A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Maj 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Koncert norweskiego piosenkarza, barda ROYA EINARA DRENGA udziałem, znakomitego szkockiego skrzypka RONNIE GERRARDA. Duet zaprezentuje nam bardzo energetyczne show złożone z dobrej muzyki do świetnych tekstów i sporej dawki norwesko-szkockiego humoru.

 

Jako duet doskonale współbrzmią wokalnie oraz instrumentalnie przy użyciu gitary, harmonijki, skrzypiec. i cytry. Posłuchajcie


ROY EINAR DRENG - norweski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta. Twórca muzyki w dużej mierze inspirowanej folkiem brytyjskim i norweskim. W swoim kraju jest znaczącą postacią sceny country blues, folk i ballad. Największą inspiracją jest dla niego twórczość Boba Dylana. Często wykonuje covery utworów Dylana na festiwalach i koncertach poświęconych temu artyście. Jest współautorem i członkiem projektów „Mój Dylan Twój Dylan”, Ścieżkami Boba Dylana”, „Bob Dylan i jego poezja” oraz „Wieczór
w świecie Boba Dylana”. Wraz z zespołem ośmiokrotnie występował na Dylan Festival
w norweskim Beitstolen. Brał udział w koncertach poświęconych urodzinom Boba Dylana
w Rockefeller i Parkteatret w Oslo.
Występował na scenie wspólnie ze znanym amerykańskim muzykiem Elliotem Murphy, a także parę razy z Brucem Springsteenem. Przez wiele lat przyjaźnił się z Larrym Campbellem, głównym gitarzystą Dylana. Wszyscy Ci muzycy i te spotkania miały na ogromny wpływ na jego twórczość.
Artysta koncertuje w Norwegii, Włoszech, Danii oraz Polsce. Jest bardzo dobrze przyjmowany przez polską publiczność i ma za sobą wiele udanych występów promujących ostatnią płytę ,,The Middle of the Night” (2016 r) . Wraz z zespołem R.E. DERENG & FRIENDS był gwiazdą wieczoru na Pikniku Country w Mrągowie w 2017roku.
Dla miłośników nurtu Americana, Boba Dylana oraz zwyczajnie wielbicieli dobrej muzyki, koncerty Roya Einara Drenga są prawdziwą ucztą. Swoim emocjonalmym głosem hipnotyzuje publiczność.
Podczas jesiennej trasy koncertowej w Polsce towarzyszy mu będzie jeden z członków zespołu, znakomity szkocki skrzypek RONNIE GERRARD.
Utwory są dostępne na wszystkich kanałach streamingowych jak Spotify, Tidal etc. Obecnie pracuje nad czwartym albumem.

Posłuchajmy:
https://youtu.be/OstxUSHTxFI
https://youtu.be/8zExoN9wg04


https://youtu.be/cdpmINOG4S4

Cena biletu: w przedsprzedaży 20,-
w dniu koncertu 25,-
Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,

Miejsce: sala koncertowa OKO ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click