Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Polska muzyka tradycyjna. Taneczne szaleństwo jak z lat 60. Stary Mistrz. Trzy Królewny. Sześciu młodych chłopów. Mocna sekcja dęta. Ta muzyka ma MOC!


Zapraszamy na „Dansing” czyli płytowy debiut Tęgich Chłopów! Płyta otrzymała WIRTUALNE GĘŚLE w głosowaniu internautów na najlepsza płytę folkową 2015 roku oraz DRUGIE MIEJSCE W FOLKOWYM FONOGRAMIE ROKU 2015 na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Znajdziecie na niej wszystko to, co przyciągnęło członków zespołu do muzyki tradycyjnej: prostotę formy, szczerość wypowiedzi, żywiołowość, entuzjazm, taneczność oraz zachwyt nad odkryciem na miarę nowego lądu. Tym odkryciem jest dla TĘGICH CHŁOPÓW „muzyka Kielecczyzny” z jej melodycznymi meandrami, rozległą gamą barw i brzmień, muzyka która bywa niezwykle radosna, a czasem niezmiernie żałośliwa. Największym skarbem okazał się grający z zespołem na płycie mistrz i nauczyciel, wulkan energii, multiinstrumentalista i lider słynnej niegdyś kapeli - STANISŁAW WITKOWSKI.
Jako Tęgie Chłopy od kilku lat praktykujemy ten repertuar na potańcówkach i zabawach, na wsi i w miastach, w rozbudowanym składzie instrumentalnym (mocna sekcja dęta!). To muzyka odnaleziona w tradycji, lecz na wskroś aktualna - żywiołowa i nasycona emocjami taneczna nuta grana przez współczesną młodzież.
Zapraszamy do tańca!
Spotkanie poprowadzi Adam Dobrzyński.

O koncercie na folk24.pl

http://www.folk24.pl/wiesci/karnawal-z-tega-nuta/

i konkurs:
http://www.folk24.pl/wydarzenia/tegie-chlopy-w-oko-energia-zrodel-wygraj-bilet/

Bilety: w przedsprzedaży 25 zł
w dniu koncertu 30 zł
sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 wejście C

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click