Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

HuRaban - legnicki zespół grający muzykę świata z potrójną kobiecą energią. Podróżuje po Europie wchłaniając dźwięki nowe i stare, a także wszelkie orientalne instrumenty. Aranżuje tematy ludowe „po swojemu”, gra to, co lubi i tak, jak lubi ufając, że na świecie są ludzie o podobnej wrażliwości.


Są tacy, którzy twierdzą, że HuRaban, mimo skromnego 3-osobowego składu dysponuje brzmieniem, jakiego nie powstydziłaby się orkiestra. HuRaban oczarował swoją muzyką głównie Niemcy oraz Wyspy Kanaryjskie. Od kilku lat zapraszany jest na największe festiwale folkowe w Niemczech m.in. TFF Rudolstadt, Ancient Trance Festival, FOLKLORUM, KunstSalon, PolenmARkT. W Polsce zadebiutował na festiwalu FAMA w 2018 roku zdobywając Grand Prix Tryton dla największej osobowości festiwalu. W tym samym roku zdobył również 1 nagrodę na Mikołajkach Folkowych w Lublinie. Zespół ma na koncie dwa albumy studyjne: "Owcze Źródło" oraz wydany w tym roku: "Czy to chrząszcz?". Od 2017 roku HuRaban współpracuje z poetką Anną Podczaszy (nominowaną w 2000r do Nagrody Nike)oraz Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, dla którego w 2019 roku stworzył spektakl muzyczny "Spójrz na nią"(scenariusz i muzyka: Hanna Włodarczyk).

 

Skład zespołu:

Hanna Włodarczyk - gitara
Fabiana Raban - kontrabas, skrzypce, kamancha, darbuka, bębny obręczowe, garnki kuchenne, flety
Monika Zapaśnik - wokal, tambora, instrumenty perkusyjne

 

Album "Czy to chrząszcz?" to nie jest płyta z radiowymi przebojami. Pełno w niej teatru, zagadek i poezji. To nie ekspozycja wirtuozerskich talentów- to zapiski z trudnej drogi-podróży pełnych radości i rozczarowań. To dziennik pokładowy z przekraczania własnych granic, słabości, miłości i krzywd.
HuRaban przez dwa lata nie zatrzymał się ani na sekundę i nie chce się zatrzymać. "Czy to chrząszcz?" jest zaproszeniem - dołączcie do nas! Jak śpiewa Monika w jednej z piosenek: "Spacer z zawiązanymi oczami jest pomylony, chyba, że jest ktoś obok, kto Cię poprowadzi i ochroni. Rzucisz się w nasz hipnotyczny nurt, czy wolisz stać na brzegu?

 

Bilety: 20zł
moderator spotkania z zespołem- Adam Dobrzyński

TU MOŻESZ KUPIĆ BILETY ON-LINE (uwaga - sprzedaż internetowa możliwa do godz. 22:00 w dniu poprzedzającym koncert)

https://biletyna.pl/koncert/PREMIERA-W-OKO-HURABAN

Ośrodek Kultury Ochoty,ul. Grójecka 75

Nowości

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNY

 

SING AND SMILE 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click