Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

 

Taniec jazzowy dla dzieci 9-12 
wtorki i czwartki - godz. 17:15- 18:45 sala 24 
 
opłaty:  1 x w tygodniu 110 zł/m-c (4 spotkania)
               2 x w tygodniu 130 zł/m-c (8 spotkań)
Taniec jazzowy – wywodzi się od prymitywnych tańców, podczas których afrykańskie ludy tańczyły uginając kolana, a rytm wychodził od serca. Jego najważniejszymi wyznacznikami są:  synkopowany rytm, polirytmia oraz izolacje. Jest to taniec niezwykle przestrzenny i ekspresyjny. Został rozsławiony dzięki słynnemu musicalowi West Side Story i od tamtego momentu  stał się jedną z najpopularniejszych technik tanecznych. Jazz dla dzieci to przede wszystkim gwarancja dobrej zabawy, nabrania elastyczności ciała, rozwoju koordynacji i wyobraźni przestrzennej. Młodzi uczestnicy zajęć zakochają się w nich bez pamięci! 
 
tu możesz zapisać się 'on-line'

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/24961

 
 
Taniec jazzowy dla dorosłych 
piątki godz. 20:30 -21:45 -sala 24
opłaty: 110 zł/m-c (4 spotkania)
Taniec jazzowy – wywodzi się od prymitywnych tańców, podczas których afrykańskie ludy tańczyły uginając kolana, a rytm wychodził od serca. Jego najważniejszymi wyznacznikami są:  synkopowany rytm, polirytmia oraz izolacje. Jest to taniec niezwykle przestrzenny i ekspresyjny.  Został rozsławiony dzięki słynnemu musicalowi West Side Story i od tamtego momentu  stał się jedną z najpopularniejszych technik tanecznych. Na zajęciach nauczysz się nie tylko techniki jazzowej. Rozciągniesz mięśnie, wzmocnisz całe ciało, nabierzesz większego wyrazu scenicznego, nauczysz się wyrażać swoje emocje, a przede wszystkim będziesz dobrze się bawić! Zapraszamy!

 

tu możesz zapisać się 'on-line':

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/24964

 

 

filmik promocyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=1tu0CpUs8eU

 

instruktor

Marta Łegowik- tańczy od dzieciństwa. W 1998 roku wzięła udział w pierwszej lekcji tańca klasycznego w Społecznej Szkole Baletowej w Częstochowie. To tam tak naprawdę rozpoczęła się jej prawdziwa przygoda z tańcem. Taniec klasyczny stał się pasją, w kolejnych latach poznawała inne techniki tańca takie jak taniec współczesny czy ludowy.

Mając 16 lat zaczęła tańczyć w zespole tańca jazzowego „Atak” pod okiem pani Katarzyny Drążek w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie. W technice tej zakochała się bez pamięci. Warsztaty w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Kaliszu, czy w Kielcach stały się codziennością. W 2007 roku dostała się na wymarzony kierunek: Choreografia i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. W latach 2009-2011 przekazywała zaś swoją taneczną wiedzę w Społecznej Szkole Baletowej, w której nadal była uczennicą. Chodziła na zajęcia baletu, tańczyła na scenie, jednocześnie prowadząc własne grupy. W 2010 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, zaś w 2011 roku trzymała w rękach dyplom Społecznej Szkoły Baletowej. 

 

Marta od lat naucza tańca jazzowego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Bierze udział w wielu tanecznych projektach, performance’ach i teledyskach. Marta w 2016 roku pobierała naukę tańca w Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Pół roku spędziła na Islandii, gdzie pracowała jako nauczyciel tańca jazzowego w Bryn Ballett Akademian. Mimo że od lat prowadzi zajęcia, nieustannie rozwija się w zakresie tańca. Tańczy w zespole Izabeli Borkowskiej Flesz, a w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie rozpoczęła kurs instruktorski o specjalizacji taniec jazzowy, aby jeszcze bardziej zagłębić się w tę technikę tańca. Uważa, że w życiu warto mieć więcej niż jedną pasję, więc w międzyczasie poszła na studia… lotnicze, zdobywając tytuł magistra lotnictwa. Marta uwielbia zarażać swoją taneczną pasją swoich uczniów. Jej zajęcia to połączenie dobrej zabawy i rozwijania tanecznych umiejętności. Jak sama mówi taniec to nie tylko technika, ale sposób na wyrażanie siebie i budowanie większej pewności siebie. Profesjonalne podejście, poczucie humoru i świetny kontakt z ludźmi sprawiają, że jej zajęcia są wyjątkowe.

 

Jej nauczycielami byli m.in.:

-Urszula Brylewska

- Rock Odums

-Katarzyna Drążek

- Benoit le Gros

-Luciano di Natale

-Grzegorz Pańtak

-Radosław Stępniak

-Piotr Jagielski

-Natalie Wagner

-Helena Gołąb

- Sheila Barker

- Al Blackstone

-Witold Jurewicz

-Jean Marignale

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click