Biele – Ośrodek Kultury Ochoty OKO
koncert

Biele

Wielogłosy

Założyciele grupy Biele pochodzą z Suwalszczyzny i Podlasia. Od lat zgłębiają muzyczne tradycje regionów, z których pochodzą. Muzyka pogranicza polsko-litewsko-białoruskiego jest dla nich punktem wyjścia do własnej ekspresji.

Poprzez śpiew, instrumenty perkusyjne, cymbały, dudy przywołują rdzenne brzmienia, ale posługują się też współczesnymi narzędziami (np. gitara basowa, looper), aranżując lokalne melodie po swojemu. W OKO zabrzmią pieśni, które zespół publikował w postaci klipów, a też utwory niepublikowane i nie wykonywane wcześniej.

Skład zespołu:
Julita Charytoniuk – śpiew, bęben obręczowy, instrumenty perkusyjne
Ulka Murawko – cymbały, instrumenty perkusyjne
Piotr Fiedorowicz – dudy, gitara basowa, śpiew

Ideą cyklu „Wielogłosy” jest prezentacja projektów, w których kluczową rolę odgrywa głos. Na deski OKO zapraszamy zespoły odwołujące się do różnych tradycji muzycznych naszego kraju: polskiej, żydowskiej, staroruskiej, ukraińskiej, litewskiej, serbskiej czy jugosłowiańskiej. Sięgamy do muzycznych źródeł – wiejskich, cerkiewnych i renesansowych. W ramach cyklu będzie można usłyszeć zarówno koncerty premierowe, jak i te, które miały już okazję zaistnieć, lecz niełatwo usłyszeć je dziś w Warszawie. Kuratorką cyklu jest Maniucha Bikont.

 • ikona kalendarza
 • 26.11 | 18:00

 • Kontakt:
  Kasa OKO
  tel. 22 822 48 70
  e-mail: oko@oko.com.pl

  Kup bilet
Document