XVI Ogólnopolski Konkurs Wokalny ,,Piosenka jest dobra na wszystko” – Ośrodek Kultury Ochoty OKO
konkurs

XVI Ogólnopolski Konkurs Wokalny ,,Piosenka jest dobra na wszystko”

zgłoszenia do konkursu

Ogólnopolski Konkurs Wokalny ,,Piosenka jest dobra na wszystko” to wydarzenie artystyczne, które nieprzerwanie od 2008 roku organizowane jest przez Ośrodek Kultury Ochoty. Ideą przyświecającą organizacji konkursu jest rozpowszechnianie twórczości wybitnego tandemu literacko-muzycznego, jaki tworzyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, ich wkładu w rozwój polskiej muzyki i literatury oraz edukacja i rozwój muzyczny młodych adeptów sztuki wokalnej i aktorskiej, stających się w przyszłości ważnymi bohaterami polskiej sceny artystycznej.

W tym roku przypada XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”, który odbędzie się w dniach 1-3.12.2023 r. w Ośrodku Kultury Ochoty.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno amatorów jak i zawodowców, młodych wokalistów, aktorów do nadsyłania swoich nagrań z interpretacjami 2 utworów J. Przybory oraz J. Wasowskiego.

Na zgłoszenia czekamy do 17.11.2023

Zgłoszenia należy wysłać na adres Ośrodka Kultury Ochoty ul. Grójecka 75, 02- 940 Warszawa (z dopiskiem konkurs „Piosenka jest dobra na wszystko”) lub mp3 na e-mail: iza.puk@oko.com.pl

Przygotowaliśmy niespodziankę dla rozśpiewanych miłośników twórczości Kabaretu Starszych Panów. Ponad 120 darmowych podkładów muzycznych zagranych przez znakomitego pianistę jazzowego Bogdana Hołownię.

Wykaz podkładów do ściągnięcia: https://drive.google.com/drive/folders/1WyriiLL9-2YPH0_oTEfvbl8gbqGz6r9t

Eliminacje są trzyetapowe:
I etap – przesłuchania nagrań nadesłanych do OKO.
II etap – otwarte przesłuchania z udziałem Jury (wybór finalistów)
III etap – koncert finałowy (ogłoszenie laureatów konkursu)

Dla uczestników II etapu konkursu przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje- spotkanie integracyjne wokół twórczości J. Przybory i J. Wasowskiego oraz warsztaty mistrzowskie.

Koncert finałowy będzie transmitowany na żywo na antenie Polskiego Radia RDC.

Do pobrania:

   

PATRONAT MEDIALNY:

  • ikona kalendarza
  • 17.11

  • ikona kalendarza
  • Ośrodek Kultury Ochoty | Grójecka 75

  • Kontakt:
    tel: 22 822 48 70 | e-mail: iza.puk@oko.com.pl
    WSTĘP WOLNY
Document