Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Po raz kolejny Ośrodek Kultury Ochoty oraz Fundacja 9 Muz zapraszają na koncerty w ramach VI International Ochota Blues Festival. Od 13 do 15 listopada br. wypełnionych wyłącznie muzyką bluesową scenach Ochoty, wystąpią znani polscy i zagraniczni przedstawiciele tego muzycznego gatunku. Energetyczny koktajl, autentyczny entuzjazm i radość będzie dominować w tych dniach na Ochocie. Ten gatunek muzyki od wielu lat znajduje w naszym kraju stałe grono słuchaczy. 
12.11.2015 godz. 19.00 czwartek
Klub Lucid „Blue City”


Becaye Aw (Senegal)
znakomity gitarzysta i wokalista, mistrz afrykańskiego stylu gitarowego właściwego dla rejonu Mauretanii, Senegalu i Mali, skąd pochodzi. Jego gra przypomina dźwięk tradycyjnej harfy kora z zachodniej Afryki. Becaye śpiewa w języku ojczystym i sięga po bogate tradycje muzyczne własnej grupy etnicznej, grając saharyjskiego bluesa.
Jaw Raw (Polska)
jest polskim składem blues-rockowym z 16-letnim doświadczeniem scenicznym. Na ostatniej płycie pt.: „Woman” zespół podąża w stronę innych brzmień, a mianowicie fusion, bluesa oraz jazzu z elementami rockowych harmonii.
Skład zespołu:
Szymon ‘Porek’ Porowski – voc., trumpet
Damian Rumbuć – bass
Krzysztof Wojtasik – guitars
Grzegorz ‘Smyku’ Kurpiel – drums
Piotr Ostrowski - keyboards, back vocal
Demian Band (Argentyna, Chile)
za niepowtarzalne brzmienie zespołu odpowiadają wpływy Bo Diddley’a, bluesa z delty Missisipi oraz surowego, garażowego rocka. Dzięki temu ich występy na żywo, to świetna impreza, gdzie liczy się tylko energia oraz granie płynące z samego serca.
Skład zespołu:
Demian Dominguez - gitara, wokal,
Ivan Pinta – perkusja
Juan Carlos Pesantes - bas

Bilety: 20 zł

 

13.11.2015 r. godz. 20.30 piątek
Klubokawiarnia „Mam Ochotę”


Cheap Tobacco (Polska)
to czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą "zarażają" przez muzykę. Potrafią wzruszyć, nakłonić do refleksji oraz porwać do szaleńczego, transowego tańca. Mieszają style w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia, dlatego ich muzyka umyka szufladkom. To fuzja rocka, emocji bluesowych, funky i lirycznego ducha.
Zespół wydał dwa albumy studyjne. EP(2012) oraz LP- PROMISES OF TOMORROW (2015).
Skład zespołu:
Natalia Kwiatkowska- wokal
Robert "Kapa" Kapkowski- gitara
Michał Bigulak - bas
Adam Partyka - perkusja
Kurek Steinke Vaz Trio (Białoruś, Niemcy, Brazylia)
gitarzysta, wokalista, kompozytor pochodzący z Białorusi. Profesjonalnie zajmuje się muzyką od 1996 roku. Brał udział w ponad 30 festiwalach muzycznych na Białorusi, Ukrainie, Rosji, Polsce, Niemczech. W 2007 roku wygrał konkurs na najlepszego gitarzystę bluesowego na Białorusi. Komponował również muzykę do filmów. W 2010 roku jego piosenka „Cold Rain” była główną ścieżką dźwiękową do ukraińskiego filmu „Dniepr”. Od 2014 roku Sergei mieszka i koncertuje w Berlinie. Skład zespołu:
Sergei Kurek – gitara, wokal
Andrei Steinke – bas
Marcelo Vaz - perkusja

Bilety: 10 zł

 

14.11.2015 r. godz. 18.00 sobota
Ośrodek Kultury Ochoty ul.Grójecka 75


Forsal (Polska)
to zespół, który powstał z inicjatywy Jakuba Konieczko w lutym 2013 roku. Zespół pochodzi z Częstochowy. Muzyków łączy miłość do BLUESA oraz czerpanie ogromnej przyjemności ze wspólnej gry co w najlepszy sposób da się odczuć podczas występów. Podczas występów usłyszeć można między innymi utwory takimi artystami jak: Little Walter, Muddy Waters, Robert Johnson, Bo Diddley, Freddie King w autorskich aranżacjach.
Skład zespołu:
Jakub Konieczko – wokal, harmonijka ustna
Wojciech Królikowski – piano, hammond
Adrian Lewandowski - gitara
Grzegorz Kowalczyk – gitara basowa
Damian Smoliński – perkusja
Blues Bazar (Polska)
to blues do tańca i do posłuchania, po polsku i w dobrym guście. W repertuarze zespołu usłyszeć można wpływy chicagowskiego bluesa, jump-bluesa, swingu, a także klimat delty. Grupa gra własne kompozycje, polskie wersje amerykańskich standardów oraz interpretacje utworów znanych z rodzimej sceny. W kwietniu 2015 roku ukazał się pierwszy album zespołu, zatytułowany „Bez strat”. W 2014 r. zespół reprezentował Polskę w ramach cyklu imprez „Katowice w Ostrawie". Grupę tworzą czterej doświadczeni muzycy z Katowic i Sosnowca.
Skład zespołu:
Marek Buczyński - śpiew, harmonijka ustna
Patryk Filipowicz – gitary
Krystian Michalski – bas
Ryszard Sierotnik - perkusja, instrumenty perkusyjne
Lester Kidson (Kanada, Polska): Kanadyjczyk o polskich korzeniach, który przyjechał do Polski, aby propagować energetycznego, radosnego blues-rocka. Mieszkając w Kanadzie zdobywał doświadczenie u boku cenionych muzyków m.in. Johnny'ego Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Artysta konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, Zaskoczył fanów wirtuozerią, energią, stylowością i profesjonalizmem.
Skład zespołu:
Lester Kidson - wokalista, gitarzysta
Nazim "Ziutek" Alijew - instrumenty perkusyjne i klawiszowe
Adam Gordon - bas

Bilety 20 zł / 15 zł - z kartą warszawiaka

14.11.2015 godz. 22.30 sobota
Klubokawiarnia „Mam Ochotę” (jam session)

The BL Blues Band (Polska): to nieszablonowy zespół bluesowy, który wplata do swojej twórczości country, rock and rolla i reggae. Projekt ten jest nastawiony na żywe muzykowanie oraz spontaniczne spotkanie z publicznością. The BL Blues Band wykonuje głównie autorskie kompozycje, ale podczas koncertów sięga także po klasykę polskiej muzyki rockowej i bluesowej. Zespół jest zwycięzcą VI Pulavian Blues Festival 2013. W tym roku zdobył także nagrodę GRAND PRIX Kodex Blues Festiwal. Grupa powstała w 2011 roku w Łomży.

Wstęp wolny

 

15.11.2015 godz. 18.00 niedziela
Ośrodek Kultury Ochoty ul. Grójecka 75


Levi (Polska)
poznali się nietypowo, bo na jednym z muzycznych portali internetowych, gdzie "wyłowili" się spośród innych ogłoszeń. Wspólnym mianownikiem, który ich połączył, był Kraków i – oczywiście – blues. Levi jako zespół w pełnym składzie zadebiutował we wrześniu 2013 r. na Galicja Blues Festival. Ich pierwszy występ okazał się zarazem ogromnym sukcesem, gdyż zwyciężyli we wszystkich kategoriach. W ich wykonaniu oprócz bluesa można usłyszeć również elementy soulu, funku, jazzu i gospel.
Skład zespołu:
Ewa Novel - wokal
Bartek Łuczyński - harmonijka ustna
Grzegorz Skoczylas - gitara
Tomasz Budek - bas
Andrij 'Vedomyr' Wołynko - inst. perkusyjne
Willie Mae Unit (Polska)
to akustyczne trio, owoc pracy muzyków o różnych doświadczeniach i różnej muzycznej wrażliwości, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk. Ich znaki rozpoznawcze to akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew, który współgra z wirtuozerską harmonijką ustną i gitarami rezofonicznymi. Trio nawiązuje do twórczości różnych i niekoniecznie bluesowych mistrzów jak Ben Harper, Jerry Douglas, Tim O’Brien, Mississippi John Hurt, Robert Johnson, Doc Watson, Keb Mo’.


Skład zespołu:
Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna
Roman Badeński – harmonijka
Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne.
Leszek Cichoński & Gitar Workshop (Polska)
Leszek Cichoński – gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Wykładowca warsztatów bluesowych w Bolesławcu, Zakrzewie, Krzyżowej i Szczawnicy. Nagrodzony brązowym medalem na Międzynarodowych Targach Muzycznych "Intermedia" za system edukacyjny łączący podręczniki z prowadzonymi warsztatami. Był inicjatorem powstania płyty „Hey Jimi – Polskie gitary grają Hendrixa” z udziałem m.in. Borysewicza, Hołdysa, Waglewskiego i Ścierańskiego, na której nagrał i produkował 4 utwory.
Grupa „Guitar Workshop” powstała 1991 roku promując wydanie szkoły dla gitarzystów „Blues - Rock Guitar Workshop” autorstwa Leszka Cichońskiego. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym co roku przez Leszka Cichońskiego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa. Pierwszego maja 2014 roku na wrocławskim Rynku zagrało razem 7344 gitarzystów!
Skład zespołu:
Leszek Cichoński – gitara, wokal
Tomasz Grabowy - bass
Robert Jarmużek - keyb.
Łukasz Sobolak - drums

Bilety 20 zł / 15 zł - z kartą warszawiaka

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click