Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

W programie: muzyka irlandzkich pubów w wykonaniu kapeli Dudy Juliana oraz pokazy taneczne studia tańca irlandzkiego Dunmore z Ośrodka Kultury Ochoty pod kierunkiem Anny Skupień.


Dudy Juliana - kapela grająca folk irlandzki w wersji nadwiślańskiej. Od początku chcieli grać muzykę podobną do tej jaką można usłyszeć w irlandzkich pubach. Początkowo największą inspiracją były proste, surowe wręcz, ale zniewalające autentyzmem i radosnym nastrojem nagrania zespołu The Dubliners. W Polsce podobnej muzyki można było posłuchać wówczas na koncertach szantowych. Zespół raziło jednak to, że piosenki śpiewane przez polskich szantymenów były często nie tłumaczone, a po prostu przerabiane na pieśni o morzu, wielorybach, śledziach itp. Dlatego “dudowi” tłumacze: Tomek Zygmont i Artur Rutkowski, jednym z celów istnienia zespołu uczynili przybliżenie polskiej publiczności pięknej, pełnej życia i humoru poetyki tych piosenek. Starali się, by tłumaczenia możliwie jak najwierniej oddawały nastrój i treść oryginałów. Czy to się im udało, oceńcie sami.
Z czasem zaczęli odkrywać także urok melodii i tańców. Choć dziś grywają rzadziej, to nadal najważniejszy w graniu Dud Juliana jest prosty, szczery przekaz i radosny nastrój zabawy. Skład zespołu: Ania Trauman - śpiew, flety, bodhran, Mirek Kozak - gitara, banjo, Marcin Kozakiewicz - mandolina, Bartek Kubielski - gitara, Piotr Prądzyński - akordeon i Artur Rutkowski - śpiew.
Bilety: w przedsprzedaży 15 zł
w dniu koncertu 20 zł
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click