CZŁOWIEK // KAST. – Ośrodek Kultury Ochoty OKO
koncert

CZŁOWIEK // KAST.

POLSKA Z OFFU

Kwiecień w Polsce z Offu to podwójne uderzenie prosto z łódzkiej sceny niezależnej. Scenę OKO przejmują Człowiek i KAST.!

CZŁOWIEK | Solowy debiut Karola Stolarka, znanego z zespołów Bruno Schulz czy mona polaski, to kipiąca syntezatorowymi brzmieniami podróż przez nieoczywiste skojarzenia i trudne do nazwania emocje. I, jak to zwykle u Karola (i w życiu) bywa, trochę chce się tańczyć, ale i trochę płakać – zresztą do obu tych aktywności podczas koncertu zachęcamy, bo Polska z Offu to przestrzeń szczerych przeżyć! A że album “Szum” ukazał się (na kasetach!) dopiero co nakładem wytwórni 33 Records, to śmiało możemy powiedzieć – kolejna premiera na Polsce z Offu!

 

KAST. | Trochę synth-rocka, trochę psychodeli, przestrzenność i drapieżność w jednym, a do tego dużo wrażliwości i mocne zanurzenie w problemach dzisiejszego świata – oto zespół KAST.! Finaliści zeszłorocznej edycji słynnego Festiwalu FAMA pracują właśnie nad swoim drugim długogrającym albumem, którego premiera planowana jest jeszcze na ten rok – będziemy więc mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć ich nowe kompozycje jeszcze przedpremierowo. Warto dać się im porwać!

Polska z Offu to inicjatywa Fundacji na rzecz kultury niezależnej DLA KONTRASTU. Jej celem jest popularyzowanie współczesnej polskiej muzyki niezależnej – czyli powstającej oddolnie, bez zaplecza wielkiego kapitału wiodących wytwórni ani medialnych machin promocyjnych. To kuratorskie playlisty na Spotify, audycja w Radio Kapitał, blog na portalu Facebook, to także koncerty z żywą widownią, organizowane w partnerstwach z instytucjami kultury w całym kraju. Przede wszystkim – to przygoda z muzyką, jakiej jeszcze nie słyszeliście! Warszawski cykl nazywamy kuratorskim właśnie dlatego, że jako całość buduje opowieść o offie – nie tylko zestawienia artystów danego wieczora mogą Was przyciągać, ale i całościowa panorama gatunków, form i szajb! Warto nawet dla zaspokojenia ciekawości pójść czasem na koncerty takiej muzyki, jakiej nie słucha się na co dzień – grozi to tylko poszerzeniem płytoteki

  • ikona kalendarza
  • 12.04 | 19:00

  • Kontakt:
    tel: 22 822 48 70
    e-mail: oko@oko.com.pl

    Kup bilet
Document