Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

 

Słowa są jak kwiaty, z których można układać przeróżne bukiety. 8 marca 2019 z okazji Dnia Kobiet zapraszamy Państwa na koncert „Zaczarowana dorożka, zaczarowany koń… zaczarowany wieczór w OKO”. Będzie to wieczór stworzony z dwóch przepięknych polskich bukietów, pełnych wrażliwości, miłości oraz

dobrego i mądrego patrzenia na świat, nie- pozbawionego przy tym figlarnego „przymrużenia oka”.
Zespół WYSPY DOBREJ NADZIEI oczaruje Państwa księżycową poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z najnowszej płyty „Lunatyk”. Grupa wraz ze swoim liderem i wokalistą Adamem Tkaczykiem sięgnęła po strofy zakochanego w Księżycu poety i przekuła je na piosenki, wyśpiewując cudne treści ciepłym głosem, otulając je brzmieniem skrzypiec, dodając “pazura” dźwiękiem gitar oraz pulsu gitarą basową i instrumentami perkusyjnymi. Pełne energii interpretacje przeplatać się będą z lirycznym spojrzeniem na cudowną krainę, która składa się na poetycki świat Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W owej krainie nie może zabraknąć „zaczarowanej dorożki” 
i ”zaczarowanego konia”, które niepostrzeżenie przeniosą Państwa w świat utkany z aforyzmów, przysłów, porzekadeł związanych z kobietami i z końmi – jednym słowem w świat konizmów, które na stałe wpisały się do języka polskiego, będąc wyrazem nie tylko miłości naszych przodków do piękna koni, ale również refleksji nad urzekającą i często nieposkromioną siłą kobiecego wdzięku. To intrygujące i niezwykle ciekawe spojrzenie z perspe-ktywy naszych przodków, sięgającej czasami kilku wieków, zaprezentuje Państwu ULA KOWALCZUK, autorka książki „Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów” w swym monologu pt. „Kto pozna konie – pozna i kobiety”.
Jeśli zapragniecie zabrać ze sobą do domu te przepiękne dwa bukiety utkane z poezji i aforyzmów, zarówno książki jak i płytę będziecie Państwo mogli kupić bezpośrednio po koncercie, a twórcy z nieukrywaną przyjemnością opatrzą je każdorazowo swoim autografem.

Honorowy patronat - Fundacja Języka Polskiego 

Wstęp wolny!

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

WYSPY DOBREJ NADZIEI

WyspyDobrejNadzie  WDN płyta  P1620227

 

INFO O NOWEJ PŁYCIE: "5 sierpnia 2018 r. miała miejsce oficjalna premiera długo wyczekiwanej nowej płyty zespołu WYSPY DOBREJ NADZIEI. Koncert premierowy odbył się w czarownym miejscu - w Leśniczówce Pranie nad j. Nidzkim. Wtejemniczeni wiedzą, że tam właśnie znajduje się Muzeum Konstantego I. Gałczyńskiego. Miejsce koncertu i premiery płyty nie było przypadkowe. Krążek zatytułowany LUNATYK zawiera bowiem piosenki z autorską muzyką do słów właśnie Zielonego Konstantego. Cichym bohaterem płyty LUNATYK jest bez wątpienia Księżyc, który pojawia się w niemal każdej z dziewięciu piosenek. Utwory układają się w logczną całość, zabierają słuchacza w swoistą emocjonalną podróż po bezdrożach ludzkiej duszy, po krzywych zapomnianych uliczach, zapraszają do rozmów z samotnymi latarniami, do zwierzania się Księżycowi z wszystkich wewnętrznych rozterek. Lunatyczny klimat płyty z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom poezji. Mądre i czarowne słowa, klimatyczne i przemyślane melodie, piosenki znakomicie zaaranżowane i wykonane z wielkim wyczuciem, świetne klarowne brzmienie... Dopełnieniem muzyki jest znakomita szata graficzna - oddająca ducha płyty okładka oraz podkreślające charakter muzyki zdjęcia zespołu. To wszystko sprawia, że płyta spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem wśród słuchaczy. Wydawcą płyty jest wydawnictwo Kameleon Records. Realizacja i produkcja nagrań - Przemysław Książek/Studio Silenzio,
Miks i mastering - Piotr Rychlec/ViVi Sound Studio
Zdjęcia zespłu - Justyna Radzymińska
Grafika na okładce - Anna Aschenbach
Projekt okładki i skłąd - Łukasz Orliński

- "Lunatyk" - singiel promujący płytę https://www.youtube.com/watch?v=EpFuR8pXBog
- "We śnie" - fragment koncertu - https://www.youtube.com/watch?v=36_T20-sUsA
- pigułka z nowej płyty pt. "Lunatyk" - https://www.youtube.com/watch?v=RFrDt8oendA
- występ w TVP Polonia - https://www.youtube.com/watch?v=98IKgCXTbGo

 

www.adamtkaczyk.pl
www.facebook.com/WyspyDobrejNadzieiART
www.facebook.com/AdamTkaczykART

facebook

X

Right Click

No right click