A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

„Caminos del Sur/Drogi Południa” to międzynarodowy projekt, który łączy Polskę z Hiszpanią i Ameryką Łacińską. W koncercie i albumie przybliżamy muzykę hiszpańskojęzyczną (w tym m.in. fandango, bolero, rumba, walc peruwiański, tango argentyńskie) polskiej publiczności

(oraz publiczności z Hiszpanii i Ameryki, język i krajobraz polski)

 

W słowach brytyjskiego reżysera teatralnego i kompozytora Davida Foulkes, to pełna emocji i wyobraźni podróż, na którą zapraszają Carmen Azuar i Tomasz Kaszubowski.
Ekspresyjny śpiew Carmen przemienia się od eterycznego, poetyckiego i subtelnego do namiętnego, solidnego i przyziemnego. Mistrzowskie, sugestywne aranżacje Tomasza są nie tylko wspaniałe technicznie, ale i treściwe i dobrze przemyślane. Jego granie jest nasycone ciepłem i blaskiem południowego słońca i razem z Carmen tworzą pełną kolorystyczną orkiestrę.

W słowach lingwisty Martyny Dębickiej: „Czasem ciepła i nastrojowa, czasem pełna wigoru muzyka, przeplatana fragmentami poezji oraz humorystycznymi opowiastkami z tych mało znanych zakątków świata – wszystko to decyduje o niezwykłym uroku ich koncertów”.

Płyta powstała po tym, po czym po koncertach ludzie zadawali pytanie, gdzie można kupić płytę!! Więc, to publiczność była motorem, iskrą rozpalającą…
W czasie koncertu i na płycie będzie można posłuchać 15 utworów. Są one bardzo różnorodne: niektóre nastrojowe, inne bardzo żywe; niektóre z Hiszpanii, inne z Ameryki Łacińskiej. Są 2 utwory instrumentalne (gitara), 13 śpiewanych, 12 po hiszpańsku, 1 po polsku. Są 3 utwory własne. Z 12 pozostałych, 9 jest zaaranżowanych przez nas, głównie przez Tomasza Kaszubowskiego. Do każdego utworu jest wprowadzenie po polsku i po hiszpańsku, każdy z nich to swego rodzaju poszukiwania, ale recital i płyta stanowi jedną całość… Drogi kręte, ale nie sposób się pogubić!!
Jest muzyka grana i nagrana z sercem i pełnym zaangażowaniem, i to chyba słychać !!

CARMEN AZUAR
Studiowała nauki humanistyczne i aktorstwo w Hiszpanii. W latach 90-tych wyruszyła w drogę z Madrytu do Warszawy zabierając ze sobą ciepło, hiszpański temperament i pasję do sztuki.
W Warszawie odbyła dwuletni staż podyplomowy w Szkole Teatralnej (wtedy PWST), kształciła głos i zaczęła tworzyć spektakle łączące teatr, poezję i muzykę. Jest muzycznym samoukiem. Brała udział w licznych festiwalach i występowała na deskach teatrów w Polsce, Hiszpanii, Maroku, Rosji, Słowacji, na Węgrach i Białorusi oraz w polskich filmach m.in. „Persona non grata” Krzysztofa Zanussiego, czy „Ederly” Piotra Dumały.
Śpiewa, komponuje piosenki, recytuje i tworzy spektakle. Akompaniuje sobie na gitarze i na innych instrumentach (charango, kastaniety, perkusja ręczna).
Muzyka i teatr są jedną z największych jej pasji, ale największą jest życie.
„Caminos del Sur. Drogi Południa” to jej pierwsza płyta. W niej zawarła swoje emocje i przeżycia, towarzyszące jej w drodze z Hiszpanii do Polski i przez te wszystkie lata.

TOMASZ KASZUBOWSKI
Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w szkole muzycznej w Ciechanowie w klasie C. Kosturkiewicza, którą kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie w klasie R. Bałauszki i L. Potasińśkiego. Warszawską Akademię Muzyczną ukończył w klasie R. Bałauszki.
Jest laureatem I nagrody Warszawskiego Konkursu Gitarowego w 1993 roku. W latach 1995-96 zdobył wyróżnienia na Międzynarodowych Konkursach Gitarowych w Krynicy, a w 1999 roku został wyróżniony na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Gdańsku. Jako akompaniator wykonawców odnosił sukcesy na wielu przeglądach poezji śpiewanej. W 2008 roku został uhonorowany medalem St. Ostoi-Kotkowskiego.
Jego wieloletnie zainteresowania muzyką latynoską zaowocowały napisaniem pracy badawczej na temat narodowych tańców argentyńskich. Ma w dorobku nagranie dwóch płyt: „Los Navarros” (2000) oraz „Aires Latinos” (2006). Jest autorem wielu kompozycji gitarowych oraz aranżacji.
Jako pedagog związał się ze szkołami muzycznymi w Żyrardowie i Przasnyszu.

O płycie
https://www.youtube.com/watch?v=Whn2SmCxwIM
Zielony kraj
https://www.youtube.com/watch?v=JyqarYvCqx0&feature=youtu.be
Quiero abrazarte tanto
https://www.youtube.com/watch?v=Jz_SL3bL6L0&feature=youtu.be

Bilety: w przedsprzedaży 15 zł / w dniu koncertu 20 zł

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click