Pobierz program w PDF: 

Pobierz repertuar PL lang en

mam oko na kulturę 1

menu

Uwaga - z przyczyn niezależnych od Ośrodka Kultury Ochoty spotkanie zostało odwołane. Dorota Kotas i jej „Pustostany”, za które otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia, jest objawieniem polskiej literatury. Opisuje codzienne życie młodej dziewczyny i jej perypetie w pewnej kamienicy na Pradze. Opiekuje się psem, zakochuje w dziewczynach, spotyka sąsiadów, robi zakupy

na bazarze. I pracuje w pewnej kawiarni, która chyba mieści się na Ochocie. W rozmowie z Arkiem Gruszczyńskim pisarka podzieli się opowieściami o naszej dzielnicy, rodzinnych ogródkach działkowych, kobietach w literaturze i Warszawie widzianej oczami młodej dziewczyny.

 

Dorota Kotas urodziła się w Garwolinie w roku 1994. Studiowała filologię polską, animację kultury w IKP oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną w ISNS na UW. Za swoją pierwszą książkę pt. Pustostany (2019), otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii proza, Nagrodę Conrada i nominację do Nagrody im. W. Gombrowicza za najlepszy debiut. Jest członkinią rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum. Mieszka w Warszawie ze swoją partnerką i zwierzętami.

 

 

 

 

 

Nowości

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNY

 

SING AND SMILE 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

X

Right Click

No right click