Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Sylwia Łyczko-Zielony - ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, pracę magisterską pisała o przemianach w definiowaniu rzeźby współczesnej, której promotorem był profesor Grzegorz Sztabiński. Wcześniej ukończyła liceum plastyczne w Częstochowie

 
w specjalizacji plastyk – ceramik. Poza malarstwem (technika akryl i pastela sucha), przez wiele lat pracowała jako nauczyciel w liceum i gimnazjum ucząc historii sztuki i plastyki.

 

O malarstwie:
„Maluję od zawsze. Moje malarstwo skupia się na naturze filtrowanej przez osobisty, artystyczny wybór i doznanie, stopniowo idące w stronę symbolicznego i refleksyjnego ujęcia. Nieustanną inspiracją jest ciągły kontakt ze sztuką dawną i współczesną. Bohaterem jest zwierzę i człowiek, pokazani w nieoczywistych okolicznościach. Często wchodzące brutalnie w kadr, przez co budowane jest napięcie, niepokój, brak komfortu. Ale to pretekst do szerszej opowieści o ludziach. Czasem chodzi tylko o pojedyncze uczucie, stan duszy, a czasem o skojarzenie z innymi dziedzinami kultury. Malarstwo to podróż, w sensie dosłownym i symbolicznym. Jednocześnie równoważnym bohaterem jest kolor, swobodnie płynąca struga farby, a innym razem plama zdyscyplinowana w granicach rysunku”.

wystawę można oglądać od 16 lutego do 13 marca 2019 r.
wstęp wolny
Galeria „Pod Okiem”, ul. Grójecka 79, Warszawa

facebook

X

Right Click

No right click