A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Instruktor: Paweł Filasiński tel. 607 400 257
Opłata miesięczna: 200 zł (4 zajęcia 45 min) , 170 zł (4 zajęcia 30 min)

Opłata indywidualna: 70 zł- jednorazowe wejście (45 min.)
Opłata za zajęcia grupowe: 160 zł od osoby/ miesiąc - 2-4 osób w grupie

Nauka gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej. Instruktor Paweł Filasiński.

opiekun sekcji: Zbyszek Zięcina

Zapraszam dzieci od lat 6-ciu, młodzież i dorosłych, początkujących i zaawansowanych.
Na początku poznamy instrument, nauczymy się grania znanych melodii (np. kolęd) najpierw ze słuchu a później z nut. Nauczymy się czytania nut i poznamy różne techniki gitarowe. Poznamy też muzykę różnych epok, od bardzo starej po współczesną, pochodzącą z różnych zakątków świata.
Nauczymy się też akompaniować, poznamy akordy, pośpiewamy piosenki z towarzyszeniem gitary. Poznamy różne formy zapisu muzycznego, używane w muzyce rozrywkowej – oznaczenia akordów, tabulatury i inne.
Na gitarze elektrycznej oprócz zapoznania się z techniką gry poznamy różne style współczesnej muzyki rozrywkowej (np. rock, pop, metal itp.)
Lekcje mogą też odbywać się w grupach (maksymalnie trzyosobowych). Oprócz poznawania instrumentu nauczymy się gry zespołowej – wspólnego muzykowania.

Paweł Filasiński – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Kształcił się pod kierunkiem takich wybitnych pedagogów jak Janusz Raczyński i Ryszard Bałauszko. Swoje umiejętności doskonalił też na licznych kursach prowadzonych przez światowej sławy mistrzów gitary klasycznej (m. in. Roberto Aussel, Pavel Steidl, Davd Russel, Leszek Potasiński, Giampaolo Bandini).Był laureatem kilku konkursów gitarowych. Współtworzył zespoły kameralne, z którymi koncertował w kraju i za granicą. Jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Z Ośrodkiem Kultury Ochoty związany od ponad piętnastu lat. Jest również nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Siedlcach – prowadzi tam klasy gitary w szkole pierwszego i drugiego stopnia.

 

 

WARSZTATY GITAROWE

instruktor: Radosław Krysiński

"Warsztaty gitarowe przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy już grają i chcą to robić lepiej, jak i dla początkujących. Celem naszych zajęć jest przede wszystkim rozbudzanie zamiłowania do muzyki. Ważne jest, aby w trakcie nauczania gry na instrumencie, rozwijać zarówno umiejętności techniczne, jak i interpretacyjne, umożliwiając tym samym rozwój naturalnych potrzeb ekspresji twórczej wyobraźni artystycznej uczestników warsztatów. Zajęcia prowadzi Radosław Krysiński, pedagog, koncertujący muzyk, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w klasie gitary klasycznej, uczeń prof. Bogusława Przybylskiego i Jacka Mazurka. Jego pasą jest muzyka ze świata, w szczególności Flamenco, muzyka Brazylijska i Celtycka.
Muzyka ma sprawiać przyjemność, dlatego zajęcia są prowadzone w miłej i przyjaznej atmosferze. Gwarantuję dobrą zabawę, a przy odrobinie pracy i systematyczności szybkie postępy. "

facebook