Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Cichym – mieszkańcem Ochoty, publicystą , dziennikarzem.


Jest on autorem książek: „Zawsze jest dzisiaj” nominowanej w 2015 do Nagrody Conrada i laureatem Nagrody Literackiej Gdynia 2015 oraz najnowszej „Pozwól rzece płynąć” (premiera 18.01.2017).
We wrześniu 2016 roku by gościem prestiżowego literackiego Międzynarodowego Festiwalu Zygmunta Haupta organizowanego przez m.in. Wydawnictwo Czarne i Andrzeja Stasiuka.
Od grudnia 2014 r publikuje felietony w miesięczniku historyczno-kulturalnym "Skarpa Warszawska".

 

Michał Cichy uczył się w VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana, studiował historię i historię sztuki na UW. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, gdzie kierował przez 5 lat działem kultury i dodatkiem książkowym w latach 1993 – 1998. Wiceprezes Fundacji Nagroda Literacka NIKE, sekretarz Nagrody w latach 1996-2002. W swej najnowszej książce „Pozwól rzece płynąć’’ Michał Cichy przypatruje się najbliższej okolicy. Idzie Sękocińską, Niemcewicza, Filtrową, przystaje na placu Narutowicza, a potem Słupecką wraca do domu. Po drodze przygląda się sekretnemu życiu ludzi, drzew, ptaków i chmur.

Na spotkaniu autorowi towarzyszyć będą : Stanisław Łubieński – także mieszkaniec Ochoty, ukrainista i kulturoznawca, który to spotkanie poprowadzi. Publikował między innymi w „Lampie”, „Nowych Książkach” i „Dwutygodniku. Za książkę Dwanaście srok za ogon nominowany do Paszportu Polityki 2016. Autor bloga Dzika Ochota.

Fragmenty książek Michała Cichego przeczyta Andrzej Ferenc.

Podejrzewamy, że po tym spotkaniu i przeczytaniu książek Michała Cichego niespiesznie będziecie chodzić ulicami swego miasta, a Ochota ukaże się Wam jako centrum świata.

wstęp wolny!

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click