A- A A+

Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu
Czerwiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Partnerzy:
NARODNO SVEUČILIŠTE DUBRAVA, Zagrzeb, Chorwacja
OŚRODEK KULTURY OCHOTY, Warszawa, Polska

Projekt oparty na przyjaźni pomiędzy klubami seniora z Warszawy i Zagrzebia. Są to Kluby działające przy Dubrava People’s University oraz Kluby Seniora - Ochota, Baśniowa i Rakowiec będące filiami Ośrodka Kultury Ochoty. Inicjatorami projektu byli seniorzy mieszkający w dzielnicach Zagrzebia i Warszawy. Program projektu obejmuje 12 wolontariackich wyjazdów trwających od 3 do 4 tygodni w Polsce i Chorwacji. Seniorzy będą zaangażowani w życie codzienne społeczności lokalnej i sami poprowadzą liczne warsztaty. Każdy wyjazd wiąże się z inną tematyką. Są to kultura tradycyjna, sztuka i kultura, komunikacja i relaks.


W procesie pozaformalnego uczenia się i nauczania innych zorganizowane zostaną warsztaty malarskie, rękodzielnicze, tańców etnicznych, muzyczne, z komunikacji oraz
z technik relaksacyjnych. Odbęda sie równiez zajęcia, wystawy, spotkania mające na celu zapoznanie społeczności lokalnej z polską i chorwacką kultura, sztuką i językami.


od lewej: wolontariuszka Maria Vidovic, koordynatorka projektu: Dunja Vukovic oraz wolontariuszka Vinca Marekovic

Mamy przyjemność jako pierwsi gościć u siebie dwie wspaniałe wolontariuszki panie Maria Vidovic i Vinca Marekovic. Wolontariuszki przybyły do nas 3 października i zostaną z nami aż 3 tygodnie. Pani Vinca fascynuje się tradycyjnym chorwackim rękodziełem a w naszych klubach będzie uczyła jak sie robi tradycyjna bizuterię chorwacką. Pani Maria interesuje się zdrowym stylem życia a u nas poprowadzi zajęcia jogi. Warsztaty te jeszcze bardziej urozmaicą program Dni Seniora. Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w tych jakże ciekawych zajęciach.


Projekt ten został objęty patronatem honorowym Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Chorwacji

Vinca i Maria prowadzą warsztaty robienia biżuterii.

W Polsce gościliśmy również dwóch wolontariuszy z Charwacji: Pero Loncarevica oraz Vladimir Superina

Warsztaty wyrobów z wikliny, prowadzone przez Pero Loncarevica

Zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotografii cyfrowej (prowadził je Vladimir Superina):

Zajęcia ruchowe, gimnastyka, tai chi i nordic walking poprowadziła Sonja Biondić:


Kurs chorwackiego i wykłady na temat sztuki i kultury Chorwacji - Helena Karić:

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

facebook

X

Right Click

No right click