europejskich. Regularnie prowadzi warsztaty z gry na bębnach i tańca dla dorosłych i dzieci. Udzielała się lub udziela się do dziś w składach: Moribayassa, Madrugada, Balkan Sevdah, Viaje Al Tambor, Ces’t Ca’ , SalsHall Ortodox Afryka.

zapisz się na zajęcia: taniec.zajeciaoko.pl

15 października 2005 r. powstała na mapie Warszawy nowa pracownia plastyczna…

Magazyn Sztuk – filia Ośrodka Kultury Ochoty powstał 10 lat temu. Impulsem do jego stworzenia była chęć edukacji plastycznej w miejscu do tego specjalnie przeznaczonym i ukierunkowanym na indywidualny rozwój każdego z uczestników.Szeroki wachlarz zajęć obejmuje warsztaty malarstwa i rysunku dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Posiadamy w swojej ofercie również zajęcia dla dzieci oparte o nowoczesne formy ekspresyjnej sztuki. Wzbogaciliśmy naszą ofertę o kursy hobbystyczne: batik, malarstwo na jedwabiu. Do naszej pracowni uczęszcza około 120 uczniów, którzy działają w 15 różnych sekcjach.

Poza kursami stacjonarnymi oferujemy też wyjazdy plenerowe na terenie Polski i Unii Europejskiej. Część z nich mogliśmy realizować dzięki zdobytym funduszom europejskim. Pozwoliło nam to na wymianę doświadczeń środowiska artystycznego Warszawy, Polski i Europy.

 

Obok silnie działającej sfery edukacyjnej, prężnie rozwijamy się również wystawienniczo. Głównym celem tej aktywności jest prezentacja dokonań twórczych uczestników naszych zajęć oraz instruktorów. Cały czas jesteśmy nastawieni na rozwój, poszerzanie oferty i samodoskonalenie.

Od kilku lat jesteśmy partnerem Art Fresh Festival, gdzie prezentujemy nasze dokonania. Liczne wystawy pozwalają nam stale poszerzać grono naszych beneficjentów.

Magazyn Sztuk stał się rozpoznawalną marką wśród najważniejszych warszawskich pracowni plastycznych. Jest postrzegany jako miejsce łączące profesjonalizm, z wysokim poziomem nauczania i rodzinną atmosferą.

Z dumą obserwujemy, jak wkład pracy naszych instruktorów przekuwany jest w sukcesy i co najważniejsze – w ogromną satysfakcję twórczą uczniów.

Każdy, komu bliskie jest obcowanie ze sztuką może nas odwiedzić, gdzie w przyjaznej atmosferze pozna tajniki malarstwa, rysunku, batiku innych form plastycznych. Dzięki naszemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi każdy amator może poczuć się artystą.

 

Magazyn Sztuk jest miejscem z duszą- duszą artystyczną, gdzie każdy może rozwijać swoje pasje plastyczne w rodzinnej i twórczej atmosferze.

Z okazji dziesięciolecia życzę Wam – pielęgnujcie to miejsce i wzbogacajcie dobrą energią waszych uczniów i instruktorów.

Bożena Majewska

Dyrektor Ośrodka Kultury Ochoty

 

zaproszenie

W tym roku przypada ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”, który odbędzie się
w dniach 28/29 listopada 2015 r. w Ośrodku Kultury Ochoty.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno amatorów jak i zawodowców, młodych wokalistów, aktorów do nadsyłania swoich nagrań
z interpretacjami 2 utworów J. Przybory oraz J. Wasowskiego na adres
ul. Grójecka 75, 02- 940 Warszawa (Ośrodek Kultury Ochoty, konkurs „Piosenka jest dobra na wszystko”) do dnia 09.11.2015.
Uczestnicy konkursu zobowiązani są do wpłacenia bezzwrotnego wpisowego w wysokości 25 zł. Szczegóły na www.oko.com.pl

Eliminacje są trzy etapowe:
- I etap to przesłuchania nagrań nadesłanych do OKO.
- II etap to przesłuchania z akompaniatorem- przesłuchań dokonuje Jury w OKO wyłaniając podczas nich finałową piątkę.
- III etap – koncert finałowy podczas, którego zostanie wyłoniona trójka laureatów.

 

28.11.2015 godz.10.00 - 14.00 

przesłuchania z Jury
Ośrodek Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

29.11.2015 godz.19.00


Koncert Finałowy
W tym roku przypada ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz 100 rocznica urodzin Jeremiego Przybory.Z tej okazji na koncercie finałowym usłyszymy oprócz laureatów konkursu, Krzysztofa Kiljańskiego z zespołem The New Warsaw Trio, który jako Gwiazda Wieczoru zaprezentuje utwory z najnowszej swojej płyty, będące hołdem złożonym wybitnemu twórcy i artyście jakim był Jeremi Przybora w setną rocznicę Jego urodzin. Usłyszymy m.in. Piosenka jest dobra na wszytko, Smutny deszczyk czy Bo we mnie jest seks w nowych aranżacjach.

Bilety: 25 zł, 20 zł (Karta Warszawiaka)
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

Z poważaniem,

Izabela Puk
koordynator konkursu

 

Opłaty za zajęcia można uiszczać w kasie Ośrodka lub wpłacać na rachunek Ośrodka Kultury Ochoty; ul. Grójecka 75; 02 - 094 Warszawa

Citibank Handlowy S.A

29 1030 1508 0000 0008 1566 7018

W tytule płatności prosimy podać:

1. Imię i nazwisko uczestnika zajęć
2. Nazwę zajęć
3. Nazwisko prowadzącego + nazwa placówki

UWAGA!
OPŁATY ZA ZAJĘCIA NALEŻY DOKONYWAĆ DO 10. DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA "Z GÓRY"

SKRZYPCE

Instruktor: Ałła Zdanowska  tel. 22 668 48 09
środy, czwartki, soboty – sala 26 - OKO, ul. Grójecka 75

Opłata miesięczna:
30 min – 200 zł
45 min – 230 zł
60 min – 260 zł
90 min – 330 zł

Opłata indywidualna:
30 min – 60 zł
45 min – 70 zł
60 min – 80 zł
90 min – 95 zł

Opiekun: Beata Kowalczyk

Zajęcia od 11 września 2019r.

 

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

FORTEPIAN

Instruktor: Tomasz Smukowski

 

Instruktor:  Tomasz Smukowski  tel. 500 301 345
poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty – sala 2 - OKO, ul. Grójecka 75

Opłata miesięczna:
30 min – 200 zł
45 min – 230 zł
60 min – 260 zł
90 min – 330 zł

Opłata indywidualna:
30 min – 60 zł
45 min – 70 zł
60 min – 80 zł
90 min – 95 zł

Opiekun: Beata Kowalczyk

Zajęcia od 02.września 2019r.

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

PIANINO

Instruktor: Ałła Zdanowska  tel. 22 668 48 09
środy, czwartki, soboty – sala 26 - OKO, ul. Grójecka 75

Opłata miesięczna:
30 min – 200 zł
45 min – 230 zł
60 min – 260 zł
90 min – 330 zł

Opłata indywidualna:
30 min – 60 zł
45 min – 70 zł
60 min – 80 zł
90 min – 95 zł

Opiekun: Beata Kowalczyk

Zajęcia od 11 września 2019r.

https://www.youtube.com/user/FundacjaMuzykaJest

 

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

 

 

 

 

PERKUSJA

Nauka gry na perkusji.

wtorki w godz. 15.00-22.00 - zapisy Beata Kowalczyk (opiekun sekcji) tel.  (22) 822 48 70

instruktor: Łukasz Stachowiak

start 17 września (wtorek)

240 zł/miesiąc (4 spotkania 45 minut) 

260 zł/miesiąc (4 spotkania 60 minut)

opłata jednorazowa:

70 zł  - 1 spotkanie 45 min

80 zł - 1 spotkanie 60 min

 

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

 

 

Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21
Zajęcia :
Wtorki, godz. 8.30- 9.15 i 9.15-10.00
Środy, godz. 8.30-9.15 i 15.15-16.00
Początek zajęć: 13.09.2016 r.
Zajęcia bezpłatne

 

 

SOBOTNIE SPOTKANIA MUZYCZNE
Cykl imprez muzycznych dla dzieci w wieku 4 – 7 lat (z rodzicami). Poznawanie dźwięków, budowy instrumentów muzycznych. Wspólne muzykowanie.
Wędrujemy po starych miejscach świata. Odwiedzamy góry  różnych krajów opisując je dźwiękami instrumentów, które tam spotkaliśmy. Podróż zaczynamy od nas samych: szukając w sobie dźwięku. Odkrywamy, że sami jesteśmy naprawdę pięknym i dźwięcznym instrumentem. Gramy na naszych rękach, gwiżdżemy naszymi ustami, śpiewamy swoim jedynym i niepowtarzalnym głosem zawsze poszukując nowości, w naszym spektaklu trafimy na naprawdę zaskakujące i niespodziewane wynalazki, wynalazki do tworzenia i zmieniania dźwięków. Kto był tym pierwszym? Kto wpadł na pomysł grania? Może Ten który, a może Ci, którzy pierwsi wynaleźli ,,Berimbao" lub Tacy dla których ,,Kalimba" to raj wyobraźni. Razem z nami w tej wędrówce spróbujecie tych wynalazków. Scena spektaklu otwarta jest dla każdego.

Prowadzą: Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski – muzycy zespołu Des Orient.

Terminy (soboty):
5.10. 2019 – „Warzywa i owoce mają wielkie moce” – gadający bęben
9.11. 2019 – „Dźwięki z lasu” – fletnie
14.12. 2019 – „Świąteczne nutki” – cytra
11. 01. 2020 - „Karnawałowa grupa” – batucada
8. 02. 2020 – „Gitarka dla każdego” – ukulele
14. 03. 2020 – „Wiosenny uśmiech” – quijada-flexaton
18. 04. 2020 – „Radosne bum bum” – hapi drum
9. 05. 2020 – „Sprytny flecik” - fujara

 


godz. 11.00 – 12.00

Wstęp: 10 zł/ osoba

Ośrodek Kultury Ochoty| ul. Grójecka 75 – sala koncertowa
Opiekun: Danuta Wajszczyk

 

 

 

 

Tańce izraelskie są wyrazem takiej mądrości w kulturze izraelskiej, która pozwala na czerpanie z wielu tradycji i łączenie - nie dzielenie. Wyrosły z tradycji orientalnej - rytmów jemeńskich, arabskich jak i ludowych europejskich; w towarzyszącej im niezwykle zróżnicowanej muzyce słychać nuty bardzo wielu stylów. Jedyne w swoim rodzaju połączenie eklektyczności z kolorytem orientalnym decyduje o ich zupełnej niepowtarzalności. Pewna jedyna w swoim rodzaju jakość, jaką tworzą razem krajobraz, historia Ziemi, ludzi i ich przywiązania do Kraju, wyrażone w piosenkach i tańcach, pozwalają się przenieść nad jezioro Kineret, patrzeć na Wzgórza Golan, łączyć się w tańcu - w każdej dobrej i złej chwili historii.


Wiele osób podkreśla niezwykłość tego, ze wszyscy tańczą razem, podają sobie ręce osoby w bardzo różnym wieku (niezależnie od doświadczenia w tańcu), mając świadomość, że
w bardzo wielu miejscach na świecie dokładnie tymi samymi tańcami cieszą się uczestnicy tanecznych spotkań. Co warte podkreślenia - wykonując te same kroki jednocześnie każdy ma możliwość szukania własnych środków ekspresji.


Grupa "Snunit" istnieje od 1995 roku. Może poszczycić sie największym doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów i regularnych zajeć tańca izraelskiego w Polsce. Grupę prowadzi Monika Leszczyńska

zajęcia w poniedziałki i czwartki od 19:00 do 21:30


www.snunit.pl
monikal [AT] jewish [DOT] org [DOT] pl
660-728-201, 608-496-684

MIEJSCE:

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

start od 10 września 2019

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

Dancing ENGLISH - uczymy angielskiego poprzez taniec i ruch!

Zajęcia mają na celu przygotowanie najmłodszych do wejścia w magiczny świat tańca, przy równoczesnym oswajaniu ich z językiem obcym. Program zaplanowany jest tak, aby rozwijając umiejętności techniczne i wrażliwość małych tancerzy, jednocześnie przynieść korzyści dzieciom, którym nauka języka przez ruch sprawi frajdę.
Poprzez opowieści ruchowe, elementy rytmiki oraz ćwiczenia ogólnousprawniające dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i pamięć, a także wzmacniają ciało i poprawiają jego gibkość. W atmosferze zabawy “przemycane są” nie tylko nowe słówka w języku angielskim, ale także ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie, rozwijające zmysł równowagi oraz wyczucie muzyki.

W PROGRAMIE:
- rozgrzewka taneczna
- ćwiczenia wzmacniające i rozciągające
- proste układy taneczne (elementy baletu, tańca jazzowego oraz tańca nowoczesnego)
- piosenki i gry w języku angielskim + nauka nowego słownictwa
- elementy rytmiki, zabawy muzyczne

TERMINY ZAJĘĆ:

PONIEDZIAŁKI:
17.15 grupa młodsza 3 – 4 lat

18.00 grupa starsza 5 – 6 lat

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

 

KOSZT: 140zł / m-c (4 zajęcia)

start: 9.09.2019

INSTRUKTOR:Weronika Cendijn jest pedagogiem, nauczycielem języka angielskiego w szkole podstawowej oraz tancerką z wieloletnim doświadczeniem. Umiejętności taneczno-aktroskie doskonaliła m.in. w Teatrze Muzycznym Roma i Teatrze Wielkim pod okiem wybitnych postaci polskiej sceny teatralnej. Przez wiele lat tańczyła w Teatrze Tańca, z którym zdobywała nagrody w kraju i na mistrzostwach świata za granicą.
Weronika, jako certyfikowany animator zabaw dla dzieci, zajmuje się współpracą przy organizacji festiwali i imprez urodzinowych dla najmłodszych. Dzięki temu na prowadzonych przez nią zajęciach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w licznych grach animacyjnych i zabawach z chustą Klanza.

Zapraszamy wszystkich od 14 roku życia na lekcje tanga prowadzone na różnych poziomach zaawansowania.
Program zajęć obejmuje postawę, prowadzenie i podążanie, ćwiczenia na równowagę, swobodne łączenie poszczególnych elementów oraz naturalne podejście do tanga jako do tańca towarzyskiego w znaczeniu przyjemnego spędzania czasu na parkiecie.

start 25 września 2019, godz. 20:00 - pierwsze zajęcia bezpłatne 

INSTRUKTORZY:

Instruktorami tańca argentyńskiego są Paulina Policzkiewicz- Woźniak oraz Jan Woźniak. Razem prowadzą regularne lekcje i warsztaty w całej Polsce, są organizatorami Lata Tangowego. Jako pedagodzy i tancerze są zapraszani na ogólnopolskie festiwale tańca i pokazy. Na co dzień zajmują się organizacją warsztatów z najlepszymi nauczycielami z zagranicy, prowadzą własną działalność pod nazwą Tangolada.

TERMINY:

środy
grupa początkująca godz. 19:00-20.30
grupa zaawansowana godz. 20.30-22.00 

KOSZT:

120 zł/ miesiąc

 

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

MIEJSCE:

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

PROWADZĄCY:

PAULINA POLICZKIEWICZ-WOŹNIAK
Inicjatorka i pierwsza osoba tańcząca tango argentyńskie w Polsce. Od najmłodszych lat rozwijała także inne techniki taneczne - taniec klasyczny i współczesny, była tancerką Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. W 1999 roku, z grupą entuzjastów założyła i kierowała Akademią Tanga Argentyńskiego, organizując koncerty, warsztaty i pokazy z tancerzami z Argentyny. Stworzyła i prowadziła pierwsze milongi w Warszawie. Przez wiele lat była inicjatorką i uczestniczką większości ważniejszych wydarzeń tangowych. Swoje umiejętności doskonaliła podczas wyjazdów do Buenos Aires oraz podczas warsztatów w Polsce i Europie. Wystąpiła w wielu programach kulturalnych w radiu i telewizji na temat tańca. Tworzyła choreografie na potrzeby teatru i filmu. W 2002 roku tango popchnęło ją do małżeństwa, w którym wciąż rozwija się tanecznie, zawodowo i uczuciowo :) Ze swoim partnerem, Janem Woźniakiem rozpropagowała tango w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i innych miastach. Razem prowadzą regularne lekcje i warsztaty w całej Polsce, są organizatorami Lata Tangowego. Jako pedagodzy i tancerze są zapraszani na ogólnopolskie festiwale tańca i pokazy. Na co dzień zajmują się organizacją warsztatów z najlepszymi nauczycielami z zagranicy, prowadzą własną działalność pod nazwą Tangolada.

JAN WOŹNIAK
Tango tańczy od 2000 roku. Jest jednym z bardziej doświadczonych nauczycieli tanga. Brał udział w wielu pokazach i imprezach promujących kulturę argentyńską. Podczas licznych wyjazdów zetknął się z najlepszymi nauczycielami. Uczył podczas festiwali tańca, występował podczas koncertów zespołów polskich i zagranicznych oraz w licznych programach telewizyjnych. Bywa DJem na milongach i festiwalach zagranicznych. Tańczy i uczy kładąc duży nacisk na muzykalność i interpretację muzyki.

KONTAKT:

Maciejka Mazan
Ośrodek Kultury Ochoty
ul.Grójecka 75, Warszawa
tel. 22 822 48 70
mail: maciejka.mazan@oko.com.pl

uczestnicy: od 18 lat
START - Październik 2018

Zajęcia skierowane są do wszystkich pełnoletnich (nie ma górnej granicy wieku) osób pragnących nauczyć się tańca w parze. Uczestnicy poznają podstawy tańców swingowych, takich jak: Lindy Hop, czy Charleston. Głównym założeniem zajęć jest pokazanie, jak można bawić się na potańcówkach przy prawdziwym nowoorleańskim jazzie i swingu.

Rejestracje są prowadzone przez stronę internetową link: www.shimsham.pl
Płatność z góry za cały semestr (300 PLN za pierwsze zajęcia, 50% zniżki na kolejne kursy)
Płatność w dwóch ratach (200 PLN przed rozpoczęciem kursu i 150 PLN po pierwszym miesiącu - odpowiednio za drugie i kolejne zajęcia 50% rabatu)
W razie niejasności kontakt z instruktorami na michal@shimsham.pl

 

Poniedziałek - sala Radomska
18.00-19.15 gr. LH1A
19.20-20.35 gr. LH2A
20.45-22.00 gr. LH3A

Wtorek – sala 24 - OKO
19.20-20.35
20.45-22.00

Wtorek – Pawilon "Pod Okiem"
18.00-19.15 gr. LH1B
19.20-22.00 PRACTISE

 

Środa - Pawilon "Pod Okiem"
18.00-19.15 gr. LH1C
19.20-20.35 gr. LH2C
20.45-22.00 gr. LH1D

Czwartek - sala Radomska
18.00-19.15 gr. LH2B
19.20-20.35 gr. LH3B
20.45-22.00 gr. LH4

 

Instruktorzy: Weronika i Michał Kwiatkowscy (www.shimsham.pl) 

Opiekun: Cezary Szymaniak

AKTUALNY GRAFIK WSZYSTKICH SEKCJI NA STRONIE:

https://shimsham.pl/grafik/

BIEŻĄCE INFORMACJE DOTYCZĄCE EWENTUALNYCH ZMIAN, DODATKOWYCH OPCJI TAŃCA etc.

https://www.facebook.com/shimsham.warszawski.swing/

O nas

ShimSham to studio tańca działające od 2011 roku. Zgodnie ze swoim motto brzmiącym „warszawski swing” studio prowadzi w Warszawie regularne kursy Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz. Studio zaangażowane jest również w organizację warsztatów tanecznych, potańcówek i koncertów propagując nieustannie taniec, muzykę i kulturę lat przedwojennych. Od roku 2013 Shim Sham jest organizatorem cyklicznego wydarzenia Retro Weekend Festival.

Weronika Kwiatkowska i Michał Kwiatkowski
Prowadzą zajęcia LH1, trenują instruktorów, prowadzą szkołę, organizują Retro Weekend Festival oraz Retro Weekend Summer’s End
Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne. Do tej pory, poza Lindy Hopem, zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich jak warsztaty, koncerty, pokazy. Michał i Weronika jako nauczyciele starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

INSTRUKTORZY:

Aleksandra Szarkowska
Prowadzi zajęcia LH1 i LH2
Szymon V. Gołębiewski
Prowadzi zajęcia LH1 i LH2, organizuje warsztaty weekendowe, potańcówki, obsługuję stronę internetową i zapytania komercyjne, organizuje Retro Weekend Festival
Szymon i Aleksandra zaczęli wspólną przygodę z tańcem w 2010 roku. Ich pierwsze wspólne kroki na parkiecie były stawiane w stylu Boogie Woogie. Brali udział w turniejach i warsztatach cały czas poszerzając swoją wiedzę. Lindy Hop, którego posmakowali w 2011 roku przypadł im tak bardzo do gustu, że od tego momentu poświęcili się całkowicie temu stylowi tańca. 
Każde z nich znajduje w nim swoją specjalizację: Aleksandra wygrywa kolejne konkursy
(ostatnio 3 miejsce w Balboa Fast Feet na Prague Spring Swing Festival)
a Szymon skupia się na metodyce nauczania.

Martyna Stawarz
Prowadzi zajęcia LH1, LH2 i LH3
Martyna nie ma za sobą długiej tanecznej historii, jednak stanowi najlepszy dowód na to, że “dla chcącego nic trudnego”.
Z tańcem spotkała się po raz pierwszy we wrześniu 2013 i od tamtej pory Lindy Hop zawładnął jej sercem na dobre.
Odnalazła w sobie prawdziwą pasję, którą nieustannie dzieli się z innymi. Stale wzbogaca swoje doświadczenie na polskich i zagranicznych warsztatach i festiwalach. Cały czas śpiewa, ma pogodne nastawienie, nieskończoną cierpliwość i dystans do samej siebie. Nie potrafi stać nieruchomo przy muzyce.
Z przyjemnością wrócicie na jej zajęcia.

Robert Torbiczuk
Prowadzi zajęcia LH1, LH2 i LH3
Robert swoją pierwszą swingową miłość poznał 5 lat temu. Boogie Woogie, bo o niej mowa, zmieniła jego życie. Dynamiczne fortepianowe kawałki dawały mu energię do ciężkiej pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Robert był wielokrotnym finalistą Mistrzostw i Pucharu Polski w Boogie Woogie, brał także udział w Pucharze Świata. Na jednych z licznych warsztatów poznał Lindy Hopa i to temu stylowi oddał się całkowicie. Robert w tańcu wyznaje zasadę: „sukces to w 1% talent, a w 99% ciężka praca”.

Piotr Kwast
Prowadzi zajęcia LH3, LH4 i Balboa, fotografuje warsztaty i potańcówki
Piotr najprawdopodobniej rozpoczął swoją przygodę z tańcem na rytmice
w przedszkolu. Od tego czasu zawsze gdy słyszał muzykę tańczył w duchu,
a czasem również ciałem (głównie przed lustrem).
Dopiero, gdy w 2013 roku trafił w internecie na nagrania ludzi tańczących Lindy Hopa, uznał, że to właśnie ta muzyka i ten taniec są w sam raz dla niego. W tańcu najważniejsza jest dla niego zabawa z muzyką i przyjemność czerpana z ruchu. W trakcie swojej niezbyt długiej, acz burzliwej przygody ze swingiem stanął na podium niejednego konkursu Lindy Hop, Solo Jazz i Collegiate Shag w trakcie festiwali w kraju i za granicą

Bogna Jabłońska
Prowadzi zajęcia Balboa, zajmuje się marketingiem, organizuje Retro Weekend Festival
Swingowe życie Bogny rozpoczęło się dość nietypowo – została współzałożycielką gdańskiej społeczności Swing Revolution Trójmiasto, sprowadzając tym samym Lindy Hop na północ Polski, a dopiero później postawiła swoje pierwsze kroki na lindyhopowym parkiecie. W tańcach swingowych zauroczyła ją dowolność interpretacji i brak sztywnych ram, co różniło się od jej doświadczeń z trenowanym w dzieciństwie tańcem towarzyskim. Przez pół roku mieszkała w Portugalii, gdzie tańcząc każdego dnia rozwijała swoje umiejętności. Starała się dzielić zdobytą wiedzą z lokalną społecznością, jednocześnie aktywnie współtworząc wszelkie wydarzenia swingowe w Trójmieście. Jako organizatorka słynie z pozytywnej energii i dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Była zarówno
współtwórcą, jak i instruktorem festiwalu Amber Swing 2015.
Po przeprowadzce do Warszawy szybko dołączyła do zespołu ShimShama.

Ola Szatkowska
Prowadzi zajęcia LH3 i LH4
Ola swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w Boogie Woogie. Początki nie były łatwe, ale treningi i praca nad techniką pozwoliły jej zostać wielokrotną finalistką mistrzostw Polski Boogie Woogie. Szybko odkryła, że praca nad techniką jest kluczem do czerpania większej przyjemności z tańca. Ola swoje życie i wolny czas poświęca sztuce dzięki której każdego dnia odkrywa nowe horyzonty. Podobnie odkryła Lindy Hopa, który dał jej więcej wolności i przestrzeni na oddanie siebie. Był to strzał w 10! Obecnie Szatka stara się przekazać swoje doświadczenia Followerkom, zachęcając je do indywidualnej interpretacji tańca przy jednoczesnym dbaniu o połączenie w parze.

Kasia Choma
Prowadzi zajęcia LH1
Swoją taneczną przygodę zaczęła w wieku 10 lat. Od początku jej serce należało do Boogie Woogie, któremu dzisiaj zawdzięcza wielokrotne tytuły wicemistrza, mistrza Polski oraz wysokie lokaty w Pucharze Polski. Rozwijała się także w innych technikach tanecznych m.in. modern jazzie. Kasia jest energiczną, pozytywnie zakręconą dziewczyną, która zaraża dobrą energią każdą napotkaną osobę.

Tomek Miotk
Prowadzi zajęcia LH1, fotografuje potańcówki i warsztaty
Tomek jest znany ze swojej analityczności
 – jeśli nie znasz rozliczenia konkretnego swingowego kroku wypatrzonego na nagraniu, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że to on go rozgryzie i znajdzie odpowiedź na Twoje pytanie. Przez ostatnie taneczne lata dużo podróżuje pomagając podczas wielu festiwali, w szczególności angażując się w społeczności lindyhopowej Swing Revolution Trójmiasto. Tomek często reprezentuje ShimShama podczas konkursów, na których nierzadko staje na podium.

Paweł Gajkowski
Prowadzi zajęcia LH1 i LH2
Życie w rytmie swinga dla Pawła zaczęło się w 2013 r., kiedy to w poszukiwaniu wytchnienia od codzienności trafił na warsztaty wprowadzające z Lindy Hopa. Na własnej skórze odkrył, że muzyka swingowa oraz spotykani na warsztatach, festiwalach i parkietach ludzie dzielący z nim wspólną pasję pozwalają mu każdego dnia naładować się pozytywną energią. Taniec traktuje jako umiejętność świadomości i kontroli własnego ciała oraz unikalny sposób na porozumienie między dwojgiem zupełnie różniących się od siebie ludzi. Dzięki wykształceniu zawodowemu i nauce tańca pod okiem Weroniki i Michała Kwiatkowskich wie, jak ważna w osiąganiu sukcesów jest systematyczna i rzetelna praca nad samym sobą i poznanym na zajęciach materiałem. Doświadczenia zebrane na salach ćwiczeń pozwoliły mu niejednokrotnie sięgnąć po trofeum w konkursach Jack&Jill w kraju i za granicą. Od niedawna swoją wiedzę o muzyce, rytmice i tańcu rozszerza na zajęciach z tapu. Spotkacie go na naszych zajęciach a przy odrobinie szczęścia też na bieszczadzkich szlakach, gdzie kilka razy w roku szuka miejsca na wymarzony dom w górach.

Martyna Konieczny
Prowadzi zajęcia LH1 i LH2
Rozpoczęcie w 2014 r. nauki Lindy Hopa było naturalnym rozszerzeniem zainteresowania estetyką i stylem retro. Nieśmiała próba podjęcia nowej aktywności i poznania interesujących ludzi szybko zmieniła się w fascynację i wypełniła niemal cały wolny czas. Martyna jest dowodem na to, że nie potrzeba wieloletniej, katorżniczej pracy w sali treningowej, by czerpać z tańca olbrzymią radość i motywację do poszerzania wiedzy na wszelakich warsztatach i festiwalach. Największą satysfakcję daje jej dobre porozumienie z partnerem i zakwasy dnia następnego. Jej znakiem rozpoznawczym są szeroki uśmiech i ubrania w grochy.

Patryk Kowalski
Pomaga w organizacji i promocji potańcówek i wydarzeń weekendowych
Po pierwszych nieśmiałych kontaktach ze skrajnie różnymi formami tańca – od shuffle po towarzyskie – znalazł swoje miejsce wśród Lindy Hopperów w 2015 roku. Zapał do tańców swingowych narasta od tamtej pory w tempie geometrycznym, a pod czujnym okiem instruktorów z ShimShama jest przekształcany w umiejętności. Towarzysząca potańcówkom radosna, przyjazna aura nadaje mu pewności, że Lindy to nie przelotne hobby, a styl życia.

Ania Długosz
Prowadzi zajęcia Solo Charleston
Ania jest osobą, której trudno nie zauważyć. Niezmiennie roześmiana i zachwycona światem, wydaje się być najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Od dwóch lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, zwłaszcza w swoim rodzinnym mieście – Krakowie. Na parkiecie wciela się w role zarówno followerki, jak i leadera, jednak na co dzień wywija głównie solo. W tańcu najważniejsze są dla niej muzykalność i dobra zabawa. Dziś, jako instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.

OPIS ZAJĘĆ:

Zajęcia w parach:
Practise
Grupa otwarta dla wszystkich uczestników zajęć, bez względu na poziom zaawansowania. Najlepsza okazja do powtórzenia materiału poznanengo na zajęciach!

Lindy Hop 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F
Grupy przeznaczone dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tańcami swingowymi. W programie podstawy takich tańców w parach jak Jitterbug i Charleston. Zajęcia trwają 2 semestry, po którym należy zarejestrować się na zajęcia na poziomie LH 2. Płatność w kasie OKO lub przelewem (szczegóły poniżej). Grupa 1F jako grupa intensywna ma zajęcia dwa razy w tygodniu.

Lindy Hop 2A, 2B i 2C
Grupy przeznaczone dla osób, które w poprzednim nazewnictwie grup ukończyły kurs na poziomie LH0.  W programie kontynuacja podstaw Charlestona oraz wprowadzenie do Lindy Hopa. Zajęcia trwają 2 – 3 semestry. Istnieje możliwość dołączenia do wyższej grupy w krótszym czasie. W sprawie szczegółów należy kontaktować się z instruktorem prowadzącym grupę. 
Płatność w kasie OKO lub przelewem (szczegóły poniżej).

Lindy Hop 3A, 3B
Grupa przeznaczona dla osób, które ukończyły kurs na poziomie LH 2. W programie materiał na poziomie średniozaawansowanym z takich tańców jak Jitterbug, Charleston, Lindy Hop, Balboa. Zajęcia trwają 2 – 3 semestry. Płatność w kasie OKO lub przelewem (szczegóły poniżej).

Lindy Hop 4
Grupa przeznaczona dla osób, które ukończyły kurs na poziomie LH 3 i w tańcach swingowych czują się już bardzo swobodnie, a także poszerzają swoją wiedzę na międzynarodowych warsztatach i festiwalach.
Płatność w kasie OKO lub przelewem (szczegóły poniżej).

Balboa
Kurs podstawowych kroków szybkiego i bardzo popularnego tańca swingowego, który właśnie pojawia się w Polsce. Kursanci zapoznają się z terminami i stylami Pure Bal i Bal-Swing.

Płatność w kasie OKO lub przelewem (szczegóły poniżej).


 

 

 

 

 

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 5-12 lat na zajęcia zespołu "Pawie Oczko", który specjalizuje się w nauce i pokazach tańców i zabaw ludowych dostosowanych do wieku uczestników zajęć.
Cotygodniowe, jednogodzinne zajęcia mają za zadanie rozbudzić w uczestnikach miłość do tańca - w szczególności do naszych rodzimych, polskich tańców narodowych i ludowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się przede wszystkim z tańcami, zabawami i przyśpiewkami regionalnymi, ale także z podstawami technik tańca klasycznego i współczesnego oraz elementów aktorstwa, które pomogą wypracować u dzieci piękną postawę taneczną oraz wyraz sceniczny.

INSTRUKTOR:

Marta Gbiorczyk - dyplomowany instruktor tańców polskich, która zdobyła doświadczenie pracując ponad 5 lat z dziecięcą sekcją zespołu "Warszawianka" oraz 7 lat z kujawskim zespołem dziecięcym "Mały Babiak".

TERMINY:

Wtorki:
godz. 17.00 -17.45 dzieci w wieku 5-8 wraz z rodzicami,
godz. 17.45- 18.30 dzieci w wieku 9-12 lat wraz z rodzicami.

KOSZT:

60 zł/ miesiąc

START:

15.09.2015r.


MIEJSCE:

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75.

 

pawie

 

 

Sala prób w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie, to klimatyzowane pomieszczenie o powierzchni około 20 m kw. Ściany oraz sufit zostały profesjonalnie odizolowane i akustycznie zaadaptowane dla specyficznych potrzeb dźwiękowych.

WYNAJEM:

Katarzyna Ziółek

TEL: 500 196 752 / 22 822 48 70

BACKLINE:

- WZMACNIACZE GITAROWE: MARSCHALL JCM900 + 2 x12" (VINTAGE),Fender Mustang I V.2

- WZMACNIACZ BASOWY ASHDOWN/KOLUMNA ASHDOWN 4X10

- PERKUSJA: DIXON CHAOS / BOSPHORUS

- KEYBOARD Roland

- MIKROFONY SHURE SM58

SYSTEM REJASTRACYJNY:

- CUBASE
- ODSŁUCH: ADAM AX3
- FOCUSRITE Safire PRO 40 (karta)
- FOCUSRITE OctoPre MkII (preamp)

EDUKACJA:

Sala Prób to także EDUKACJA.
Projekt edukacyjny realizowany w naszym studio prób ma służyć wszystkim miłośnikom rock and rola. Zapraszamy na muzyczne zajęcia warsztatowe z naszymi instruktorami, do waszej dyspozycji przygotowaliśmy:
- Instruktorów z ogromnym zasobem wiedzy i umiejętności i energii do pracy
- Zajęcia warsztatowe w zakresie gry na instrumentach na wszystkich poziomach zaawansowania
- Dużą w pełni nagłośnioną i oświetloną scenę, przygotowaną do realizacji nagrań live
- Studio nagrań z możliwością pełnej rejestracji, miksem bądź nagraniem profesjonalnej 100-tki

 

18401 253312038136522 2134361987 n64432 253312104803182 870554198 n560470 253312091469850 784145938 n525707 253312021469857 811576847 n

pawel.pekalski@oko.com.pl

Zimowe polkolonie plakat

Zimowe Półkolonie w Studiu Nagrań!
Zapraszamy na półkolonie pełne muzyki, rytmów i różnych dźwięków. Podczas 5 dni dzieci będą miały możliwość poznania niezwykłego świata muzyki, teatru, sztuki. Zajęcia będą odbywały się w małych grupach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość pracy w profesjonalnym studiu nagraniowym. Każdy uczestnik otrzyma swoje nagrania w postaci plików mp3. Ostatniego dnia, podczas uroczystej gali, uczestnicy zajęć wystąpią na scenie (z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem) i zaprezentują przygotowywane w trakcie półkolonii efekty swoich muzycznych i teatralnych działań. Powstanie także krótki reportaż w formie teledysku z tygodniowych zajęć.

Motywem przewodnim zajęć będą tematy związane z ekologią, kształtowaniem wrażliwości na ochronę środowiska, szacunek do natury.

Program półkolonii przewiduje:

Zajęcia muzyczne:
zajęcia z emisji głosu
zabawy dykcyjne i ortofoniczne
wspólna nauka piosenek
etniczne instrumenty perkusyjne – bongosy, djembe, tamburyna, talerze, gong, cabasa
konstruowanie własnych instrumentów perkusyjnych (metoda C.Orffa)
nauka prostych kroków tanecznych, tańce integracyjne

 

Zajęcia teatralne:
zabawy teatralne i parateatralne
gry teatralne
praca nad wakacyjnym spektaklem teatralnym
możliwość indywidualnej pracy nad postacią
budowanie etiud w parach i małych grupach
zabawy ruchowe – ruch sceniczny
praca z rekwizytem (wykorzystaniem przedmiotu i pacynki)

 

Zajęcia w studiu nagraniowym:
poznanie zawodu realizatora nagrań
praca z mikrofonem
poznawanie etapów powstawania i nagrywania piosenek
nagrywanie piosenek do podkładów muzycznych (indywidualne oraz grupowe)
nagrywanie „żywych" instrumentów (gitary, instrumenty perkusyjne)
wspólne tworzenie piosenki
nagrywanie efektów specjalnych do spektaklu (odgłosy zwierząt, urządzeń, itp.)
poznawanie sztuczek i trików jakie można robić z dźwiękiem

Wszystkie zajęcia zimowych półkolonii odbywają się w budynku Ośrodka Kultury Ochoty. Zajęcia będą trwały od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 17.00. Maksymalna liczba dzieci podczas turnusu to 12 osób. Większość zajęć odbywać się będzie w mniejszych podgrupach. Dzięki temu nasi instruktorzy będą mieli możliwość indywidualnego podejścia do każdego uczestnika.
W ciągu dnia dzieci mają zapewnione trzy posiłki – drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

 

Koszt turnusu to 750zł

Terminy turnusówi:
10 – 14 II
17 – 21 II

IMG 7368

IMG 7354

Made for music studio nagrań.

 

Nowoczesna technologia w specjalnie projektowanych akustycznie, klimatyzowanych pomieszczeniach.

 

Oferta studia obejmuje:

 

Nagrania muzyczne
Nagrania lektorów i audiobooków
Wielościeżkowe nagrania koncertowe
Nagrania reklamowe
Podkłady muzyczne
Miks
Mastering
Produkcja muzyczna
Digitalizowanie i restauracja nagrań

 

made for music kontakt           IMGP0826

 

kontakt:

Paweł Pękalski - realizator dźwięku
606 399 469

więcej informacji na www.madeformusic.pl

 

 

IMGP3440           

 

Posiada wieloletnią tradycję a wielu jego wychowanków to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. 

Proponujemy zajęcia dla młodzieży i dorosłych kochających muzykę, śpiew oraz aktorstwo, a nie do końca pewnych czy im to wychodzi. Dla osób, które pragną poszerzać i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie.
Z radością informujemy, że wraz z nowym sezonem kulturalnym 2018/2019, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obecnych oraz przyszłych podopiecznych proponujemy nowe zajęcia i nabór do nowych grup. Zmieniamy się dla Państwa. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

 

PLAN ZAJĘĆ 2019/2020


PONIEDZIAŁEK
EMISJA: D. Curyłło s.22 16.15- 17.00, 17.00- 17.45
ŚPIEW: A. Szarmach s.21

 

WTOREK
INTERPRETACJA PIOSENKI: M. Mazan s. koncertowa
ŚPIEW: I. Puk s.22

 

ŚRODA

ŚPIEW: D. Curyłło s.22.
ŚPIEW: I. Puk s.2
ZESPOŁY WOKALNE/ GRUPA WOKALNA: A. Święs 18.00- 19.30 s.23

 

CZWARTEK
ŚPIEW: A. Szarmach s.22

 

Proponujemy zajęcia: 

* Indywidualne ( Śpiew, Interpretacja) - zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów ( D.Curyłło, A.Szarmach, M.Mazan, I.Puk, G.Karaś)
* Grupowe (Śpiew, Interpretacja, Literatura Muzyczna, Zespoły Wokalne)
przesłuchania - (A.Bilińska- Słomkowska, D.Curyłło, A.Szarmach, M.Mazan, I.Puk, G.Karaś)
* Grupę Teatralno- Musicalową.
Zajęcia przeznaczone dla osób pragnących spełniać się wokalnie i aktorsko, pracując nad utworami pochodzącymi z najpopularniejszych światowych musicali, ale nie tylko. Efektem rocznej pracy będzie wystawienie spektaklu muzycznego.
Prowadzenie zajęć Maciejka Mazan.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać:

22 822 48 70
iza.puk@oko.com.pl
www.oko.com.pl

Studio organizuje swoim słuchaczom koncerty w warszawskich klubach, gdzie mogą prezentować i konfrontować swe umiejętności przed publicznością. 

 

Słuchacze mają dostęp do profesjonalnego studia nagraniowego, działającego przy Ośrodku Kultury Ochoty w którym mogą pracować na najwyższej jakości sprzęcie .

Nauka w Studio odbywa się w godzinach popołudniowych i obejmuje następujące przedmioty:

ŚPIEW:

Dorota Curyłło,
Izabela Puk,
Anna Szarmach
Grzegorz Karaś

EMISJA:

Dorota Curyłło

LITERATURA MUZYCZNA:

Aleksandra Bilińska

INTERPRETACJA PIOSENKI:

Macieja Mazan
Przemysław Zalewski

ZESPOŁY WOKALNE:

Alina Święs

NABÓR DO SZKOŁY ODBYWA SIĘ DWA RAZY W ROKU WE WRZEŚNIU I W STYCZNIU.

Zapraszamy!!!

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Ochoty
Studio Wokalne im. J.Wasowskiego (Izabela Puk)
Ul . Grójecka 75
Tel: 22 822 48 70
Iza Puk
509 338 365

 

OSIĄGNIĘCIA:

Nasi uczniowie mogą pochwalić się wieloma sukcesami na różnych konkursach wokalnych i scenach muzycznych całego kraju oraz poza jego granicami.
Oto niektórzy z nich:
Beata Osytek- Grand Prix na Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję
- Grand Prix na Festiwalu Piosenki Literackiej.
Joanna Szymonik- wyróżnienie na konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 2005 roku.
Małgorzata Czajka- Grand Prix w Zamkowych Spotkaniach z Poezją,
- Grand Prix w Konkursie „ Pamiętajmy o Osieckiej”.
Ivan Komarenko - artysta estradowy, aktor
Małgorzata Wyrwicz- wokalistka współpracująca z kabaretem J. Pietrzaka.
B.A.C.H. - Grand Prix na Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA 2004.
Katarzyna Rokicka- studentka prestiżowej uczelni Berklee School of Music w Bostonie, której absolwentami są m.in. Grażyna Auguścik, Bogdan Hołownia
Mela Koteluk - wokalistka, 2013 została laureatką Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut roku i Artysta roku.
Tomasz Krupa- I nagroda w konkursie wokalnym „ Piosenka jest dobra na wszystko”, finalista III edycji programu „Idol”, zdobywca Grand Prix w konkursie „Złoty Mikrofon”, konkurs organizowany przez radio białostockie.
Jerzy Grzechnik – aktor, wokalista Teatru Buffo (występujący m.in. w programie TV „ Przebojowa Noc”), Laureat nagrody im. A. Jantar ( w koncercie Debiutόw na festiwalu opolskim 2008)
Aleksandra Zawadzka – aktorka, wokalistka Teatru Buffo ( występująca m.in. w programie TV „ Przebojowa noc”)
Małgorzata Janek- laureatka ogólnopolskiego finału programu 2 TVP „Szansa na sukces"
Marika - polska wokalistka i autorka tekstów, a także dziennikarka radiowa. Wykonawczyni muzyki z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul oraz funk
Zuza Pytlińska – wokalistka i frontmenka zespołu Sen Zu
Justyna Kuśmierczyk - Grand Prix na Olsztyńskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną 2012, woka
Olga Barej – zwyciężczyni programu” Szansa na sukces” TvP2 ( odcinek z zespołem PIN), finalistka programu X Factor
Joanna Wojda - I nagroda w Konkursie Wokalnym " Piosenka jest dobra na wszystko" 2013
Milena Kołodziejczyk - uczestniczka programu The Voice of Poland

 


Omówimy na nich programy służące do zastosowań w muzyce. Będziemy ćwiczyć pisanie nut na komputerze i edycję tekstów nutowych podobną do edycji tekstów słownych w programie Word, montaż nagrań dźwiękowych, jak w studiu nagraniowym, i – co najciekawsze – MIDI, czyli sposób programowania komputera tak, żeby sam zagrał utwór muzyczny zgodnie z wyobrażeniem użytkownika. Można w ten sposób naśladować grę muzyka, np. dla stworzenia akompaniamentu dla własnych występów wokalnych, albo instrumentalnych. Ale można również tak zapisywać skomponowane przez siebie utwory czysto elektroniczne w takich stylach, jak techno, house i t.p.
Wszystkie omawiane programy są darmowe.
Od uczestników oczekujemy tylko wyobraźni muzycznej i przynoszenia komputera (własnego, lub razem z inną osobą). Nawet podczas nauki pisania nut potrzebne pojęcia wyjaśni prowadzący, p. Krzysztof Dąbrowski, który w naszym ośrodku uczy również gry na fortepianie, keyboardzie i flecie prostym.

KOSZT

25zł/60 min - płatne za miesiąc.

START:

wrzesień 2017


Zachęcamy wszystkich miłośników muzyki do uczestniczenia w naszych warsztatach.

TERMIN:

Poniedziałki w godz. 17.15 – 18.15

zapisz się na zajęcia: muzyka.zajeciaoko.pl

 

 

Chór rozrywkowy liczący sobie obecnie ponad 50 osób to grupa pasjonatów wspólnego śpiewania. All That Sound to nie tylko muzyka unosząca się podczas prób i koncertów, ale przede wszystkim fantastyczna atmosfera i ludzie, którzy kochają śpiewać i energią zarażają wszystkich wokół.
Chór wykonuje utwory współczesnej muzyki rozrywkowej: soul, r’n’b, gospel w nowych aranżacjach.
Instruktorzy: Anna Żaczek-Biderman i Kamil MokrzyckiPo aktualności i informacje o koncertach zapraszamy na stronę chóru na Facebooku: www.facebook.com/chorAllThatSound

A tu krótki film z All That Sound w roli głównej :) 
https://www.youtube.com/watch?v=IWIAPwKyRRg

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 16+

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 19:45-21:30

120 zł/miesiąc
START: 9 wrzesnia 2019

zapisz się on-line:

 

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/14172

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Ochoty
Ul. Grójecka 75, Warszawa
mail: sebastian.kukielka@oko.com.pl

 

1925286 920215201343247 716282465050743773 n    10006979 920215314676569 2470674554354380502 n

 

 

 

 

 

 

GITARA AKUSTYCZNA

 

Instruktor: Bogdan Kupisiewicz  tel.  606 139 745
wtorki, godz. 16.00 – 22.00 - sala 26 - OKO, ul. Grójecka 75
Opłaty:    
30 min- 50 zł
45 min- 60 zł
60 min- 70 zł
90 min- 85 zł
Zajęcia od 24 września 2019 r.
Opiekun: Beata Kowalczyk

 

GITARA KLASYCZNA (AKUSTYCZNA) i ELEKTRYCZNA
Instruktor: Paweł Filasiński  tel. 607 400 257

czwartki - sala prób OKO, ul. Grójecka 75

Opłata miesięczna – 200 zł (45 minut)
Opłata miesięczna – 170 zł (30 minut)
Opłata indywidualna – 70 zł (jednorazowe wejście 45 min)
Opłata grupowa – 160 zł od osoby miesięcznie (60 min) - 2 do 4 osób w grupie
Zajęcia od 5 września 2019
Opiekun: Beata Kowalczyk

 

GITARA AKUSTYCZNA 
instruktor Mirosław Kozak, tel 603 108 168

środy od godz. 14:00 do wieczora ;)

opłata miesięczna - 200 zł (4x45 min)
opłata miesięczna - 240 zł (4x60 min)
pojedyncze zajęcia - 60 zł /45 min lub 70 zł / 60 min

Mirosław Kozak - gitarzysta akustyczny, współzałożyciel nieistniejącego już, legendarnego w kręgu muzyki folkowej zespołu Open Folk, wykonującego szeroko pojętą muzykę celtycką. Współpracuje także z wykonawcami z kręgu piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie techniką fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na świecie – Tommy Emmanuelem. Znakomity pedagog, posiadający wieloletnie doświadczenie w nauczaniu gry na instrumencie. 

 

tu możesz zapisać się na zajęcia 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/company/OK-Ochota-id1063.html

Nauka czytania nut głosem.

Głównym celem zajęć jest wyczulenie słuchu, poprawienie pewności i czystości intonacji
oraz pogłębienie ogólnej muzykalności.

INSTRUKTOR:

Danuta Fąfara tel. 502 153 055

TERMIN:

piątki godz. 17.00 – 17.45 – dzieci w wieku 7 – 10 lat
piątki godz. 18.00 – 18.45 – osoby w wieku powyżej 11 lat

KOSZT:

80zł

START:


1.09.2015r.

MIEJSCE:

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, Warszawa

start: 5 września 2019

zajęcia: czwartki / 19.30-21.15

opłata: 150 zł/ za miesiąc

dla kogo: 17 plus

NABÓR DO ZESPOŁU TYLKO PO PRZESŁUCHANIACH

OPIS ZAJĘĆ:

SouLadies to żeński zespół rozrywkowy, w którego szeregach jest obecnie ponad 20 kobiet. To grupa profesjonalnych i pełnych pasji piosenkarek. Wykonują znane i lubiane utwory z gatunku: pop, soul i r’n’b w ciekawych aranżacjach. Po aktualności i informacje o koncertach zapraszamy na stronę zespołu na Facebooku: www.facebook.com/SouLadies

Uwaga - nabór do zespołu tylko po przesłuchaniach

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

Zapraszamy osoby zainteresowane literaturą w wieku 14 – 30 lat
Głównym celem grupy „Szkiełko i Oko” jest redagowanie i realizowanie cyklicznych audycji radiowych o charakterze literackim pt. „Książki pod lupą”.
Audycje nagrywane w Studiu Nagrań OKO emitowane są co tydzień w 10 stacjach radiowych, na portalu Pisarze.pl, stronie internetowej Radia „Wnet”, stronie internetowej ksiazkipodlupa.pl oraz (wybrane audycje) na stronach internetowych wydawców omawianych książek.
Audycje są niezależne i kierowane do słuchaczy o określonych zainteresowaniach. Są poświęcone bieżącym wydarzeniom literackim oraz prezentacji wybitnych pisarzy i poetów. Znajdują się  w nich rozmowy z wydawcami, analizy utworów literackich oraz prezentacje twórczości autorów młodego pokolenia. Audycje propagują zarówno literaturę z najwyższej półki, jak i  książki o charakterze popularnym, o ile posiadają istotne walory literackie.
Warsztaty obejmują doskonalenie umiejętności z zakresu dziennikarstwa radiowego: poznanie zasad pracy redakcyjnej, zasad opracowania scenariusza, pracę z mikrofonem, naukę montażu materiałów dźwiękowych.
Z audycją stale współpracuje wybitny lektor Andrzej Ferenc.

 

Opiekunem zespołu redakcyjnego „Książki pod lupą” jest Marek Ławrynowicz.

 

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

 

Zapisy: lawrynowicz@life.pl, tel. 609 988 377

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 


 

Opiekun: Danuta Wajszczyk 

 

Ferie zimowe 2020

W przerwie od zajęć szkolnych proponujemy ciekawą i rozwijającą rozrywkę – ferie z robotami i eksperymentami.

Budowanie z klocków i programowanie – robotyka dla dzieci jeszcze nigdy nie była tak prosta i dostępna dla każdego. Na oczach uczestników konstrukcje ożywają i wykonują rozmaite polecenia. Mali naukowcy mają też szansę na dokonywanie odkryć w dziedzinie chemii, czy fizyki, majsterkowanie i odkrywanie otaczającego świata.

Zajęcia dla dzieci Małego Inżyniera pokazują, że każdy może się odnaleźć w świecie przedmiotów ścisłych i poznawać go w przyjazny sposób.

Zapisy na https://www.malyinzynier.pl/terminy/warszawa

Zapraszamy!

 

Ferie 2020 Warszawa

IMG 20190723 104939   DSC 2259   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otaczający nas wszechświat to bardzo złożony twór, w którym występuje wiele zależności. Dzieli się on także na wiele płaszczyzn, które wbrew pozorom są do siebie bardzo podobne. Wiele procesów zachodzących
w kosmosie np. między gwiazdami, jest bardzo podobnych do tych, które mają miejsce na naszej planecie, a nawet w naszych organizmach. Bez znajomości podstawowych zagadnień z dziedziny fizyki i chemii zrozumienie tego jak sami funkcjonujemy jest o wiele trudniejsze.
Jeszcze w pierwszej połowie XIX w. chemia przez wielu naukowców nie była uważana za poważną dziedzinę nauki, dziś stanowi jej podstawę.
Program warsztatów naukowych Funiversity został skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności wyjaśnić dzieciom otaczający nas świat. Nie oddzielamy grubą kreską fizyki od biologii, czy też chemii od archeologii. Wszystkie te dziedziny nazywamy naukami przyrodniczymi, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wyjaśniają otaczającą nas rzeczywistość, w tym także przeszłość i przyszłość świata.
Warsztaty naukowe przeznaczone są dla dzieci w wieku 5 – 12 lat.
Na zakończenie każdego ze spotkań z nauką, dzieci wykonują eksperyment - zabawkę, którą zabierają do domu.
SOBOTY - raz w miesiącu, godz. 11. 00 - 12. 00
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Odpłatność:
KARNETY
I semestr – 8.10., 5.11. – Pawilon „Pod Okiem”, ul. Grójecka 79,
3.12., 14.01. – Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
(4 spotkania) – 100 zł
II semestr – 4.03., 8.04., 13.05., 10.06. - Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
(4 spotkania) – 100 zł
Pojedyncze zajęcia – 30,00 zł
Tematy warsztatów:
08.10 - Dinozaury
5.11 - Kraina kraterów
3.12 - Kwasy i zasady
14.01 - Magnesy i magnetyzm
04.03 - Magiczne eksperymenty
08.04 - Pogoda
13.05 - Wszystkie kolory tęczy
10.06 - 3,2,1... (Re)-Akcja!

​Zapisy w OKO
Opiekun: Danuta Wajszczyk

19 grudnia (sobota), godz. 18.00
„Zupa jest najważniejsza” - recital autorski TOMASZA SZWEDA & zespołu „Szwedzki stół”. Koncert w ramach cyklu "Wieczory bardów”

18 grudnia (piątek), godz. 19.00
DKF FAKTOR BERLIŃSKI
"Puszka Pandory" (1929)
Dyskusyjny Klub Filmowy FAKTOR BERLIŃSKI zaprasza na film w reżyserii jednego z ważniejszych twórców ery kina niemego - Georga Wilhelma Pabsta.

Z OCHOTĄ NA SPACER zaprasza Klub Osiedlowy Surma - filia OKO
17 grudnia 2015 – Łazienki Królewskie, spacer pieszy, godz. 11.00 – 12.30, miejsce zbiórki Al. Ujazdowskie, brama przy pomniku Józefa Piłsudskiego
wstęp wolny!

16 grudnia (środa), godz. 19.00

"Święta coraz bliżej" - koncert z piosenkami świątecznymi, w którym wezmą udział uczniowie Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Grzegorza Karasia.

15.12.2015 godz. 19.30
GRUNT TO BUNT tym razem w ramach cyklu zagrają dwa zespoły :
BLUE DEEP SHORTS - ich muzyka została określona jako "odwaga alternatywy i lekkość popu".
DEEP DOWN INSIDE - to nietuzinkowa mieszanka indie-popu, folkowej nostalgii i jazzowej lekkości, które zespalają ze sobą eteryczny, ale jednocześnie emocjonalny wokal.

13 grudnia (niedziela), godz. 17.30
W ogrodzie słowa: Tadeusz Różewicz

13 grudnia 2015 r. (niedziela), godz. 12.30
Artystyczna Niedziela z Mamą i Tatą
Tym razem w ramach spotkania zapraszamy dzieci z opiekunami na spektakl "Prawdziwa historia Bożego Narodzenia" w wykonaniu Teatru Scena.
Jest to opowieść o tym, że kultywowanie tradycji buduje więzi rodzinne, międzyludzkie.

12 grudnia, godz. 17.00
Spektakl pt. "Dzień z gwiazdami" w wykonaniu warsztatowej grupy kabaretowej. Spektakl jest zwieńczeniem pracy grupy uczestniczącej w warsztatach "Kabaret? Kabaret! każdy może być gwiazdą". Zróżnicowana grupa uczestników spotykała się od początku września i uczyła od podstaw pracy scenicznej, reżyserki i pisania tekstów kabaretowych.

12.12.2015

“Master of Class, 9Th RockaFellaz Anniversary” to cykl międzynarodowych spotkań tancerzy hip-hop, popping, locking breaking oraz rock dance dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Ośrodek Kultury Ochoty od 2010r.

12 grudnia 2015 spotkanie z baśniami z krain Północy w godz. 11.30-12.45

12 grudnia (sobota), godz. 11.00 - 15.00
STOLARKA DLA KAŻDEGO - ZAJĘCIA OTWARTE
Jak zrobić coś praktycznego w swoim domu? Oprawić obraz? Naprawić lub wykorzystać do czegoś nowego stary mebel? Przyjdź zrealizować swój pomysł, poznaj zasady posługiwania się narzędziami stolarskimi.

12 grudnia (sobota)

Grupa początkująca – godz.11.00
Grupa kontynuująca – godz.12.00
WARSZTATY NAUKOWE dla dzieci 5-12 lat

11 grudnia (piątek), godz.19.00
"Między nami" - koncert Dominki Zioło z zespołem w składzie:
Dominik Rosłon- piano
Sławek Pogoda- gitara

11.12.2015

“Warsztaty, Master Of Class / Rockafellaz anniversary” to cykl warsztatów oraz panel dyskusyjny połączony wraz z wydarzeniem odbywającym się 12.12.2015 Master OF Class Rockafellaz Anniversary.

10 grudnia 2015 w godz. 18.00-20.00
Coroczne spotkanie wielopokoleniowe mające na celu zacieśnianie więzi sąsiedzkich, poznanie się i zintegrowanie mieszkańców Ochoty oraz uczestników zajęć klubowych przybywających z innych dzielnic.

Z OCHOTĄ NA SPACER zaprasza Klub Osiedlowy Surma - filia OKO
10 grudnia 2015 – Trakt Królewski, spacer pieszy od Uniwersytetu Warszawskiego do Rynku Nowego Miasta, godz. 11.00 – 12.30, miejsce zbiórki Krakowskie Przedmieście 26/28 (przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego)
wstęp wolny!

8 grudnia (wtorek) godz.19.30

GRUNT TO BUNT to cykl spotkań ukazujących najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej.
W grudniowym koncercie zagrają dwa zespoły:
MOSKWA - legenda punk rocka
Oi BRYGADA - punk (Warszawa ) w ramach eliminacji do festiwalu Rock na Bagnie.

8 grudnia (wtorek), godz. 16.00

"Świadomy Konsument 60+" - warsztaty w ramach projektu realizowanego na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawa przez Towarzystwo Amicus..

06 grudnia (niedziela), godz. 18.30

ROZTAŃCZONE MIKOŁAJKI

 

Każdy pretekst jest dobry, by wytworzyć trochę pozytywnych wibracji!

05 grudnia (sobota), godz. 19.00

zapraszamy na koncert Zespołu "Fuente "w ramach cyklu "Energia źródeł - folkowe OKO"
Muzyka "Fuente" to powrót do muzycznych korzeni. Jahiar Azim Irani, pochodzący z Iranu wirtuoz perskiego instrumentu santur, wnosi do zespołu muzykę orientalną, która w niebanalny sposób łączy się na scenie z inną muzyczną tradycją – flamenco.

05 grudnia (sobota), godz. 18.00
MIKOŁAJKI Z GWIAZDĄ – impreza z cyklu „W amerykańskim stylu”. Serdecznie zapraszamy na prawdziwą ucztę dla fanów country z udziałem

4 grudnia o godz. 20 w Pawilonie Pod Okiem

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że planowany na 15.11.2015 r. (niedziela) koncert gruzińskiego zespołu ANCHISKHATI z przyczyn od nas niezależnych zostaje odwołany. Zwrot za bilety w kasie OKO oraz w dniu 15.11 w Sali Widowiskowej OKO przy ul.Radomskiej 13/21.

 

Serdecznie zapraszamy na szkolenia pt. "Będę Muzykiem"

Celem szkoleń jest wyposażenie muzyków w nowoczesne narzędzia pozwalające na sprawne poruszanie się po muzycznym rynku pracy.

Cykl realizowany przez zespół 'Dźwiękowni' jest dofinansowany z budżetu miasta Warszawa. Dedykujemy go muzykom zamierzającym wkroczyć na rynek pracy, a także zawodowym muzykom, chcących wzmocnić swoje kompetencje w poniższych obszarach.

Sąsiedzkie spacery piesze i rowerowe dla dorosłych, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas, odkrywać Warszawę, poznawać ciekawych ludzi. To propozycja dla tych, którzy lubią rozmawiać i dzielić się swoimi doświadczeniami, historiami rodzinnymi związanymi z miejscem spaceru lub innymi miejscami w Warszawie. W trakcie spacerów pamiątkowe zdjęcia w jesiennej aurze.


Zapisy: 22 823 04 32 lub surma@oko.com.pl


Klub osiedlowy "SURMA" filia OKO ul.Białobrzeska 17

TERMINY:

5.11.2015 Z Ochotą na spacer Wilanów, rowery, godz. 11.00 – 13.00, jeśli pogoda nie dopisze (deszcz) to Pole Mokotowskie, spacer pieszy, godz. 11.00 – 12.30, miejsce zbiórki ul. Żwirki i Wigury 32 k/restauracji Jeff's

19.11.2015
Park Szczęśliwicki, spacer pieszy, godz. 11.00 – 12.30, miejsce zbiórki ul. Szczęśliwicka 80 (pętla autobusowa)

 

spacer

Chciałabyś umieć szyć? Wykonywać swoje własne rzeczy, skrócić spodnie, przerobić bluzkę?
Zapraszamy na kurs podstawowego szycia! Poznasz szycie krok po kroku. Będziemy uczyć się tworząc, teorię wplatając w praktykę. W przyjaznej atmosferze będziemy oswajać maszyny do szycia i uczyć się jak z nich korzystać! Kursanci będą mieli okazję do wykonania swoich oryginalnych prac krawieckich pod okiem wykwalifikowanego pedagoga i krawcowej w jednym.
ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na rodzinne spotkania z baśniami, których cykl
pt. „Baśnie z różnych stron świata” rozpoczął się 1 marca 2014 r. Podczas zaplanowanych wydarzeń będziemy przybliżać baśnie etniczne, baśnie często mało znane, a wszystko to odbędzie się w sposób nawiązujący do tradycji opowiadania wraz z ilustracją muzyczną wykonywaną „na żywo”. Słowo wraz z dźwiękiem wspaniale pobudza wyobraźnię zarówno starszych, jak i młodszych. Zapraszamy Was zatem na wspólną wyprawę z baśniami.
Po opowieściach zapraszamy do wspólnych działań twórczych i plastycznych!

Terminy:  

14.11.2015 baśnie z Dalekich Wysp
12.12.2015 baśnie z krain Północy
w godz. 11.30-12.45

Wstęp: 10 zł/osoba

Opowiada: Szymon Góralczyk
Ilustracja muzyczna: Katarzyna Płocińska
grupa Karawana Opowieści


Klub Osiedlowy "Surma" filia Osrodka Kultury Ochoty

ul.Białobrzeska 17

basnie

W dniu 10.11.2015 r. o godz. 12.00 Zapraszamy na koncert zespołu "Lwowska Fala" pod kierunkiem Edwarda Sosulskiego.

Ośrodek Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

WSTĘP WOLNY

21 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaz wystawy prac Krystyny Humiennej.

W programie prezentacja piosenek i wybranych wierszy autorstwa Krystyny Humiennej.


Oprawa artystyczna wernisażu:
Krystyna Humienna zaśpiewa piosenki do własnych tekstów i muzyki Jana Kaniewskiego.

Wnuczki artystki:
Monika Krysztopa – skrzypce
Julita Krysztopa – fortepian
Mieczysław Karłowicz – koncert A-dur


Wstęp wolny
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

W tym roku przypada ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz 100 rocznica urodzin Jeremiego Przybory.Z tej okazji 29.11.2015 o godz. 19.00 na koncercie finałowym usłyszymy oprócz laureatów konkursu, Krzysztofa Kiljańskiego z zespołem The New Warsaw Trio

„Wróżby, śpiewy i hulanki oraz swojskie jadło”

zobaczycie i usłyszycie, a także zakosztujecie naszych
regionalnych pyszności.
To wszystko będzie się działo w sali widowiskowej OKO
przy ul. Radomskiej 13/21 w Warszawie


28 listopada 2015r.(sobota) godz. 18.00

 

27.11.2015 o godz. 18.00 Ośrodek Kultury Ochoty i niezależna audycja literacka „Książki pod lupą” zapraszają na piąte
spotkanie z cyklu OKOlica literacka – literacki kwartalnik mówiony.

moderator:
Marek Ławrynowicz

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
Wstęp wolny

to projekt, który pokazuje najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej.
Tym razem zapraszamy na spotkanie z książką. ALTERNATYWA LAT 80 czyli SKUTECZNA UCIECZKA Z KRAINY PARANOI - to temat spotkania z Krzysztofem Skibą (Big Cyc) i Grzegorzem K. Witkowskim (dziennikarzem Teraz Rocka i Radia Bunt).

W ramach cyklu „ENERGIA ŹRÓDEŁ – FOLKOWE OKO” 21.11.2015 o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Circle of Bards.
Grupa powstała w 2008 roku w Lublinie jako autorski projekt wokalisty i kompozytora Mariusza Migałki. W zamyśle artysty było to spójne przedsięwzięcie skupiające kompozycje mające charakter celtyckich ballad, inspirowanych światem baśni i fantastyki.

21.11.2015 zapraszamy na warsztaty dzieci w wieku 5-12 lat.

Czy wiemy skąd na świecie wzięła się sól? Jak powstawał marmur czy piasek? W trakcie warsztatów dzieci staną się prawdziwymi petrografami i odkryją tajemnice drzemiące w środku skał. Poznają tajniki mineralogii, nauczą się klasyfikować minerały i doświadczą, że prawdą jest przysłowie „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Na zajęciach każdy stworzy własną skałę, której powstanie zajmie wyjątkowo- tylko parę minut.

godz. 11.00 grupa początkująca
godz. 12. 00 grupa kontynuująca

karnet: 105 zł (3 spotkania)
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

W piatek 20.11.2015 o godz. 17.00 zapraszamy na wystawę prac ukraińskiego artysty Bogdana Pyłypiva, tworzonych mało znaną, subtelną techniką "wypalania na drewnianym płótnie"- PIROGRAFIĄ.Wystawa jest dorobkiem prac powstałych w ciągu ostatnich 15 lat.
PIROGRAFIA to mało znana, subtelna technika wypalania na drewnianym “płótnie”.Niewyobrażalna różnorodność linii rysunku, ich grubość i głębokość wypaleń w zetknięciu z ciągle zmieniającym się
i zawsze niepowtarzalnym rysunkiem drewna gwarantuje unikatowe efekty żmudnej artystycznej pracy.
Wystawa pod patronatem medialnym Kuriera Galicyjskiego.
Wstęp wolny
Pawilon „POD OKIEM”, ul. Grójecka 79

16.11.2015 o godz. 19.00 zapraszamy na koncert przygotowany przez uczniów STUDIA WOKALNEGO im. J. Wasowskiego. W programie znajdą się najbardziej znane standardy muzyki światowej oraz polskiej w interpretacjach młodych wokalistów
Klubokawiarnia Mam Ochotę, ul. Grójecka 75
Wstęp wolny

 

 

Już 14.11.2015 o godz. 11.00  zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków, tym razem towarzyszył nam będzie instrument o tajemniczej nazwie Anklung
Sobotnie Spotkania Muzyczne to cykl spotkań muzycznych dla dzieci w wieku 4 – 7 lat (z rodzicami). Poznajemy świat dźwięków i muzyki a także budowę instrumentów muzycznych. Wspólne muzykowanie prowadzą: Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski – muzycy zespołu Des Orient.
bilety: 10 zł
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

13.11.2015 o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na podwójne postmetalowe uderzenie w wykonaniu Odyssey i Backbone ‒ zespołów łączących w swojej twórczości ciężkie przestrzenne riffy, niebanalne aranżacje i nostalgiczne melodie.
Odyssey realizuje swoją wizję od 2011 roku, oscylując pomiędzy progresywnym rockiem a post metalem. Unikalne brzmienie zawdzięcza charakterystycznym gitarom, tworzącym przestrzenne soniczne plamy, na zmianę z precyzyjnymi riffami. Ich dopełnieniem jest mocna, wyraźna sekcja rytmiczna, której nieobca jest stoner-rockowa estetyka. Zespół gra muzykę instrumentalną, która według opinii niektórych słuchaczy, mogłaby służyć jako ścieżka dźwiękowa do filmu.

Skład: Witold Janik – gitara, Marek Jezierski – gitara siedmiostrunowa, Łukasz Kubacki – perkusja, Bartosz Raducha – gitara basowa.

 

 

 

Zespół Backbone powstał w 2012 roku jako chęć realizacji muzycznej wizji z pogranicza post metalu, post rocka, progresywy i zimnej fali. W roku 2013 wykrystalizował się pierwotny skład odpowiedzialny za nagranie dema "Aetherlost", zagranie kilku koncertów i stworzenie podwalin pod debiutancki materiał. Zespół ma na koncie debiutanckie EP pt. "Omega Wave".


Skład: Piotr Kowalczyk - gitara, wokal, Mariusz Hausenplas – gitara, Marek Jezierski - gitara siedmiostrunowa, Łukasz Muszyński - gitara basowa, Michał Kowalski – perkusja.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IfDflbMskUU


Bilety: 10zł 
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

plakatodyssbbone

OŚRODEK KULTURY OCHOTY & grupa VAHANARA w dniu 7.11.2015 o godz. 18.00 zapraszają na wyjątkowy koncert. Czarek był dobrym duchem rockowego zespołu Vahanara, bratem jednego z muzyków, człowiekiem kibicującym grupie od pierwszych chwil jej istnienia, autorem części zdjęć, które trafiły na jej ostatnią płytę – „Made in Choto”. Niemal równo rok temu odszedł, po ciężkiej chorobie.
Teraz zespół zbiera się, by wspólnie z kilkoma zaproszonymi gośćmi zagrać specjalny koncert – dla Niego, ale również dla tych, którzy zostali. Bo oprócz rockowej zadumy, będzie to również wieczór celebracji życia, które jest pięknem i wiecznością.
VAHANARA - Warszawski zespół rockowy, założony w 1990 roku, zawieszony w 1999 i reaktywowany w 2009 r. Obecnie grupa promuje swoje pierwsze nagrania od 13 lat. Znalazły się na nowym albumie, "Made in Choto", wydanym przez Havry Record, a nagranym w podwarszawskim ADAM Recording Studio.
Bilety: 10 zł
Ośrodek Kultury Ochoty ul.Grójecka 75

VAHANARA

6.11.2015 o godz. 20.00 zapraszamy na komedię muzyczną na kanwie musicalu „Sister Act”.
Tekst, przekład piosenek i reżyseria –Maciejka Mazan.

Juz 19.11.2015 o godz. 20.00 wystąpi zespół PROJEKT VOLODIA w ramach festiwalu OPPA ‘2015

Zespół Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego, ale nie jest to bynajmniej kolejne naśladownictwo słynnego barda z gitarą .Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz - "dożywotni wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego, jak i jego osoby". 

GRUNT TO BUNT to projekt, który pokazuje najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej. Muzyka, literatura i film.

17.11.2015 o godz. 20.00 zapraszamy na koncert zespołu Spirit Of 84 (punk rock, Warszawa). Liderem grupy jest Krzysztof Karnkowski, doktor socjologii, dziennikarz i publicysta. Zespół powstał w 2003 r., nagrał kilka dobrze przyjętych płyt, grał m.in. na festiwalach Rock na bagnie. Gra ostro i bezkompromisowo.

Po raz kolejny Ośrodek Kultury Ochoty oraz Fundacja 9 Muz zapraszają na koncerty w ramach VI International Ochota Blues Festival. Od 13 do 15 listopada br. wypełnionych wyłącznie muzyką bluesową scenach Ochoty, wystąpią znani polscy i zagraniczni przedstawiciele tego muzycznego gatunku. Energetyczny koktajl, autentyczny entuzjazm i radość będzie dominować w tych dniach na Ochocie. Ten gatunek muzyki od wielu lat znajduje w naszym kraju stałe grono słuchaczy. 8.11.2015r. o godz. 12.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Artystyczna Niedziela z Mama i Tatą. Jest to kontynuacja odbywających się raz w miesiącu spotkań niedzielnych adresowanych do rodziców wraz z pociechami. Trzygodzinny program Artystycznej Niedzieli z Mamą i Tatą podzielony jest na dwa bloki: warsztaty plastyczne oraz prezentację teatralną, muzyczną. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wspólnie z rodzicami wykonują różne gadżety pod okiem instruktorów plastyków.
Tym razem zapraszamy na przedstawienie Gliwickiego Teatru Muzycznego.

6.11.2015 o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz tańca i muzyki afrykańskiej połączony z otwartym, darmowym warsztatem tradycyjnego tańca afro.

16 października o godzinie 20:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkania z filmem „Mów do mnie” oraz jego reżyserką, absolwentką łódzkiej szkoły filmowej - Martą Prus. Obraz ten zdobył już nagrodę za najlepszy dokument na festiwalu Łodzią po Wiśle oraz grand prix na festiwalu Solanin.

Bohaterem jest uzależniony od marihuany Krzysiek (21 lat), mieszkaniec ośrodka Monar w Warszawie. Z początku film wydaje się być jedynie zapisem życia Krzyśka, rutynowymi codziennymi zajęciami, które wyznaczają rytm jego życia w ośrodku, wkrótce jednak widz dotyka czegoś zupełnie innego, pojawia się nowy typ emocji, zmienia się bowiem relacja obserwowanego Krzyśka do reżysera filmu… Dokument Marty Prus stawia pytania o rolę reżysera w filmie i o kwestie etyczne rejestrowania pewnych bardzo intymnych relacji łączących twórcę z bohaterem.

Gościem spotkania będzie:

MARTA PRUS Studentka Reżyserii w łódzkiej PWSFTviT. Autorka nagradzanych filmów Vakha i Magomed i Osiemnastka. Razem z TELEMARK zrealizowała serial dokumentalny Teen Mom Poland. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego.

"POD OKIEM" ul.Grójecka 79

Wstęp wolny :)

 

 

17.10.2015 o godz.19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu gruzińskiego chóru męskiego SAKHIOBA.
Zespół liczy 14 osób. Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki wokalnej i instrumentalnej – gruzińskiej polifonii, muzyki liturgicznej, narodowej i etnicznej.
Gościł z koncertami w wielu krajach Europy i Ameryki, brał udział w Festiwalu – „Pieśni naszych Korzeni” w Jarosławiu.
Poza koncertami w kościołach – muzyka liturgiczna i tradycyjna,w salach koncertowych - z uzupełnieniem instrumentów i tańca – prowadzi też gruzińskie Supry – spotkania za stołem.
Jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych gruzińskich zespołów wokalnych. Twórca zespołu – Malkhaz Erkvanidze jest światowej sławy muzykologiem i śpiewakiem, autorem wielu opracowań muzycznych oraz pomnikowego 24-tomowego dzieła „Gelati Skola” – o najważniejszej szkole śpiewu liturgicznego
w Gruzji – Gelati

Bilety:
15 zł
10 zł z kartą warszawiaka.

Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

17.10.2015 o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu gruzińskiego chóru meskiego SAKHIOBA.
Zespół liczy 14 osób. Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki wokalnej i instrumentalnej – gruzińskiej polifonii, muzyki liturgicznej, narodowej i etnicznej.
Gościł z koncertami w wielu krajach Europy i Ameryki, brał udział w Festiwalu – „Pieśni naszych Korzeni” w Jarosławiu.
Poza koncertami w kościołach – muzyka liturgiczna i tradycyjna, w salach koncertowych - z uzupełnieniem instrumentów i tańca – prowadzi też gruzińskie Supry – spotkania za stołem.
Jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych gruzińskich zespołów wokalnych. Twórca zespołu – Malkhaz Erkvanidze jest światowej sławy muzykologiem i śpiewakiem, autorem wielu opracowań muzycznych oraz pomnikowego 24-tomowego dzieła „Gelati Skola” – o najważniejszej szkole śpiewu liturgicznego w Gruzji – Gelati

Bilety:
15 zł
10 zł z kartą warszawiaka.

Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

Wszystkich miłośników gier bitewnych, modelarstwa i malarstwa
figurkowego zapraszamy serdecznie na dwa dni doskonałej
zabawy. W programie m.in. konkurs malarsko-modelarski
„Hussar” 2015, pokazy malarstwa figurkowego – Jarosław Drabek
i Bogusz Stupnicki, konkurs speed paintingu, pokazy gier
planszowych oraz nauka malowania dla początkujących i wiele
innych atrakcji. Szczegółowe informacje oraz program imprezy już
wkrótce na naszej stronie internetowej.

„POD OKIEM”, ul. Grójecka 79

 konkurs malarski HUSSAR 2015
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75 - pozostałe wydarzenia

16 października, godz. 19.00, piątek

Zapraszamy na wieczór ze Sławomirem Hollandem, pełen utworów literatury dwudziestolecia
międzywojennego takich znakomitych autorów, jak Julian Tuwim, Jerzy Jurandot, Marian
Hemara, Bolesław Leśmian.

Bilety: 15 zł normalne, 10 zł ulgowe w ramach Karty Warszawiaka
Ośrodek Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

W tym roku przypada ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest
dobra na wszystko”, który odbędzie się w dniach 28/29 listopada.
Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno amatorów jak i zawodowców, młodych
wokalistów i aktorów, do nadsyłania swoich nagrań z interpretacjami 2 utworów J. Przybory
oraz J. Wasowskiego do 9 października 2015 r. Zgłoszenia należy przesłać na adres
Ośrodka Kultury Ochoty: ul. Grójecka 75, 02- 940 Warszawa (z dopiskiem: konkurs
„Piosenka jest dobra na wszystko”)

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do wpłacenia bezzwrotnego wpisowego w wysokości
25 zł.

18 października, godz.18.00, niedziela

„Tribute to Nalepa” to projekt stworzony w hołdzie dla spuścizny Tadeusza Nalepy – gitarzysty, kompozytora, wokalisty, harmonijkarza i autora tekstów, założyciela grupy
Breakout. W programie koncertu usłyszymy najsłynniejsze utwory Nalepy, takie jak: „Ten o Tobie film”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Nocą puka ktoś”, „Dbaj o miłość” i wiele
innych. Wystąpią: Marcin Kołdra (gitara, wokal), Dominik Jędrzejczyk (perkusja), Paweł Wolski-Rzewuski (gitara basowa), Marcin Korzeniewski (instrumenty klawiszowe).

17 października, godz.18.00, sobota

W ramach cyklu „Wieczory bardów” zapraszamy na koncert Antoniego Murackiego (gitara, śpiew), który wystąpi z zespołem w składzie: Robert Kuśmierski (akordeon), Paweł Goleń (kontrabas), Dariusz Polubiec (perkusja).
Koncerty Antoniego to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst i muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

 

Koncert niebanalnych pieśni, które wzruszają, zachwycają, rozśmieszają i zmuszają do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, mają zawsze coś do powiedzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Twórczość Antoniego Murackiego jest różnorodna stylistycznie – od ballady rockowej czy bossanovy do charlestona i ballady jazzowej. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia autora oraz perfekcja wykonawcza muzyków biorących udział w koncertach to elementy charakterystyczne dla tej twórczości.

bilety: 15 zł normalne, 10 zł ulgowe – w ramach Karty Warszawiaka

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

11 października, godz. 12.30, niedziela

Zapraszamy na niedzielne spotkanie artystyczne dla dzieci i rodziców. Program imprezy podzielony jest na warsztaty plastyczne oraz prezentację teatralną i muzyczną.Tym razem spotkamy się z „Przygodami Kubusia i Ancymona”.To wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka, przenosząca dzieci w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom dzieci przez cały spektakl w bajkowy sposób poznają skomplikowany świat matematyki, dowiadują się, jak cenna jest nauka i dlaczego warto chodzić do szkoły.

16 października, godz. 18.00, piątek

Zapraszamy na nowy cykl spotkań na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci. Spotkania
są otwarte dla wszystkich korzystających z Internetu, jednak zagadnienia będą przede
wszystkim dedykowane rodzicom, którzy chcieliby wiedzieć więcej na temat
niebezpieczeństw płynących z sieci.
Wykłady poprowadzi ekspert z Fundacji Panoptykon i warszawskiego Hackerspace’u –
Michał „Czesiek” Czyżewski. Tematy będą dotyczyć: portali społecznościowych, cyfrowego
śladu, ochrony wizerunku, korespondencji i prywatnych rozmów, etc.

Wstęp wolny (obowiązują zapisy: podokiem@oko.com.pl)
POD OKIEM, ul. Grójecka 79

11 października, godz. 18.00, niedziela

W ramach cyklu „Wieczory Bardów” zapraszamy na spotkanie z zespołem Pinakoteka, który promuje swoją płytę „Piosenki ulotne”! Czas spędzony z Pinakoteką to dużo emocji, energii i zaskakującej radości, jaką niesie ze sobą muzyka Asi Jasińskiej – pianistki zespołu.

 

10 października, godz. 13.00, sobota

Instytut Kultury Narodów Kaukazu zaprasza dużych i małych Warszawiaków na DZIEŃ
CZECZEŃSKI w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty OKO przy ul. Radomskiej 13/21,
w sobotę, 10 października, w godzinach 13-17.
To już drugi Dzień Czeczeński w Warszawie, na którym bawią się wspólnie polskie
i czeczeńskie rodziny.

W programie atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i dziadków: energetyczny koncert
zespołu pieśni i tańca Sintar, pokaz filmu „Czekam na odpowiedź”, wystawa „PolskaKaukaz”,
warsztaty: tworzenia biżuterii, kulinarne, taneczne, a także konkursy dla dzieci
i dorosłych oraz gra terenowa.

Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

9 października, godz. 17.00, piątek

Salon Pracy Twórczej Dzielnicowego Klubu Seniora OCHOTA zaprasza na spotkanie
z Joanną Svensson.
Joanna Svensson oprócz pisania uwielbia lasy i przyrodę. Pasjonuje się minerałami
i kamieniami szlachetnymi, z których tworzy oryginalną i niepowtarzalną biżuterię. Joanna
Svensson jest polonijną autorką, od 40 lat mieszkającą poza granicami Polski. W jej
powieściach „Tajemnica medalionu” i „Klucz do nieba” teraźniejszość przeplata się
z przeszłością a fikcja z autentycznymi zdarzeniami i postaciami. W drugiej części książki
pojawia się wątek platonicznej miłości młodej warszawianki i niemieckiego kolarza biorącego
udział w Wyścigu Pokoju z 1973 r. Podczas pisania powieści autorka przypadkowo odnalazła
listy, które przepadły na 36 lat. Chłopak sprzed lat zostaje odnaleziony. Obecnie jest szefem
policji w niemieckim Lintch. Nigdy nie zapomniał dziewczyny, która była jego pierwsza
miłością.

Wstęp wolny
Ośrodek Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

Zapraszamy dzieci w wieku 4 – 7 lat (z opiekunami) na wspólne muzykowanie. Prowadzą: Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski – muzycy zespołu Des Orient.

10.10.2015 godz. 11.00
Bilety: 10 zł/ osoba
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Instytut Kultury Narodów Kaukazu zaprasza dużych i małych Warszawiaków na DZIEŃ CZECZEŃSKI w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty OKO przy ul. Radomskiej 13/21, w sobotę 10 października, w godzinach 13-17.

To już drugi Dzień Czeczeński w Warszawie, na którym bawią się wspólnie polskie i czeczeńskie rodziny.

W programie atrakcje dla dzieci i młodzieży, rodziców i dziadków: energetyczny koncert pieśni i tańca zespołu Sintar, pokaz filmu „Czekam na odpowiedź”, wystawa „Polska-Kaukaz”, warsztaty tworzenia biżuterii, kulinarne, taneczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, gra terenowa.

Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

Ośrodek Kultury Ochoty od wielu lat związany jest z muzyką etniczną. Promuje artystów, twórców zainteresowanych folkiem, etno i muzyką źródeł. Ochocka widownia na przełomie kilkunastu lat oglądała występy wybitnych wykonawców polskiej sceny folkowej. Była wprowadzana w nurt world music. W nadchodzącym sezonie również nie może zbraknąć muzyki folkowej, etnicznej. Zapraszamy na nowy cykl Energia źródeł- folkowe OKO.

 

Śpiewy to zajęcia wokalno-ruchowe otwierające ciało i głos. Skierowane są do osób, które lubią śpiewać, chcą rozwijać swój warsztat wokalny, śpiewanie w grupie sprawia im przyjemność. Nie jest wymagana tzw. umiejętność śpiewania, ale chęć i otwarcie na poszukiwania.

Warsztat podzielony jest na trzy części. Pierwsza: ruchowo-rozgrzewająca i rozluźniająca ciało z elementami zabaw integrujących.
W drugiej części rozgrzewamy głos, wykonujemy ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe. W trzeciej części śpiewamy pieśni jednogłosowe i wielogłosowe z różnych rejonów świata, głównie z Ukrainy, Bułgarii, Polski, ale nie tylko.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na egzamin wstępny, który odbędzie się dn.29.09.2015 o godz. 17.30 w Ośrodku Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75.

Koszt egzaminu – 30 zł.

Na egzamin należy przygotować 2 utwory
(zróżnicowane stylistycznie) w tym jeden po polsku oraz fragment prozy lub wiersza.

Uwaga!

Trzeba przynieść nuty do wykonywanych utworów w swojej tonacji lub podkład.

Dodatkowe informacje można uzyskać:


22 822 48 70
iza.puk@oko.com.pl
www.oko.com.pl

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 5-12 lat na zajęcia zespołu "Pawie Oczko", który specjalizuje się w nauce i pokazach tańców i zabaw ludowych dostosowanych do wieku uczestników zajęć.


Cotygodniowe, jednogodzinne zajęcia mają za zadanie rozbudzić w uczestnikach miłość do tańca - w szczególności do naszych rodzimych, polskich tańców narodowych i ludowych.

 

JEDZENIE | TANIEC | MUZYKA


19 września w Parku Szczęśliwickim o godzinie 11:00 zaczynamy imprezę, na której będzie można dobrze zjeść, podziwiać taniec na wysokim poziomie, wziąć udział w zawodach, posłuchać koncertu i spędzić dobrze czas.

Zapraszamy:

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 23 grudnia oraz 27-30 grudnia 2016 recepcja OKO jest czynna do godz. 17:00.

 

Koncert wigilijny przygotowany przez słuchaczy Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego, działającego w Ośrodku Kultury Ochoty na który złożą się kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne polskie i zagraniczne w interpretacji młodych wokalistów z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Grzegorza Karasia.

Koncert "Skrzyj się gwiazdo Betlejemska" to zimowo - świąteczna podróż, pełna wzruszeń, ciepła i radości. Doskonale oddaje klimat tego wyjątkowego czasu i pozostaje na długo w sercach odbiorców, przypominając, że w dzisiejszym pędzącym świecie warto się zatrzymać i doceniać świat dokoła.

Tradycyjne przedświąteczne spotkanie z Tomaszem Szwedem w koncercie piosenki autorskiej. Usłyszymy: ballady, utwory liryczne, satyrę polityczną i społeczną, piosenki country. Najlepsze wybrane utwory z bogatego repertuaru artysty.

Twórcy – bracia Albert i David Maysles chcieli początkowo jedynie nakręcić trasę zespołu The Rolling Stones po USA w 1969 roku, nieoczekiwanie film ten stał się dokumentem pokazującym zmierzch idei kontrkulturowych i symboliczny koniec „hippi movement”.

Koncert w 10. rocznicę śmierci Jerzego Menela - tłumacza, literata i autora tekstów, współzałożyciela Stowarzyszenia Literacko-Muzycznego „Ballada”

– Jesteśmy bałwanki ze śniegowej pianki.
– To znaczy – ja jestem bałwankiem, a ty dopiero kuleczką, z której może kiedyś będzie bałwanek.
Tak zaczyna się świąteczna opowieść o perypetiach kulki, która chce spędzić święta w tradycyjny sposób – z ubieraniem choinki, prezentami i śpiewaniem kolęd.

Europejskie spotkanie tancerzy Breaking oraz Funk styles. 
Co roku wydarzenie przyjmuje formę "Jamu" czyli tańczenia w tzw. kółkach z zaproszonymi gośćmi. W tym roku zaproszeni są m.in. Bgirl At (Flow Mo Crew) z Finlandii, Knopek z Warszawy, Warszawski Funk,

Na wystawie prezentowane są wybrane prace powstałe w pracowniach oraz na plenerach z ostatniego roku. Bogata forma artystyczna zachwyci każdego kto odwiedzi wystawę. Spotka tutaj oryginalną ceramikę, która doskonale współgra z malarstwem w różnych technikach.

BAiKA to nowy projekt muzyczny Piotra Banacha (lidera i założyciela zespołów HEY, DUM DUM i INDIOS BRAVOS )

Koncert w sali widowiskowej OKO przy ulicy Radomskiej 13/21 jest częścią trasy koncertowej Fenix Tour. Gościem specjalnym będzie Adam Wolski, lider zespołu Golden Life, a koncert otworzy występ znanej warszawskiej grupy Lorien, która obecnie kończy prace nad nową płytą.

Gospodarz imprezy - formacja taneczna „Strefa Country” zaprosiła tym razem kwartet wokalno-instrumentalny „ALABAMA BAND”, który zaprezentuje dynamiczny, taneczny repertuar z nowego nurtu muzyki country.

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję wcielić się w małych chemików przyglądając się kwasom i zasadom. Wykonają kilka wesołych i kolorowych eksperymentów, których celem jest pokazanie, że istnieją różne związki chemiczne oraz zwrócenia uwagi na różnice między nimi.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek.

DKF Faktor Berliński ma zaszczyt zaprosić na film wyjątkowy, opisujący bowiem działania słynnej już grupy aktywistów i performerów - Yes Men-ów (tzw. ”potakiwaczy”) pod tytułem „Yes Meni idą na rewolucję”(2014).

Zapraszamy na wykład Igora Strojeckiego, który przybliży sylwetkę swojej krewnej – aktorki Elżbiety Barszczewskiej. Podczas prezentacji multimedialnej przytoczy fragmenty wypowiedzi artystki, jej wspomnień oraz niepublikowanych pamiętników aktorki i jej ciotki pisarki Marii Dąbrowskiej.

W tym roku przypada dziewiąta edycja. Jak co roku, zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno amatorów jak i zawodowców do wzięcia udziału w konkursie, a wszystkich wielbicieli twórczości genialnego duetu - Wasowski/Przybora na muzyczną ucztę

Serdecznie zapraszamy miłośników ptaków oraz rodziców z dziećmi. Podczas wystawy będzie można zobaczyć kanarki, papugi, amadyny, mewki oraz inne ptaki drobnej egzotyki. Obecni będą hodowcy, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące pielęgnacji oraz żywienia.

Wystąpią: Dominika Świątek, Anna Jakubek, Piotr Bakal, Andrzej Ozga Stanisław Waszak. Czyta Krystyna Czubówna. Akompaniuje zespół pod kier. Rafała Grząki

Zapraszamy na wyprawę do Gabonu oraz Wysp Św.Tomasza i Książęcej.
Powędrujemy przez tropikalne lasy pełne niezwykłej fauny i flory, zobaczymy park narodowy na Sao Tome.

MELLU SYA wystąpi w składzie: Kaja Mianowana – śpiew; Vlasta Traczyk – fortepian, kompozycje; Kinga Kłoczko – skrzypce; Adam Wardziak – kontrabas, aranżacje; Karol Krasiński – perkusja

Spektakl Grupy Zaplecze pt. "Magiczny Medalion" oraz warsztaty dla dzieci i rodziców. Przedstawienie inspirowane opowiadaniem I.B.Singera "Rabi Leibi i czarownica Kunegunda" adresowane do dzieci w przedziale wiekowym 3-10 lat.

DIKANDA to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie.

Poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych, wspólne muzykowanie dla dzieci (4-7 lat) wspólnie z rodzicami.

„Po wielu latach przyjaznych sporów dziś myślę, że największy talent jaki pojawił się po wojnie to Tadeusz Różewicz”. Czesław Miłosz

Po raz siódmy Urząd Dzielnicy Ochoty m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury Ochoty i Fundacja 9 Muz zapraszają na koncerty w ramach VII International Ochota Blues Festival. W ramach jedynego festiwalu bluesowego w Warszawie wystąpią znani polscy i zagraniczni przedstawiciele tego gatunku,

Koncert w duecie akustycznym 100% live - STEFSKI (Stéphane Wlodarczyk)
HUTCH (Tomasz Bogacki). W programie, autorskie piosenki w stylu indie-rock-folk-blues-soul i jeszcze kilka niespodzianek. Koncert z okazji wydania nowego singla "Keep it together" i Pierwszej Epki z 5 oryginalnymi kompozycjami.

Po pierwsze Księżyc to naturalny satelita Ziemi, jest ogromny i jasno świeci nocą. Po drugie jest jedynym wyraźnie patrzącym na nas dużymi oczami obiektem kosmicznym. Po trzecie czasem jest wyraźnie najedzony, a kiedy indziej dba o linię.

Prace Ewy Kamienieckiej to papierowe akwarele dużych formatów, których tematem są uproszczone fragmenty z przeżyć z dzieciństwa. Głównie są to radosne doznania związane z wesołym miasteczkiem, kolorową karuzelą, cyrkiem.

W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi" z cyklu Podróże dalekie i bliskie spotkanie z Robertem Gondkiem - podróżnikiem, fotografem, zdobywcą najwyższych szczytów Afryki".

Zapraszamy serdecznie wszystkich małych i dużych miłośników malarstwa i modelarstwa figurkowego oraz gier bitewnych. W programie imprezy m in. 7 edycja Polskiego Konkursu Malarskiego „Hussar”, pokazy i warsztaty,

GRUNT TO BUNT - cykl koncertów, pokazujących najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej. W październikowym koncercie zagrają zespoły: Dance on Glass - electro /gothic rock oraz ANKH - prog rock/art rock.

Spektakl przedstawia historię kobiety i mężczyzny, których łączy podobna życiowa udręka. Oboje nie potrafią przekazywać swoich myśli i uczuć drugiej osobie. On od wczesnego dzieciństwa milknie gdy ma wypowiedzieć się w obecności obcej osoby, ona mówi szybko i niewyraźnie,

Koncert - PROMOCJA TOMIKU EWY KARBOWSKIEJ - z ilustracjami i okładką
Moniki Kazmierskiej "Wiersze o wierszach" z udziałem obu Pań.
Spotkanie poprowadzi Antoni Muracki, czarujący publiczność także swoimi poetycko-muzycznie-wokalnymi talentami,

Większość z nas, choćby przez moment, marzyła o byciu naukowcem. O eksperymentowaniu, poznawaniu i odkrywaniu nieznanego. Widowiskowe doświadczenia pokazane w prosty, zabawny i humorystyczny sposób mają za zadanie rozbudzić chęć poznawania,

„Warzywa i owoce mają wielkie moce – marchewkowy flet”. Zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków z cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Joanna Kondrat - ceniona za wszechstronność i wysoką kulturę muzyczną. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów. Współtworzy zainicjowany w Filharmonii Łódzkiej projekt Chopin.Powroty. Od marca 2013 r. ambasadorka Kampanii Społecznej Początek w Rodzinie.

Otaczający nas wszechświat to bardzo złożony twór, w którym występuje wiele zależności. Bez znajomości podstawowych zagadnień z dziedziny fizyki i chemii zrozumienie tego jak sami funkcjonujemy jest o wiele trudniejsze.

Anna Forycka-Putiatycka - artysta malarz, jest wieloletnim członkiem ZPAP oraz IAA/A/AP – UNESCO. Studiowała Konserwację Zabytków na UMK w Toruniu. Umiejętności malarskie zdobyła w pracowniach: prof. Tadeusza Brzozowskiego i prof. Andrzeja Kurzawskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu,

Z radością informujemy, że wraz z nowym sezonem kulturalnym 2016/2017, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obecnych oraz przyszłych podopiecznych proponujemy nowe zajęcia i nabór do nowych grup. Zmieniamy się dla Państwa. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Otwierając sezon kulturalny 2016/2017 Ośrodek Kultury Ochoty proponuje nowy cykl muzyczny pn. PREMIERA W OKO czyli spotkania pełne interesujących premier płytowych i muzycznych niespodzianek.

Katarzyna Łęgiewicz - Burmistrz Dzielnicy Ochota i Ośrodek Kultury Ochoty zapraszają na „DZIEŃ BAJKI” - 8 edycję familijnej imprezy plenerowej. W tym roku pod hasłem „Bajkowy zakątek” pragniemy przypomnieć klasyczne, wszystkim dobrze znane bajki dla dzieci i dorosłych.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Faktor Berliński" zapraszamy na jeden z pierwszych filmów mistrza kina Fredricha Wilhelma Murnaua – Zamek Vogelod (1921). Murnau był jednym z czołowych reprezentantów (obok między innymi Fritza Langa oraz Ernsta Lubitscha) niemieckiego ekspresjonizmu filmowego.

OVERSOUL to zespół poruszający się w muzycznym świecie soulu, popu i funky z domieszką elektronicznego brzmienia. Połączenie to w efekcie dające nietuzinkowe podejście do prostej formy piosenek popowych z elektryzującym soundem, porywającym groovem i gitarowym pazurem.

Wydarzenie Uliczna sztuka - Uliczne jedzenie 2, to kontynuacja zeszłorocznego pikniku kulinarnego połączonego z atrakcjami jakie niesie kultura Hip-Hop w tym roku wzbogacona o kolejne działania - animacje teatralne. Zaserwujemy strawę dla ciała i ducha.

Szanowni Państwo, informujemy, że Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny w dniach 16-17 lipca.

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się szczytem NATO, między 6 a 9 lipca w znacznej mierze zmieni się funkcjonowanie centralnych dzielnic Warszawy (Śródmieście, Praga-Południe, Wola oraz Ochota). Ulice zostaną wyłączone z parkowania oraz zamknięte dla samochodów i rowerów.

Szanowni Państwo, w związku z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO i planowanym zamknięciem ulic dojazdowych, biura i kasa OKO będą nieczynne! Ustalone wcześniej zajęcia odbywają się w/g grafiku.

W ramach Diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży od godziny 17-tej zapraszamy na wspólną zabawę z wodzirejami – tańce (ludowe, uwielbienia), wspólne śpiewanie (hymny ŚDM), warsztaty bębniarskie, koncert wspólnoty Shalom.

Nastrojowy klimat, delikatne brzmienie i niezwykłe głosy dziewczyn z SouLadies wprowadzą nas w doskonały nastrój!

Finisaż wystawy, na którym będzie można spotkać się z artystkami Lilianą Chwistek i Anną Kossakowską, porozmawiać o ich twórczości, inspiracjach i warsztatach artystycznych przez nie cyklicznie prowadzonych.

Wakacyjna Impreza Plenerowa dla dzieci i młodzieży „Wiatr w żagle”. Zapraszamy grupy zorganizowane i oraz dzieci z rodzicami.

Zapraszamy na koncert chóru All That Sound, podczas którego będzie można usłyszeć znane i lubiane przeboje w nowych aranżacjach!

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii już po raz trzeci zaprasza stołeczne rodziny do udziału w bezpłatnym, wakacyjnym projekcie „Warszawa, Ty i ja”, stanowiącym cykl wycieczek i warsztatów o tematyce historycznej.

Polskie i zagraniczne przeboje w wykonaniu uczestników zajęć „Śpiew dla każdego”. Opieka artystyczna Bożena Szok.

Zapraszamy na dramowe zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami, dla których inspiracją jest literatura dziecięca popularna 20-30 lat temu. Będzie ciekawie!

Finał projektu, pokazującego najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej. W czerwcowym koncercie zagrają : Bulbulators, Spirit of 84, Cygański Wiatr

Na Twoim podwórku nic się nie dzieje? Przyjdź i naucz się żonglować, obracać diabolo, kręcić talerze cyrkowe na kijku! Zobacz jak to robią młodzi z grupy CIRCUS. Dla najmłodszych zwierzaki z balonów oraz inne atrakcje! Przybywajcie dzieci z rodzicami - zapewniamy wspaniałą cyrkową zabawę!

Plac Baśniowy, wstęp wolny, w razie deszczu zapraszamy do Klubu Osiedlowego SURMA przy ul. Białobrzeskiej 17

Na Twoim podwórku nic się nie dzieje? Przyjdź i naucz się żonglować, obracać diabolo, kręcić talerze cyrkowe na kijku! Zobacz jak to robią młodzi z grupy CIRCUS.

Na Twoim podwórku nic się nie dzieje? Przyjdź i naucz się żonglować, obracać diabolo, kręcić talerze cyrkowe na kijku! Zobacz jak to robią młodzi z grupy CIRCUS.

Na Twoim podwórku nic się nie dzieje? Przyjdź i naucz się żonglować, obracać diabolo, kręcić talerze cyrkowe na kijku! Zobacz jak to robią młodzi z grupy CIRCUS.

Koncert piosenek aktorskich w interpretacjach słuchaczy S. Wokalnego im. J. Wasowskiego prezentujący ich możliwości z zakresu interpretacji piosenki. W drugiej części programu - komedia kryminalna o księżniczkach - "To nie bajka".

Koncert uczniów S. Wokalnego im. J. Wasowskiego prezentujący ich możliwości wokalne w różnych gatunkach muzycznych (śpiew).

Recital słuchaczki Studia Wokalnego kończący edukację w Studio Wokalnym.

Wstęp wolny!
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

W ramach cyklu Energia źródeł - folkowe OKO przeniesiony koncert zespołu DAGADANA, który zaprezentuje materiał z nowej płyty "Meridian 68".

Jak co roku na Festiwalu Bom Dia Brasil nie może zabraknąć pokazów filmowych. W tym roku wszystkich kinomanów i miłośników kina brazylijskiego zapraszamy na kolejną ucztę. Podczas piątkowego DKF-u przygotowanego wraz z Ośrodkiem Kultury Ochoty zapraszamy na projekcję filmu "Czarny Orfeusz" (Orfeu negro).

Wszystkich chętnych zapraszamy na przesłuchanie.Należy przygotować 2 utwory (zróżnicowane stylistycznie) w tym jeden po polsku oraz fragment prozy lub wiersza. Uwaga! Trzeba przynieść nuty do wykonywanych utworów w swojej tonacji lub podkład.

Zespół powstał w 2001 r. Grają folk (celtycki) i śpiewają a cappella szanty (morskie pieśni pracy). Inspiruje ich też muzyka dawna i folklor śląski. Atuty zespołu to barwne głosy, bogate, akustyczne instrumentarium i różnorodny, folkowy repertuar.

W specjalnym przedwakacyjnym koncercie wystąpi zespół BAiKA. Jest to nowy projekt muzyczny Piotra Banacha (lidera i założyciela zespołów HEY, DUM DUM i INDIOS BRAVOS.

Wystawa malarstwa Anny Kossakowskiej i Liliany Chwistek. 

Pawilon "Pod Okiem" , ul. Grójecka 79

wstęp wolny

ANNA KOSSAKOWSKA

Artysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa.

Pokaz grup tanecznych: baletowych i tańca nowoczesnego na stałe działających w Ośrodku Kultury Ochoty. Reżyseria i choreografia Dorota Sierakowska.

Impreza z cyklu „W amerykańskim stylu”. Gościnnie wystąpi: zespół CASHFLOW laureat w kategorii Nowy Wykonawca Roku - XVI Plebiscytu Dyliżanse oraz gospodarz imprezy formacja taneczna ”STREFA COUNTRY.

W programie: piosenki Piotr Krupy skomponowane do tekstów warszawskiego poety Tadeusza Sadowskiego
Wystąpią: Piotr Krupa – śpiew , gitara Tadeusz Sadowski - poeta

Zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków z cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Niestety nadszedł koniec semestru, a co za tym idzie, pora na podsumowujące warsztaty naukowe. Podczas tych zajęć przypomnimy sobie najciekawsze eksperymenty z całego cyklu spotkań z wiedzą,

Prowadzenie Magdalena Kędzior. Warsztaty skierowane do wokalistów, muzyków, aktorów oraz osób występujących publicznie. Pomagające w panowaniu nad tremą, stresem czy eliminacją zbędnych napięć.

Zapraszamy na koncert przygotowany przez uczniów STUDIA WOKALNEGO im. J. Wasowskiego poświęcony twórczości wybitnego muzyka, wokalisty - Steviego Wondera.

Promocja EPki ( Konfrontacje). Zespół powstał w Warszawie w 2014 roku. i jest mieszanką takich gatunków jak pop oraz funk, natomiast występy ukazują nieco inne oblicze zespołu.

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „W spirali” (2016) w reżyserii Konrada Aksinowicza w ramach DKF Faktor Berliński Film opowiada historię pewnej pary – Krzysztofa i Agnes, którzy postanawiają w jeden z weekendów wyjechać z miasta i

Informujemy, że koncert zespołu DAGADANA planowany na 22 maja 2016 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty przy ulicy Radomskiej 13/21 zostaje odwołany z powodów zdrowotnych. 
Koncert odbędzie się 25 czerwca o godz. 18:00 w sali widowiskowej OKO przy ul. Radomskiej 13/21.
Przepraszamy!

Koncert słuchaczy Studia Wokalnego im. J.Wasowskiego na który złożą się piosenki polskie 20 lecia międzywojennego wykonywane m.in: przez Hankę Ordonównę, Wierę Gran czy Eugeniusz Bodo.

Na Ochocie po raz 9 odbędzie się Dzień Sąsiada. Impreza pełna spotkań, zabaw, wspólnego świętowania. Głównym celem jest integracja i aktywizacja sąsiadów w ich lokalnym środowisku. Obchody są poprzedzone przygotowaniami – spotkaniami z mieszkańcami,

Zapraszamy na dramowe zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami dla których inspiracją jest literatura dziecięca popularna 20-30 lat temu. Będzie ciekawie!

W ramach kolejnego rodzinnego spotkania zapraszamy na interaktywny spektakl Eco-Bartek w wykonaniu teatru Urwis z Krakowa. Pocieszny miś Bartek w przystępny sposób uczy dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego świata.

Rękoczyn to wspólna inicjatywa nieformalnej grupy majsterkowiczów i Ośrodka Kultury Ochoty. Jest to warsztat otwarty, laboratorium majsterkowania i twórczych pomysłów. Przestrzeń do pracy i atmosfera stworzona do tego, żeby wydobywać pokłady kreatywności.

Wygrana ekipa dołączy do finału Warsaw Challenge czyli do najlepszych 8 grup z całego świata!"
Zainteresowane ekipy mogę zgłaszać swoje uczestnictwo do 2 maja br. za pośrednictwem strony www.warsawchallenge.com.

Małgorzata Burcicka-Kozieł - urodziła się i mieszka w Warszawie. Szeroko rozumianą sztuką interesowała się od zawsze. Fascynowały i fascynują ją nadal prace impresjonistów. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu

Zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków z cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Temat warsztatów: "ROBOTY". Czy zastanawialiście się kiedyś do czego przydaje się prąd? Bardzo często do napędzania różnego rodzaju urządzeń. Na tych warsztatach dzieci będą mogły samodzielnie skonstruować robota,

Impreza plenerowa, klimatem nawiązującą do dawnych jarmarków. Celem imprezy jest promocja wśród mieszkańców Ochoty i Warszawy bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanych z etnograficznymi zakątkami Polski, Europy i Świata.

Manfredi & Johnson to niecodzienne połączenie brudnego bluesa z Delty oraz nowatorskiego spojrzenia na dźwięki. Niepowtarzalna energia na koncertach, oryginalne kompozycje nie pozbawione twórczych improwizacji.

 

Wystąpią Wojtek Leśniak – gitara, wokal, harmonijka ustna i Łukasz Leśniak – gitara, wokal
Jeden z czołowych polskich zespołów grających autorską muzykę, piosenkę turystyczno-poetycką w akustycznej, nowoczesnej, niebanalnej formie i brzmieniu z folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności do poezji Wiesławy Kwinto-Koczan (WUKA).

W programie autorskie utwory mówiące o sprawach istotnych, ale bez patosu, z lekkim dystansem, w jazzujących aranżacjach. Koncert Atmosferyczny to oryginalna propozycja autorska wokalistki, autorki tekstów i muzyki Małgorzaty Wałaszek. 

Zapraszamy dzieci w wieku 4-11 lat wraz z rodzicami na wspólną wyprawę z baśniami. 
Tym razem tematem spotkania będą historie z królewskich komnat. 
Podczas zaplanowanych wydarzeń będziemy przybliżać baśnie etniczne, baśnie często mało znane,

Klub Osiedlowy SURMA, filia Ośrodka Kultury Ochoty wspólnie ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA zapraszają na nowy projekt "Książkowy Pomost". 
To dramowe zajęcia dla dorosłych i dzieci w wieku 5-10 lat, dla których inspiracją jest literatura dziecięca popularna 20-30 lat temu.

Serdecznie zapraszamy na wykład z okazji 100 lecia przyłączenia Ochoty do miasta stołecznego Warszawy. Podczas wykładu będzie można poznać historię dzielnicy i jej mieszkańców.

Coroczna gala wręczania nagród zdobywcom wyłonionym w ramach XVI Plebiscytu Dyliżanse w kategoriach: artysta roku, ,piosenka roku, album roku, zespół roku, wokalistka i wokalista roku, nowy wykonawca roku, instrumentalista roku, wykonanie roku.

Obraz ten, to pełna surrealizmu, niezwykłego poczucia humoru i wyobraźni twórcy, opowieść o Javierze - klaunie, który aby zdobyć względy pięknej Natalii będzie musiał zmierzyć się z przerażającą i niszczycielską siła swojego adwersarza Sergio zwanego również „wesołym klaunem”

Muzyka Inaczej to cykl spotkań dla muzyków pod patronatem centrum rozwoju muzyków "Dźwiękownia". Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji.

GRUNT TO BUNT to projekt, który pokazuje najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej.
W kwietniowym koncercie zagrają dwa zespoły: Pornografia – legenda zimnej fali lat 80-tych i 90- tych i Lorien – rock/alternative/goth/folk

Spektakl poetycko-muzyczny w wykonaniu Grupy Teatralnej KONTRAPUNKT
W ramach cyklu „W Ogrodzie Słowa” przygotowaliśmy program dla współczesnego widza, który-mamy nadzieję-nie ignoruje emocji jakie towarzyszą człowiekowi podczas autentycznych przeżyć miłosnych.

Julia Vikman, ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka – ze Szwecji. Mieszka w Polsce. Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

„Gazowy świat” - godz.11.00 grupa początkująca, godz. 12.00 grupa kontynuująca
Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy powietrze aby na pewno istnieje i czy są na to jakieś dowody?

Koncert z okazji Jubileuszu 40.lecia pracy artystycznej lidera i współzałożyciela zespołu Zbyszka Hofmana.
"Babsztyl" to jeden z pierwszych zespołów grających muzykę country. Prawie 40 lat pracy to nie tylko koncerty w Polsce i Europie, całonocne muzykowania i "dżemy", to wyróżnienie i nagrody na festiwalach i przeglądach.

Michał Święcicki z zamiłowania i zawodu grafik komputerowy. Zafascynowany sztuką współczesną. W wolnym czasie uprawia rzemiosło użytkowe w surowym drewnie oraz malarstwo studyjne i plenerowe w zaciszu górskich krajobrazów, z których czerpie inspiracje do swojej twórczości.

W ramach kolejnego rodzinnego spotkania zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Wariacja "O motylu, który tupał nóżką" wg R. Kiplinga oraz na tematyczne warsztaty artystyczne.

T/ABORET to wysmakowane połączenie jazzu i folku, polskich melodii ludowych i fortepianowych improwizacji. To jedna historia opowiadana czterema różnymi głosami członków zespołu mających odmienne, indywidualne spojrzenie na muzykę korzeni.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków z cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Prace Pani Agnieszki to często wspomnienia, marzenia, fantazje przelane na płótno różnymi technikami plastycznymi. Wykorzystuje głównie farby akrylowe oraz pastele suche i olejne.

Koncert przygotowany przez uczniów STUDIA WOKALNEGO im. J. Wasowskiego.
W programie znajdą się najbardziej znane standardy muzyki światowej oraz polskiej w interpretacjach młodych wokalistów.

USŁYSZEĆ TANIEC to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo.

Obraz ten, będący swoistym hołdem dla, przypadającej na lata 70-te, epoki Glam Rocka , opowiada historię dziennikarza Arthura Stuarta (w tej roli Christian Blade), który próbuje odkryć co stało się z jedną z najważniejszych gwiazd tamtego okresu Brianem Sladem.

Obchodzony co najmniej od 3 tysięcy lat Nouruz - dosłownie "dzień nowego światła" jest najważniejszym, tradycyjnym świętem Irańczyków. To dzień świętowania wzajemnego szacunku i dążenia do osiągnięcia harmonii przez wszystkie społeczności.

Zapraszamy do wspólnego celebrowania święta zielonej wyspy. Spróbujemy musnąć czarodziejskiego świata baśni irlandzkich.

Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza na kolejne rodzinne spotkanie. Tym razem w atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Marzec miesiącem Świętego Patryka. Mając to na uwadze projekt Grunt to bunt odwiedzi COCO BONGO (grający pop punk trzech wesołków z Gdańska) oraz w ramach eliminacji do Festiwalu Rock na Bagnie GLASSGO (folk i rock i trochę ajriszów bedzie z prądem).

Zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków z cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Te zajęcia to podróż do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Mali naukowcy będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska zjawisku jakim jest rozłożenie siły ciężkości.

Wieczór poezji śpiewanej oprawionej akustycznym gitarowym brzmieniem. Spotkanie z balladami i piosenkami: B. Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Leonarda Cohena, Marka Grechuty oraz twórczością autorską duetu.

Ośrodek Kultury Ochoty, e – tygodnik Pisarze.pl, niezależna audycja literacka „Książki pod lupą” zapraszają na kolejne wydanie kwartalnika mówionego OKOlica literacka.

Obrazy Waldemara Jarosza, koszalińskiego malarza, pedagoga i animatora kultury mają bardzo wyjątkowy walor – są rozpoznawalne od razu, od pierwszego rzutu oka, bo ich autor z wielką konsekwencją stosuje w nich to, co w malarstwie najważniejsze – kolor.

Spotkanie z poezją, humorem i piosenką
"Czerwony Tulipan" wykonuje piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe - zawsze literackie lub, jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne".

Wszystkich chętnych zapraszamy na przesłuchania do Studia Wokalnego , które odbędą się dn.11.02.2016r. o godz. 17.30 w Ośrodku Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75. Koszt egzaminu – 30 zł.

Zespół BLUES JUNKERS (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie, w grudniu 2014 roku.

Mamy przyjemność zaprosić na niezwykły koncert chóru All That Sound, podczas którego będzie można usłyszeć światowe przeboje w niezwyklych aranżacjach!

Zapraszamy na warsztaty wokalne z wybitną brytyjską wokalistką sesyjną oraz pedagogiem! Warsztaty z zakresu śpiewu popowego i nie tylko! Cenne wskazówki dotyczące techniki, oddychania, artykulacji ale również ozdobników, skal oraz rytmu!

W programie koncertu oprócz utworów autorskich usłyszymy piosenki i ballady wybitnych postaci piosenki autorskiej m. in. Barbary, Jacquesa Brela, Georgesa Moustakiego, Georgesa Brassensa, Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy ...w oryginale i polskich tłumaczeniach.

Nie zabraknie też poetyckich utworów Agnieszki Osieckiej, Anny Piwkowskiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie w krainie dźwięków z cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Tym razem w ramach DKF-u zapraszamy na film „Neon” w reżyserii Eryka Bednarskiego. Film opowiada historię bardzo ważnych elementów miejskich – neonów, które rozświetlały i do dzisiaj rozświetlają nocą warszawskie ulice.

Koncert z udziałem: Jarosława Hanika – fortepian
Pawła Soleckiego - fagot, melodia, cajon, EVI
To spotkanie z piosenką, w której najważniejszy jest tekst i żadne słowo nie znalazło się w nim bez przyczyny.

Serdecznie zapraszamy na obchody bułgarskiego Święta Wina na Ochocie.
O "Trifon Zarezan" opowie znawca wina i bułgarskich obyczajów Stojan Uzunov. W ramach muzycznej oprawy wystąpi znakomity zespół SARAKINA BALKAN BAND.

Malarstwo olejne i na jedwabiu - Barbara Bielecka-Woźniczko
Na wystawie autorka zaprezentuje cykl obrazów inspirowanych muzyką, a właściwie emocjami jakie wywołuje.

godz.11.00 grupa początkująca, godz. 12.00 grupa kontynuująca
„Kraina kraterów”

"Z wizytą u Królowej Śniegu" - bal karnawalowy dla dzieci
Na dwugodzinną szaloną zabawę zaprasza dzieci i rodziców prawdziwa królowa zimowego karnawału - Królowa Śniegu oraz Książę Sopelek.

Projekt ukazujący najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej.
Zawsze w pierwszy piątek miesiąca!

Jak zrobić coś praktycznego w swoim domu? Chcesz zrobić coś z drewna, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Naprawić lub wykorzystać do czegoś nowego stary mebel?

CZAS ZACZĄĆ ZABAWĘ Z DREWNEM W 2016!

Jak zrobić coś praktycznego w swoim domu? Chcesz zrobić coś z drewna, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Naprawić lub wykorzystać do czegoś nowego stary mebel?

CZAS ZACZĄĆ ZABAWĘ Z DREWNEM W 2016!

Jak zrobić coś praktycznego w swoim domu? Chcesz zrobić coś z drewna, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Naprawić lub wykorzystać do czegoś nowego stary mebel?

CZAS ZACZĄĆ ZABAWĘ Z DREWNEM W 2016!

GRUFF!, czyli bluesowo-eklektyczne trio powstałe z duetu Przytuła & Kruk, od maja 2013 roku przemierza sceny w Polsce i za granicą, wywracając do góry nogami wszystko, co dotychczas kojarzyło się z „bluesrockowym” graniem.

Jak zrobić coś praktycznego w swoim domu? Chcesz zrobić coś z drewna, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Naprawić lub wykorzystać do czegoś nowego stary mebel?

CZAS ZACZĄĆ ZABAWĘ Z DREWNEM W 2016!

Koncert w wykonaniu uczestniczek zajęć „Śpiew dla każdego” pod opieką artystyczną Bożeny Szok


wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

prezentujący ich możliwości wokalne w różnych gatunkach muzycznych (Śpiew),


wstęp wolny!
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

prezentujący możliwości uczestników Studia z zakresu Interpretacji Piosenki,


wstęp wolny!
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Zespół Powergrass – absolutna nowość na polskim rynku muzycznym.
Usłyszymy muzykę z nurtu Americana Music, który łączy w sobie elementy: rocka, bluegrass, bluesa, country i folka. uczestnicy koncertu otrzymają nowoczesne brzmienie tradycji, przebojowy repertuar pełen różnorodnych nastrojów i klimatów muzycznych ubrany w atrakcyjną formę estradowego show.

Krzysztof Orankiewicz - Ur. w 1992 roku w Płocku. Student czwartego roku na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Aktualnie w pracowni prof. Stanisława Baja i dr. Arkadiusza Karapudy - malarstwo oraz u prof.Jerzego Bonińskiego - rysunek.

Niekonwencjonalne show kwartetu smyczkowego oparte na najsłynniejszych tematach muzyki klasycznej i rozrywkowej.

OKO NA INTERNETY to comiesięczny cykl spotkań na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci. Spotkania są otwarte dla wszystkich korzystających z internetu, jednak zagadnienia są przede wszystkim dedykowane rodzicom, którzy chcieliby wiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw płynących z sieci. Wykłady poprowadzi ekspert z Fundacji Panoptykon i warszawskiego Hackerspace, Michał Czyżewski.

Jak zrobić coś praktycznego w swoim domu? Chcesz zrobić coś z drewna, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Naprawić lub wykorzystać do czegoś nowego stary mebel?

CZAS ZACZĄĆ ZABAWĘ Z DREWNEM W 2016!

godz. 11.00 gr.początkująca, godz.12.00 gr. kontynuująca

Jak to się dzieje, że cukier w herbacie rozpuszcza się tak szybko, a piasek na dnie morza wcale? Udowodnimy, że niektóre substancje, z pozoru nieciekawe, zyskują niesamowitych właściwości po rozpuszczeniu ich w wodzie.

Prezentujemy cząsteczkę tego co powstało w Pracowni w minionym roku. Są tu prace osób o różnym „stażu” ceramicznym, także tych początkujących.

trzygodzinny blok artystyczno- warsztatowy.
W programie bajka "ZAKOCHANI W GĘSI" w wykonaniu Teatrzyku Czekoladowy Słoń oraz warsztaty plastyczne pt.: "Gęś szykuje się na bal" (maski i elementy strojów karnawałowych).

SAME SUKI - to rewolucyjna kobieca formacja folkowa grająca muzykę źródeł przefiltrowaną przez miejski świat współczesny, świat pięciu kobiet o silnych charakterach: Magdalena Wieczorek – Duchewicz, Helena Matuszewska, Marta Sołek, Justyna Meliszek, Patrycja Napierała.

Koncert legendarnej Piwnicy pod Baranami wprowadzi nas w klimat bogatych galicyjskich wieczorów świątecznych. Prócz utworów tradycyjnych usłyszymy kolędy i pastorałki m.in. takich twórców jak: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preiser, Stanisław Radwan, Tomasz Kmiecik, Paweł Pierzchała

Zapraszamy na nowy cykl spotkań na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci. Spotkania są otwarte dla wszystkich korzystających z Internetu, jednak zagadnienia będą przede wszystkim dedykowane rodzicom, którzy chcieliby wiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw płynących z sieci.

Wykłady poprowadzi ekspert z Fundacji Panoptykon i warszawskiego Hackerspace’u – Michał „Czesiek” Czyżewski. Tematy będą dotyczyć: portali społecznościowych, cyfrowego śladu, ochrony wizerunku, korespondencji i prywatnych rozmów, etc.

Wstęp wolny (obowiązują zapisy: podokiem@oko.com.pl)
POD OKIEM, ul. Grójecka 79

Szanowni Państwo, informujemy, że Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny w dniach:
22 grudnia 2017 (piątek) oraz 2 stycznia 2018 (wtorek).

W dniach 27-29 grudnia 2017 recepcja/kasa OKO czynna w godz. 9-17

W dniach 27-29 grudnia 2017 Sala Widowiskowa OKO przy ul. Radomskiej 13/21 będzie nieczynna. 

Ośrodek Kultury Ochoty ogłasza konkurs na ,,aranżację kuchni wraz 
z przygotowaniem wizualizacji 3D”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie koncepcji urządzenia kuchni w domu sąsiedzkim - Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Grójeckiej 109.

 

Burmistrz Dzielnicy Ochota Katarzyna Łęgiewicz i Ośrodek Kultury Ochoty zapraszają na Sąsiedzką Gwiazdkę w MAL-u przy ul. Grójeckiej 109

Zapraszamy wszystkich- dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego kolędowania. Jeśli grasz na gitarze, mandolinie bądź akordeonie- weź ze sobą, pogramy i pośpiewamy razem kolędy. 
Akompaniuje Mirosław Kozak.

Jest taki zwyczaj, że na dwa tygodnie przed Świętami w domu, na półce stawia się elfa, który wygląda jak zabawka. Ma on ważne zadanie- obserwuje, co się dzieje w domu, jak zachowują się dzieci i ocenia komu należy się prezent od Świętego Mikołaja.

Zapraszamy na sąsiedzkie spotkanie w niezwykłej bożonarodzeniowej atmosferze. Ubierzemy wspólnie drzewko i zaśpiewamy kolędy. Nie zabraknie warsztatów z dekorowania drewnianych choinek, ozdabiania bombek czy kącika kulinarnego.

Koncert uczniów Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Grzegorza Karasia.

Tradycyjne przedświąteczne spotkanie z Tomaszem Szwedem w koncercie piosenki autorskiej. Usłyszymy: ballady, utwory liryczne, satyrę polityczną i społeczną, piosenki country. Najlepsze wybrane utwory z bogatego repertuaru artysty.

Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami na kolejne wspólne muzykowanie z Bogdanem Kupisiewiczem i Mariuszem Puchłowskim - muzykami zespołu Des Orient.

Nowy Jork to miasto kojarzące się między innymi z wielkimi drapaczami chmur, artystami pokroju Andiego Warhola czy Woody Allena, drapieżnym światem maklerów giełdowych rodem z Wall Street czy wreszcie z tragicznymi wydarzeniami z 11 września 2001 roku.

Wspólny projekt charyzmatycznej wokalistki Sashy Strunin i wybitnego amerykańskiego trębacza Gary Guthmana. Zapraszamy na muzyczne widowisko, na które składają się klasyczny wokal Sashy oraz znakomite aranżacje Gary Guthmana,

Święta już za pasem! Praca w fabryce prezentów wrze. W gotowości jest już Elf Psotnik, Śnieżynka, Elfica Śmieszka, ale co to? Nie ma Mikołaja? Jak mogą odbyć się święta bez głównego bohatera?

Recital autorski Marka Majewskiego z udziałem: Marcina Fidosa – kontrabas, śpiew i Roberta Kuśnierskiego – akordeon , piano, śpiew. Koncert promuje album zatytułowany "Że tobie się jeszcze chce”, na którym obok utworów własnych Marka Majewskiego, są także piosenki tradycyjne

W grudniowym koncercie wystąpi zespół Kremlowskie Kuranty, który będzie promować swoją najnowszą płytę CD "Alonuszka"

W Kwaterze „Ł" w latach 1948 – 1956 pogrzebano szczątki kilkaset osób zmarłych i straconych w warszawskich więzieniach przez reżim komunistyczny. Większość ofiar została zabita przez strzał w tył głowy. Joanna Borowska – archeolog opowie o pracach ekshumacyjnych na tzw.

Koncert w ramach X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko", który promuje twórczość duetu J.Przybora i J.Wasowski.

Zapraszamy Państwa na opowieść o magicznej, pełnej tajemnic i uroku, kryjącej wiele niespodzianek, ziemi poleskiej. Kraina bagien i moczarów przyciąga, jak w słowach piosenki o dzikich kniejach i moczarach, swoim czarem.

 

Osoby chętne do wystawienia swoich stoisk proszone sa o maia ze zgłoszeniem oraz opisem co mają zamiar sprzedawać na adres:garazowkaoko@gmail.com

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak przechytrzyć skrzaty, kiedy podsłuchać ich tajemnice, gdzie znaleźć garnek złota oraz poznać najdzielniejszego z dzielnych Irlandczyków przyjdźcie do SURMY na kolejne rodzinne spotkanie z baśniami :)

Pośpiewajmy wspólne nasze ulubione piosenki! 
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście śpiewniki, teksty piosenek do pośpiewania. Jeśli umiecie grać to zabierzcie też instrumenty.

Pośpiewajmy wspólne nasze ulubione piosenki! 
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście śpiewniki, teksty piosenek do pośpiewania. Jeśli umiecie grać to zabierzcie też instrumenty.

Tym razem w ramach obchodów 10 lecia Konkursu Wokalnego Piosenka jest dobra na wszystko spektakl muzyczny w wykonaniu dzieci oraz młodzieży ze Studia Aktorsko-Muzycznego „Mała Filmówka", działającego przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

Polski Związek Ornitologiczny w Warszawie wraz z Ośrodkiem Kultury Ochoty zapraszają na wystawę ptaków egzotycznych. Podczas wystawy będzie można zobaczyć kanarki, papugi, amadyny, mewki oraz inne ptaki drobnej egzotyki.

Po entuzjastycznie przyjętej debiutanckiej Znachorce przyszła pora na kolejną płytę Kapeli Hanki Wójciak. Hanka to wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, góralka z Zakopanego.

W tym roku zespół obchodzi XX lecie działalności. Występ w OKO otwiera jesienną, jubileuszową trasę koncertową zespołu, jednocześnie promującą nową płytę pt. „Znajdź na to czas”. W programie nowe, premierowe utwory oraz stare dobrze znane i lubiane piosenki z repertuaru zespołu.

Scenariusz i reżyseria Piotr Bakal. Program słowno-muzyczny poświęcony światowej sławy bardowi kanadyjskiemu, poecie, prozaikowi i kompozytorowi, twórcy poetyckich ballad, które na trwałe weszły do kanonu światowego dziedzictwa pieśni literackiej.

Zespół tworzą: Łukasz Leśniak - gitara, wokal i Wojtek Leśniak - gitara, harmonijka, wokal, muzyka, aranżacje. Laureaci wielu festiwali, przeglądów zaprezentują się w niebanalnej formie i brzmieniu z folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności.

Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych koncert nie odbędzie się. Zakupione bilety można zwrócić w recepcji OKO.  Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

Grupa REPORTAŻ powstała w 1982 roku z inicjatywy Andrzeja Karpińskiego (plastyk, muzyk, autor tekstów). Większość projektów REPORTAŻU wydano na kasetach, płytach winylowych i CD, niestety poza granicami kraju.

Na spotkaniu listopadowym oddajemy głos młodym twórcom, którzy zapragnęli zrobić thriller umiejscowiony w stylistyce rodem z science fiction i będziemy mieli okazję przekonać się, że wyszło im to nadzwyczaj dobrze!!!

Spotkanie z archeologiem i fotografem Joanną Borowską. Pałac Saski był symbolem przedwojennej Warszawy. Pod koniec 1944 roku został przez Niemców wysadzony w powietrze. Po pałacu ocalał jedynie fragment kolumnady z Grobem Nieznanego Żołnierza.

Listopadowa pora to czas zadumy. Przywołajmy zatem wspomnienie o miejscach szczególnych na dawnych Kresach Rzeczypospolitej – o starych, znanych i tych mniej istniejących w świadomości, cmentarzach.

W programie tegorocznej imprezy poświęconej szeroko pojętej tematyce gier bitewnych i strategicznych oraz związanych z nimi figurkami kolekcjonerskimi znajdą się mi.in :

Dzień Seniora organizuje ZUS wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w różnych miastach w całej Polsce.

Zapraszamy na darmowe warsztaty tańca afrykańskiego z muzyką na żywo w Ośrodku Kultury Ochoty. Warsztaty będą towarzyszyć obchodom trzecich Ogólnopolskich Dni Djembe. W ostatni weekend października w całej Polsce organizowane są bezpłatne warsztaty gry na afrykańskich bębnach

Ośrodek Kultury Ochoty ogłasza nabór na stanowisko koordynatora / koordynatorki do nowego miejsca aktywności lokalnej – domu sąsiedzkiego, który powstaje na Ochocie.

Warsztaty skupione wokół śpiewu zbiorowego i solowego, praktycznego śpiewu w wielogłosie, improwizacji głosowej a to wszystko w połączeniu z ruchem improwizowanym jak i zorganizowanym.

Radziejowice - miejsce magiczne, pełne sztuki i artystów. W tym miejscu uczniowie Magazynu Sztuk spędzają co roku tydzień, malując w różnych technikach, z natury i z wyobraźni. Na wystawie będzie można zobaczyć wybrane obrazy z kilku ostatnich lat.

Kolejny raz Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy i Ośrodek Kultury Ochoty zapraszają na koncerty jedynego bluesowego festiwalu w Warszawie. Wystąpią znani polscy i zagraniczni przedstawiciele tego gatunku muzycznego.

AURELIA LUŚNIA- absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Laureatka wielu festiwali piosenki, m.in.: III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, Grand Prix 2015), Festiwalu operetkowo-musicalowego Face to face

Beata Pater urodziła się w Polsce, studia skończyła w Anglii, a potem przeprowadziła się do Japonii, gdzie pracowała jako nauczyciel skrzypiec w szkole Yamahy, była muzykiem sesyjnym w Sony oraz – oczywiście – śpiewała jazz. W 1996 roku przeniosła się do Kalifornii i poświęciła karierze wokalnej.

Na październikowym spotkaniu zaprezentujemy pełnometrażowy film „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Jest to kameralna opowieść o malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Film zyskał uznanie i dziesiątki nagród min. na festiwalu w Gdyni gdzie otrzymał

Zapraszamy na wędrówkę po mało znanej ziemi białoruskiej. Odwiedzimy Grodzieńszczyznę, Nowogródczyznę, aby dotrzeć za Berezynę, śladami bohaterów aż po dzisiejszą rosyjską granicę, dotrzemy na kraniec dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

BELTAINE -to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music”.
Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie.

W programie spektakl TRZEJ MUSZKIETEROWIE I D’ARTAGNAN - TAJEMNICA KRÓLEWSKIEGO KLEJNOTU w wykonaniu Teatru Wariacja.
"Trzej Muszkieterowie"- to brawurowa historia czterech przyjaciół, pomagających królowej Francji rozwikłać intrygę dworską. Na dworze Ludwika XIII chce rządzić kardynał Richelieu. Wymyśla wraz z przebiegłą Milady plan przejęcia władzy. Muszkieterowie z d’Artagnanem próbują udaremnić ich złe zamiary walcząc z żołnierzami kardynała.
Siła przyjaźni i odwaga , a także umiejętności walki na szpady będą doprowadzać widownię do niesamowitych emocji. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy.
Po spektaklu zapraszamy wspólne warsztaty plastyczne prowadzone przez instruktorów
z OKO.
Wstęp 10zł/osoba
sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

LELEK – polski folkowy zespół muzyczny, który w swojej twórczości, jak i w nazwie, odwołuje się do panteonu bogów słowiańskich oraz kultury prasłowian. Został założony w maju 2015 roku z inicjatywy Macieja Szajkowskiego, perkusisty takich grup, jak Kapela ze Wsi Warszawa czy R.U.T.A.

 

GRUNT TO BUNT fest - To cykl imprez promujących ciekawe zjawiska w muzyce alternatywnej. W październikowym, pożegnalnym koncercie wystąpi zespół Małpoludy – grający rock/rock alternatywny.

Małgorzata Rynarzewska absolwentka Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu – dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A. Oleksyn oraz konserwacji obrazów.

 

Witamy na pierwszej sąsiedzkiej wyprzedaży garażowej w Ośrodku Kultury Ochoty. Z przyjemnościa udostępniamy przestrzeń Pawilonu "Pod Okiem", aby umożliwić Państwu nawiązywanie relacji i znajomości sasiedzkich a przy okazji pozbycia się rzeczy niepotrzebnych, zalegających w szafach, pawlaczach czy piwnicach oraz upolowania ciekawych rzeczy za niewielką cenę.

 

Impreza z cyklu „W amerykańskim stylu”. Tym razem gościem będzie „młody” zespół, od dwóch lat na polskiej scenie country. Laureaci nagrody Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”

 

Zasłynęli jako autorzy bestsellerowego albumu "Projekt Grechuta" (2011), na którym zamieścili swoje autorskie i odważne wersje piosenek Mistrza. Są twórcami przebojów: "Niebezpiecznie piękny świt" i "Nic nie pachnie jak ty". Słyną z bardzo dobrych koncertów,

Po przerwie wakacyjnej DKF zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem będzie ono poświęcone wydarzeniu filmowemu, które co roku, letnią porą nawiedza pewną małą miejscowość pod Łodzią – Pabianice.

Zapraszamy do spędzenia całej soboty z ekipą muzyków i tancerzy senegalskich, prawdziwych mistrzów tradycji. W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty tańca, gry na bębnach, WARSZTAT JĘZYKA RYTMÓW SABAR.

Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego. Fragmenty poezji i prozy nagrodzonych autorów czytają laureaci konkursu

Tym razem zapraszamy na spotkanie z żywą legendą i z jego legendami Michaelem Lonstarem. Będzie to prawdziwa uczta dla fanów country. Recital "SOLO AKT" to wielobarwna mozaika historii zainspirowanych życiem obejmująca 40 lat twórczości naszego "Europejskiego Cowboya”.

Klub Osiedlowy Surma, filia OKO, zaprasza na koncert z piosenkami o Starej Warszawie w wykonaniu kapeli Kolumna Zygmunta. To grupa grająca warszawskie szlagiery: tanga, polki, walczyki, fokstroty i ballady podwórzowe.

Wykład w ramach Senioraliów m.st. W-wy (Warszawskie Dni Seniora). W ramach wykładu słuchacze dowiedzą się czy pogorszenie słuchu z wiekiem jest nieuniknione? Jakie są skutki zdrowotne niedosłuchu? Jak rozpoznać osobę z niedosłuchem? Jak kontrolować słuch?

Zespół powstał w 2012 roku w Piasecznie. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów.

Będzie to opowieść o kraju wysokich szczytów, o żyjących tam Hucułach: ich tradycjach i zwyczajach. Grażdy, worynie, klauzy, trembity, szeptuny – to świat dzisiaj już odległy. Tacy twórcy pióra jak Karpiński, Vincenz, Ossendowski, Iwaszkiewicz, Libert

 

Impreza organizowana wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Projekt „Dzień Bajki” to wydarzenie artystyczne, które łączy w sobie działania z różnych dziedzin twórczości.

Po raz kolejny w Parku Szczęśliwickim spotkają się ze sobą pasja gotowania i tańczenia, radość odkrywania nowych smaków i figur tanecznych oraz przyjemność z dzielenia się tym wszystkim.

Czekamy na wszystkich chętnych, którzy kochają muzykę, śpiew i pragną rozwijać swój talent pod okiem i (uchem) doświadczonych instruktorów.

Wystawa „Perła w sieci” jest wystawą towarzyszącą 44 Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Włókna 
– Warsztat Twórczy Kowary 2017

W nawiązaniu do Zapytania ofertowego nr 1/2017 (udzielenie zamówienia w trybie art. 4 pkt 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych) dotyczącego przebudowy przyłącza wody do budynku Ośrodka Kultury Ochoty mieszczącego się przy ul. Grójeckiej 75 w Warszawie oraz przebudowy instalacji hydrantowej p.poż. w budynku Ośrodka Kultury Ochoty informuję, że została wybrana oferta:
TM INŻYNIERIA 01-377 WARSZAWA, UL. POŁCZYŃSKA 23 LOK.305.

Szanowni Państwo, informujemy, że Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny w terminie 29.07-15.08. 

Impreza plenerowa dla uczestników akcji „Lato w mieście” oraz uczestników indywidualnych, dla dzieci, młodzieży i rodzin. W kilku punktach na terenie parku zostaną zaaranżowane miejsca, gdzie prowadzone będą różnego rodzaju warsztaty twórcze przygotowane przez instruktorów Ośrodka Kultury Ochoty i filii.

Jeśli ktoś z was potrzebuje załatwić sprawę poprzez recepcję informujemy, że w najbliższą środę (7 czerwca) będzie zamknięta, a w czwartek (8 czerwca) czynna w odz. 9.00 - 17.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Ola Trzaska - kompozytorka, aranżerka, wokalistka, flecistka, autorka tekstów. Współpracowała z Urszulą Dudziak, Andrzejem Jagodzińskim, Ewą Bem, dla której skomponowała utwór "Minuty" znajdujący się na płycie ALBO INACZEJ (Alkopoligamia, 2015).

Co mają ze sobą wspólnego „Władca pierścieni”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” i „Uciekająca panna młoda”? Na to pytanie odpowiada „Kierunek Szczęśliwice” – komedia muzyczna o przyjaciółkach, które chcą od życia czegoś więcej i zamiast czekać, postanawiają działać.

Wernisaż prac grupy młodzieżowej z Magazynu Sztuk (instruktor Katarzyna Arabudzka). 
Na wystawie zaprezentowane będą prace w różnych technikach, które powstały w ciągu ostatniego roku.

Zapraszamy na kolejną opowieść o Kresach, tym razem o Wileńszczyźnie w granicach dzisiejszej Litwy i Białorusi. Poprowadzimy Państwa uliczkami Wilna, poznamy jego niektóre historie oraz współczesność.

Pokaz w Teatrze Syrena w Warszawie z udziałem grup tanecznych działających w Ośrodku Kultury Ochoty.

To nowy, międzynarodowy polsko - amerykański zespół blues-rockowy, przetaczający ponad naszymi głowami powalające riffy gitarowe, podsycane tradycyjnym śpiewem soulowo-rockowym.

Z okazji Dnia Dziecka chór All That Sound przygotował niezwykłe spotkanie muzyczne, podczas którego wykonane zostaną piosenki z najpopularniejszych bajek Disneya oraz utwory z musicali i filmów dla dzieci.

Prezentacje uczestników sekcji Ośrodka Kultury Ochoty podsumowujące rok kulturalny 2016/2017. W programie pokazy na estradzie oraz warsztaty na terenie parku Szczęśliwickiego. Zapraszamy!

Chór istnieje od 5 lat, śpiewają w układzie 4- głosowym i uprawiają styl barber shop. W swoim repertuarze mają takie perełki światowej muzyki rozrywkowej jak:New York, New York , California Dreaming, Stand By Me, Goodnight Sweetheart Goodnight ,

Pewien naukowiec powiedział kiedyś, że „Światem rządzi chemia”. Czym jest tak naprawdę ta uznawana jeszcze 200 lat temu za magię nauka i co kryje się pod tajemniczym określeniem „reakcje chemiczne”?

Cykl koncertów prezentujących najciekawsze zjawiska w muzyce alternatywnej. W czerwcowym koncercie zagra zespół SZEPTY I KRZYKI, który zaprezentuje energetyczną i nastrojową mieszankę rocka alternatywnego i elektroniki.

Tym razem zapraszamy wszystkich kinomanów i miłośników kina brazylijskiego na projekcję filmu "Macunaima" prezentowaną w ramach Festiwalu Bom Dia Brasil.

Koncert uczniów Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego poświęcony i dedykowany wybitnemu brytyjskiemu multiinstrumentaliście, kompozytorowi i wokaliście - Stingowi.

W programie - wystawa malarstwa Igora Yelpatova „Cudowności dojrzałości” - wernisaż o godz. 20:00, oraz warsztaty tworzenia filcowych broszek w godz. 19.00-22:30

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 30 kwietnia - 3 maja Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny.

W dniach 4 i 5 maja (czwartek, piątek) recepcja OKO będzie czynna w godz. 9.00 -18.00

Koncert duetu Sergiu Bolgarina grającego na fletni Pana i pianistki Moniki Rosca. W programie utwory epoki Romantyzmu, Baroku, muzyki filmowej oraz tematy ludowe mołdawsko-rumuńskie w transkrypcjach na fletnię Pana i fortepian.

Pośpiewajmy wspólnie piosenki z dawnych lat! Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym. Stworzymy z nich Wasz własny śpiewnik.

W majowym koncercie wystąpi zespół BIELIZNA - legenda trójmiejskiej sceny alternatywnej, aktywna już prawie 30 lat!

 

Impreza plenerowa, klimatem nawiązującą do dawnych jarmarków. Celem imprezy jest promocja wśród mieszkańców Ochoty i Warszawy bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanych z etnograficznymi zakątkami Polski, Europy i Świata.

Zapraszamy na Warsztaty Wokalne/MasterClass, które poprowadzi DEAN KAELIN!
W programie cenne wskazówki dotyczące techniki śpiewania MIXEM, oddychania, artykulacji dla początkujących jak i doświadczonych wokalistów.

Z okazji Dnia Matki zapraszamy Panie do wspólnego celebrowania tego wyjątkowego święta przy kawie. Tradycja obchodzenia Dnia Matki wywodzi się jeszcze ze starożytnej Grecji.

Poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych. Prowadzą muzycy zespołu Des Orient – Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski.

Czy wzrost liczby filmów fantastyczno naukowych ma związek z ponownym zainteresowaniem kosmosem, z działalnością Elona Musk, Richarda Bronsona i innych szalonych wizjonerów, czy może po prostu spece od marketingu i producenci filmowi wyczuli dobry moment na odświeżenie kina gatunkowego spod znaku SF?

W programie największe przeboje polskiej piosenki poetyckiej rozsławione przez Ewę Demarczyk. Wspaniałe melodie niosące mistrzowskie słowa – arcydzieła, które łączą pokolenia. Usłyszymy m.in. wiersze Baczyńskiego, Tuwima, Mandelsztama z muzyką m.in. Zygmunta Koniecznego czy Andrzeja Zaryckiego.

Aga Kiepuszewska powraca w roli songwriterki z nowym albumem „Fala” w wersji CD i na winylu. Jest autorką muzyki i polskich testów oraz aranżacji. Jej piosenki są terapeutyczne i kojące.

Pośpiewajmy wspólnie piosenki z dawnych lat! Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym. Stworzymy z nich Wasz własny śpiewnik.

Zapraszamy dzieci w wieku 4-11 lat na spotkania z baśniami z różnych stron świata. Po opowieściach zapraszamy do wspólnych działań twórczych i plastycznych.
Opowieści z ilustracją dźwiękową i warsztaty plastyczne poprowadzi Grupa Karawana Opowieści.

Wstęp 10zł/osoba

Klub Osiedlowy Surma, filia Ośrodka Kultury Ochoty,

ul. Białobrzeska 17, Warszawa

Tym razem dzieci zamienią się w fizyków. Podczas najbardziej kolorowych zajęć roku będą badały właściwości światła oraz poznają podstawy teorii barw. Dokładnej analizie zostaną poddane wszystkie kolory tęczy.

Lauda na Żmudzi, ziemia witebska na dzisiejszej Białorusi, Dzikie Pola na Ukrainie, twierdze, miejsca bitew, stare zaścianki, Kozacy, Tatarzy... wymieniać można długo. Barwny jest kresowy świat sienkiewiczowskiej Trylogii.

W październiku 2013 roku Robert Gondek odwiedził kolejne dwa państwa w ramach projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki. Postawił przed sobą zadanie dotarcia w rejon gór Mafinga i rozwikłania zagadki najwyższego miejsca w Zambii, co nie było łatwe.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Kameralny i akustyczny koncert żeńskiego zespołu rozrywkowego SouLadies. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe kobiece przeboje muzyki pop i soul.

Szanowni Państwo, w dniu 14 kwietnia (piątek) recepcja Ośrodka Kultury Ochoty będzie czynna w godz. 9:00-17:00. W dniach 15-17 kwietnia Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny. 

Urodzony w 1974 roku. Mieszka i pracuje w Świdnicy. Z zawodu elektryk, z zamiłowania fotograf natury. Pasjonat gór, przyrody oraz podróży. Wiedzę o fotografii zgłębiał samodzielnie, praktykę doskonalił na plenerach fotograficznych.

Pośpiewajmy wspólnie piosenki z dawnych lat! Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym. Stworzymy z nich Wasz własny śpiewnik.

Pośpiewajmy wspólnie piosenki z dawnych lat! Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym. Stworzymy z nich Wasz własny śpiewnik.

W ramach sobotnich spotkań z baśniami zapraszamy na historie z przymrużeniem oka. Nie wszystkie historie muszą być poważne, a już na pewno nie te, które opowiadamy w Prima Aprilis! Bo czy słyszeliście o kocie, który miał kilku właścicieli?

Film "Ręce do góry" nasycony ideologicznym buntem, wyprodukowany w 1967 roku swoją premierę miał dopiero w roku 1981. Podczas zjazdu absolwentów Akademii Medycznej odczytywane są listy i depesze od tych, którzy z różnych powodów nie mogli zjawić się na spotkaniu.

UWAGA! Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA SPEKTAKL ODWOŁANY - PRZEPRASZAMY

Spektakl w wykonaiu opowiada o sytuacji starszych ludzi zamieszkujących dom spokojnej starości. Widzowie dowiedzą się dlaczego niektóre z tych osób tam trafiły oraz jak sobie radzą w tej sytuacji, o czym marzą i czego potrzebują aby poczuć się wartościowym człowiekiem.

Wystąpią w składzie: ADAM ROMAŃSKI – skrzypce; GRZEGORZ CHUDY – whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri; JAN GAŁCZEWSKI – irish bouzouki, irish banjo, bodhran, gitara elektryczna, dudy gaita; JAN KUBEK – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne;

Nash powstał z tęsknoty za piosenkami z melodią i polskim tekstem. Stał się antidotum na hałas, życiowy pęd i nieznaczące rozmowy. W warstwie muzycznej łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, jak również nawiązuje do estetyki indie popu i nurtu singer - songwriter.

Z cyklu „Wieczory bardów” - „ŻYWIOŁY” recital Mateusza Nagórskiego. Koncert w rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego - jego piosenki wiersze z najnowszej płyty Mateusza Nagórskiego.

HABIARJAN to akustyczny, multikulturowy kwintet: INGA HABIBA- wokal, ARTUR TIGRAN GYURJYAN- gitara, wokal, ARTASH SHAROYAN- akordeon, IZABELA BUCHOWSKA- wiolonczela, WOJCIECH LUBERTOWICZ - perkusjonalia, gościnnie PIOTR PROKOPOWICZ- duduk.

Ewa Buczyńska - sztukami plastycznymi pasjonowała się od najmłodszych lat. Umiejętności zdobywała w pracowniach malarki-rzeźbiarki Roussanny Nowakowskiej i prof. Lidii Zmichorskiej. Ukończyła 5-letnie Studium Malarstwa Artystycznego.

Meteorologia to bardzo poważna nauka, której zadaniem jest przede wszystkim ocena bieżącego i przyszłego stanu pogody. Dzieci zamienią się w małych meteorologów i wykonując samodzielnie wiele ciekawych eksperymentów

Występ Jarosława Chojnackiego to podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Gra i śpiewa wiersze najlepszych polskich i zagranicznych poetów ubierając je w muzykę i własna interpretację. Trudno przejść obojętnie obok słów, które dotykają istoty ludzkiego życia wyśpiewane, a czasami wykrzyczane w rytmie gitary.

Zapraszamy na wieczór z rytmami, melodiami i tańcem prosto z serca Afryki. Będziemy mieli unikalną okazję obejrzenia owocu współpracy artystów z różnych części świata, których łączy pasja do tradycji zachodnioafrykańskich.

Prawie każdego z nas fascynują sztuczki magiczne wykonywane przez iluzjonistów. Za każdym razem zadajemy sobie pytanie „jak to się stało?” i próbujemy rozwiązać tę zagadkę. W czasie tych zajęć dzieci same wykonają magiczne sztuczki, które mają naukowe wyjaśnienie.

Spektakl muzyczno-teatralny skierowany jest do najmłodszych widzów. Jest to współczesna bajka o podłożu science-fiction. Oprócz ciekawej historii, zabawnych dialogów i świetnej muzyki, porusza temat tolerancji oraz zdrowego odżywiania.

Etiopia - góry Semien, kotlina Danakilska
Etiopia - szesnasty afrykański kraj odwiedzony przez Roberta. To jeden z najbardziej interesujących krajów Afryki. Bogata kultura, zabytki, historia, ludzie.
Robert tradycyjnie postawił na góry, krajobrazy i przyrodę.

W programie: muzyka irlandzkich pubów w wykonaniu kapeli Dudy Juliana oraz pokazy taneczne studia tańca irlandzkiego Dunmore z Ośrodka Kultury Ochoty pod kierunkiem Anny Skupień.

Pośpiewajmy wspólnie piosenki z dawnych lat! Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym. Stworzymy z nich Wasz własny śpiewnik.

Pośpiewajmy wspólnie piosenki z dawnych lat! Zapraszamy wszystkich do wesołej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście teksty piosenek, jakie znacie i macie chęć zaprezentować innym.

The Poisoned Hearts to zespół, którego muzyka łączy w sobie silną fascynację New Romantic i New Wave. W odróżnieniu od innych zespołów używających jednocześnie instrumentów gitarowych i elektroniki, tutaj każda nuta jest grana na żywo lub zaprogramowana ręcznie, a nie z automatycznego aranżera.

Koncert zespołu "Lwowska Fala" ze Lwowa pod kierunkiem Edwarda Sosulskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 4-11 lat na spotkania z baśniami z różnych stron świata. Po opowieściach zapraszamy do wspólnych działań twórczych i plastycznych.
Opowieści z ilustracją dźwiękową i warsztaty plastyczne poprowadzi Grupa Karawana Opowieści.

GRUNT TO BUNT - to cykl koncertów, pokazujących najciekawsze zjawiska w kulturze alternatywnej. W najbliższym koncercie wystąpi zespół SKADYKTATOR.

Z doskonale przyjętym brytyjskim debiutem na legendarnym WOMAD Festival, Nagrodą Niemieckich Krytyków Fonograficznych oraz ponad 400 koncertami w 19 krajach Čači Vorba postrzegana jest jako jeden z czołowych polskich wykonawców folkowych ostatnich kilku lat.

Eugeniusz Rudnik będzie bohaterem kolejnego spotkania w ramach naszego dkf-u, a to za sprawą dokumentu ”15 stron świata” który będziemy mieli przyjemność prezentować. Dla osób zafascynowanych muzyką, eksplorowaniu jej różnorodnych odcieni i niuansów Eugeniusz Rudnik to prawdziwa ikona,

Riffertone to rodzinny duet, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka. W lipcu 2012 roku duet zdobył I-sze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie.

Koncert słuchaczy Studia Wokalnego z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Grzegorza Karasia. W programie znajdą się standardy muzyki światowej oraz polskiej w interpretacjach młodych wokalistów.

Spotkanie z poezją, humorem i piosenką. Czerwony Tulipan wykonuje piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe - zawsze literackie lub, jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne". Należy do „Krainy łagodności” , współpracuje z „Kabaretową Sceną Trójki”.

Jan Gołębiewski urodził się w 1944 r. w Rembertowie koło Warszawy. Od 1945 r. mieszka w Pruszkowie, gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące.

6 lutego o godz.20.00 zapraszamy na noworoczny koncert chóru All That Sound, podsumowujący warsztaty wokalne z Craig Antony Lees.

Pokój Numer 3 powstał w 2015 roku w Bydgoszczy. Zespół tworzą młodzi muzycy, którzy są zafascynowani bluesem i rockiem. W ich twórczości przeważają właśnie te gatunki ale można też doszukać się wpływów muzyki amerykańskiego południa i country.

Koncert promujący debiutancki album "First Meeting" to historia pewnego spotkania opowiedziana przez polsko-izraelski duet w 12 krótkich epizodach. Twórczość przesiąknięta dźwiękami z różnych zakątków świata, jazzem i poezją.

Tym razem DKF Faktor Berliński zaprasza na amerykańskie przedmieścia, na które będzie można spojrzeć - za sprawą filmu Todda Fielda „Małe dzieci” - w nieco bardziej brutalny i odarty z „amerykańskiego snu” sposób.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z ROBERTEM GONDKIEM
. Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę,

Rok 2017 w sposób szczególny wiąże się z postacią Bolesława Prusa gdyż w lutym przypada 120 rocznica I wydania drukiem powieści B. Prusa "Faraon" zaś w sierpniu 170 rocznica urodzin pisarza.

Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Spektakle łączą w jedno edukację z rozrywką przy zachowaniu najwyższej jakości artystycznej. Każdy z nich prezentuje odmienną, a przez to unikatową formę teatru plastycznego.

Wszystkich chętnych zapraszamy na egzamin wstępny. Należy przygotować 2 utwory ( zróżnicowane stylistycznie) w tym jeden po polsku oraz fragment prozy lub wiersza.

To już 3 plebiscyt na najciekawszą instytucję w Warszawie. Jeśli uważasz, że zasługujemy na miano najciekawszego będziemy wdzięczni za like ????

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień – i oto zespół STILO rozpoczyna cykl koncertów jubileuszowych, podsumowujących dwie dekady swojej obecności na polskim rynku muzycznym.

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na ochockie obchody Bułgarskiego Święta Wina "Trifon Zarezan". Nazwa święta pochodzi od imienia chrześcijańskiego świętego - Tryfona i obchodzone jest w Bułgarii oraz w innych państwach bałkańskich.

„JEDZIEMY NA NARTACH” – ciupaga i fujara  - poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych. Spotkanie porowadzą jak zwykle muzycy zespołu Des Orient – Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski.

Dwa Teatry - to dwa różne światy, to postrzeganie świata oczami kobiety i mężczyzny. Krzysztof Mikołajczak podczas spektaklu słowno-muzycznego odwołuje się do znanych tekstów, które wyszły spod piór takich mistrzów jak: Osiecka, Tym, Kofta, Stachura,

W styczniu DKF Faktor Berliński zapoczątkowuje serię spotkań pod nazwą NSF - Niezależna Scena Filmowa w ramach którego widzowie, będą mieli okazję zaznajomić się z twórczością niezależnych grup filmowych z różnych części Polski (jak również spoza jej granic).

Zespół powstał w 2012 roku w Skarżysku – Kamiennej. Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański. Grupa to kilkanaście osób w różnym wieku, wykonujących muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata,

Bal poprzedzony bajką muzyczną „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Zapraszamy dzieci z opiekunami do wspólnej zabawy w konwencji baśni. Uczestnicy balu mogą dostosować swoje stroje do tematu bajki lub zjawić się na balu w dowolnym przebraniu.

Polska muzyka tradycyjna. Taneczne szaleństwo jak z lat 60. Stary Mistrz. Trzy Królewny. Sześciu młodych chłopów. Mocna sekcja dęta. Ta muzyka ma MOC!

Do wspólnego kolędowania i wysłuchania pięknych kolęd i pastorałek w góralskich aranżacjach serdecznie zaprasza Ośrodek Kultury Ochoty i Parafia św. Jakuba Apostoła w piątek,13 stycznia, o godz. 19.30.

Zapraszamy w podróż do Namibii i Botswany. Zanim spojrzymy w dół ze szczytów Königstein i Otse Hill przemierzymy setki kilometrów szutrów ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi i zasięgu telefonów komórkowych.

Krystyna Mąkosza swoją drogę artystyczną rozpoczęła od malarstwa akrylowego. Potem interesowała się strukturą w obrazie i temu poświęciła swoją pierwszą wystawę.

Czym jest pole magnetyczne, gdzie można znaleźć bieguny oraz jak można sprawić, by coś lewitowało? To tylko niektóre z pojęć poruszanych na zajęciach poświęconych magnesom.

Koncert uczniów S. Wokalnego im. J. Wasowskiego prezentujący ich możliwości wokalne w różnych gatunkach muzycznych (Śpiew), wstęp wolny.

Koncert piosenek aktorskich uczniów S. Wokalnego im. J. Wasowskiego prezentujący ich możliwości z zakresu Interpretacji Piosenki, wstęp wolny.

Swoim wiernym słuchaczom z Warszawy Robert Kasprzycki daje wyjątkową okazję wpływu na listę piosenek, które pojawią się podczas koncertu.

Szanowni Państwo, informujemy, że recepcja Ośrodka Kultury Ochoty w dniach 27 i 28 grudnia będzie czynna w godz. 11:00-16:00.

Zaproszenie do składania ofert

Ośrodek Kultury Ochoty z siedzibą przy ul. Grójeckiej 75, 02-094 Warszawa NIP 526 10 60 392, Regon: 000286226, zwany w dalszej części Organizatorem, ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu użytkowego

Już 10 grudnia w pięknym wnętrzu zabytkowego kościoła przy Placu Zbawiciela odbędzie się niezwykły koncert gospel w wykonaniu ponad 60 osobowego chóru All That Sound pod kierownictwem Anny Żaczek – Biderman i Kamila Mokrzyckiego.

Koncert słuchaczy Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego. W programie kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne polskie oraz zagraniczne w interpretacji młodych wokalistów.

"BAJKOWA SZOPKA" - spektakl w wykonaniu białostockiego teatru lalek "Pod Orzełkiem". Nawiązuje do tradycji papierowych szopek. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza. W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i

Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. Tę szczególną formę teatralną łączymy z warsztatem (muzycznym, plastycznym, tanecznym). Tym razem "Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie". Historia trzech braci, którzy w poszukiwaniu najcenniejszego

W ramach spotkania będziemy mieli możliwość zapoznania się z małym wycinkiem filmów tworzonych w ramach youtuba. Skupimy się na części związanej z formami krótkometrażowymi. Porozmawiamy o specyfice i przyszłości powstających produkcji.

Podążymy podziemnymi trasami, także tymi, które są niedostępne dla turystów. Dowiecie się Państwo między innymi: Po co górnicy zabierali kanarki na szychtę? Gdzie znajduje się jedyny w Polsce podziemny wodospad? Która ze znanych osób zakochała się w krzemieniu pasiastym?

Będzie to opowieść o mieście położonym tak blisko naszej granicy, a będącego dosyć odległym we współczesnej pamięci. Kto dzisiaj pamięta o Orlętach znad Niemna? O walkach, które toczyły się w Grodnie we wrześniu 1939 roku?

„DŹWIĘCZNE STRUNKI” – santur – perskie cymbały – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Molly Malones – folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Molly Malone's okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny.

„Choinka na Placu Narutowicza”- impreza plenerowa, uroczyste rozświetlenie choinki przez Włodarzy Dzielnicy – gwiazdą wieczoru będzie Igor Herbut.

Koncert z cyklu wieczory bardów” Tomasz Szwed –piosenkarz, autor, zaprasza na swój koncert zamykający rok jubileuszowy 40-lecia pracy artystycznej. W programie stare i nowe piosenki, anegdoty, wspomnienia i aktualności.

W czwartek, 15 listopada 2018 roku, w godzinach 16.00-20.00 w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Grójeckiej 109 zorganizowany zostanie punkt konsultacyjny w ramach konsultacji społecznych w pierwszym etapie prac (etap składania wniosków) nad Studium Uwarunkowań i

Szanowni Państwo, informujemy, że recepcja Ośrodka Kultury Ochoty w dniu 2 listopada będzie czynna w godz. 11-16.

Grupa Teatralna "Kontrapunkt" i jej zacni goście zapraszają na spotkanie z muzyką mistrza I.J.Paderewskiego, poezją K. Wierzyńskiego oraz historią naszej Ojczyzny.    "W takich to czasach zamętu myśl nasza zwraca się ku przeszłości i trwożna zapytuje: Azaliż wszystko co było, potępienia i pogardy godne?

Polski Związek Ornitologiczny w Warszawie zaprasza na wystawę ptaków egzotycznych. Podczas wystawy będzie można zobaczyć kanarki, papugi, amadyny, mewki oraz inne ptaki drobnej egzotyki. Obecni będą hodowcy, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące pielęgnacji oraz żywienia.

Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. Tę szczególną formę teatralną łączymy z warsztatem (muzycznym, plasty-cznym, tanecznym). Tym razem "Bajka o trzech węzłach i władczyni morza". Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą, szanować ją?

9 Edycja Polskiego Konkursu Malarskiego Hussar. Mistrzostwa Warszawy w Dust Tactics. Pokazy i warsztaty malowania figurek. Gość specjalny - Matt Cexwish.

”Panie, panowie – ostatnie cięcie” to wyjątkowy pod każdym względem, film węgierski z 2012 roku w reżyserii György Pálfiego. Ta produkcja to eksperyment, pierwszy pełnometrażowy tego typu film na świecie, reżyser bowiem połączył ze sobą wycięte fragmenty z ponad 500 filmów i

Program poświęcony światowej sławy bardowi belgijskiemu, kompozytorowi i aktorowi tworzącemu w języku francuskim. Wiele jego pieśni zrobiło światową karierę, były tłumaczone m.in. na holenderski, niemiecki, hiszpański, rosyjski

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie z tradycyjną szkocką muzyką na żywo. Będzie można usłyszeć tradycyjne i nowe piosenki. Zabrzmią małe dudy szkockie (Scottish Smallpipes), flet poprzeczny i altówka z towarzyszeniem gitary akustycznej i basowej. Gościnnie wystąpi Ifi Ude. Zespół ÓIR zagra w składzie:  Paweł Dziemski - flet poprzeczny, małe dudy szkockie; Jan Kłoczko - gitara akustyczna
, Mateusz Czarnecki - akustyczna gitara basowa; Ewa Kozioł - altówka
Po koncercie moderowane spotkanie z zespołem poprowadzi Adam Dobrzyński.
Bilety: 30 zł
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Druga część cieszących się dużym zainteresowaniem warsztatów muzyczno- wokalnych. Tym razem damy wskazówki jak rozwijać pracę w zespole ciesząc się muzyką, śpiewem wywodzącym się z Afryki. Zaprezentujemy m.in: muzykę graną na bębnach djembe , pochodzących z Afryki Zachodniej.

Wystąpi  chór " WRZOS " i chór " CHŁOPCY Z BARSKIEJ". Zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych z różnych okresów polskiej historii.

Poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych. Prowadzą muzycy zespołu Des Orient – Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski.

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni Stanisława Moniuszki. Chcemy nakłonić odbiorców do refleksji i zachęcić do muzykowania w gronie rodzinnym. Przywrócić przepiękną polską tradycję, jaką było wspólne śpiewanie pieśni Stanisława Moniuszki. Dawniej wszyscy je znali i

Jedno z najpiękniej położonych miast dawnej Rzeczypospolitej. Otulone wzgórzami, zasłuchane w dzieje, których niebagatelna cząstką był wielki Słowacki i pokolenia uczniów i profesorów sławnego Liceum. Niegdyś nazywane "Wołyńskimi Atenami", nadal przyciąga. Czym?

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są okazją do przypomnienia historii i roli szczególnego miejsca w Warszawie, jakim jest plac marsz. Józefa Piłsudskiego. W trakcie spotkania będą Państwo mogli również zapoznać się z najnowszymi odkryciami archeologicznymi,

"Z dynią w herbie"-spektakl Teatru Wariacja. W królewskim ogrodzie na dynię padł strach. Słychać dzwonek zbliżającego się zjadacza dyń. Władca dyniowego królestwa Ambroży Pumpkin Pestka postanawia rozprawić się ze złodziejem dyń. Szukając Dyniozbója spotyka Grzybozbója i

Koncert norweskiego piosenkarza, barda ROYA EINARA DRENGA udziałem, znakomitego szkockiego skrzypka RONNIE GERRARDA. Duet zaprezentuje nam bardzo energetyczne show złożone z dobrej muzyki do świetnych tekstów i sporej dawki norwesko-szkockiego humoru.

Zapraszamy na koncert pełen energii i witalności. SARAKINA - polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem w składzie: Jacek Grekow – akordeon, kaval, gajda; Anna Klebus - vocal; Jan Mlejnek - klarnet, tambura; Mateusz Bielski- kontrabas oraz gość specjalny

 Przemek Paśko - związany ze środowiskiem kulturalnym Wrocławia. W zespole CO TO zebrał wybitne osobowości muzycznej sceny. W lutym 2018 ukazała się ich "Druga" płyta romantyczna, dynamiczna z nieprzypadkowym bogactwem brzmień

Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. Tę szczególną formę teatralną łączymy z warsztatem (muzycznym, plastycznym, tanecznym). Tym razem zapraszamy Was do świata baśni indonezyjskiej "Mahameru i olbrzym z wyspy Wulkanów", w której koguty pieją

W październikowym koncercie wystąpi Adam Sokół oraz Porcelain w ramach eliminacji do Festivalu Rock na Bagnie.

Spektakl Teatru Lalkowego "Rabcio". Karius i Baktus to historia dwóch tajemniczych osobników, harcujących w buzi pewnego chłopca. Opowieść przezabawna i pedagogiczna zarazem. W spektaklu wykorzystano zarówno żywy plan jak i animację lalek maleńkich i większych.

Jej pełnometrażowy debiut „Wieża. Jasny dzień” zagościła na ekranach kin w 2018 roku i widzowie dkfu bądą mieli okazję zapoznać się z tą arcyciekawą produkcją. Film został doceniony na festiwalu w Gdyni gdzie dostał nagrody m.in. za najlepszy scenariusz i

Sztuka o wyjątkowej kobiecie i genialnej uczonej Marii Skłodowskiej- Curie. Opowiadana jest poprzez dialogi ze swą młodszą córką Ewą. Z innymi postaciami w jej życiu zapoznajemy się poprzez monologi Marii i przezrocza rzucane na ekran w głębi sceny.

Chcesz dowiedzieć się co ma wspólnego hip-hop z Albertem Einsteinem, co można wymyślić spacerując i dlaczego media kłamią? Zapisz się na warsztaty: trening kreatywności, mass media i manipulacje i posłuchaj przypowieści o ciągle żywej kulturze hip-hop.

Szanowni Państwo informujemy, że w dniu dzisiejszym RECEPCJA/KASA OKO, będzie czynna do godz. 18:00. Za ewentualne niedogodności bardzo przepraszamy.

Orkiestra św. Mikołaja nie mieści się w ramach gatunków i stylów muzycznych. Od lat mocuje się nieprzebranym bogactwem kultury tradycyjnej tworząc muzykę nowoczesną muzykę umykającą wszelkim kwalifikacjom. Skupia się w niej ludowość, ale też osobiste fascynacje muzyczne

Opowieści o wampirach do dziś budzą trwogę. Pochówki ze śladami praktyk zapobiegających wychodzeniu wampira z grobu odkryto w różnych częściach Polski. Jak rozpoznać grób wampira? Jak się przed nim ustrzec? Jak go unieszkodliwić?

Pracowali w Petersburgu i w Moskwie, zsyłano ich na Syberię, ale wszędzie tam pozostawili swój ślad: w dziejach, nauce, kulturze, pamięci potomnych. Polacy byli nie tylko nad Newą, byli i są na wielkich przestrzeniach Rosji: w górach i nad jeziorami, w tajdze i na stepie.

OLGA BO – niezwykła opera o wielkiej, polskiej malarce Oldze Boznańskiej – spotkanie z Duśką Markowską Resich, autorką libretta i reżyserem spektaklu w Operze Krakowskiej.

Grają muzykę zawieszoną między folkiem a jazzem, inspirowaną tradycją, ale opartą na autorskich tekstach i muzyce. Starają się tworzyć muzykę świeżą, nieuchwytną. Dbają o tę swoistość, lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach,


W dniach 26 – 28 października w Ośrodku Kultury Ochoty OKO i Klubie Proxima odbędzie się IX edycja jedynego bluesowego festiwalu w Warszawie – International Ochota Blues Festival.

W   " Teatr jest kobietą "   historii stworzenia ( Genezis ) Barbara Dziekan odsłania nowe różnorodne wymiary sztuki teatralnej. B.Dziekan zna swoje rzemiosło.  Jej ciało  i jej głos przekazują każdy skurcz , gorączkę i cierpienie procesu stwarzania się człowieka.

Barbara Trojanowska. Ukończyła Politechnikę Wrocławską. Malarstwem zajmuje się od 2011 r.  Tajniki sztuki zgłębiała w Warszawie w NOK-u w pracowni p. Krzysztofa Niemiro oraz w Magazynie Sztuk na Ochocie pod przewodnictwem p. Jacka Malinowskiego.

Małpoludy - Zespół „Małpoludy" powstał w lutym 2015 roku w Warszawie. Założycielami zespołu są Dariusz Jan „Sito" Sitko oraz Łukasz „Dżapan" Stecki. Jako trzeci do zespołu dołącza Radek „Rabiej" Ulej. Wszyscy trzej muzycy znają się od lat,

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Węglicką. Tym razem Autorka książek o Kresach zabierze uczestników spotkania w podróż na odległe i nieznane ukraińskie Zadnieprze. Na ziemie, na których można znaleźć ślady wielkich historii, dawnych zdarzeń, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością.

Historia polskiej obecności w Libanie miała swój początek już w XIII wieku. Po rozbiorach Polski wielu naszych rodaków emigrowało, także do kraju cedrów. Największa fala przyjazdów polskich uchodźców przypada na okres II wojny światowej.

Jeżeli znudziły was filmy akcji rodem z Hollywoodu, serdecznie zapraszamy na coś wyjątkowego! BAD BLACK (2016) - ugandyjski film akcji w ramach DKF Faktor Berliński.

Piknik kulinarno-taneczny adresowany do rodzin z dziećmi, młodzieży i osób dorosłych. Podczas pikniku Ośrodek Kultury Ochoty wraz z filiami przedstawi propozycje kulturalne na nowy sezon 2018/2019. Jednocześnie, z okazji 50-lecia Ośrodka Kultury Ochoty zostanie wzniesiona instalacja

Projekt „Dzień Bajki” to wydarzenie artystyczne, które łączy w sobie działania z różnych dziedzin twórczości. Jego celem jest popularyzacja bajki jako formy literackiej, pobudzenie uczestników do twórczych działań, tworzenie pozytywnych relacji

W związku z Zapytaniem ofertowym nr 2/2018 dotyczącym wynajmu powierzchni użytkowej na potrzeby prowadzenia kawiarni informujemy, że w związku z wpłynięciem tylko jednej oferty konkurs ofert nie został rozstrzygnięty.

 Czekamy na wszystkich chętnych, którzy kochają muzykę, śpiew i pragną rozwijać swój talent pod okiem i (uchem) doświadczonych instruktorów.

Hong Diep Loi urodziła się w 1973 r. w Hanoi, Wietnam. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Sajgonie (1995), a także spadkobierczynią artystycznej rodziny.
Tworzy obrazy olejne oraz akwarele na jedwabiu.
W 1998 roku rozpoczęła studia doktorskie

Szanowni Państwo, informujemy, że w terminie 28.07-15.08.2018 Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny. 

Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie harmonii. To dobra okazja, żeby spotkać sąsiadów i spędzić przyjemnie popołudnie.

W ramach obchodów 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy na potańcówkę. Tym razem szalone hity lat 60tych. Przebrania mile widziane!

Serdecznie zapraszamy na akustyczny koncert zespołu SouLadies. Połączenie niezwykłych głosów i akustycznych aranżacji znanych światowych przebojów w kameralnej przestrzeni Galerii „Pod Okiem”.

"Gry i zabawy" liryczno-komiczna historia dojrzewania, zdrady i zabójstwa, które nie było zabójstwem... Występują: Sylwia Kołodziejska, Ola Majewska, Aleksandra Sawicka, Weronika Pawlik, Joanna Szpygiel. Reżyseria Maciejka Mazan.

Szanowni Państwo, informujemy, że Ośrodek Kultury Ochoty będzie nieczynny od 31 maja do 3 czerwca.  

Zapraszamy na czwartą odsłonę wyprzedaży garażowej organizowanej przez Ośrodek Kultury Ochoty.Ponownie udostępniamy przestrzeń Miejsca Aktywności lokalnej przy Grójeckiej 109 aby umożliwić Państwu nawiązywanie relacji i znajomości sąsiedzkich a przy okazji

Krystyna Mąkosza swoją drogę artystyczną rozpoczęła od malarstwa akrylowego. Potem interesowała się strukturą w obrazie i temu poświęciła swoją pierwszą wystawę. Od 2012 roku związana z Magazynem Sztuk. Brała udział w zajęciach malarstwa eksperymentalnego, pod okiem Jacka Malinowskiego.

Rollmeni– warszawski zespół grający wybuchową mieszankę rock and rolla, bluesa, rockabilly, boogie-woogie i country. Zespół wcześniej funkcjonował pod nazwą Drinkmeni.

"Gry i zabawy" liryczno-komiczna historia dojrzewania, zdrady i zabójstwa, które nie było zabójstwem... Występują: Sylwia Kołodziejska, Ola Majewska, Aleksandra Sawicka, Weronika Pawlik, Joanna Szpygiel. Reżyseria Maciejka Mazan.

Bajka z Polski – "Legenda o królu Kruków" W programie tradycyjnie bajka z muzycznym akompaniamentem oraz warsztaty. Tym razem z Wielkopolski.

Henryk Lehnert - postać wybitna i zasłużona dla kina ze wszech miar. Przez 44 lata reżyser zrealizował 388 filmów amatorskich, za które otrzymał ponad 406 nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmów nieprofesjonalnych.

Wileńszczyzna, Brasławszczyzna, jezioro Narocz – to wspaniałe tereny rekreacyjne, cudowna przyroda. To kwintesencja dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Ale tym razem spotka Państwa niespodzianka – z dawnych rubieży powędrujemy na mało znane tereny zapomnianych Mazur,

"Tatuaż - starożytna sztuka zdobienia ciała.  Znaczenie tatuażu wśród różnych plemion i narodów". Od najdawniejszych czasów człowiek zdobił swoją skórę rysunkami, napisami czy różnego rodzaju znakami.

W najnowszym projekcie Madrugada łączy flamenco z polską muzyką ludową. Za trafną fuzję kulturową zespół otrzymał wyróżnienie na festiwalu Mikołajki Folkowe 2017 w konkursie Scena Otwarta. Zespół tworzą artyści od lat zafascynowani muzyką hiszpańskiej Andaluzji.

Koncert charytatywny dla Magdy - podopiecznej fundacji "Mam marzenie". Wystąpią: Julia Wernik, Martyna Juszczyk, Ania Szymaniak, Kasia Sufczyńska, The Lychers, Ola Dudziuk, Bianka Lewandowska, Maja Koperska i Xe.

Chór rozrywkowy All That Sound powstał w 2010 roku i obecnie liczy 60 osób. Dyrygują nim Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki (prowadzący wspólnie także gospelowy chór Sound'n'Grace, oraz żeński zespół SouLadies).
 Zespół wykonuje bardzo różny repertuar

Pokaz grup tanecznych: baletowych i tańca nowoczesnego na stałe działających w Ośrodku Kultury Ochoty. Reżyseria i choreografia Dorota Sierakowska.

Prezentacje uczestników sekcji Ośrodka Kultury Ochoty – pokazy na estradzie. Recital autorski pt. „Ja wolny człowiek” Piotra Bukartyka - mistrza słowa i rymu, niepoprawnego romantyka, grajka i błazna, który od prawie czterdziestu lat układa piosenki. Na terenie parku warsztaty plastyczne, teatralne, taneczne.

Piosenki z muzyką Joanny Iwanickiej do słów poetów grupy literacko - muzycznej „Terra Poetica”w aranżacji rockowej zaśpiewa Aldona Homziuk (Bryńska) z zespołem. Koncert poprowadzi Joanna „Oxyvia” Jankowska. Gościnnie wystąpią: Bożenna Skrzynecka (Bryńska) i Dorota Zaczkowska (Bryńska).

World music, różnorodność etniczna Senegalu , soul, subsaharyjski blues i akustyczne reggae oraz improwizacja

Szanowni Państwo, informujemy, że recepcja Ośrodka Kultury Ochoty w dniach 2 i 4 maja będzie czynna w godz. 8:00-16:00. 

Tworzenie średniowiecznych manuskryptów wymagało wyspecjalizowanych umiejętności. W trakcie długiego procesu powstawały księgi ręcznie przepisywane gęsim piórem na pergaminie, bogato ozdabiane inicjałami czy całostronicowymi miniaturami.

Bajka z Rosji – „Bajka o złotym jajku”. W programie tradycyjnie bajka z muzycznym akompaniamentem oraz warsztaty nawiązujące do kultury Rosji.

Koncert słuchaczy Studia Wokalnego im. J.Wasowskiego poświęcony sylwetce wybitnej poetki, autorki tekstów - Agnieszce Osieckiej.

Którym filmowym arcydziełom nie dane było powstać? Podczas spotkania DKF przyjrzymy się najgłośniejszym i najciekawszym przedsięwzięciom filmowym, których realizacja została przerwana. Jakie były przyczyny najbardziej spektakularnych porażek gigantów kina?

Jest ich wiele m.in.: te najbardziej znane: Truskawiec, Morszyn, Skole, Kosów niegdyś zwany Huculskim, Worochta, Zaleszczyki. To te najbardziej znane na Ukrainie, bo przecież są i na Litwie, na Białorusi… Tym razem będzie to opowieść o znanych i mniej znanych kurortach

Finalista The Voice of Poland, The Voice of Switzerland i Must Be The Music - Tylko Muzyka. Zwycięzca Szansy Na Sukces.  Wybitny wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent nagrań. Romantyk rockowy. Obraca się w wielu gatunkach muzycznych

Impreza plenerowa klimatem nawiązująca do dawnych jarmarków. Celem imprezy jest promocja bogatych tradycji, obrzędów i rękodzieła ludowego związanych z etnograficznymi zakątkami Polski, Europy i Świata.

Karina Majewska- wokal, piano. W programie koncertu będzie można usłyszeć własne kompozycje oraz znane covery m.in. takich wokalistek jak Alicia Keys, Chakha Khan, czy Adele w autorskich aranżacjach.

„WESOŁE MRÓWKI, MAJÓWKI” – mandola – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych. Prowadzą muzycy zespołu Des Orient – Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski.

Dariusz Jach – artysta malarz, konserwator dzieł sztuki, projektant, performer, pedagog. Prace Dariusza Jacha nie niosą ze sobą konkretnej narracji,ale otwierają się na widza i jego skojarzenia. Zastosowane przez artystę materiały - złoto mosiądz, srebro, miedź, aluminium oraz

Zaczynamy cykl potańcówek tematycznych. Najpierw wykonamy wspólnie elementy stroju, a później oddamy się tanecznemu szaleństwu. Poczuj czar lat 20-tych!

Ośrodek Kultury Ochoty, w związku z zapytaniem ofertowym nr 1/2018 dotyczącym wykonania mebli wraz z montażem ogłasza, że wybrano ofertę firmy MARITO Arkadiusz Kamil Durak, 05-500 Mysiadło, ul. Spacerowa 8.

Informujemy, że w dniu 30 marca Ośrodek Kultury Ochoty będzie czynny do godz. 14:00. Zapraszamy zaraz po świętach - we wtorek 3 kwietnia.

Polowanie na winnego w wielkiej korporacji. Zbliża się deadline, ale ktoś nie wykonał pracy. Kto? I na kogo zwalić winę?

Jaką pozycję zajmuje muzyka w ogólnym systemie sztuki? Muzyka jest najbardziej bezgraniczną ze wszystkich sztuk - piszą znawcy tematu – a celem jej jest budzenie doznań! Rytm, harmonia i melodia w połączeniu ze sztuką słowa skupiają uwagę widza od momentu rozpoczęcia aż do

Loren - zespół dobrze znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005. Po ośmiu latach przerwy formacja wznowiła działalność i ze świeżą energią przystąpiła do pracy nad nowym materiałem. W 2017 roku zespół przypomniał o sobie nowym singlem

Zapraszamy na spotkanie z Japonią. W programie tradycyjnie bajka "Ogród Niebios" z muzycznym akompaniamentem oraz warsztaty nawiązujące do kultury Japonii m.in.: orkiestra pałeczkowa, origami, tańce w rytm dźwięków japońskiej muzyki.

Zmarły w zeszłym roku reżyser pozostawił po sobie bogatą spuściznę artystyczną – filmy, eseje, książki, teksty krytyczne, wreszcie śmiałe teorie, których nie bał się wcielać w życie w swoich produkcjach.

Gdzie jest mityczna Żmudź i dlaczego nazywa się ją świętą? Czy nadal można znaleźć legendarne zaścianki nad Niewiażą na słynnej Laudzie? A może tej krainy w ogóle nie ma? Czy Sienkiewicz pisał prawdę? Kraina węży i diabłów wedle słów poety. Kraj lat dziecinnych nad Issą.

W programie: widowisko "Cyrk na walizkach", które zabierze widzów w świat zabawy, niespodzianek i niezwykłego cyrku. W trakcie godzinnego występu widzowie zobaczą m.in.: pokaz żonglerki, pokaz na diabolo (najstarszy cyrkowy rekwizyt rodem z Chin),

To co przez wieki spoczywało bezpiecznie pod powierzchnią ziemi lub w wodzie jest poważnie zagrożone w trakcie prowadzenia inwestycji. Dlatego też na budowach konieczna jest obecność archeologa. O najciekawszych odkryciach ostatnich lat, a także o pracy w trakcie realizacji różnego rodzaju inwestycji

 

"Dla Marii Żwirełło malarstwo jest płaszczyzną osobistej, własnej opowieści o otaczającym ją świecie, o jego rozumieniu i odczytywaniu, o emocjach. Opowieści […] spontanicznej, a jednocześnie poddanej dyscyplinie - surowej, mimo że ukrytej pod urokliwością zewnętrznej warstwy wizualnej.

„Wiśniowe kwiatki” – grające donice – poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Kinga Rataj w języku Królowej Fado - Amalii Rodrigues, opowiada nam o saudade - miłości, tęsknocie. Ale Fado to nie tylko tristeza, to także smak wina, radość życia, energia, miłość... ta spełniona.

Koncert promujący płytę Sławomira Zygmunta,  w całości oparty na twórczości Edwarda Stachury. Premiera płyty (wydanej przez MTJ) odbyła się 16 lutego 2018 r.
Muzykę do ballad Steda, które zostaną zaprezentowane, napisał Sławomir Zygmunt.Zespoły wpływy z biletów pragną przekazać na cel charytatywny - rehabilitację Pani Marceliny Jeziorańskiej, artysty fotografika związanego z festiwalem FAMA. Pani Marcelina jest podopieczną fundacji Avalon (KRS: 0000270809) i choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na sąsiedzkie bajki wyświetlane z projektora na klisze. Cofnijmy się w czasie i powspominajmy razem ten magiczny klimat. Sąsiadka Katarzyna posiada projektor do bajek pamiętający czasy PRL.

Wstęp wolny!

 

Bajka z Australii – „Bajka o gąsienicy, która zmieniła się w motyla” Z tej bajki dowiemy się, że warto pomagać i nie tylko dlatego, że na końcu czeka nas nagroda. W baśni tej poznasz gąsienicę, która pomaga wielkiemu duchowi Barabajowi tworzyć świat. Spotka ona na swojej drodze wiele zwierząt.

Zapraszamy na koncert przygotowany przez uczniów STUDIA WOKALNEGO im. J. Wasowskiego. W programie znajdą się najbardziej znane standardy muzyki światowej oraz polskiej w interpretacjach młodych wokalistów oraz akompaniamencie zespołu pod kierownictwem Grzegorza Karasia.

PRZYGODY PINOKIA w wykonaniu Objazdowego Teatru Vaśka z Torunia. Przygody Pinokia to przedstawienie teatralne zbudowane w oparciu o wybrane wydarzenia z baśni Carlo Collodiego, a jednocześnie angażująca aktywność widzów zabawa teatralna.

Czy to wyjątkowy dzień dla kobiet? Czy taki jak każdy inny? Jak go spędzają? Co sprawia im przyjemność? W programie m.in.: rozmowy przy herbacie i kawie o zwyczajach kobiet w Polsce i Turcji, porady zdrowotne, program artystyczny, warsztaty rękodzielnicze. 

IVO PARTIZAN to legendarna mogileńska formacja grająca w latach 80-tych muzykę cold wave.
Zespół był w 1985 laureatem festiwalu w Jarocinie, a rok później występował już jako gość zaproszony. Występy wzbudzały spore kontrowersje ze względu na tematykę tekstów.


 

Anna Ruttar jest absolwentką katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i wykładowcą na tej uczelni. Wykładała również w GFCA w Paryżu i na Uniwersytecie Śląskim. Wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów.

Na marcowym pokazie w ramach naszego klubu filmowego będziemy mieli okazję do tego by przyjrzeć się twórczości Kordiana Kądzieli i - korzystając z okazji – porozmawiać z nim.

Widowisko IRLANDIA to barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej tradycji po współczesną tradycje tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków. Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawi,

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień

Zapraszamy na trzecią odsłonę wyprzedaży garażowej organizowanej przez Ośrodek Kultury Ochoty.Ponownie udostępniamy przestrzeń Miejsca Aktywności lokalnej przy Grójeckiej 109 aby umożliwić Państwu nawiązywanie relacji i znajomości sąsiedzkich a przy okazji

„Caminos del Sur/Drogi Południa” to międzynarodowy projekt, który łączy Polskę z Hiszpanią i Ameryką Łacińską. W koncercie i albumie przybliżamy muzykę hiszpańskojęzyczną (w tym m.in. fandango, bolero, rumba, walc peruwiański, tango argentyńskie) polskiej publiczności

Kim była pani Anna Krepsztul? Co pamięta babcia Józia z Puszczy Wojskiego? Maryla Wereszczakówna, Emilia Plater. Śpiewająca Ordonka i pisząca Zofia Wańkowiczówna. Dziewczyna z barykad powstania warszawskiego i kuzynka wielkiego Conrada. Strażniczka kresowych stanic i lwowska aktorka,

Zapraszamy Państwa na opowieść o Iranie (dawniej Persja), który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Przywołamy zdarzenia związane z losami Polaków w czasie II wojny światowej. Zajrzymy zarówno do świątyń, pałaców, jak i domów zwykłych ludzi w różnych zakątkach tego malowniczego kraju.

Wystawa przedstawia dorobek twórczy z ostatniego roku, artystów skupionych wokół Magazynu Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty.
Każdy prezentowany twórca przedstawił prace o własnym, dalece zindywidualizowanym stylu wypowiedzi plastycznej oraz w odmiennych technikach.


"Entropia" to najnowszy poetycki program, w którym autor podejmuje próbę zdefiniowania relacji pomiędzy niemą tajemnicą ego i jego nieskończonym otoczeniem. Zadziwiony geniuszem czasu, przemierza zatem nieskończone równoległe światy

Spotkanie z poezją, humorem i piosenką.
Czerwony Tulipan wykonuje piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe - zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne". Należy do „Krainy łagodności” , współpracuje z „Kabaretową Sceną Trójki”. W programie koncertu prócz piosenek autorskich zespołu,

Już 20 lutego odbędzie się koncert chóru rozrywkowego allthatsound. Ponad 50 osób na jednej scenie! Wspólne brzmienie, niesamowita energia, znane przeboje w nowych aranżacjach.

Kaman & Konikiweicz to duet legendarnego wrocławskiego artysty Krzysztofa „Kamana” Kłosowicza oraz wywodzącego się z Wrocławia znakomitego multiinstrumentalisty Wojciecha Konikiewicza. Muzyka jaką prezentują artyści to podróż od jazzu i funky przez country i blues, po elektronikę i postrock.

Zapraszamy dzieci od 4 lat wraz z rodzicami na rodzinne spotkania z baśniami. Podczas zaplanowanych wydarzeń będziemy przybliżać baśnie etniczne, baśnie często mało znane, a wszystko to odbędzie się w sposób nawiązujący do tradycji opowiadania wraz z ilustracją muzyczną wykonywaną „na żywo”.

Pośpiewajmy wspólne nasze ulubione piosenki! 
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do wspólnego śpiewania. Przynieście śpiewniki, teksty piosenek do pośpiewania. Jeśli umiecie grać to zabierzcie też instrumenty. Będzie wesoło!

Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. Uruchamia wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczy umiejętności opowiadania, czytania na głos, tworzenia własnych historii, rysowania. Jako teatr narracyjny niesie ze sobą konkretną opowiedzianą historię.

W lutym przeniesiemy widownię w cieplejsze klimatycznie rejony Europy – do Grecji, a to za sprawą filmu Yorgosa Lanthimosa ”Kieł” z 2009 roku. Pomylić się może jednak ten widz, który sądzi, że dostanie soczyste plaże pełne słońca i usłyszy odgłos delikatnie rozbryzgujących się o brzeg fal Morza Śródziemnego.