A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chcesz dowiedzieć się co ma wspólnego hip-hop z Albertem Einsteinem, co można wymyślić spacerując i dlaczego media kłamią? Zapisz się na warsztaty: trening kreatywności, mass media i manipulacje i posłuchaj przypowieści o ciągle żywej kulturze hip-hop.

 

Prowadzenie: Mikser.

wstęp 50 zł 

Mikser biogram:

Mikser znany jest ze swoich żywiołowych ulicznych występów, podczas których zabawia publikę improwizacją słowną. Pierwszy jego występ, który dotarł do szerszej publiczności, został zarejestrowany i opublikowany w sieci przez przypadkowego widza. Miało to miejsce w Mielnie w 2011 roku. Wcześniej występował przez dwa lata na ulicach Częstochowy, głównie na Pl. im. Władysława Biegańskiego i w Alejach Najświętszej Marii Panny.
W 2012 roku Mikser założył kanał na portalu społecznościowym YouTube, na którym do dziś można śledzić jego poczynania związane z muzyką. W 2013 roku raper wziął udział w drugiej edycji programu "ŻywyRap". Organizatorem przedsięwzięcia była warszawska wytwórnia Hemp Records. Mikser dotarł do finału programu i został laureatem nagrody publiczności. W czerwcu 2015 roku pojawił się jego pierwszy solowy album pt."Świat Jako Wola I Przedstawienie", wydany nakładem wytwórni Hemp Records. Krążek promują dwa utwory:"Homo homini lupus est" i "Kynikós".
Artysta zajmuję się również prowadzeniem warsztatów dotyczących kultury hip-hop. W swoje zajęcia wplata wątki filozoficzne i elementy treningu kreatywności. Obecnie współpracuje z Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2018 roku ma ukazać się druga solowa płyta Miksera.
15 kwietnia na kanale yt/mikserfreestyle ukazał się luźny singiel artysty pt. Thomas Edison. Gościem w utworze był wieloletni reprezentant częstochowskiej sceny podziemnej - "Morski". Utwór ten nie jest bezpośrednio związany z nadchodzącą solową płytą artysty, ale zwiastuje z jaką warstwą tekstową będziemy mieli do czynienia na krążku. Mikser to człowiek, który specjalizuje się w szyfrowaniu przekazu w utworach, a każdy jego tekst jest jak gra, która ma rozwiązanie. Za scenariusze do klipów również odpowiada sam artysta, który uważa, że klipy to kolejny etap metaforycznej gry. W utworach rapera można zauważyć, że teledyski stanowią osobną wiadomość wysłaną do widzów i tylko nieliczni będą mogli odsłonić całość przekazu.
Mikser jest twórcą ogólnopolskiej akcji 1FREE1MIASTO. Sam artysta tak wypowiada się o całym przedsięwzięciu:
"1FREE1MIASTO - akcja ma na celu promowanie kultury Hip-Hop od "dobrej strony". Swoimi działaniami chcę pokazywać potencjał, który tkwi w muzyce i w języku polskim. Moim celem jest udowodnienie, że czas i miejsce nie mają znaczenia wobec uniwersalnych wartości zawartych w sztuce. Przedsięwzięcie oprócz charakteru rozrywkowego, ma również wydźwięk dydaktyczny. Pragnę pokazać, że mimo bycia MC mam gdzieś obecne trendy w rapie i tzw. "fejm"."
Podczas każdego odcinka możemy zobaczyć Miksera spacerującego po mieście i freestyle'ującego o tym co go otacza. Czasem to przechodnie podsuwają tematy do wolnostylowych improwizacji. Bity, pod które Mikser ma "nawinąć" można podesłać na 1free1miasto@gmail.com
Między wolnymi stylami Mikser przeprowadza krótkie wywiady z napotkanymi osobami, w których można usłyszeć sporo zaskakujących i ważnych treści - rozmowy o szczęściu, o dobru, o starości. Filozoficzne podłoże wywiadów nie wzięło się znikąd. Mikser ukończył kierunek filozoficzny na Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

facebook

X

Right Click

No right click