A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Katarzyna Łęgiewicz - Burmistrz Dzielnicy Ochota i Ośrodek Kultury Ochoty zapraszają na „DZIEŃ BAJKI” - 8 edycję familijnej imprezy plenerowej. W tym roku pod hasłem „Bajkowy zakątek” pragniemy przypomnieć klasyczne, wszystkim dobrze znane bajki dla dzieci i dorosłych.

 

Zapraszamy na warsztaty:
Warsztaty plastyczne - Magazyn Sztuk
Warsztaty ceramiczne - Pracownia Ceramiki „Angoba” – malowanie wyrobów z gliny
„Niezwykłe przygody Michała” - warsztaty twórcze - Klub Seniora „Baśniowa”
Warsztaty muzyczne – Anna Rybińska
Warsztaty lalkarskie – Agnieszka Robaczewska

Na terenie skweru będzie można spotkać WARSZWSKIEGO KATARYNIARZA w stroju
z epoki, z papugą „Niuniusiem z ogonkiem” - najbardziej wygadanym i spektakularnym ptakiem

Na program estrady złożą się:
„Bajkowe tańce połamańce” – program artystyczny w reżyserii Urszuli Pakuły
Program taneczny, połączony z dużą ilością zabaw ruchowych, pląsów, układy taneczne dla całych rodzin i wspólne występy na scenie wraz z kolorowymi rekwizytami. Program z dużą dawką radości, humoru, rekwizytów i ruchu.

”Bajkowy świat instrumentów” – program muzyczny, w którym będzie można zapoznać się z rzadko spotykanymi instrumentami ze świata. Prezentacji dokona znany z „Sobotnich spotkań muzycznych” duet Bogdan Kupisiewicz, Mariusz Puchłowski

„Podróże z Pchłą Szachrajką” spektakl w reżyserii Anny Seniuk
Do wspólnego udziału w tej podróży zapraszają aktorzy Teatru Narodowego – Kinga Ilgner i Maciej Wojdyła. W spektaklu wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w zabawny sposób zostały połączone w jedną historię. To opowieść o podróży Pchły Szachrajki, która na swojej drodze spotyka postaci z innych bajek, w tym Samochwałę, Skarżypytę oraz zwierzęta z ZOO Jana Brzechwy. Mała, krnąbrna i psotna Pchła sprawia dużo frajdy, a taka forma prezentacji klasyki literatury dziecięcej uwrażliwia najmłodszych na jej piękno oraz na niezwykłe możliwości języka polskiego.

„Eunika w krainie cyrku” – spektakl plenerowy oparty na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów” - Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” z Krakowa.
Porywające widowisko plenerowe z elementami cyrku. Oryginalny pomysł oraz dbałość o każde szczegóły zaowocowały powstaniem niezwykle ciekawego spektaklu, który w formie plenerowej nabiera nowych znaczeń.

Pożegnamy się z naszymi uczestnikami po raz pierwszy przestrzennym pokazem laserowym przygotowanym przez TSE Laser Group

Gospodarzem imprezy będzie znana animatorka, muzyk, kompozytorka, autorka tekstów piosenek URSZULA PAKUŁA

To dzięki włodarzom naszej dzielnicy skwer przy ul. Baśniowej, w sobotę 24 września od godz. 15 zamieni się w najbardziej bajkowe miejsce w Warszawie.

Skwer przy ul. Baśniowej

wstęp wolny

 

facebook

X

Right Click

No right click