A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Czerwiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zespoły wpływy z biletów pragną przekazać na cel charytatywny - rehabilitację Pani Marceliny Jeziorańskiej, artysty fotografika związanego z festiwalem FAMA. Pani Marcelina jest podopieczną fundacji Avalon (KRS: 0000270809) i choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

 

ŚLADY
Na swojej debiutanckiej płycie „Tak będzie lepiej” zespół szuka zaskakujących tropów muzycznych, usiłując w świeży sposób ożywić teksty wybitnego poety.
Odchodząc od sentymentalizującej estetyki poezji śpiewanej, ŚLADY szukają rytmów i barw wierszy Jonasza Kofty w dynamicznym beacie perkusji, brudnym brzmieniu gitar, przestrzennym pianinie i syntezatorach, by stworzyć nowe okoliczności, w których dziś mogą paść słowa poety. Chęć dalszego inicjowania nietuzinkowych spotkań wokół muzyki była powodem zaproszenia do nagrań gości, z którymi poszczególni członkowie zespołu współpracowali wcześniej. Na płycie usłyszeć można śpiew Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego– założycieli kultowego Teatru Malabar Hotel oraz wiolonczelę Ivana Korolova - członka niezależnego ukraińskiego zespołu SHKLO. Gitarę basową dograł Tomasz Korczak, który zrealizował także nagrania albumu.
Płyta została nagrana dzięki wsparciu projektu na portalu Polak Potrafi i wydana własnym sumptem.

Helena Siekierska – wokalistka, aktorka,
Szymon Kazimierczak – gitarzysta, krytyk teatralny
Paweł Jeleniewski – klawiszowiec, kompozytor, filmowiec
Adam Daniszewski – perkusista

facebook.pl/zespolslady
dlakontrastu.pl/muzy

LILAC:
Lilac po polsku oznacza nieprzeciętne trio muzyczne, złożone z licealistów zafascynowanych możliwościami sztuki. Ich piosenki są ekspresjami przeżyć i przemyśleń, zaś twórczość w całości stanowi odbicie wewnętrznego świata, wplatanego w muzykę przez poetyckie teksty i brzmienia zaczerpniętych ze słowników indie-rocka, folku i jazzu. Tworzą w gatunku samozwańczo określonym post-folkiem, a inspiracje odnajdują zarówno w świecie muzyki, jak i literatury i sztuk wizualnych. Zespół zawiązał się w 2016r. i wydał dotąd dwie epki ...out of the dead land (2016) oraz flowersack (2017).

W 2017 został uhonorowany tytułem laureata w kategorii ,,Debiut'' na festiwalu FAMA, a w 2018 pojawił się w Programie Trzecim Polskiego Radia jako gość audycji ,,Trójka żąda debiutów".

Jakub Zalasa – wokalista, gitarzysta basowy
Jan Bąk - gitarzysta
Michał Poniński - perkusista

lilacc.bandcamp.com
facebook.com/lilaccmusic

Cena biletu: 15,- zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,

Miejsce: sala koncertowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click