A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Na marcowym pokazie w ramach naszego klubu filmowego będziemy mieli okazję do tego by przyjrzeć się twórczości Kordiana Kądzieli i - korzystając z okazji – porozmawiać z nim.

 

Kordian Kądziela jest reżyserem i scenarzystą, absolwentem organizacji produkcji i reżyserii na WRiTv im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jak twierdzą niektórzy (a my przychylamy się do tego zdania) – jest „(…) nowym autorskim zjawiskiem w polskim fabularnym filmie krótkometrażowym”. Do tego by zaprosić Kordiana i zaprezentować jego krótkie metraże przekonał nas jego indywidualny styl, estetyka i wrażliwość a także wyjątkowe poczucie humoru, w którym jego filmy są zanurzone.

W ramach mikro retrospektywy zobaczymy min.

Larp (2014)

Siedemnastoletni Sergiusz czuje się zupełnie nierozumiany w swym najbliższym środowisku. Niektóre ciocie mylą go z jego kuzynem, starszy brat Remigiusz nawet nie otwiera ust w jego stronę, zaś ojciec bardzo chciałby zrobić z niego światowej sławy boksera. Chłopiec ucieka w świat fantastyki, która jest największą z jego pasji. Podczas jednej z terenowych rozgrywek fantasy Sergiusz zostaje bohaterem, co niesie za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Szczękościsk (2016)

Trzyosobowej grupie artystycznej "Szczękościsk" marzy się podbicie rynku sztuki. Niestety jej członkowie na razie skupieni są na bardziej przyziemnych sprawach. Igor zarabia fotografując produkty do ofertowych gazetek z supermarketów, Baton straszy dzieci w lunaparkowym domu strachów, Laura zaś jest księgową w firmie utylizującą elektrośmieci. Obserwujemy ich zmagania podczas przygotowań do Prowokaliów - czołowego festiwalu sztuki performance.

Fusy (2017)

Życie Beaty nie jest usłane różami. Jest samotna, mieszka w ciasnym, zagraconym mieszkaniu w bloku, a na domiar złego jest uzależniona od hazardu. Nie przeszkadza jej to jednak w doradzaniu setkom innych ludzi, jak powinni postępować. Beata jest bowiem telewizyjną wróżką na telefon. Jej życie zmienia się diametralnie, kiedy pewnej nocy jedna z jej wróżb omal nie doprowadza do tragedii.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

Wstęp wolny!

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

facebook

X

Right Click

No right click