A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Zapraszamy na koncert pełen energii i witalności. SARAKINA - polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem w składzie: Jacek Grekow – akordeon, kaval, gajda; Anna Klebus - vocal; Jan Mlejnek - klarnet, tambura; Mateusz Bielski- kontrabas oraz gość specjalny

z Bułgarii Peyo Peev - wirtuoz gry na gadułce wystąpią w repertuarze z płyty BALKANTRON. "Muzyka wypełniająca "Balkantron" zadowoli nie tylko miłośników etnicznych brzmień, ale ze względu na sposób podejścia instrumentalistów do rozbudowanych, niejednokrotnie wielowątkowych utworów, także zwolenników współczesnego jazzu." Robert Ratajczak.

 

po koncercie moderowane spotkanie poprowadzi dziennikarz muzyczny Polskiego Radia PRI - Adam Dobrzyński

bilety: 25 zł przedsprzedaż i 30 zł w dniu koncertu

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 wejście C

rezerwacja i przedsprzedaż biletów: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75;
tel. 22 822 48 70
w dniu koncertu: sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 wejście C

 

Peyo Peev jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Jego wirtuozeria, "zapierające dech w piersiach" jazzowe improwizacje, sprawiają że gadułka, instrument o niespotykanej barwie, ukazywany jest w nowym blasku. Peev jest również aranżerem i kompozytorem tworzącym nową bułgarską muzykę, przenoszącym tradycyjne pieśni w nową przestrzeń harmoniczno-dźwiękową.

 

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem. Kompozycje i aranżacje z wpływami muzyki bułgarskiej i z elementami improwizacji przenoszą klimaty etniczne do wysmakowanej muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie. SARAKINA zajęła I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie, jest laureatem festiwalu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio i laureatem Festiwalu Muzyki Etnicznej w Skierniewicach. Zespół otrzymał 4xTAK w programie telewizyjnym Must Be The Music. SARAKINA koncertowała między innymi w Luksemburgu, Irlandii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Bułgarii, Rumunii, Litwie i Ukrainie. SARAKINA w swoim dorobku ma nagranych 6 płyt: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008), Dance of fire (2012), Live in studio (2014), Balknatron (2017). Albumy Sarakina i Junctions zostały laureatami FOLKOWEGO FONOGRAMU ROKU organizowanego przez Polskie Radio Dwójka. (http://www.sarakina.art.pl)

facebook