A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Czerwiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Śpiewasz, grasz na gitarze, albo na perkusji? A może dopiero myślisz o tym, żeby zacząć swoją przygodę z instrumentem?
Tu możesz dołączyć do zespołu, lub założyć swój własny!

Rozpoczynamy 3-miesięczne zajęcia zespołowe dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Sami wybieramy repertuar. Spotykamy się na dwugodzinnej próbie raz w tygodniu, aby na koniec wystąpić na koncercie finałowym!

Autorski program pozwala w szybkim tempie opanować podstawy gry na wybranym instrumencie i wspólnie wykonywać np. znane przeboje muzyki rozrywkowej. W dalszych etapach, wraz ze wzrostem umiejętności, pozwoli tworzyć własne kompozycje.
Szkoła Rocka chce promować młodych, uzdolnionych artystów. Szkoła rocka może być pierwszym krokiem w kierunku twórczego wyrażania własnych emocji i nauki autoprezentacji. Szkoła Rocka przeprowadza w ciągu roku szkolnego dwie edycje zajęć w systemie semestralnym. W ciągu dwóch i pół roku trwania projektu wzięła w nim udział ponad setka dzieci, z czego część przeszła do udziału w kolejnych edycjach, co wiąże się z ciągłym podwyższaniem poziomu artystycznego.

Zapraszamy na dzień otwarty w dniu 9.09 - piątek (sala koncertowa) - w godz. 16.00 -20.00
Przyprowadź ze sobą przyjaciół, przyjdźcie i zobaczcie jak gramy!

Zajęcia środy w sali prób dla trzech grup w godz.
1) 14:30-16:30
2) 16:30- 18:30
3) 18:30- 20:30

koszt: 45 zł jedno spotkanie czyli 180 zł/m-c (4 spotkania)
prowadzący: Arkadiusz Krupa tel. 694 559 479

opiekun: Cezary Szymaniak

więcej o projekcie:

Ideą Fundacji Promocji Kultury „Szkoła Rocka” jest budowanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej nastolatków, zachęcanie ich do aktywności w grupach muzycznych oraz pomaganie im w tworzeniu autorskich kompozycji i zakładaniu zespołów muzycznych. Profilem działania Szkoły Rocka jest praca zarówno z młodzieżą, która już uczyła się śpiewać / grać na instrumentach, jak i taką, dla której jest to pierwszy kontakt z muzyką. Szkoła Rocka daje możliwość poznania i wypróbowania różnych instrumentów muzycznych, dzięki czemu każdy uczeń ma szansę na dobranie odpowiedniego dla siebie instrumentu.

Autorski program pozwala w szybkim tempie opanować podstawy gry na wybranym instrumencie i wspólnie wykonywać np. znane przeboje muzyki rozrywkowej. W dalszych etapach, wraz ze wzrostem umiejętności, pozwoli tworzyć własne kompozycje.
Szkoła Rocka chce promować młodych, uzdolnionych artystów. Szkoła rocka może być pierwszym krokiem w kierunku twórczego wyrażania własnych emocji i nauki autoprezentacji. Szkoła Rocka przeprowadza w ciągu roku szkolnego dwie edycje zajęć w systemie semestralnym. W ciągu dwóch i pół roku trwania projektu wzięła w nim udział ponad setka dzieci, z czego część przeszła do udziału w kolejnych edycjach, co wiąże się z ciągłym podwyższaniem poziomu artystycznego.

Adresaci projektu, młodzież gimnazjalna, to chyba najbardziej zagrożona grupa społeczna, która niechętnie sięga po propozycje kulturalne kierowane pod ich adresem. Jest to jednak dla tej młodzieży czas fascynacji muzyką rozrywkową i ten element pragniemy wykorzystać . Pod „płaszczykiem” muzyki rockowej, kryje się ogólnie rozumiane budowanie wrażliwości i muzykalności, a także poznawanie muzyki jako elementu tożsamości narodowej. Z dotychczasowych doświadczeń wynika również, że po tę propozycję (zajęcia w Szkole Rocka) często sięga młodzież, która zajmuje miejsce trochę na uboczu wśród rówieśników. Jest to dla nich szansa na udowodnienie swojej wartości i nabrania pewności siebie. Oprócz oczywistych walorów artystycznych, projekt ma na celu odwracanie uwagi młodzieży od zagrożeń współczesnego świata, takich jak narkotyki, wyobcowanie i inne uzależnienia, w tym ostatnio coraz powszechniejsze uzależnienie od sieci internetowej. Z rozmów młodzieży biorącej udział we wcześniejszych edycjach zajęć, jasno wynika, że zamienia ona czas spędzony przy komputerze na czas spędzony z instrumentem. To działa!

Szkoła Rocka współpracując z instytucjami pozarządowymi miała możliwość przez dwa lata dostarczać młodzieży możliwość nauki za darmo, pozyskując środki z różnych funduszy. Skutkowało to tym, że z oferty mogły korzystać wszystkie dzieci, bez względu na status majątkowy rodziców. Fundacja Szkoła Rocka zapewnia również instrumenty i cały sprzęt techniczny wymagany do tego typu zadań. Dzięki temu oferta darmowych zajęć ma szansę dotrzeć do wszystkich, nie tylko do wybranych. Najczęściej właśnie tam jest szansa na znalezienie ponadprzeciętnych talentów. Poza tym, Szkoła Rocka stawia sobie za cel, aby zarówno zajęcia jak i sprzęt i wyposażenie charakteryzowało się wysokim europejskim standardem.

Głównym celem działań Szkoły Rocka jest zapewnienie jak największej grupie młodzieży możliwości rozwoju artystycznego, a także wypełnienie ich czasu wolnego, odciągając ich tym samym od niebezpieczeństw i uzależnień. Program zajęć, przewidziany, jako gra i zabawa ma na celu kształcenie samodzielności, budowanie postaw prospołecznych i umiejętności pracy w grupie. Jednocześnie kształtuje kreatywność i poszerza horyzonty około muzyczne. Kolejnym celem jest wyszukiwanie ponadprzeciętnie uzdolnionych nastolatków i zaoferowanie im możliwości dalszego rozwoju. Szkoła Rocka ma już na koncie osoby, którym udało się osiągnąć sukces na polskiej scenie muzycznej. Projekt, oprócz oczywistych walorów artystycznych, ma także na celu odwracanie uwagi / odciąganie młodzieży od zagrożeń współczesnego świata. Głównym elementem działań Szkoły Rocka, jest prowadzenie cyklicznych zajęć muzycznych w godzinach pozalekcyjnych. Zajęcia dla jednej grupy trwają dwie godziny i bierze w nich udział 4-5 osób. Biorący udział w zajęciach dobierani są w zespoły. W każdym zespole jest jeden lub dwóch wokalistów, dwóch gitarzystów, basista, perkusista oraz pianista - klawiszowiec. Młodzież sama wybiera sobie instrumenty, ma też wpływ na dobór repertuaru. Instruktor w przystępny sposób objaśnia podstawy gry na każdym z instrumentów. Opanowanie tych podstaw, oraz dalsza nauka, umożliwia zespołowi w ciągu trzech miesięcy przygotowanie repertuaru składającego się z dwóch, trzech piosenek granych wspólnie. Oprócz zajęć zespołowych, prowadzone są również lekcje dla grup z jednego instrumentu, na których poszerzane są umiejętności gry i konsultacje z emisji głosu. W tym roku „Szkoła Rocka” w kooperacji z Fundacją Muzyka Jest dla Wszystkich oraz Muzykoteka.pl wydała serię filmów instruktażowych dostępnych dla wszystkich. Każdy z uczestników otrzymuje tygodniowo minimum 5 godzin lekcyjnych zajęć. Dodatkowo, organizowane są warsztaty instrumentalne z profesjonalnymi muzykami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Szkoła Rocka w ciągu roku szkolnego, przeprowadza dwie edycje zajęć, wiosenną i jesienną. Każda z nich zakończona jest koncertem finałowym, na którym uczniowie prezentują swoje umiejętności. Na koncercie każdy zespół występuje wykonując dwa lub trzy utwory. Są to zarówno piosenki znane z list przebojów, jak i własne kompozycje.

Idea zajęć dla młodzieży pod nazwą „Szkoła Rocka” jest realizowana w Gimnazjum im. I. Paderewskiego od trzech lat. W tym czasie z oferty zajęć muzycznych skorzystała ponad setka dzieci. Od początku jej istnienia działania realizowane były m.in. ze środków publicznych, z grantów zdobywanych w konkursach (Fundacja Orange) a także oraz i przy współpracy administracji publicznej np.(Centrum Promocji Kultury), dzięki czemu zarówno zajęcia muzyczne oraz cykliczne koncerty mogą odbywać się za darmo.

Prezes fundacji i autor projektu
Arkadiusz Krupa

facebook

X

Right Click

No right click