BARTEK MIEŻYŃSKI // SAD SMILES – Ośrodek Kultury Ochoty OKO
koncert

BARTEK MIEŻYŃSKI // SAD SMILES

POLSKA Z OFFU

POLSKA Z OFFU to zainicjowany przez Fundację DLA KONTRASTU kuratorski cykl koncertów w Ośrodku Kultury Ochoty, prezentujący niezależne polskie zespoły. W drugie piątki miesiąca przedstawiamy Wam po dwie kapele, szukając nowych gatunkowych inspiracji, zestawiając na scenie artystki i artystów nieoczywistych i wartych poznania! W lutym wracamy z podwójnym postpunkowym uderzeniem - będzie bunt, będzie emocjonalnie, będzie grubo!

BARTEK MIEŻYŃSKI | Debiut na Polsce z Offu! No, może Bartek nie jest takim znowu debiutantem, skoro gra muzykę od kilkunastu lat, m.in. z zespołami takimi jak List Otwarty czy Margins – ale na scenie OKO zadebiutuje koncertowo ze swoim pierwszym całkowicie solowym autorskim materiałem. “Katastrofa”, która ukaże się w całości już w kwietniu, to materiał w całości napisany, skomponowany i nagrany przez niego w pojedynkę podczas samotnego wyjazdu do studio. Sporo postpunkowego brudu, trochę balladowej wrażliwości – i mnóstwo ciepła dla każdego, kto też mierzy się z samotnością.

 

SAD SMILES | Na drugim koncercie scenę rozniesie zespół Sad Smiles! Kapela pod opieką niezrównanej agencji Bartka Borówki to czyste szaleństwo – średnia wieku w zespole to 17 lat, a jego sceniczna energia kruszy mury, jakby ten młody skład zjadł zęby na największych rockowych scenach. No ale to prawda – ekipa ma za sobą występy na OFF Festivalu, Great September, no i wygrała Jarocin. Niewiarygodna jest jej siła, dojrzałość w tekstach, zespołowe zgranie. Najwyższa pora gościć ją i u nas!

 

Drugie pół sezonu 2023/24 zaczyna się potężnie – i nie zamierzamy zwalniać tempa. Bądźcie z nami w OKO też 8 marca, 12 kwietnia i 10 maja; każda z tych dat to nowe fantastyczne muzyczne odkrycia!

Polska z Offu to inicjatywa Fundacji na rzecz kultury niezależnej DLA KONTRASTU. Jej celem jest popularyzowanie współczesnej polskiej muzyki niezależnej – czyli powstającej oddolnie, bez zaplecza wielkiego kapitału wiodących wytwórni ani medialnych machin promocyjnych. To kuratorskie playlisty na Spotify, audycja w Radio Kapitał, blog na portalu Facebook, to także koncerty z żywą widownią, organizowane w partnerstwach z instytucjami kultury w całym kraju. Przede wszystkim – to przygoda z muzyką, jakiej jeszcze nie słyszeliście! Warszawski cykl nazywamy kuratorskim właśnie dlatego, że jako całość buduje opowieść o offie – nie tylko zestawienia artystów danego wieczora mogą Was przyciągać, ale i całościowa panorama gatunków, form i szajb! Warto nawet dla zaspokojenia ciekawości pójść czasem na koncerty takiej muzyki, jakiej nie słucha się na co dzień – grozi to tylko poszerzeniem płytoteki

  • ikona kalendarza
  • 9.02 | 19:00

  • Kontakt:
    tel: 22 822 48 70
    e-mail: oko@oko.com.pl

    Kup bilet
Document