Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

"Kołomyja i pic" to najnowsza, wydana w czerwcu ubiegłego roku, płyta Tomka Wachnowskiego, która znalazła się na drugim miejscu w dziesiątce najlepszych płyt 2018 roku w serwisie www.Strefapiosenki.pl. 
W koncercie usłyszymy kilka piosenek z tej płyty, ale również

"Śniegowice", "Byłoby miło", 
"Ona nie widzi mnie". Przekrojowy charakter koncertu, to pewnie zasługa 35-lecia działalności artystycznej Tomka Wachnowskiego, które przypada w tym roku. 
Możliwe niespodzianki na scenie i na widowni.

Tomasz Wachnowski
„…   W tym roku mija 35 lat moich zmagań z piosenką autorską. Zaczęło się wszystko w orwellowskim 1984 roku. Zaczynałem wtedy na festiwalach najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych w naszym kraju. Pamiętam Festiwal OPPA w Warszawie, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, legendarny Festiwal FAMA w Świnoujściu, "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie czy Koncerty Krainy Łagodności w Opolu.
Trzy lata później miał miejsce mój debiut fonograficzny na składankowej płycie „Dla bliskich i dalekich”. Tam wśród zacnego grona wykonawców, że wspomnę tylko takie nazwiska jak; Bałtroczyk, Bukartyk, Czyżykiewicz, znalazłem się z moją piosenką „Nie będziesz”.
Po latach zamieścił ją na swojej płycie Marek Dyjak. Moje piosenki śpiewali Grażyna Auguścik, Anna Gadt, Lora Szafran, Kasia Stankiewicz, Jose Cura, Marcin Daniec, Robert Kasprzycki, Szymon Zychowicz…

 Były festiwale, płyty, nagrody… W 1999 roku, na Festiwalu w Opolu zdobyłem II nagrodę ośrodków TV w koncercie "Premiery" piosenką „Byłoby miło”. Z wielkiego ekranu rozbrzmiewała moja wersja piosenki „Ona nie widzi mnie” z hitowego obrazu Asterix i Obelix kontra Cezar.

Mija 35 lat... Nadal jestem aktywny, przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz z gitarą. Goszczę w miejscach niezwykłych, gdyż każde spotkanie z publicznością jest dla mnie magiczne. Mam wierną grupę słuchaczy, ale też nieustannie, dzięki koncertom i płytom, pozyskuję nowe wrażliwe uszy dla moich dźwięków…”

 Cena biletu: 20,- zł w przedsprzedaży i 25,- zł w dniu koncertu
Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,

sala koncertowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click