Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Co Ci się śni? Jak się śni? W jakich światach bywasz i kim się stajesz w swoich snach? Sny są jak potencjalne opowieści. Są opowieściami o tobie: o tym kim możesz być i co takiego, dotąd nieznanego, w sobie odkryć. Jeżeli ciekawi Cię ten kierunek – zapraszamy Cię do projektu teatralnego „Prawie wszystkie sny Ochoty”.  Projekt jest skierowany w szczególności do mieszkańców Ochoty, jak również osób z innych dzielnic Warszawy, które w jakiś sposób są związane z Ochotą. Uczestnicy projektu zostaną zaproszeni do opowiadania i spisywania swoich snów, które staną się kanwą dramaturgiczną do pracy nad etiudami teatralnymi. Motywy ze snów będą inspiracją do dalszej pracy: tworzenia postaci, wątków fabularnych i przekładania ich na wybrane formy teatralne. Etiudy teatralne odegrane w plenerze, w przestrzeniach dzielnicy Ochota, zostaną zarejestrowane filmowo i zmontowane. W ten sposób powstanie film artystyczny złożony z etiud uczestników pt. „Prawie wszystkie sny Ochoty”.

W ramach działań warsztatowych będziemy bazować na technikach Psychologii Zorientowanej na Proces integrując je z innymi metodami i podejściami teatralnymi. Ćwiczenia w głównej mierze odniosą się do doświadczeń własnych, snów uczestników i będą bazować na ich autokreacji i autoekspresji. Kreowane postacie i wątki fabularne będą opierać się na pracy indywidualnej, jak również na procesie całej grupy. W trakcie pracy poszukamy również wspólnych, warszawskich wątków sennych.

Dodatkowym komponentem projektu będą indywidualne sesje online pracy ze snami z psychoterapeutką Tamarą Szweryn Jarecką.

"Prawie wszystkie sny Ochoty" będzie nietypowym filmem artystycznym o tym co czai się w naszych snach i kim w nich jesteśmy. O tym, co śnią obecni Warszawiacy i Ochocianie - Ci rdzenni, jak i napływowi. I w końcu: jaka może stać się Warszawa w obrazach z naszych snów?

FINAŁ PROJEKTU:
Film podsumowujący projekt zostanie zaprezentowany w przestrzeni internetowej na kanale youtube oraz na facebooku pod koniec czerwca 2021.

 

GRAFIK WARSZTATÓW:
Maj – warsztaty na platformie zoom, poszukiwanie motywów sennych:
20 maja 18.30 – 20.30
23 maja 16.00 – 18.00
27 maja 18.30 – 20.30

 

Czerwiec – warsztaty „na żywo”:
30 maja – intensywny blok warsztatowy w Ośrodku Kultury Ochoty: praca nad etiudami teatralnymi:
Godz. 14.00 – 20.00 z przerwami
31 maja – 10 czerwca – spotkania zostaną ustalone w podgrupach w zależności od rodzajów scen – warsztaty w OKO i w plenerze w wybranych przez uczestników miejscach „dziania się” snów.
13 czerwca: dzień „zdjęciowy”, nagranie etiud teatralnych w plenerach Ochoty – miejsca i godziny zostaną dookreślone z grupą.

DLA KOGO?
Do projektu zapraszamy osoby w różnym wieku i o różnym doświadczeniu teatralnym, również osoby początkujące.

ZGŁOSZENIA:
poczucia@gmail.com oraz kontakt@edytaganc.pl

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

 

Prowadząca warsztaty:
Edyta Ganc – psychoterapeutka psychologii procesu, coach twórczości, teatrolog, reżyser teatralny.
O mnie: W ramach szkolenia dyplomowego Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu mam prawo do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, terapii par oraz pracy z grupami pod superwizją.
Psychologia procesu jest dla mnie ścieżką rozwoju i nieustających inspiracji oraz metodą, dzięki której można dotrzeć do głęboko ukrytych potencjałów i możliwości zmiany. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z poszukiwaniem własnej tożsamości, transformacją „ja” oraz działania łączące terapię i sztukę. Interesuję się powiązaniami psychologii z twórczością oraz wykorzystaniem treści nieświadomych do działań artystycznych w szczególności teatralnych. W projektowanych warsztatach łączę techniki terapeutyczne z narzędziami teatralnymi i fotograficznymi. Zajmuje mnie również tematyka odmiennych i ekstremalnych stanów świadomości i praca z nimi.
Ukończyłam I fazę Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu, w tym Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces; Teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkołę Trenerów Programu Kultura Rozwoju, Akademię Fotografii oraz Studio Teatralne „Hyde Park”.
Jestem autorką i współautorką wielu projektów teatralnych stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna.
Od września 2017 prowadzę Otwarty Teatr Procesowy, w ramach którego, wraz z uczestnikami, przygotowałam spektakle „Aktorzy Potencjalni”, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2018 w Studium Teatralnym S/T oraz "Proces in Vivo czyli Ludzie Live" - w formule eksperymentalnej In Vivo w czerwcu 2019 w Studium Teatralnym S/T.

Superwizja działań teatralnych: Michał Duda, Instytut Psychologii Procesu

PARTNEREM PROJEKTU JEST OŚRODEK KULTURY OCHOTY.

PROJEKT JEST REALIZOWANY PRZY WSPARCIU URZĘDU DZIELNICY OCHOTA
M.ST. WARSZAWA

facebook

X

Right Click

No right click