A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. Uruchamia wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczy umiejętności opowiadania, czytania na głos, tworzenia własnych historii, rysowania. Jako teatr narracyjny niesie ze sobą konkretną opowiedzianą historię.

Gdy otwiera się okno magicznej skrzynki, historia wylatuje z niej, wypełnia przestrzeń Tu i Teraz. Stawia pytania, porusza, pobudza... Trzeba swoje wrażenia wyrzucić z siebie, przegadać, prześpiewać, przetańczyć ... a nawet ... przebawić. Dlatego tę szczególną formę teatralną łączymy z warsztatem (muzycznym, plastycznym, tanecznym), który umożliwia swobodną wypowiedź artystyczną i jest zarazem podsumowaniem.

 

Wstęp na jedno spotkanie - 10 zł / os. 

 

1. Październik

20.10.2018 r. (sobota) godz. 12.00

Indonezja - "Mahameru i olbrzym z wyspy Wulkanów"

Tym razem zapraszamy Was do świata baśni indonezyjskiej, w której
koguty pieją na dźwięk rozłupywanego ryżu, wulkan jest pełen złowrogich grzmotów i huków, a liście szepcą Rakasas. Dlaczego?

Warsztat:

Podczas warsztatu każdy z nas stanie się na moment (a może już na zawsze) Rakasas. Czy po tym będziemy w stanie zrobić coś więcej? Zapewniamy Was, że tak.

2. Listopad

17.11.2018 r. (sobota) godz.12.00

Estonia - "Bajka o trzech węzłach i władczyni morza"

Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą, szanować ją? Dlaczego warto mówić prawdę?

W pewnej estońskiej wiosce z powodu przedłużającej się zimy panował głód. Któregoś dnia z pomocą dla jej mieszkańców zjawił się starzec. Mówiono, że jest przyjacielem Władczyni Morza. Czy mieszkańcy wioski skorzystali z pomocy, którą im zaproponował i jak potoczyły się ich losy?
Zapraszamy Was do wspólnej podróży w głąb estońskiej opowieści.

Warsztat:

Wykorzystamy tajemniczą chustkę z trzema węzłami...co się wydarzy po rozwiązaniu jednego węzła, co jeśli rozwiążemy drugi? Czy zdecydujemy się na rozwiązanie trzeciego?

3. Grudzień

15.12.2018 r. (sobota), godz. 12.00

Bajka arabska - "Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie"

To historia trzech braci, którzy w poszukiwaniu najcenniejszego prezentu dla swojego ojca odbywają długą podróż. Każdy z nich znajduje prezent, dzięki któremu to właśnie jemu ojciec ma oddać całe królestwo i rękę pięknej księżniczki.

Warsztat:

Podczas warsztatu przekonamy się o tym czy lepiej działać w pojedynkę, czy wspólnie, jednocząc siły.
Idąc tropem trzech braci my również poszukamy skarbu, a może go zrobimy.

facebook