A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

MAL Kalendarium na marzec 2018

Zajęcia cykliczne

Wtorki godz. 17:30

W krainie zabaw i bajek
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do krainy zabaw i bajek .
Od godziny 17:30 do 18:30 będzie czas, żeby się wyszaleć w kąciku dla dzieci, budować z klocków, grać w gry lub rysować. O godz. 18:30 nasza sąsiadka Sylwia zabierze dzieciaki na wyprawę w krainę wyobraźni i poczyta wiersze, bajki, opowiadania, dostosowując je do wieku dzieci.


Środy godz. 11:00

Gimnastyka rekreacyjna na macie
Spokojne ćwiczenia dla osób w każdym wieku poprowadzi sąsiadka Irena. Pani Irena lubi ruch i ćwiczy całe życie. Chciałaby podzielić się swoim doświadczeniem i pomóc się rozruszać po zimie, żebyśmy wiosnę powitali witalni i pełni energii. 
Na zajęcia prosimy o przyniesienie swojej maty lub ręcznika.

Czwartki godz. 18:00

Rusz się z muzyką 
Sąsiadka Anna marzy o tym, żeby stworzyć ochocką grupę osób, które chciałyby wspólnie ćwiczyć, a przy okazji poznać sąsiadów. To także świetna propozycja dla osób, które chciałyby wrócić do formy po zimie, ale brak im motywacji. Ruch to zdrowie, słuchanie muzyki - przyjemność, a połącznie obydwu podnosi poziom endorfin lepiej niż czekolada! Zachęcamy do przynoszenia swoich ulubionych utworów.

Piątki godz. 10:30-12:30

Maluch i spółka
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do naszej przestrzeni na cykliczne spotkania integracyjne, w trakcie których będziecie mogli poznać się wzajemnie, przy herbacie i kawie pogadać, pośmiać się, wymienić się doświadczeniami.


 

Pozostałe wydarzenia

1.03.2018 godz. 17:00 czwartek

Wieczór stylizacji 50+ 
Kobieta powinna być elegancka i prezentować się z klasą! Tak uważa pani Halina, która zaprasza na spotkanie, podczas którego podpowie Ci jak ubrać się stosownie do okazji, w czym będziesz wyglądać elegancko i dobrze się czuć. 

1 i 2.03.2018 godz. 17:30 czwartek i piątek

Spotkanie dot. Budżetu partycypacyjnego 
Prezentacja połączona z dyskusją nad projektami zgłoszonymi do budżetu partycypacyjnego. Spotkanie organizowane przez Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy


2.03.2018 godz. 11:00 piątek

Rada Bezpieczeństwa Dzielnicy Ochoty
W imieniu Przewodniczącej Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności p. Doroty Stegienka zapraszamy na posiedzenie, którego tematem będzie Bezpieczeństwo seniorów na terenie dzielnicy.

3.03.2018 godz. 12:00-16:00 sobota

Garażówka
Zapraszamy na trzecią sąsiedzką wymianę garażową organizowaną wspólnie z OKO. To dobra okazja do pozbycia się rzeczy niepotrzebnych, zalegających w szafach czy piwnicach oraz upolowania ciekawych rzeczy za niewielką cenę.

6.03.2018 godz. 18:00-19:30 wtorek

Wykład „ZERO WASTE DLA POCZĄTKUJĄCYCH”
Masz dość wszechogarniających nas śmieci? Denerwują Cię wiecznie przepełnione kontenery? Chcesz to zmienić, ale nie wiesz jak?
Zapraszamy na wykład "Zero Waste dla początkujących". Porozmawiamy o tym czym jest zero waste i jak najlepiej zacząć swoją przygodę z ograniczaniem śmieci w domu! Podczas prezentacji poznacie mnóstwo bezśmieciowych alternatyw, oszczędnych i praktycznych rozwiązań. Wykład poprowadzi Sylwia Sikorska z wykształcenia socjolog, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

8.03.2018 czwartek, godz. 17:30-19:00

Warsztaty koralikowe
Zapraszamy na trzecie sąsiedzkie warsztaty koralikowe prowadzone przez sąsiadkę Barbarę, tym razem na dzień kobiet. To dobra okazja, żeby zrobić korale dla mamy, babci, siostry lub córki. Zapraszamy dzieci i dorosłych.

godz. 18:00

Klub ogrodników
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ogrodnictwem miejskim. Na pierwszym spotkaniu będziemy rozmawiać o ogrodzie, który powstanie przy MAL'u na Placu Pod Skrzydłami. Klub ogrodników będzie się spotykał co dwa tygodnie.

13.03.2018 wtorek

 godz. 16:30-19:30

Ogród w słoiku
Zapraszamy miłośników zieleni na warsztaty, podczas których zwykłe szklane naczynia przekształcimy w mini ogródek. Zapewniamy ziemię, żwirek, mech i podstawowe rośliny. Prosimy o przyniesienie własnych naczyń (najlepiej 3-5litrów). Mile widziane materiały i ozdoby, którymi możecie się podzielić z innymi (muszelki, gałęzie, roślinki) Warsztaty poprowadzą sąsiadki z ochoty. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

godz. 18:00-20:00

Zielona inicjatywa „Ogród społecznościowy”


Zapraszamy na drugie spotkanie osób zainteresowanych udziałem w naszej zielonej inicjatywie. Podzielimy się pomysłami i zastanowimy nad tym jak zaprojektować ogródek, tak żeby było przyjemnie z niego korzystać. Zaplanujemy też wstępny harmonogram działań oraz przymierzymy się do pisania wniosku w ramach inicjatywy lokalnej.


14.03.2018 środa, godz. 13:00-15:00

Spotkanie Rady Seniorów 
Posiedzenie Rady Seniorów, organizowane przez Urząd Dzielnicy Ochoty. Spotkanie otwarte. 


godz. 16:00-17:30 

Smartfon dla seniora
W związku z prośbami seniorów o zorganizowanie warsztatu obsługi smartfona p. Janusz Popławski zaoferował swoją pomoc. Prosimy o przyniesienie instrukcji do swoich telefonów. Liczba miejsc jest ograniczona- obwiązują zapisy.


godz. 16:00-18:00

Planszówki dla młodzieży
Zapraszamy młodzież w wieku 13-15 lat na pierwsze spotkanie przy planszówkach. Spotkanie poprowadzi Martyna Studzińska, popadająca bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą.

15 i 29.03.2018 godz. 18:00-20:00 czwartki

Bajki z kliszy. Czar PRL 
Zapraszamy dzieci z rodzicami na sąsiedzkie bajki wyświetlane z projektora na klisze. Cofnijmy się w czasie i powspominajmy razem ten magiczny klimat. Sąsiadka Katarzyna posiada projektor do bajek pamiętający czasy PRL.

17.03.2018 godz. 14:00-16:00 sobota

Planszówkowo. Gry rodzinne
Zapraszamy rodziców i dzieci w wieku 8-12 lat do wspólnej zabawy przy planszówkach. Spotkanie poprowadzi Martyna Studzińska, posiadająca bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 


20 i 27.03.2018 godz. 18:00- 20:00 wtorki

Decoupage od podstaw
Zapraszamy na warsztaty decoupage. Poznamy bliżej tę technikę oraz możliwości jej wykorzystania. W pierwszej części zaplanowany jest półgodzinny wykład, a następnie przejdziemy do praktyki! Spotkanie prowadzi Marianna, która studiuje edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych. 
Liczba miejsc jest
ograniczona- obowiązują zapisy. 


20.03.2018 godz. 18:30-20:00 wtorek

Wyprawa po wielkie amerykańskie zaćmienie słońca
8 stanów w 3 tygodnie. Ponad 8 000 km. Parki narodowe Los Angeles i San Francisco. Droga stanowa Route 66 i zaćmienie słońca. To przyciągnęło na inny kontynent parę - Małgosię Leduchowską (coacha w drodze) i Mariusza Wiśniewskiego (astronoma). Zapraszamy na pokaz slajdów i krótkich filmów z wyprawy po Wielkie Amerykańskie Zaćmienie Słońca z 21 sierpnia 2017 roku.

21.03.2018 środa
Pierwszy raz obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny w MAL. Chcemy z tej okazji zrobić coś ciekawego z Wami – sąsiadami. Zachęcamy osoby chętne do włączenia się w organizację tego wydarzenia, a pozostałych zapraszamy do dobrej zabawy. 
W programie:

godz. 12:00-18:00
Kwiaty na placu
MAL, Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Pod Skrzydłami” oraz sąsiedzi zapraszają na wspólne ozdabianie placu kwiatami z materiału, bibuły i itp. Kwiaty wykonamy samodzielnie podczas całodniowego warsztatu. Niech zawita u nas wiosna!

godz.18:00-20:00

Klub ogrodniczy 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ogrodnictwem miejskim. Klub ogrodników spotyka się co dwa tygodnie.


godz. 18:00-20:00

Pies przewodnik
Spotkanie dla kandydatów na wolontariuszy, którzy zaopiekują się psami przewodnikami. Psy będą szkolone na przyszłych przewodników dla osób niewidomych. Chcesz zostać psim opiekunem? Przyjdź na spotkanie! (Spotkanie dla osób pełnoletnich, które są zainteresowane wolontariatem i mają możliwość wzięcia psa do swojego mieszkania na czas szkolenia). Szkolenie w ramach współpracy Fundacją Vis Maior.

24.03.2017 sobota, godz. 11:00-15:00

Kawiarenka naprawcza
Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów i naprawić zepsute przedmioty codziennego użytku. Kawiarenka ma zwrócić uwagę na problem zbyt szybkiego i bezrefleksyjnego wyrzucania, często porządnych sprzętów, które mogą służyć swoim użytkownikom przez długie lata. Wśród ekspertów pojawi się krawcowa, elektryk czy ekspert komputerowy. Przewidziany jest też serwis rowerowy.

godz. 12:00

Dzieci dzieciom. Zajęcia z przyrody
Milena chciałaby podzielić się z rówieśnikami swoją pasją – zamiłowaniem do przyrody. Spotkanie będzie miało charakter interaktywny. Milena przewiduje sporo zabaw, które przybliżą świat gór, zwierząt czy roślin.

28.03.2018 środa, godz. 16:00-17:30

Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które poprowadzi instruktor filmowy pierwszej kategorii p. Janusz Popławski. W programie nauka obsługi kamery, nauka języka filmu oraz realizacja etiud filmowych. Pierwsze spotkanie jest informacyjne i nie obowiązują zapisy. 

godz. 18:00-19:30

Mamo! Tato! Pomóż mi zrobić to samemu!
Jak przygotować dziecko do rozpoczęcia uczęszczania do żłobka lub przedszkola?

Zapraszamy na cykl spotkań rodziców i opiekunów dzieci w wieku do 3 lat. 
Spotkania dla wszystkich, którzy chcą pomóc swojemu dziecku w łagodnej adaptacji do nowych warunków, lepiej rozumieć potrzeby własnego dziecka i wydajniej wspomagać je w prawidłowym rozwoju psychoruchowym.
Spotkania poprowadzi Mirosława Suchocka pedagog specjalny, terapeuta, propagatorka nauczania integracyjnego i włączającego, były dyrektor Przedszkola Integracyjnego i Szkoły Podstawowej STO. Współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej.
Tematy spotkań:

25.04.2018 Jak kształtować samodzielność dzieci?

23.05.2018 Jak wspomagać dziecko w prawidłowym rozwoju mowy? 

20.06.2018 Jak efektywnie bawić się z dzieckiem?

 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

fb mal@oko.com.pl 690 494 763 FB/MALGrojecka109

facebook