Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Tym razem DKF Faktor Berliński zaprasza na amerykańskie przedmieścia, na które będzie można spojrzeć - za sprawą filmu Todda Fielda „Małe dzieci” - w nieco bardziej brutalny i odarty z „amerykańskiego snu” sposób.

Reżyser dokonuje wiwisekcji zachowań, rytuałów i zasad, którymi wspólnota się kieruje. Jej członkowie, z pozoru nobliwi i stateczni ludzie, tak naprawdę skrywają swoje prawdziwe oblicze, pełne tłumionej agresji i frustracji, podlanej wszechogarniającą nudą. Czasem mała rzecz, jakieś wydarzenie potrafi sprawić, że pozory prysną... Para głównych bohaterów – Sarah (Kate Winslet) i Brad (Patrick Wilson) próbuje nie poddać się dogmatom panującym w społeczności. Czy uda im się pozostać autentycznymi i uciec, czy może od początku są skazani na niepowodzenie...
Todd Field to scenarzysta, reżyser, kompozytor i aktor w jednej osobie. W jego dorobku reżyserskim znajdują się dwa pełnometrażowe filmy fabularne – „Za drzwiami sypialni” (2001) i „Małe dzieci” (2006). Każda ze wspomnianych produkcji nie tylko została dobrze przyjęta przez publiczność ale również została wyróżniona nominacjami do min. Oscarów.
Serdecznie zapraszamy na film.
Wstęp wolny!
Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click