Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Serdecznie zapraszamy na szkolenia pt. "Będę Muzykiem"

Celem szkoleń jest wyposażenie muzyków w nowoczesne narzędzia pozwalające na sprawne poruszanie się po muzycznym rynku pracy.

Cykl realizowany przez zespół 'Dźwiękowni' jest dofinansowany z budżetu miasta Warszawa. Dedykujemy go muzykom zamierzającym wkroczyć na rynek pracy, a także zawodowym muzykom, chcących wzmocnić swoje kompetencje w poniższych obszarach.

 

Tematy szkoleń:

 

dr Aleksandra Madejska- 'Artysto, przyszłość leży w Twoich rękach'- rynek muzyczny w Polsce i w Europie

Opis:
Zapoznanie z danymi dotyczącymi możliwości znalezienia pracy w sektorze artystycznym w Polsce i Europie; informacje pozwalające otworzyć się na inne, niż związane z pracą na etacie, sposoby realizacji pomysłów artystycznych.

Podstawowe informacje z zakresu samoświadomości prawnej przyszłego pracownika- wiedza o możliwościach zrzeszania się. Wstępne zapoznanie się z przykładem wniosku o dotacje na projekty artystyczne.

Jarosław Mirkiewicz- Trema: skąd się bierze, jak sobie z nią radzić, jak się przed nią ustrzec?

Opis:
Zjawisko tremy jest jednym z najczęściej występujących rodzajem trudności psychologicznych na jakie narażeni są muzycy. Niezależnie od ich specjalności czy doświadczenia, znacząca ich część doświadcza w swoim życiu przejściowych lub utrwalonych trudności związanych z występami publicznymi. Warsztat dostarczy podstawowej wiedzy teoretycznej z zakresu specyfiki zjawiska i mechanizmu powstawania a także stanowić będzie okazję do zaprezentowania skutecznych technik i metod radzenia sobie ze stresem scenicznym. Ważną częścią warsztatu będzie także możliwość wymiany doświadczeń uczestników w zakresie sposobów radzenia sobie ze stresem, uzupełniona praktycznymi ćwiczeniami zaprezentowanymi przez prowadzącego.

Neil Milton- Najnowsze technologie w pracy muzyka

Opis:
Wprowadzenie do zagadnienia najnowszych technologii używanych przy tworzeniu muzyki. Szkolenie ma na celu przegląd dostępnych możliwości pod kątem wykorzystania ich przez muzyka wykonawcę. Zaprezentowane zostaną możliwości
i wyzwania najnowszego oprogramowania, oraz zastosowanie go przy nagrywaniu, produkcji i wykonawstwie, a także kompozycji. Szkolenie wprowadzi w tematykę DAW (Digital Audio Workstation), samplerów, syntezatorów, oraz języka muzycznego programowania. Spojrzymy na sposób pracy z programami, sesję nagraniową i najlepsze praktyki techniki produkcyjnej. Poruszymy też kwestię nagrywania przez muzyków 'na taśmę' i wykażemy że, pomimo coraz szerszego zastosowania sampli i instrumentów wirtualnych, wykonawcy odgrywają ważną rolę w procesie produkcji muzyki.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim- w razie potrzeby zapewniamy tłumaczenie*

Neil Milton- Social media dla muzyków- umiejętność korzystania z mediów społecznościowych do promocji działań artystycznych.

Opis:

Szkolenie ma formę przeglądu dostępnych narzędzi i sposobów skutecznego prezentowania swoich dokonań w mediach społecznościowych- obecnie sieć to jeden z kluczowych obszarów promocji, stwarzający młodym muzykom ogromne możliwości rozwoju swojej działalności. Podczas zajęć uczestnicy otrzymują praktyczne rady i wskazówki dotyczące istniejących programów, rozwiązań i strategii ułatwiających zarządzanie treścią w internecie, sposobów ich wykorzystania oraz dobrych praktyk w tym zakresie.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim- w razie potrzeby zapewniamy tłumaczenie*

Agnieszka Olek- Improwizacja muzyczna- nauka muzycznej elastyczności- cechy koniecznej do funkcjonowania z satysfakcją na rynku muzycznym.

Opis:
W obecnej rzeczywistości model pracy, w którym jest się zatrudnionym wyłącznie na jednym etacie nie sprawdza się dla większości muzyków. Aby poruszać się po zdywersyfikowanym i wymagającym środowisku, należy mieć odwagę do proponowania własnych rozwiązań. Ważna jest też umiejętność współpracy w zespołach, oraz gotowość do odnajdywania się w różnych sytuacjach. Podstawowe założenie zajęć wynika z pojmowania muzyki jako formy komunikacji- zarówno na linii muzyk-odbiorca, jak i pomiędzy samymi muzykami.

Zajęcia mają na celu przede wszystkim uwolnienie muzycznej kreatywności, poprzez zwiększenie swobody wypowiedzi w formie gestu muzycznego. Mają też pobudzić do własnych działań, wychodzenia poza utarte schematy, wpłynąć na zmianę postrzegania partnerów muzycznych- przenosząc akcent z porównywania się i oceniania na współpracę, czerpanie od siebie nawzajem i radość ze współtworzenia muzyki.

 

O prowadzących:

 

dr Aleksandra Madejska- członek Rady przy Związku Zawodowym Twórców Kultury, Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz stowarzyszenia #Art, członek komisji oceniających projekty IMIT, koordynator projektów artystycznych (dof. Z MKiDN), muzyk.

Jarosław Mirkiewicz- muzyk, psycholog, psychoterapeuta poznawczo behawioralny (absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie). Obecnie kształci się na specjalistycznych, podyplomowych studiach psychoterapeutycznych w Centrum CBT w Warszawie. Finalista konkursu Primus Inter Pares, stypendysta AMFC, SWPS, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Neil Stephen Milton- gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny- absolwent Stow College w Glasgow na wydziale zarządzania przemysłem muzycznym. Założyciel i szef niezależnej wytwórni muzycznej Too Many Fireworks, konsultant w zakresie nowych mediów i przemysłu muzycznego z piętnastoletnim doświadczeniem w branży muzycznej.

Agnieszka Olek- (koordynator projektu)
skrzypaczka, improwizatorka- wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej wykonała wiele koncertów w Polsce i w Europie, oraz uczestniczyła w prestiżowych festiwalach muzycznych, m. in. Young Euro Classic w Berlinie czy Festiwalu Ludviga van Beethovena w Warszawie. Jest redaktorką pisma muzycznego PRESTO, gra w post-rockowym zespole The Frozen North. Jest również nauczycielem metody Suzuki.

 

termin i miejsce szkoleń:

 

Ośrodek Kultury Ochoty (www.oko.com.pl) 14.11 2015r

Udział w zajęciach jest bezpłatny! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

ZAPISY- zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: dzwiekowniawaw@gmail.com

Informacje również na stronie facebook.com/dzwiekownia oraz na stronach placówek

W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko oraz datę wybranych zajęć.

*Prosimy również o informację jeśli potrzebują państwo tłumaczenia na zajęciach w angielskiej wersji językowej. 

 

PLAN ZAJĘĆ:

 

10.00-11.30  Neil Milton- nowoczesne technologie w pracy muzyka*

11.45-13.15 Agnieszka Olek- improwizacja muzyczna**

13.15-14.15 przerwa

14.15-15.45 Neil Milton- social media dla muzyków*

16.00-17.30 dr Aleksandra Madejska- Artysto, przyszłość leży w Twoich rękach- rynek muzyczny w Polsce i w Europie

17.45-19.15 Jarosław Mirkiewicz- trening antytremowy

* Uwaga- zajęcia z Neilem Miltonem prowadzone są po angielsku, prosimy o zgłoszenie ewentualnego zapotrzebowania na tłumacza.

** na zajęcia z improwizacji prosimy o przyniesienie instrumentów- można również pracować głosem.

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click