MUZYKA KOŃCA LATA // ZWIERZĘ NATCHNIONE – Ośrodek Kultury Ochoty OKO
koncert

MUZYKA KOŃCA LATA // ZWIERZĘ NATCHNIONE

POLSKA Z OFFU

Grudniowa Polska z Offu zaprasza do zanurzenia się w wyjątkową miksturę gatunków muzycznych; od punk rocka, przez neofolk, aż po melodyjny, medytacyjny trans. Na scenie OKO wystąpią Muzyka Końca Lata oraz Zwierzę Natchnione.

MUZYKA KOŃCA LATA | Zespół z naszywką „Made in Mińsk Mazowiecki”, założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.
Zespół ma koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy.
ZWIERZĘ NATCHNIONE | Zespół współtworzą znajomi ze Skarżyska-Kamiennej, Mostek i Krakowa. Muzyka pełna jest smętnych gawęd, motywów rytualnych i transowych zapętleń. Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach, od robaka drążącego ścierwo, po cywilizacje dwunożnych-nieopierzonych, o nieuchronności śmierci i niezwykłości życia. Wiosną 2023 roku pojawi się nowy album zespołu pod tytułem „Ładny skrawek świata”.

POLSKA Z OFFU to zainicjowany przez Fundację Dla Kontrastu kuratorski cykl koncertów w Ośrodku Kultury Ochoty, prezentujący niezależne polskie zespoły. W ostatnie piątki miesiąca przedstawiamy Wam po dwie kapele, szukając nowych gatunkowych inspiracji, zestawiając na scenie artystki i artystów nieoczywistych i wartych poznania!

  • ikona kalendarza
  • 8.12 | 19:00

  • Kontakt:
    tel: 22 822 48 70
    e-mail: oko@oko.com.pl

    Kup bilet
Document