Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

13 grudnia 2015 r. (niedziela), godz. 12.30
Artystyczna Niedziela z Mamą i Tatą
Tym razem w ramach spotkania zapraszamy dzieci z opiekunami na spektakl "Prawdziwa historia Bożego Narodzenia" w wykonaniu Teatru Scena.
Jest to opowieść o tym, że kultywowanie tradycji buduje więzi rodzinne, międzyludzkie.


To również o tym co nas Polaków wyróżnia w zjednoczonej Europie.
Po spektaklu warsztaty artystyczne - ozdoby i upominki świąteczne.

 

Wstęp 10 zł

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 wejście

Boże Narodzenie w polskiej tradycji to czas rodzinnych przygotowań do świętowania cudu narodzin. Sprzątanie, pieczenie, ubieranie choinki, dodatkowe miejsce przy stole, sianko pod obrusem, jemioła u powały, opłatek, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd ukazuje siłę tradycji. Jest tym czym nas wyróżnia w zjednoczonej Europie.

Po pierwszej części spektaklu, w którym aktorzy pokazują gorączkę i szał przygotowań uwaga widza zostaje skupiona na tym co jest esencją świąt. Na historii cudu narodzin
i obietnicy jaką ze sobą niesie. Widzowie zostają wprowadzeni w krainę sprzed dwóch tysięcy lat. Bardzo, bardzo daleko stąd. Na oczach publiczności budowana jest tradycyjna szopka.
Nie zabraknie również wspólnego śpiewania znanych kolęd.

Teatr Scena - warszawski teatr alternatywny działający w ramach struktur Stowarzyszenia Scena 96. Powstał w 2009 roku z inicjatywy reżysera - Dariusza Jarosińskiego oraz aktorów - Anny i Macieja Dużyńskich. Zespół poszukuje inspiracji w równym stopniu w obrzędach ludowych co w kanonie literatury światowej. Bazuje na ruchu, dźwięku i słowie tworząc teatr obrazu i rytmu.

facebook

X

Right Click

No right click