Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

 

Bilety:

w przedsprzedaży 25 zł - recepcja OKO, ul. Grójecka 75, w godz. 9-20; tel. 22 822 48 70

w dniu koncertu 30 zł - SALA WIDOWISKOWA OKO, ul. Radomska 13/21 wejście C

Znawca wina bułgarskiego Stojan Uzunov zaprezentuje obyczaj podcinania winorośli.
Wieczór kontynuować będziemy przy bułgarskich tańcach z muzyką zespołu SARAKINA BALKAN BAND.
Można będzie zatańczyć takie bułgarskie tańce jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica, itp.

STOJAN UZUNOW – Bułgar od wielu lat mieszkający w Warszawie, którego pasją jest uprawa winorośli i tańce bałkańskie. Stojan Uzunow zapoczątkował w Polsce wspólne obchodzenie tego święta.

SARAKINA BALKAN BAND to polsko-bułgarsko grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tambura. SARAKINA koncertuje w całej Europie od 1999 roku a w swoim dorobku ma nagranych 6 płyt: SARAKINA (2001), JUNCTIONS (2004), FRYDERYKATA(2008), DANCE OF FIRE (2012), LIVE IN STUDIO (2014), BalkanTron (2017). http://www.sarakina.art.pl/

SARAKINA BALKAN BAND tworzą:
Jacek Grekow - kaval, gajda, akordeon
Jan Mlejnek - klarnet, tambura
Anna Klebus - vocal
Mateusz Bielski – kontrabas

facebook

X

Right Click

No right click