Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Cuatro Manos - z hiszpańskiego cztery ręce - jest odpowiedzią na chroniczny brak słońca. Utwory, które można usłyszeć w ich repertuarze to gypsy jazz, swing, dynamiczne rumby oraz nostalgiczne mussette. Duet zaskakuje również swoimi interpretacjami znanych filmowych tematów muzycznych.

Instrumentaliści tworzący Cuatro Manos łączą swoje życie zawodowe z pasją i starają się odzwierciedlić poprzez koncerty radość jaką im daje wspólne muzykowanie. Inspiracją projektu były takie muzyczne osobowości jak Django Reinhardt, Paco de Lucia, Al di Meola, Richard Galliano czy Chick Corea.

 

Michał Lewartowicz - gitarzysta, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w
Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMSC. Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych między innymi: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop,
Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival. Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym Europejskie Integracje Muzyczne, kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli Studenckiego Teatru STOPA oraz teatru Proscenian. Czynny instrumentalista, obecnie współpracujący z zespołami : Lia Fail, A-Steroid. Jest także czynnym pedagogiem w DDK Bronowice w Lublinie.

Jakub Kotynia jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem oraz pedagogiem. Obecnie jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
W 2002 roku ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie. Na swoim koncie ma między innymi udział w finale Mistrzowskiego konkursu Gitary Jazzowej im. Marka Blizińskiego Guitar City 2008 oraz udział w Old Jazz Meeting Złota Tarka 2011.Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym JAZZDA 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010. Jest także laureatem nagrody burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie Debiuty Artystyczne. Jakub jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie. Jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II stopnia
im. T. Szeligowskiego, gdzie w wyniku jego inicjatywy powstał Wydział Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej. Jest także organizatorem wielu warsztatów jazzowych na terenie Lublina.

www i media społecznościowe:
http://www.cuatromanos.pl/
https://www.facebook.com/cuatromanos.lublin/
http://www.instagram.com/cuatro_music/

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=IYVZzdjBsJU&list=PLaM2pr1ZnVc7YRk955fzghg3GXF43jZJX

Cuatro Manos
Jakub Kotynia - gitary
Michał Lewartowicz - gitary

Moderator koncertu - Adam Dobrzyński

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

bilety 20 w przedsprzedaży i 25 w dniu koncertu

 

facebook

X

Right Click

No right click