A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

 
 
 
 

mam oko na kulturę 1

menu

 


SPOTKANIA CYKLICZNE

 poniedziałki, środy i piątki godz. 10.00-13.00 
wtorki i czwartki godz. 14.00-17.00
 MALUCHY I SPÓŁKA


To miejsce gdzie poznasz mamy i tatów takich jak Ty! To wspólnie spędzony czas z naszymi maluchami na rozmowach o sprawach dla nas ważnych i przyjemnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do 3 lat na cykliczne spotkania integracyjne.

 

poniedziałki godz. 10.30
 WARSZTATY SENSORYCZNE


Zapraszamy na spotkania z naszą sąsiadką Kasią, która prowadzi zajęcia z plastyki sensorycznej. To warsztaty podczas których stymulowane są wszystkie zmysły. Dzieci bezkarnie mogą się brudzić oraz tworzyć, a przede wszystkim świetnie bawić. Do zajęć wykorzystywane są wyłącznie artykuły spożywcze. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 2 lat. 
Dowiedz się jakie produkty przynieść na zajęcia. Przyjmujmy zapisy na FB MAL, liczba miejsc ograniczona.

 

wtorki godz. 11.00 
HI, HELLO. ANGIELSKI DLA NAJMŁODSZYCH


Sąsiadka Tatiana zaprasza na zabawę z językiem angielskim dzieci do 3 lat. Podczas około półgodzinnego spotkania będziemy słuchać piosenek, bawić się i poznawać pierwsze słówka. Obowiązują zapisy.

 

wtorki godz. 18.00 12 i 26.03.2019
KLUB CZYTELNIKA- OCHOTA NA CZYTANIE

Cykliczne spotkania miłośników książek i rozmowy na temat książek znanych i nieznanych, przeczytanych i odłożonych na później. W luźnej, sąsiedzkiej atmosferze będziemy wymieniać się refleksjami, poszerzać swe czytelnicze horyzonty i przenosić się na chwilę z pędzącego miasta do światów istniejących na zadrukowanych kartkach i w naszej wyobraźni.
Każde spotkanie ma inny temat, nie narzucamy tytułów do przeczytania, czytelnicy przynoszą ze sobą książki, które chcą zarekomendować i opowiadają o nich.

wtorki godz. 18.00 5 i 19.03.2019 
WIECZÓR Z GITARĄ


Sąsiedzkie śpiewanie przy akompaniamencie gitary prowadzi nasz sąsiad Marcin.

 

środy godz. 17.30 
USZYJ Z NAMI NA MASZYNIE


Zapraszamy na sąsiedzkie spotkanie przy maszynie osoby zainteresowane szyciem, zarówno te, które mają już umiejętności krawieckie, jak i niemające doświadczenia. 
Ważne jest, aby uczestnicy mieli zróżnicowane umiejętności i byli otwarci na dzielenie się nimi. Spotkania to dobra okazja nie tylko do uszycia czegoś, czy nabycia wiedzy, ale także do nawiązania znajomości, rozmów i spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.

 

czwartki godz. 12.00 
MAMY CHUSTOWE


Spotkanie towarzyskie rodziców noszących w chustach i nosidłach. Zapraszamy z maluszkami na pogaduchy chustowe i nie tylko! Na spotkanie zaprasza Kasia. 

soboty godz. 15.00 9 i 23.03.2019
 SZYDEŁKOWANIE


Zapraszamy na kolejne spotkanie z szydełkiem od podstaw. Po łańcuszku, półsłupku, słupku przejdziemy do pierwszych prób z maskotkami.
Byłoby świetnie gdyby każdy kto chce do nas dołączyć przyniósł ze sobą włóczkę, która nie rozwarstwi się zbyt łatwo przy szydełkowaniu, przez co nie zniszczy się jej kształt tak szybko.
Im grubsza włóczka tym lepiej widać co się robi i tym większa wyjdzie praca, którą stworzycie. Na spotkanie zaprasza sąsiadka Luisa.

 

soboty godz. 10.00 9 i 23.03.2019
 KAWIARENKA JĘZYKOWA

Nauka języka polskiego w formie konwersacji w małych grupach dla obcokrajowców. Zachęcamy do przyjścia wszystkich wolontariuszy chcących zaangażować się w projekt oraz obcokrajowców chcących nauczyć się w praktyce podstaw języka polskiego lub nabrać pewności siebie w rozmowach. Projekt jest organizowany przez Rotaract Warszawa Śródmieście. Więcej informacji i zapisy: polski.rotaract@gmail.com"


 

WARSZTATY KULINARNE. W KRAINIE SZAMALI

Zaplanujmy wspólnie warsztaty kulinarne. Przyjdź na spotkanie- podziel się pomysłem i umiejętnościami, zaproponuj temat warsztatów, ugotujmy coś wspólnie. To dobra okazja by poznać swoich sąsiadów. Przy okazji zastanowimy się nad możliwymi działaniami, pomysłami oraz sposobach ich realizacji w naszym MALu.
* Zapytaj o składnik, który możesz przynieść.- 7.03.2019 godz. 18.00 czwartek
 TAPAS Z CHORIZO


Zapraszamy na spotkanie z Ewą, z którą wspólnie przygotujemy hiszpańską przekąskę- 9.03.2019 godz. 10.30 sobota
 ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE 


Zapraszamy na rodzinne śniadanie sąsiedzkie. W roli głównej naleśniki, gofry i pasty kanapkowe. Weź ze sobą ulubione dodatki.

- 13.03.2019 godz. 18.00
 Zdrowo, tanio szybko i smacznie


Zdrowo, może być tanio, prosto, szybko i smacznie. Podczas warsztatów wybierzemy się w podróż po zdrowie drogą wiodącą przez świadome odżywianie. Zdamy sobie sprawę, że przygotowanie pełnowartościowego posiłku nie musi zabierać mnóstwa czasu, nadwyrężać budżetu domowego, a do tego może być smacznie. Będziemy próbować zarówno dania mięsnego, jak i bez mięsnego. Spotkanie poprowadzi Justyna Nierwińska- dietetyk kliniczna, trener personalny. Wraz z fitness klubem LadiesGym serdecznie zapraszamy na wspólne gotowanie.

- 14.03.2019 godz. 18.00 czwartek
 FIT & QUICK BREAKFAST


W ramach wolontariatu pracowniczego firma Nielsen services Poland zaprasza na śniadaniową ucztę. Przygotujemy budyń jaglany i koktajle na bazie mrożonych owoców.

- 21.03.2019 godz. 18.00 czwartek 
BROWNIE


Zapraszamy dzieci z rodzicami na bardzo czekoladową ucztę, na którą zapraszamy razem z Dorotą. 

- 28.03.2019 godz. 18.00 czwartek
 Pancakes 


Jakie najbardziej lubisz placki, słone czy słodkie? Przyjdź i zasmakuj placków, które przygotujemy wspólnie z Karoliną.  

POZOSTAŁE WYDARZENIA :

 

5.03.2019 godz. 17.30 wtorek
 WARSZTATY KORALIKOWE


Zapraszamy na wielopokoleniowe warsztaty koralikowe oraz tworzenia broszek z tasiemek. Na spotkanie zaprasza sąsiadka Basia.


 

5.03.2019 godz. 17.00 wtorek 
SMACZNA ZABAWA- KULINARNE EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKÓW
KWAŚNA CYTRYNA


Projekt "Smaczna zabawa"- kulinarne eksperymenty dla przedszkolaków, to program sześciu, innowacyjnych warsztatów kulinarnych dla dzieci. To spotkanie dla dzieci  wieku 5-6 lat, które pod okiem dietetyk Beaty Michoń, będą eksperymentować w kuchni. Jeśli Wasze dzieci lubią spędzać czas w kuchni zapiszcie je na zajęcia! Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy: warszawabudzet@gmail.com 


 

5.03.2019 godz. 18.00 wtorek
 ZAPOMNIANA MOC KOBIECA


Sąsiadka Iwona zaprasza na cykl 2 godzinnych warsztatów transformujących dotychczasową codzienność. Odbędziemy podróże w Podświadomość, Ciało, Duszę. Odkrywając nasze zakamarki, traumy, przekonania i ograniczenia nauczymy się sposobów uwalniania od nich. Odzyskamy pierwotną Świadomość Kobiecości, która uporządkowana tworzy Dom, Ciało, Rodzinę Sukces. Prowadząca Iwona Urbańska- certyfikowany trener kwantowy. Na warsztaty zabieramy wygodne, luźne ubranie, karimatę lub koc. Spotkanie dla kobiet.

 

7.03.2019 godz. 18.00 czwartek 
DOMOWE KOSMETYKI- KULE DO KAPIELI I PEELING


Razem z Kasią stworzymy domowe kosmetyki. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat i ich rodziców. Zabierz ze sobą np. suszone owoce, zioła, olejki zapachowe, oliwkę, na peeling zabierz koniecznie słoiczek.

 

9.03.2019 godz. 15.30 sobota
 SYGNAŁY USPOKAJAJĄCE: ZAJĘCIA WPROWADZAJĄCE W ŚWIAT PSIEJ MOWY


Porozmawiamy sobie o tym kiedy pies mówi, że się boi, kiedy jest szczęśliwy, smutny, a kiedy, że jest zły. Opowiem o wielu zastosowaniach psiego ogona bo pies nie macha nim tylko ze szczęścia! Po spotkaniu właściwie psów powinni umieć zrozumieć jak pomoc psu odnaleźć się w domu i na spacerach, co może zlikwidować cześć problemów behawioralnych. Ponadto to spotkanie rozszerzymy o prawidłowe zasady w domu, w którym jest pies i zasady bezpiecznego spaceru.
Na spotkanie zaprasza sąsiadka Dagmara Schulta, trener z KnowHow of HowHau.

 

9.03.2019 godz. 15.30 sobota 
WYCZESANA MAMA

Zapraszamy mamy z córkami na warsztat z warkoczy i szybkich czesań do przedszkola i szkoły. Spotkanie odbywa się w małych grupach. Ważne żeby mieć ze sobą szczotki i grzebienie a my już wszystkiego nauczymy. Na spotkania zapraszamy razem z salonem Smykolandią.
zapisy: mal@oko.com.pl

 

12.03.2019 godz. 18.00 wtorek
 ZDROWY PRZEDSZKOLAK. WSPOMAGANIE ODPORNOŚCI


Zdrowy przedszkolak to 10 spotkań, poświęconych innej tematyce prozdrowotnej. Pierwsza połowa spotkania to garść teorii, druga to wiedza praktyczna oraz wspólne tworzenie jadłospisów. Chcesz zdrowo odżywiać swojego przedszkolaka? Na talerz wkradła się monotonia i nuda? Interesuje Cię zdrowie i ekologia? Przyjdź i razem z dietetykiem Beatą Michoń omówimy temat zdrowych śniadań, a do tego otrzymasz sprawdzone, pyszne przepisy. Zdrowy przedszkolak" to projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego
Zapisy: warszawabudzet@gmail.com

 

13 i 27.03.2019 godz. 18.00 środa
 JAK I GDZIE ZNALEŹĆ WIĘCEJ CZASU

Mamo, zrób coś dla siebie!
Jesteś mamą? Czujesz że odkąd masz dziecko brakuje Ci przestrzeni dla siebie?  Chciałabyś to zmienić, ale nie wiesz za bardzo jak? Chcesz poznać inne mamy, które mają podobnie i wymienić się doświadczeniami? 
Zapraszamy Was na nowe zajęcia dla mam, na których nie będziemy śpiewać, tańczyć ani rozwijać naszych pociech. Za to w programie dużo gadania, mało pisania, wymiana doświadczeń i rozwój własny. Tematyka: Jak i gdzie znaleźć więcej czasu! Zainteresowana? Nie czekaj, zapisz się już dziś. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia poprowadzi Weronika. Z wykształcenia psycholog, prywatnie mama dwóch synów. Wielbicielka kawy i dobrej literatury.  Chcesz skorzystać z zajęć w 100%? Zostaw dziecko pod dobrą opieką i zrób coś tylko dla siebie!
zapisy: mal@oko.com.pl

 

14.03.2019 godz. 16.00 czwartek 
JAK ZMIENI SIĘ STATUT DZIELNICY OCHOTA?

Konsultacje społeczne dot. dostosowania statutu dzielnicy do nowych przepisów realizowane przez Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

 

14.03.2019 godz. 17.00 czwartek 
W WIOSCE SMERFÓW

Zajęcia w formie opowieści ruchowych czyli na sportowo, z bajką w tle. Przeniesiemy się do wioski Smerfów, gdzie będziemy pomagać w zbieraniu smerfojagód. Ciekawe ile uda nam się ich zebrać, gdyż droga przez las nie będzie łatwa. Czy spotkamy Gargamela i jego kota Klakiera? Przyjdź i się przekonaj! Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat, które chcą przeżyć Smerfną przygodę!  

14.03.2018 godz. 18.00 czwartek
 DOMOWE KOSMETYKI. SÓL DO KĄPIELI I PEELING

Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których razem z sąsiadką Kasią przygotujemy eko kosmetyki. Warsztaty dedykowane dla dzieci w wieku 6-12 lat, weź ze sobą np. suszone owoce, zioła, olej kokosowy, oliwkę, olejki zapachowe, a na peeling słoiczek.  

15.03.2019 godz. 14.30 piątek 
RADA SENIORÓW DZIELNICY OCHOTA


Spotkanie Rady Seniorów z mieszkańcami seniorami z dzielnicy Ochota. Tematem spotkania będą „Relacje pokoleniowe – dziadkowie i wnukowie".

 

19.03.2019 godz. 18.00 wtorek
 OLEJKI ETERYCZNE W DOMOWEJ APTECZCE


Zapraszamy na spotkanie z olejkami eterycznymi, skutecznymi i bezpiecznymi substancjami pochodzenia roślinnego pomocnymi w większości dolegliwości współczesnego człowieka.
Przekażemy dużo ciekawych i praktycznych informacji o ich jakości, działaniu, wszechstronnym i bezpiecznym zastosowaniu u dorosłych i u dzieci. Opowiemy, jak przy pomocy olejków eterycznych można w naturalny sposób wspierać odporność, stymulować pamięć i koncentrację oraz radzić sobie ze stresem i wyzwaniami dnia codziennego. Nasze spotkanie to nie tylko okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę, ale również żeby poczuć cudowny zapach olejków! Zapraszamy po dużą dawkę wiedzy i naturalnych rozwiązań!
Każdy uczestnik otrzyma otrzyma książeczkę "Domowa apteczka" z opisem właściwości i zastosowania 10 najpopularniejszych olejków eterycznych i ich mieszanek oraz próbkę olejku. Na spotkanie zaprasza sąsiadka Anita.
Zapisy: aromaandtaste@wp.pl

 

20.03.2019 godz. 17.30 środa 
KOBIECY KRĄG


Kobiecy krąg jest przestrzenią, w której odnajdziesz siebie i swoją Kobiecą Moc. Razem stworzymy bezpieczną atmosferę, w której będziesz mogła być wysłuchana, zaakceptowana, uszanowana ze wszystkimi swoimi doświadczeniami i emocjami. Na spotkanie zaprasza Ewa.

 

20.03.2019 godz. 18.00 środa
 WIECZÓR PRZY HARMONII


Sąsiedzkie śpiewanie przy akompaniamencie harmonii poprowadzi sąsiad Jacek.

 

21.03.2019 godz. 18.00 czwartek 
DZIEWCZYNY IDZIE WIOSNA!
 PROSTE PLECY, NAPIĘTY BRZUCH CZYLI O CZYM PAMIĘTAĆ PODCZAS ĆWICZEŃ


Zajęcia w formie wykładowo - sportowej. Po krótkim wstępie o aktywności fizycznej przejdziemy do rozgrzewki, która pozwoli nam przygotować się do części głównej spotkania. Wykonamy ćwiczenia na wszystkie partie mięśniowe z naciskiem na ich poprawną technikę wykonywania. Zajęcia zakończymy rozciąganiem przy spokojnej muzyce. Zabierz wygodny strój i obuwie sportowe! Zapisy: mal@oko.com.pl

 

21.03.2019 godz. 18.00 czwartek
 EKO DONICZKI


Warsztaty plastyczno- techniczne, na których wspólnie z Kasią dzieci wraz z rodzicami zasadzą zioła w doniczkach z recyklingu. Weź ze sobą puszkę lub pojemnik po jogurcie.

 

23.03.2019 godz. 11.00 sobota
 WOKÓŁ WIELKANOCNEGO STOŁU


Na pierwszych zajęciach zajmiemy się zdobieniem podkładek pod talerze, koszyczków, tac oraz serwetników w technice decoupage. Spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Akademia Kontaktów Społecznych.
Zapisy:mal@oko.com.pl

 

23.03.2019 godz. 12.00 sobota
 SENIORZY Z KLASĄ


Stowarzyszenie Absolwentów Programu Klasa zapraszają Seniorów na kolejne spotkanie, tym razem z grami planszowymi.

 

23.03.2019 godz. 15.30 sobota 
SZCZENIAK W DOMU


Jak przygotować dom na przyjęcie szczeniaka, jak zacząć relacje z psem żeby ze szczeniaka wyrósł nam cudowny psi kumpel, jak prowadzić szczenię przez okres nastoletniego buntu, czym się bawić żeby nie uszkodzić zgryzu i co zrobić żeby pies wracał na każde zawołanie. Osoby mające już psy też znajdą coś dla siebie - powiem dlaczego warto skorygować zasady domowe i jak naprawiać relacje z trochę starszym psim dzieckiem. Na spotkanie zaprasza sąsiadka Dagmara Schulta, trener z KnowHow of HowHau.

 

23.03.2019 godz. 15.30 sobota
 WYCZESANY TATA


Zapraszamy tatów z córkami na warsztat z warkoczy i szybkich czesań do przedszkola i szkoły. Spotkanie odbywa się w małych grupach. Ważne żeby mieć ze sobą szczotki i grzebienie a my już wszystkiego nauczymy. Na spotkania zapraszamy razem z salonem Smykolandią.
zapisy: mal@oko.com.pl

 

26.03.2019 godz. 18.00 wtorek 
OLEJKI ETERYCZNE NA PIĘKNE UCZUCIA I EMOCJE

Czy znajdzie się wśród nas ktoś, kto nigdy nie musiał pogodzić się ze stratą, wybaczyć, kto nie tęsknił za radością lub spokojem, komu nie zabrakło energii, motywacji, entuzjazmu? Jest na to olejek! 
Przyjdź i posłuchaj o tym, jak działają olejki eteryczne i jak oddziałują na nasz mózg, o ich dobroczynnym wpływie na emocje i na cały organizm człowieka. Na warsztatach dowiesz się, jak poprawić sobie nastrój i samopoczucie, przywrócić równowagę emocjonalną, wyciszyć się i walczyć ze stresem przy pomocy olejków eterycznych. Zapraszam serdecznie po dużą dawkę wiedzy i pięknych zapachów!
Dla uczestników książeczka „Uczucia i emocje” z opisem właściwości i zastosowania mieszanek olejków eterycznych na emocje i próbka olejku. Na spotkanie zaprasza sąsiadka Anita. Zapisy: aromaandtaste@wp.pl

 

28.03.2019 godz. 18.00 czwartek 
EKO TORBY NA ZAKUPY


Warsztaty plastyczno- techniczne, podczas których wspólnie z Kasią dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami ozdobią bawełniane torby. Będą farby, włóczki i korale. Na warsztaty możecie przynieść swój szablon oraz torbę.

30.03.2019 godz. 11.00-15.00 sobota
NAPRAW, NIE WYRZUCAJ 
Coraz częściej, kiedy zepsuje nam się sprzęt domowy lub zniszczy ubranie, ze względu na brak czasu i umiejętności, decydujemy się na wymianę uszkodzonego przedmiotu na nowy zamiast podjąć się naprawy. Przedmioty, które mogłyby nam służyć dłużej – trafiają na składowiska odpadów. Odpowiedzią na ten problem jest Kawiarenka Naprawcza.
Jeśli w czasie wiosennych porządków znajdziecie zepsute rzeczy - nie wyrzucajcie! Przynieście je do nas! 
30 marca będzie na Was czekać szereg specjalistów, którzy bezpłatnie podejmą się naprawy zepsutych przedmiotów! A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze przy ciastku i kawie! Organizatorem spotkania jest Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zaprasza 30 marca na Kawiarenkę Naprawczą. 

 

 

 

FOTORELACJA Z IMPREZY "SZALONE LATA 20-TE" i ROZŚWIETLENIA NEONU Z OKAZJI OBCHODÓW 100LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

fotografie dzięki uprzejmości Studia Fotograficznego Stachowiak oraz Wiesława Piaseckiego

1 142   31086787 1713793878688129 4422957750917529600 n

30723955 1713792725354911 4032968432608608256 n  30714849 1713793275354856 7823232326359318528 n   30729030 1713793135354870 1224627280693690368 n

30743066 1713793782021472 5939432706529034240 n   30741194 1713793662021484 3623995049613721600 n

30729320 1713796592021191 9171069991003357184 n   31052311 1713796575354526 1122562506800234496 n

30743152 1713794908688026 432330188244647936 n   31044636 1713794412021409 6223632921593380864 n

30743713 1713795158688001 7359954287406874624 n   2 50

 

 

facebook