A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Piosenki z muzyką Joanny Iwanickiej do słów poetów grupy literacko - muzycznej „Terra Poetica”w aranżacji rockowej zaśpiewa Aldona Homziuk (Bryńska) z zespołem. Koncert poprowadzi Joanna „Oxyvia” Jankowska. Gościnnie wystąpią: Bożenna Skrzynecka (Bryńska) i Dorota Zaczkowska (Bryńska).

 

Aldona Homziuk ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej oraz zagadnień legislacji na Wydziale Prawa i Administracji UW. Obecnie pracuje w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Z działalnością artystyczną związana jest od zawsze. W przeszłości współpracowała z zespołami i kabaretami studenckimi, występowała także na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie (jednocześnie jako asystent choreografa) oraz w folklorystycznym Zespole Pieśni i Tańca Boryszewiacy z Sochaczewa, chórze Madrygał w Koszalinie a obecnie Magnificat w Warszawie.
Od 2010 r. związana jest z warszawską grupą literacko – muzyczną „Terra Poetica”. W jej skład wchodzą literaci tworzący w bardzo różnych konwencjach i gatunkach prozy, poezji i małych form satyrycznych, a także twórcy, kompozytorzy i wykonawcy piosenek autorskich. Terranie wydają autorskie płyty, prezentują swoje utwory we wspólnych programach poetycko – balladowych. 
Na Terrańskich wieczorach poetyckich Aldona Homziuk z akompaniamentem skrzypiec i fortepianu śpiewa piosenki ze słowami byłych i obecnych Terran oraz muzyką Joanny Iwanickiej – kompozytorki, poetki i malarki, także Terranki.
W 2015 r. Aldona Homziuk nagrała płytę pt. „Terra poetica”, na której znalazło się piętnaście autorskich piosenek Grupy „Terra Poetica” z muzyką Joanny Iwanickiej, w bogatej aranżacji muzycznej. Do współpracy przy nagraniu płyty Aldona Homziuk zaprosiła 8 muzyków, swoje rodzone siostry Dorotę Zaczkowską i Bożennę Skrzynecką - solistki Ludowej Kapeli Mazowieckiej z Sochaczewa oraz kuzynów Michała Homziuka, Dariusza Gałeckiego i Krzysztofa Gałeckiego.

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

Bilety 15 zł, w dniu koncertu 20 zł

facebook

X

Right Click

No right click