Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Grupa związana z Ośrodkiem Kultury Ochoty od początku swojej działalności. Zespół tworzą ludzie lubiący tańczyć, zafascynowani poszukiwaniem nowych rozwiązań dla stylu country i nowego wizerunku tańców amerykańskich.
STREFA COUNTRY była gospodarzem cyklicznych imprez w OKO pn.: „W amerykańskim stylu".
ZAJĘCIA: wtorki 18.00 - 20.00
Liderzy zespołu to Małgorzata Żurowska i Radek Grzelak
Opiekun: Cezary Szymaniak

 

Strefa Country istnieje od 1993 r. i jest pierwszym w Polsce zespołem tańczącym country.

Założycielem zespołu była Maryla Czarnecka, która zaszczepiła na polskiej ziemi taniec prosto z Montany, Kolorado i Teksasu. Od 1997 do 2004 r. zespół prowadził Robert Roswadowski.

Strefa Country od lat odnosi liczne sukcesy. Wiosną 1994 roku zespół uświetniał otwarcie sezonu Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Wiele dowodów podziwu i sympatii zebrał po występie w koncercie Amerykańska lista przebojów country po polsku na Pikniku Country w Mrągowie w 1994 r., na którym od tamtej pory jest stałym gościem. Razem z Krisem Kristoffersonem - wielkim artystą country zespół bawił publiczność na warszawskich festiwalach Country Top w latach: 

1996 - 1997. W 1999 r. na warszawskim Okęciu zespół witał tańcem legendę muzyki country Kenny Rogersa i Lindę Davis.

Strefa Country jest autorem pierwszych w Polsce widowisk taneczno-muzycznych, stworzonych z potrzeby ukazania różnorodności muzyki country oraz jej związków z muzyką irlandzką, flamenco, czy rock’n roll’em.


Na swoim koncie ma takie widowiska jak:

„Gorączka Sobotniej Nocy, czyli Płonąca Granica” (1999 r.)

„Ogień i dym” (2001 r.)

oraz widowiska tworzone z zaprzyjaźnionymi zespołami tanecznymi:

„Nocny Pociąg do Memphis” (2002 r.)

„Polska Wolna Amerykanka” (2005 r.)

„Friends In Low Places” („Visagino Country Festiwal” 2005 r.)

 

Zespół był gościem kilkunastu programów telewizyjnych m.in.: Country Club, Country Bar w Telewizji Katowice, Strefa Country w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym, Country Rodeo w TVP1, TVP Gdańsk, Canal +.

 

Pokazy zespołu są atrakcją na imprezach integracyjnych takich firm jak: Netia, Cyfra+, Franke, American Express, Tarkett, Philipe Morris, GlaxoSmithKline, Reader’s Digest, StopFire, Dr O'etker.

facebook

X

Right Click

No right click