Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Czy wzrost liczby filmów fantastyczno naukowych ma związek z ponownym zainteresowaniem kosmosem, z działalnością Elona Musk, Richarda Bronsona i innych szalonych wizjonerów, czy może po prostu spece od marketingu i producenci filmowi wyczuli dobry moment na odświeżenie kina gatunkowego spod znaku SF?

Odpowiedź nie jest prosta, ale jedno jest pewne, nasz dkf pragnie również dołożyć swoją cegiełkę do owego trendu i przypomnieć tytuł nieco zapomniany, ale godny przypomnienia: "Immortal – Kobieta Pułapka" z 2004 roku w reżyserii Enki Bilala.
Film jest równie ciekawy co jego twórca, wspomniany Enki Bilal, francuski twórca komiksów, rysownik i scenarzysta a także reżyser, z pochodzenia Jugosłowianin. Wśród fanów opowieści obrazkowych zdobył uznanie m.in. poprzez użycie rewolucyjnej formy w komiksie jaką było zastosowanie w charakterze tła malowanych obrazów czy fragmentów zdjęć.
Film, który zostanie pokazany w dkf-ie stanowi luźną adaptację komiksu z 1980 roku – ”Trylogia Nikipola” również autorstwa Bilala. Gdyby pokusić się, do porównań, to film klimatem przypomina "Łowcę androidów" i "Piąty element". Co się zaś tyczy fabuły, akcja dzieje się w Nowym Jorku, w roku 2095. Jill Bioskop, kobieta o niebieskich włosach, jest kobietą wybraną. Egipski Bóg Horus ma ją uwieść, aby zapewnić sobie nieśmiertelność. Jest mu do tego potrzebne ludzkie ciało. Wybiera Alcyda Nikipola, więźnia politycznego, zahibernowanego 30 lat wcześniej...
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny!
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click