Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Kolejny raz Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy i Ośrodek Kultury Ochoty zapraszają na koncerty jedynego bluesowego festiwalu w Warszawie. Wystąpią znani polscy i zagraniczni przedstawiciele tego gatunku muzycznego.

Energetyczny koktajl, autentyczny entuzjazm i radość będzie dominować w tych dniach na Ochocie. W tegorocznej edycji główną gwiazdą imprezy będzie Greg Zlap (Grzegorz Szłapczyński) – polsko - francuski piosenkarz i harmonijkarz, uważany przez wielu za jednego z najlepszych harmonijkarzy na świecie. Greg wystąpi 28 października w sali koncertowej Ośrodka Kultury Ochoty wraz ze swoim zespołem. Artysta pochodzący z Warszawy a mieszkający aktualnie w Paryżu w trakcie swojej kariery muzycznej współpracował min. z Janem-Jaques Milteau, Johnnym Hallyday’em, Francisem Cabrel’em, Maxime Le Forestier’em, Charlesem Aznavour’em, Jean-Marie Ecay’em, Olivierem Ker Ourio, St Germain.
W ramach festiwalu 28 października wystąpią również: Czarny Pies – super grupa składająca się z największych indywidualności bluesa, jazzu i rocka jak Jan Gałach, Michał Kielak, Jerzy Piotrowski, Mirosław Rzepa, Krzysztof Ścierański, Leszek Winder. Tego samego dnia wystąpi polsko amerykański duet dwóch doświadczonych muzyków czyli Puchowski & Dunn w projekcie „Delta Update.
27 października wystąpią: blues rockowy zespół Nadmiar z finalistą The Voice of Poland - Damianem Michalskim; gitarzysta, wokalista autor tekstów Michał Szczerbiec z zaproszonymi gośćmi promujący swój album „Stany Skupienia” i fantastyczne polsko – brytyjsko – włoskie trio z Berlina „Black Kat & Kittens” grające prawdziwego korzennego bluesa z delty.
26 października wystąpią polscy reprezentanci na European Blues Challenge 2016 czyli Blues Junkers ze świetnymi: Natalią i Dominikiem Abłamowiczami, Maciejem Sychem i Krzysztofem Miką. Chwilę po nich wystąpią Mitch Kashmar & Blues & Boogie Kings – niemiecka grupa z amerykańskim liderem, która na pewno rozgrzeje publiczność swoim występem.
Po koncertach odbędą się jam session w Klubokawiarni „Mam Ochotę”.
Impreza współorganizowana przez Ośrodek Kultury Ochoty, Fundację 9 Muz, Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
Sponsorem i patronem imprezy jest ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.
Bilety: w przedsprzedaży 15 zł; w dniu koncertu 20 zł
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

ŚRODA
Klubokawiarnia „Mam Ochotę”
20:00 MR MARULIN [PL]

CZWARTEK
Ośrodek Kultury Ochoty
19:30 BLUES JUNKERS [PL]
20:30 MITCH KASHMAR & THE BLUES
& BOOGIE KINGS [USA/GER]
Klubokawiarnia „Mam Ochotę”
22:00 jam session

PIĄTEK
Ośrodek Kultury Ochoty
19:30 NADMIAR [PL]
20:50 MICHAŁ SZCZERBIEC [PL]
21:45 BLACK KAT & KITTENS [UK/IT/PL]
Klubokawiarnia „Mam Ochotę”
23:00 SOCZEWA BLUES SESSION [PL]
jam session

SOBOTA
Ośrodek Kultury Ochoty
18:00 CZARNY PIES [PL]
18:50 PUCHOWSKI & DUNN [PL/USA]
19:45 GREG ZLAP [FR/PL]
Klubokawiarnia „Mam Ochotę”
22:00 TWISTED ROOTS [PL]
jam session

więcej informacji na fanpagu fb:

 

https://www.facebook.com/InternationalOchotaBluesFestival/

Mar Mar

 

Mr Marulin (PL)

Mr Marulin to gitarzysta i wokalista związany z takimi kapelami jak Projekt Warszawiak, Pongopongo i Warsaw Sheiks. Aktywny od 1999 roku, kiedy to dokonał pierwszych studyjnych nagrań z zespołem Richter's Band, jest autorem licznych piosenek śpiewanych w jęz. polskim i angielskim, muzyki filmowej oraz teatralnej. Koncertował m.in. podczas festiwalu Jarocin, w norweskim Stavanger, na warszawskim Skwerze Hoovera, w gdyńskim klubie Ucho. Od kilku lat występuje także solo z recitalami składającymi się z coverów,np. bluesów „Death Letter" Sona House'a czy "Iodine in My Coffee" Muddy'ego Watersa oraz kompozycji autorskich np. piosenki "Zawód".

 

 Blues Junkers

Blues Junkers (PL)
Kwartet grający bluesa, boogie-woogie, rock'n'rolla, rhytm'n'bluesa i soul. Chcą pokazać, że blues to gatunek muzyczny, który jest źródłem całej współczesnej muzyki i który wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu.Ich filozofią jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a perkusista gra na małym zestawie perkusyjnym. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z charakterystycznym brzmieniem gitary. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni świetnego głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz.

Skład zespołu:
Natalia Abłamowicz – wokal, kazoo,
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka
Maciek Sych – gitara
Krzysztof Mika – perkusja

 

Mitch Kashmar The Blues Boogie Kings

Mitch Kashmar & The Blues'n'Boogie Kings (USA/GER)

Mitch Kashmar - pochodzący z Kalifornii harmonijkarz i wokalista zalicza się do harmonijkowej światowej czołówki. Już jako nastolatek grywał z lokalnymi zespołami w Santa Barbara skąd pochodził. W roku 1980 założył swój własny zespół The Pontiax, z którym w roku 1985 przeniósł się do Los Angeles i właściwie od tamtej pory stawał się coraz bardziej popularny. Mitch i The Pontiax grywali z takimi gwiazdami jak Big Joe Turner, Jimmy Witherspoon, Charlie Musselwhite, John Lee Hooker, Kim Wilson, Rod Piazza i wieloma innymi. Ponadto w latach 2006 -2011 Mitch grałw zespole WAR Erica Burdona.

Od trzech lat Mitch Kashmar występuje z fantastycznym niemieckim zespołem The Blues & Boogie Kings. Zespół tworzy trzech doskonałych muzyków których sceniczna elegancja i wielki entuzjazm nie ma sobie równych.

Skład zespołu:
Mitch Kashmar: wokal, harmonijka
Jan Hirte: Gitara, wokal
Niels Von der Leyen: klawisze
Andreas Bock: perkusja

 

 Nadmiar

Nadmiar (PL)
NADMIAR powstał w maju 1994 roku w Pile, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. Grupa jest laureatem festiwali: „RAWA BLUES" - Nagroda Publiczności, „BLUES NAD BOBREM" – wyróżnienia indywidualne, „SKIERNIEWICKA NOC BLUESOWA". Do tej pory zespół zagrał kilkaset koncertów (w tym również za granicą – Niemcy), biorąc udział w festiwalach: „Blues nad Piławą", „Noc Bluesowa" w Rawie Mazowieckiej, „RAWA BLUES" w Katowicach, „Bluestracje" w Chorzowie, „Blues Express" w Zakrzewie, „Blues Meeting" w Toruniu występując u boku gwiazd polskiej jak i światowej sceny bluesowej. Zespół ma też w swoim dorobku nagrania dla TVP 2, telewizji lokalnych, rozgłośni radiowych. W kwietniu 2015 r. zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną „IMPREZA".

 Skład zespołu:

Damian Michalski - wokal,
Maciej Maciołek - gitara basowa,
Marcin Żmuda - gitara,
Hania Mincewicz - perkusja,
Sławomir Szpot - gitara.

 

 Michał Szczerbiec

Michał Szczerbiec (PL)
Michał Szczerbiec - gitarzysta oraz wokalista. Zafascynowany brzmieniem gitary "vintage" czerpie inspiracje z takich twórców jak: Mark Knopfler (Dire Straits), Hank Marvin (The Shadows), Eric Clapton, Mike Oldfield, Carlos Santana, Gary Moore czy Chris Rea.
Promuje autorską płytę "Stany Skupienia", która jest zwieńczeniem poszukiwań brzmienia, stylu i własnej muzycznej drogi. Płyta szeroko promowana dzięki agencji NextStep oraz Cantaramusic doczekała się oficjalnego wydawnictwa. Na koncercie usłyszymy kompozycje z najnowszego albumu oraz utwory jeszcze nie zarejestrowane.

 Skład zespołu:

Michał Szczerbiec: gitara, wokal
Janek Lipert - perkusja
Tomek Zawadzki - gitara basowa
Arek Osenkowski - saksofon
Artur Mikołajski - piano

 

 Black Kat and Kittens photo 2

Black Kat & Kittens (UK/PL/ITA)
Black Kat & Kittens to wyjątkowy zespół na współczesnej scenie bluesowej. Grupa wywodząca się z Berlina gra muzykę opartą o korzennego bluesa, gospel, folk i afrykańskie rytmy. Występ zespołu zawiera tradycyjne piosenki i oryginalne kompozycje, które będą dla słuchacza wędrówką do czasów kiedy muzyka powstawała naturalnie i pochodziła wprost z duszy.
Obdarzona wyrazistym pięknym głosem i scenicznym wdziękiem Lorraine Lowe poprowadzi publiczność przez kilkusetletnią historię afrykańskiej i amerykańskiej muzyki.
Pochodzący z Polski Adam Sikora zaprezentuje się publiczności nie tylko jako fantastyczny harmonijkarz, ale także potrafiący grać na piszczałce i instrumentach perkusyjnych multiinstrumentalista.
Kolejnym członkiem zespołu jest niezwykły gitarzysta i gitarzysta basowy z Włoch Mauro Pandolfino. Jego gra charakteryzuje się wyjątkową dynamiką, dzięki czemu brzmienie zespołu jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

 Skład zespołu:

Lorrain Lowe - wokal, tamburyn
Adam Sikora - harmonijka, perkusja, wokal
Mauro Pandolfino - gitara, wokal

 

 Czarny Pies

Czarny Pies (PL)
CZARNY PIES to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka.
Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.

 Skład zespołu:

*Jan Gałach –skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie
* Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych.Od lat w Blues Top najlepsza harmonijka
* Jerzy Piotrowski – legendarny perkusista supergrupy SBB. Wielokrotny laureat plebiscytów na najlepszego perkusistę. Koncertował i nagrywał z między innymi: Czesław Niemen, Dżem, Young Power, Martyna Jakubowicz, Stanisław Sojka, John Porter, Irek Dudek i wielu innych. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Od wielu lat mieszka w USA.
* Mirosław Rzepa – gitarzysta, multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......
* Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, Air Condintion, Republika, Wilki i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.
* Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/

 

 Romek Puchowski Keith Dunn

Puchowski & Dunn - Delta Update (PL/USA)
Delta update jest projektem opartym na archetypicznych bluesowych pieśniach. Zrodził się w głowie Romka Puchowskiego podczas wyprawy w Deltę Mississippi przed dwoma laty. Podróż szlakami takich artystów, jak Son House, Robert Johnson, Charley Patton czy Willie Brown była źródłem nowego spojrzenia na ich muzykę oraz interpretacji jej.
Do realizacji wariantu "duo" Puchowski zaprosił Keitha Dunna, wokalistę, harmonijkarza z Bostonu, potomka twórców gatunku. Wcześniejsze działania z Dunnem okazały się idealną podwaliną dla tego typu kolaboracji. Udział amerykańskiego muzyka nadał projektowi szczególnego wymiaru.
Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach stojących u podstaw bluesa, choć mniej znanych szerszej publiczności. Stanowi on kolaż bluesowych korzeni oraz tego, co nazywany „Słowiańską duszą". Interpretacje klasyki z Delty stanowią bazę dla improwizowanych "wycieczyk", przeplatane są autorskimi kompozycjami Puchowskiego, jak "The Rainbow" czy "Big Bad Brother", oraz Dunna, m.in. utworami z jego kultowej już płyty "Alone With The Blues". W muzyce słychać też jazzowe inklinacje Dunna, a także fascynacje rodzimą folkową melodyką Puchowskiego.
Tytułowy "update" symbolizuje aktualizację wizji bluesa Puchowskiego, w której z jednej strony sięga do początków gatunku, z drugiej odważnie wplata swoje współczesne fascynacje.

Romek Puchowski - ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamam Wendtem, Michaelem Maassem, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z zespołem Rolling Stones.

Keith Dunn - W trakcie swojej kariery współpracował z takimi tuzami, jak James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton, Lurrie Bell, Jimmy Rogers and Big Mama Thornton. Pracuje rónież jako producent, prowadzi warsztaty mistrzowskie gry na harmonijce ustnej. Współpracuje gościnnie m.in. z Big Jack Johnsonem.

Skład zespołu:
Romek Puchowski - gitara Dobro, wokal,
Keith Dunn - harmonijka, wokal

 

Greg Zlap

Greg Zlap (FR/PL/UK)
We Francji jest tylko jeden człowiek zdolny poruszyć cały stadion w trakcie wielkich rockowych koncertów Johnego Hallyday'a a także wzruszyć publiczność podczas występów orkiestry symfonicznej Vladimira Cosmy za pomocą zwykłej harmonijki.
Niezwykły showman Greg Zlap (Grzegorz Szłapczyński) jest nie tylko wirtuozem harmonijki. Greg śpiewa, pisze, produkuje tworzoną przez siebie muzykę. Wielki JJ Milteau nazwał go wiele lat temu swoim duchowym synem. Od tego czasu Greg nagrał 6 albumów w ciągu 20 lat. Pochodzący z Warszawy Greg, jako dziecko obserwował demonstracje Solidarności z okna swojego pokoju na 15 piętrze i grał na harmonijce podarowanej przez wujka z Ameryki. Do Paryża przyjechał w końcu lat 80tych z harmonijką w kieszeni. We Francji podniósł swoje umiejętności gry na harmonijce i po kilku latach został muzykiem sesyjnym. Jego harmonijkę słychać w utworach Francisa Cabrela, Garou. Maxime Le Forestiere'a, Charlesa Aznavour'a, Jean-Marie Ecay'a, Olivier Ker Ourio, St Germain i wielu innych francuskich gwiazd. W 2009 roku podczas historycznego koncertu Johnny Hallydaya pod wieżą Eiffela, Greg grał dla ponad miliona ludzi. W 2012 roku we Francji został wydany komiks oparty o fakty z życia Grega. Muzyka tworzona przez Grega zawsze zaskakuje różnorodnością. Oparta o blues i jazz zawiera również elementy muzyki elektronicznej i muzyki pop. Każda płyta Grega jest dedykowana różnym motywom i wpływom, co powoduje, że ze względu na jego wszechstronność nie można tego artysty przypisać do jednego gatunku muzyki.

Skład zespołu:
Greg Zlap - harmonijka, wokal
Eric Sauviat - gitara
Olivier Smith - bas
Christophe Deschamps - perkusja

 

Nowości

SPACERY PO OCHOCIE

 

OFERTA WAKACYJNA OKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click