A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Koncert czołowego zespołu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa owiana legendą, związaną ze śmiercią jednego z członków zespołu Jacka Stefańskiego za każdym razem przyciąga na swoje koncerty setki fanów. Największym atutem zespołu jest siła przekazu, która sprawia, że

muzyki tworzonej grupę Bez Jacka słucha się z niesamowitym zaangażowaniem. Charakterystyczne brzmienie “Bez Jacka” to niesamowity tembr głosu Zbyszka, poezja najwyższego lotu w towarzystwie gitary dwunastostrunowej i liryczny flet. Usłyszymy głównie utwory z ostatniej płyty zespołu „Wierząc w sny” wydanej w 2017 r oraz kilka starszych, mniej znanych, a także tych najbardziej rozpoznawalnych.
Nazwa grupy powstała w 1983 r. ale korzenie zespołu sięgają początku lat siedemdziesiątych, kiedy to trzej bracia Stefańscy: Zbyszek, Jasiu i Jacek, oraz przyjaciel Max Ziętek zakładają na kielecczyźnie zespół Kant. W 1983 roku w „nieznanych okolicznościach” w Gdańsku, zostaje brutalnie zamordowany najmłodszy z braci- flecista, Jacek Stefański. Tak powstaje zespół Bez Jacka.
Grupa uprawia muzykę tzw. “środka”, pisząc muzykę do poezji Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego, Tuwima, Wołka, Kubiaka, a przede wszystkim do tekstów lidera tej grupy Zbigniewa Stefańskiego.
Zespół zdobył sławę i uznanie, zwłaszcza w środowisku studenckim, zdobywając nagrody na niemalże wszystkich festiwalach tego gatunku: “Festiwal Piosenki Studenckiej” – Kraków, “Yapa” – Łódź, “Bazuna” – Gdańsk, “Giełda Piosenki” – Szklarska Poręba, “Śpiewające Żagle” – Szczecin, “Fama” – Świnoujście, “Włóczęga” – Zielona Góra oraz wielu innych.
Ubiegłe lata były dla Nich ciekawe i pracowite. W lipcu 2007 r. zrealizowali swoje marzenie i zagrali w Krakowie koncert z chórem “Voce Angeli” i Krakowską Orkiestrą Kameralną.
Od początku 2007 roku realizują wspólny projekt “Ot tak, po prostu” z gdańskim zespołem Słodki Całus od Buby, gdzie grali własne piosenki w brzmieniu rockowym. Po kilkunastu wspólnych koncertach, m.in. na: Yapie , Bazunie, Bieszczadzkich Aniołach, postanowili nagrać wspólną płytę ( w 2008 roku tom 1, a w 2010 roku tom 2) tego projektu.
W 2009 roku lider grupy "Bez Jacka" Zbyszek Maria Stefański został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Był pierwszym artystą z naszego środowiska piosenki wyróżniony tak wysokim odznaczeniem.

 

Zespół wystąpi w składzie:Zbigniew Stefański – gitara, śpiew, lider, Jarosław, Horacy Chrząstek – flet, Wojciech Sokołowski – gitara basowa, Mariusz „Mario” Wilke”

Cena biletu: w przedsprzedaży 25,- zł 

w dniu koncertu 30,- zł

tu możesz kupić bilety on-line (uwaga - sprzedaż internetowa do godz. 22giej w dniu poprzedzającym koncert)

https://biletyna.pl/koncert/WIECZORY-BARDOW-WIERZAC-W-SNY-KONCERT-ZESPOLU-BEZ-JACKA

Rezerwacja i sprzedaż biletów
Kasa OKO ul. Grójecka 75, (22) 822 48 70,

sala koncertowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75

facebook

X

Right Click

No right click